Днес Теленор обра българския народ

  • 52 945
  • 325
  •   1
Отговори
# 45
  • Русе
  • Мнения: 520
На ваучера за презареждане пише с каква валидност е. Аз миналата седмица презареждах за 10 лв.  и на него черно на бяло си пише, че валидността на заредения кредит е 90 дни.
Предплатени карти си купуват хора, които не говорят много и да ме изнудват да презареждам всеки месец, за да ползвам някакви минути към 5 номера си е живо обирджийство. Вече има по-евтини планове с минути към всички, Теленор стават нагли и ще си загубят клиентите. Мисля да се прехвърля на БОБ, плащаш това, което си изговорил.

# 46
  • Мнения: 25 739
Аз говоря много, но само два месеца в годината,през другото време ме няма.Не ми е удобно да мина на някакъв план,не ми се занимава със сметки.Последния ми ваучер е бил явно със 6 месечен срок на "годност"...не е от тези дето се трият,а ми принтираха една бележка с код.Ще си отварям очите следващия път.Пък ако се опитат ми  играят български номера, ще сменя оператора,да не сме се оженили за Глобул-Теленор!Това е безобразие, да крадат на бедните персионери последните левчета дето си ги кътат хорицата да се обадят я на внук я на дете.Уф че набрах.

# 47
  • Мнения: 10 061
Те и другите оператори мамят, ама тези много изкусно го правят и скубят.
На предплатена карта  съм, нямам абонаментен план и пак успяха да ми свият някой лев.
Последното ми зареждане е от края на август и за 10 лв. срока ми се удължи с една година.
Двата лева ,които ми бяха останали от предното зареждане, незнайно как, избягаха.  Shocked
На този оператор само ме търсят.

# 48
  • Мнения: X
Минутите, смс-ите и мегабайтите са с валидност до 30 дни, зависи от пакета. Това с 60те дни се отнася за парите, заредени в картата - след 60 дни се губят. Но май важни за новите карти само.

# 49
  • Мнения: X
Мисля да се прехвърля на БОБ, плащаш това, което си изговорил.
Точно затова отидох и подписах. Аз и догвоор, мале  Mr. Green  Имайте предвид, че ако не се обаждате от бобската карта в продължение на 6 месеца, автоматично се закрива номерът.

# 50
  • Мнения: 25 739

На този оператор само ме търсят.
Подозирам че и това ще се промени.Вероятно ако определен срок картата е празна ще се деактивира.
Трябва да отида да ги питам,че януари заминавам за 6 месеца.Да ми разяснят какво се случва.

# 51
  • Русе
  • Мнения: 520
So Lucky*, би ли споделила после какво са ти разяснили.

# 52
  • Мнения: 10 061
Ами , питай So Lucki.
Аз веднъж им зададох някои въпроси, но момчетата не знаеха, по-точно не бяха сигурни в отговора си.
То, ако ние имаме проблем с оператора си, те имат проблем с работодателя си.

# 53
  • Мнения: 25 739
Ще питам и ще пиша.
Трябва да знам,колко време кредитът ми ще е наличен.До сега си зареждах 40-50 лева като заминавам,ако ми се наложи да пиша СМС (1 СМС от САЩ до България ми е 5 лева Rolling Eyes)...но този път май няма да заредя нищо. Crossing Arms

# 54
  • Мнения: 4 418
Следващ път - внимавайте.

А сега - си търсете правата (дали ги има?).

# 55
  • Мнения: 2 865
Те и другите оператори мамят, ама тези много изкусно го правят и скубят.
На предплатена карта  съм, нямам абонаментен план и пак успяха да ми свият някой лев.
Последното ми зареждане е от края на август и за 10 лв. срока ми се удължи с една година.
Двата лева ,които ми бяха останали от предното зареждане, незнайно как, избягаха.  Shocked
На този оператор само ме търсят.
Аз ще ти кажа как - от края на август някъде, на всяко презареждане автоматично ти дърпат 2.50 лв, срещу които получаваш минути за разговор към глобул. Не те питат дали ти трябват, това е.
Аз бях получила информативни есемеси за това нововъведение 1-2 дни преди да го въведат.

# 56
  • Мнения: 252
Здравейте,
Заглавието на темата наистина е доста интересно и привлича. Едно не мога да разбера, защо не четете когато подписвате нещо. Ако не може да ползвате телефон, оператора не ви е виновен. Някой телефона му бил в чантата , пък нещо се натиснало и т.н., ами заключвайте си клавиатурите. Може и самият телефон да не ви е наред.
А към хората, които препоръчват БОБ, обърнете добре внимание на тарифите, там имат високи цени за услугите - пример гласовата ви поща е вкючена, ако искате да е махнете цена 4 лв., смяна на тарифен план цена 10 лв. http://www.bob.bg/bob-tariff-plan/price/index.php
Човек трябва да прецени какво му трябва, какъв ви е проблема прехвърлете се към друг оператор, ако смятате, че условията им са по-добри. Има преносимост на номера, дори и номера няма да си сменяте. Как може само да се оплаквате, направете си сметка, ако неможе да си го позволите, не го ползвайте.

# 57
  • Мнения: 25 739
Здравейте,
. Едно не мога да разбера, защо не четете когато подписвате нещо. Ако не може да ползвате телефон, оператора не ви е виновен.
Май не четем а директно се хвърляме да коментираме. Stop
Има хора,с B-CONECT на глобул от едно време...нищо не се подписва, сещаш ли се?Зарежда се ваучерче.След като Глобул стана Теленор са настъпили промени,за които не са си уведомили абонатите.
 
Може и самият телефон да не ви е наред.
А един мармот може ли да завива шоколад?
Телефона ми си е много наред.

Как може само да се оплаквате, направете си сметка, ако неможе да си го позволите, не го ползвайте.
Я се върни и прочети темата!

# 58
  • Мнения: 2 808
....
So Lucky*,
аз доколкото разбрах самата карта си остава активна, просто закупените минути се нулират след 2 месеца.

И какво като ти е валидна картата още 10 месеца, като дори не можеш да кликнеш, камо ли да се обадиш на някой. Целта им е да се минава на договори или да зареждаш на всеки 2 месеца нови пари, които да ти взимат. Това за възрастните да си следят кога им изтича  30 дневния период е доста трудно.

# 59
  • Мнения: 2 808
Ами честно казано на мен не ми става ясно. Ако има някой на b-connect нека сподели какво се е случило с кредита му. Ако новите условия важат само за нови абонати си вземам думите назад, но все пак така както чета излиза, че поне новите презареждания ще си важат само 60/90 дни, едва ли за стари абонати ще е едно, а за нови друго newsm78

Новите условия не важат за нови абонати, а за всички.
Ако картата ви важи до 15 май 2015 г, то и ваучера ви важи до тогава, ако сте презаредили последно на 14 май 2014 година. Когато обаче настъпи тази заветна дата 15 май 2015 година и презаредите 6 лв. започва да тече този 60 дневен срок в който отново трябва да презареждате или Теленор да ви вземе наличните средства в края на периода.

Общи условия

Активация на акаунт