10-дневна детоксикация със зелени смутита

  • 82 111
  • 512
  •   1
Отговори
# 450
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Аризона докато кърмиш не е хубаво да правиш детокс.

# 451
  • Мнения: 27 665
Аризона, защо не закусваш със зелено смути? Или пък може да ти е следобедна закуска и да добавиш и малко сурови ядки. И аз мисля, че по време на кърмене не е подходящо да правиш детокса както е по схема...
Фея, тук замразени има само горски плодове Crazy- друго не съм виждала (за супермаркет става въпрос). Стоят точно до фризерите със....сладоледите.... ooooh!

# 452
  • Мнения: 8 163
Аризона, и аз като dolce miele препоръчвам да не правиш детокс в момента. Причините са две.

1. Може без да се усетиш да намалиш значително необходимите ти калории. Това може да доведе до намаляване или спиране на кърмата.
2. Намаляването на калории по време на детокса води до изгаряне на мазнини, които обикновено складират токсини и ще се отделят през кърмата.

Имай предвид, че според законите за био увеличение и био натрупване колкото по-високо в някоя хранителна верига е организмът, толкова повече токсини задържа, а те са най-много в мастната тъкан. В този смисъл животинските продукти, особено тези с висока мазнинност имат в пъти по-висока токсичност, отколкото растителните храни.

Ако бях на твое място, щях да намаля колкото се може животинските продукти за сметка на растителните. Стига да нямаш никакви хранителни ограничения (напр. алергия), ето примерно меню*:
Закуска  1 чаша мюсли с 1/2 чаша боровинки или друг плод и 1 чаша соево мляко
              1 филия препечен пълнозърнест хляб с 2 супени лъжици масло от ядки и/или семена
              1 чаша фреш от портокал или друг плод
Снак       1/2 чаша нарязани моркови с 1/4 чаша хумус
Обяд      Сандвич от 1/2 чаша тофу с подправки, зеленолистни и 2 филии пълнозърнест хляб
              2 чаши салата от различни пресни зеленолистни, домати, краставици и лук. Използвай олио от ленено семе (заради омега 3) вместо зехтин или слънчоглед, балсамов оцет или лимон, дижонска горчица и пр. Добави хранителна (не бирена!) мая за В12
Снак      2 смокини или друг плод
             2 лъжици бадеми или други ядки, фъстъци или семена
             1 чаша соево мляко
Вечеря   1 чаша бобови (колкото по-тъмни на цвят, толкова по-добре) с 1/2 чаша кафяв ориз
             1/2 чаша задушен кейл с лимонов сок
             1 чаша нарязани домати

Ако решиш да пиеш смути за закуска, това също е чудесно предложение. Можеш да черпиш идеи и от темата за смутитата.

*Равнява се на около 2130 калори и е изготвено от Бренда Дейвис;

Допълвам се: ако решиш да намалиш значително или да премахнеш напълно животинските продукти, непременно приемай вит. В12 (метилкобаламин). Можеш да взимаш и добавка от омега 3. Предполагам, че и на българския пазар има веган омега 3 капсули, чието извличане не предполага опасност за околната среда и човешкия организъм, какъвто е случаят с рибените добавки.

Последна редакция: вт, 07 фев 2017, 06:23 от Фея Кръстница

# 453
  • София
  • Мнения: 2 701
Благодаря Фея и аз кърмя и заради алергия трябваше да спра млечните, яйцата и телешкото, та ми даде добри идеи  bouquet

# 454
  • Мнения: 4 097
Благодаря ви, момичета!

Фея, страхотни идеи ми даде  Hug

# 455
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Фея винаги има чудесни идеии  bouquet

# 456
  • Sofia
  • Мнения: 26 478
Какво е снак?

# 457
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Снак е междинна закуска, малко похапване между основните хранения.

# 458
  • Sofia
  • Мнения: 26 478
Мерси
И аз това предположих,но да питам за по-сигурно Wink

# 459
  • Мнения: 8 163
koikoii, Arizona_85, радвам се, че мога да помогна.

Още две хитринки.

Като ядете бобови, добавяйте към тях продукти, съдържащи вит. С. Пресните червени, жълти и оранжеви чушки са чудесни за целта. Това ще повиши усвояемостта на желязото. А и блюдото ще стане по-красиво  chef

Комбинирайте продуктите, съдържащи каротин (моркови, сладки картофи, манго, райска ябълка, тиква, кейл, броколи, домати и пр.) с мазнинка, за предпочитане нерафинирана: лъжица конопено или ленено семе, шепа ядки, семки или маслини, няколко резенчета авокадо. Така ще се подобри значително абсорбцията на каротина. Същото се отнася за източниците на вит. К (зеленолистни, зелеви, боровинки) и Е (пак зеленолистни).

# 460
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 776
Започнах пречистването със смутита.
Вече трети  ден. Чувствам се много добре.
Моите сутрешни смутита са с ядки,плодове и понякога мляко. Днес орехово мляко,банан,сок от портокал,ябълка.
За обяд добавям и зеленчуци. Имам червено цветно зеле био. Ще видя с какво ще комбинирам chef
Данаило ще те изчакам тогава до 12 февруари, иначе мислих да почна от 1. Хубаво е ще да си правим компания  Simple Smile .
Каква по олекотена храна консумираш до тогава ?
Аз започнах,чакам съмишленици да споделят Hug
Щях да забравя,че свалих повече от килограм за тези два дни Party

# 461
  • На остров
  • Мнения: 13 498
A Аз чакам да кажеш че почваме:) токущо обядвах зеленчуци.
Освен да почна от утре

# 462
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Направих и изпих вече 2 чаши Simple Smile .
Пропускам стевията и лененото семе в смутитата.

# 463
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 776
Уау, вече сме две смути ентусиастки  Laughing
Аз само вчера малко наруших детокса Embarassed,Но днес съм на линия.
Записвам си рецептите,които стават сполучливи.
Днес на обяд си правих портокал,половин резене, слънчогледово семе и сусам,една малка ябълка. Стана вкусно.
На мен стевията ми горчи. Sick
Виж, ленено семе ще започна да добавям dohПросто го забравих,но още довечера ще го сложа в продуктите. Аз до тоалетна си ходя винаги редовно,но лененото семе е източник на омега 3.

# 464
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Днешното смути много ми хареса. Но не ми стига за цял ден. Аз следвам рецептите на Фея.
Ленето семе го отрекоха тук преди известно време и затова спрях да го консумирам.

Общи условия

Активация на акаунт