Име за момиче кръстено на мъж

  • 5 396
  • 78
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 44 103
Владимила, Владомила, Цветомила, Светомила, Добромила - тези са като излязли от устата на човек не можещ да произнесе "Р"

# 61
  • Мнения: 378
Имената с втора съставна част -мил, -мила са доста разпространени сред славяните...
Даромила, Венимила, Любомила, Богомила, Властимила, Вишемила, Далемила...   

# 62
  • София
  • Мнения: 44 103
Може и при славяните да е така, в бг не е баш така... може и на някой да му харесват, на мен обаче ми стоят като произнесени с говорен дефект.
Още повече, че с такова име  на детето ще се казва - Дара, Вени, Влади, Цвети и т.н. и това Мила и идеята да е кръстена на Милен отива на кино.

# 63
  • Мнения: 40
Милена е хубаво име по принцип .На мен специално ми харесват - Мадлен ,Мелани и Мелин Simple Smile Мила също не е лошо Simple Smile

# 64
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Какво по-близко до Милен от Мила, след като Милена отпада Rolling Eyes.
Иначе може да го кръстите с всякакви вариации и имена с М, но само вие ще си знаете на кого е кръстена.

# 65
  • Мнения: 465
Какво по-близко до Милен от Мила, след като Милена отпада Rolling Eyes.
Иначе може да го кръстите с всякакви вариации и имена с М, но само вие ще си знаете на кого е кръстена.
+1,
а и Мила е прекрасно, нежно, женствено име. Лесно за писане и произнасяне на всякакъв език.

# 66
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Какво по-близко до Милен от Мила, след като Милена отпада Rolling Eyes.
Иначе може да го кръстите с всякакви вариации и имена с М, но само вие ще си знаете на кого е кръстена.

Абсолютно съгласна! Ако искате пък - Мили.

# 67
  • Мнения: 5 134
Като майка на една Мила съм пристрастна.  Живеем в САЩ и името и е лесно за всякакви култури,  а и прекрасно.  Не е кръстена на никого, но просто много ни хареса това име.  Мъжът ми е американец и се влюби с него и много настояваше  да е така.

# 68
  • Мнения: 429
А ако детенцето е момченце, Милен ли ще бъде?

Моето предложение е Милеа, но най-ми допадат Милена и Смилена.
Миления ми звучи като Millennium!   Wink

# 69
  • Варна
  • Мнения: 1 224
Мирена

# 70
  • Мнения: 17
А ако детенцето е момченце, Милен ли ще бъде?

Моето предложение е Милеа, но най-ми допадат Милена и Смилена.
Миления ми звучи като Millennium!   Wink
Ако е момче ще бъде Христо.

# 71
  • Мнения: 290
Миления само на пръв поглед е особено, но всъщност като го помисля малко, звучи интересно и различно, харесва ми.
За Миления не знам, но имам познато дете, което се казва Милания  Peace

# 72
  • Мнения: 3 033
Ако искате да е ясно, че детето е кръстено на Милен, то освен Милена не виждам какво. Иначе, да, имена с буквата "М" за момиче има много, които са и хубави при това, но няма да е ясно за всички, че детето е кръстено на Милен.
На мен с буквата "М" ми харесва Михаела, Мариела..., но те са имена, започващи с буквата "М" и нищо повече. За никой не става ясно, че произлизат от Милен.

# 73
  • Мнения: 2 808
Дирол, тренираш ли с Миления?

Сетих се за още 2 имена, ако не си се решила още - Милослава и Миладина.

# 74
  • Мнения: 246
Ако имах момиче щеше да е МИЛица  bouquet успех с избора

Общи условия

Активация на акаунт