Искам да кажа ... (18)_05.01-11.01

  • 60 516
  • 1 473
  •   1
Отговори
# 840
  • Мнения: X
Бананите, между другото са добър източник на магнезии, който на нас ни липсва.
Банани, сушени сини сливи, сушени кайсии и др.

Черният шоколад има повече магнезий от всичките изброени.  Laughing

# 841
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Бананите, не знам за магнезий, но са идеален източник на калий, а той също е много важен за работата на сърцето. А магнезият наистина е важен за какво ли не - нерви, мускули, сърце. Когато на мен ми се "разхлопа" сърцето, се оказа, че е поради липса на калий и трябваше рязко да намаля употребата на сол, защото натрият от солта измествал калия и така.
Тони, иди си на лекар и не си слагай сама диагнози никога, че наистина можеш да си докараш някаква невроза или панически атаки. Както го обясняваш, съм сигурна, че е нещо невинно, но иди, за да си сигурна и ти.

Жаки, радвам се, че се оправяте, дано да стане по-бързо, че да се отдадете на ваканционното настроение - щото очакването за нещо хубаво обикновено е поне толкова хубаво, колкото "нещото". Joy

Напълно споделям мнението на Янечек. И аз намирам тук точно това - разтоварване, забавление и място да си поемеш дъх от трудностите на ежедневието. И най-важното за мен - женска енергия. Живея в мъжко обкръжение и имам крещяща нужда именно от общуване с жени - плетки, манджи,  шев и кройки, градини, книги, филми, стихчета, картинки - са мехлем за душата ми. За съжаление, поради натовареното ни ежедневие, приятелките, които имам извън форума, са ми недостатъчни за запълването на тези потребности - всеки е зает, разстоянията големи, грижи, болести, немукаетлък и т.н.

# 842
  • Мнения: 4 199
И мен буквално ме боде и боли сърцето, също имам прескачания, чак в гушата си ги усещам, но имам пролапс на митрална клапа, твърдят, че е ''козметичен'' сърдечен дефект и от доста време не си обръщам внимание като ми прихлопа, то и поводи безброй.

П.П. Участвам в теми, умишлено, които ме разтоварват. Не, че нямам позиция, но смятам, че да се демонстрира във форум в голяма степен е безпредметно, второ животът е достатъчно кофти  офлайн, че да си го скофтвам и онлайн.

# 843
  • София
  • Мнения: 18 679
Абсолютно се припокриват симптомите на инфаркт с тези на паническа атака, затова и повечето страдащи от паническо разстройство си мислят, че получават инфаркт. Но това на Тонка ми прилича повече на нещо нервно-мускулно на мен. Наскоро засякох по тв един кардиолог, много забавен, точно това обясняваше човекът - като ми дойдат и като кажат - ей тука точно ме боли и сочат сърцето, знам, че нищо им няма Laughing Обикновено ставало дума за мускулни спазми и бодежи, предизвикани от нерви. Истински сърдечно болните ги болял целият гръден кош и като си сложел пациентът цялата широко отворена длан на гърдите, професорът знаел, че има нещо опасно. Ей така лаишки го обясни той, така ви го предавам и аз Grinning

Бърдс, според мен съвсем целенасочено форумът беше променен в нещо друго, с тенденциозни, постоянни промени и прекроявания, имащи за цел да го превърнат в това, което е в момента. Няма лошо, те си знаят. Аз обаче влизам само в тази тема, нямам нерви да чета простотии. За разтоварване и бъбрене форумът все още става, за друго - не.

Стига с тоя качамак бе Joy

# 844
  • Мнения: 22 036
Бананите, между другото са добър източник на магнезии, който на нас ни липсва.
Банани, сушени сини сливи, сушени кайсии и др.

Черният шоколад има повече магнезий от всичките изброени.  Laughing

А и май е най-вкусен Simple Smile.
Янечек, тук мента и глог не мога да си намеря, само валерян има. Поръчвам си тинктура от БГ.
Иначе, наистина паник атаките приличат на инфаркт или инсулт. За това е добре човек да се изследва и горе долу да знае какво му се случва.
Аз започнах да имам паник атаки след много силен стрес, първата ме парализира - буквално. Терминът е акушерска ръка. Успях да се справя с тях без лекарства, но и до днес, малък дискомфорт ми докарва повече адреналин от необходимото.

# 845
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Джули, пролапса обикновено не се лекува, остава си така. Имам две приятелки с пролапс, освен екстрасистолията, нямат други проблеми. Едната даже спортува доста активно - плуване, ски.

А сърцето наистина боли физически при силни емоции...От любов не си спомням да ме е боляло, но от мъка - да.

# 846
  • Мнения: 4 841
Ето Бърдс - аз се интересувам, обаче не говоря по въпроса, но не е да не знам какво става наоколо.

Преди време мъдър човек ми написа едни много хубави думи, ще си позволя да ги цитирам, защото е много точно казано:

Цитат
Стотици грамотни, свестни хора просто спряха да пишат, втрещени от талазите простотия, злоба и щампована мисъл. Разбирам ги, културният шок го има и често е много тежък . Работата обаче е там, че чрез замлъкването си освободиха още повече пространство за скудоумието, заради което и още хора се оттеглят и така. Затворен порочен кръг.

Подобен процес тече в цялата ни публичност - медии, политика, граждански организации, фирми, квартали - свестните хора се отдръпват. Това бягство дава илюзорно, и само моментно облекчение, защото само отлага момента, в който ще трябва да се отстъпи следващото място, и от по-следващото. И докога така. И докъде? А защо?

Кой беше казал, Брехт ли - никой няма да пита какво е било времето, а защо са мълчали поетите му.

Не знам дали мълчанието е решение. Може би и битките с вятърни мелници не са. Но не е ли по-добре да се говори за нещата, вместо да се мълчи за тях?
Не знам, нямам отговор, задавам си само въпроси.
Всъщност спирам, да не ви отегчавам повече...

# 847
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
И за мен форумът е за разтуха. Серизоните разговори и теми ги чета (понякога), но не участвам  Crossing Arms Не ми се спори.

Искам да кажа,че съседското куче много гадно вие-жално и непрестанно  ooooh!.От мъка,че е само по цял ден ли,що ли? Ама,хем ми е жал,хем ме е яд.

Трябва да мина през кабинета на ЛЛ за извинителна бележка за вчерашните отсъствия на синковеца,ама в тоя студ,май ще пропусна,а и предполагам ще има доста болни да чакат.
Май ще запаля камината и ще грея гАзелата  Whistling

Магне Б плюс имам, да взема да го пия,освен преди цикъл,че ставам непоносим киселяк.

Обждах се на свеки за много години,чак днес  Whistling Внукът не мога го накарам да се обади.Пък тя ми е душица. Толкова го гледа и глези. От както беше на 1 месец, й го водим всеки уикенд. А то магарето, се скатава. Знам,че е нормално и пораства,ама ми домъчня за нея  Hug
Та,тя ми каза,че нейният син (мъжът ми,демек) я е разлюбил на около 13 години. Отсега ме втриса, като се знам каква съм чувствителна и ме отсвири младежът  ooooh!

# 848
  • В Космоса
  • Мнения: 9 884
Никитка$, благодаря че питаш за мен! Hug Вече съм по-добре, снощи нямах треска за първи път. Мама улучи антибиотика явно. Grinning

Дъщеричката ми последните дни проявява желание да яде мед. Отказва разни други купешки сладки неща и иска мед. Това хем ме радва, но пък май по множко изяжда. Дали има някакъв проблем?

# 849
  • Мнения: 11 726
Прочетох Ви.
Много болнички - бързо да оздравявате.

Ох, качамак, навремето дядо ми правеше такова за прасетата.
Извинявам се, но не се сдържах  Blush
Излишно е да казвам, че никога не бих го опитала. Брр...

Искам да похваля една рецепта. Бърза и вкусна. Приготвя се точно за 10 минутки. Пече се към 20 мин. Само да кажа за моите промени - не чакам корите да се изсушат, слагам повече сирене, почти двойно количество и цялата смес я сипвам в малка тавичка, защото не притежавам форми за мъфини  Crazy

http://passionscooking.blogspot.com/search/label/%D0%91%D0%B0%D0 … D0%B8%D1%86%D0%B8

# 850
  • Мнения: 15 091
Сериозните теми, които ме интересуват, обсъждам с хората около себе си, които няма да ми кажат, че някой си го е търсил, че нищо не става от тази държава и куп други мъдрости от този тип.

# 851
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Имам и кори, и тава за мъфини. Ще я тествам още следобяд. Сега ще извадя корите да се изсушат,че планирах баничка да правя.Мерси  Peace

# 852
  • Мнения: X
На мен форумът ми харесва повече такъв, какъвто е в момента. Нямам спомен някоя "сериозна" тема да е довела до нещо друго освен форумни скандали. Нещо да се е променило от всичките люти спорове? Коментарите под новините в съответните сайтове са още по-люти (в цял свят, не само българските), но това не променя никъде нищо.

# 853
  • София
  • Мнения: 10 825
Имам и кори, и тава за мъфини. Ще я тествам още следобяд. Сега ще извадя корите да се изсушат,че планирах баничка да правя.Мерси  Peace
Няма нужда да ги сушиш. Аз ги режа на ивички с ножицата

# 854
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Акаша, радвам се, че си по-добре, дано бързо отмине болестта. Но как така не се сети още в началото да питаш майка си, след като е фармацевт newsm78

Руми, мнооого благодаря за тази рецепта, тъкмо имах половин пакет кори за баница и се чудех какво да ги правя.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт