Имам стоматологичен проблем

  • 137 409
  • 1 629
  •   2
Отговори
# 1 005
  • Мнения: 68 646
Това е добре. Simple Smile

# 1 006
  • Мнения: 4 941
Лошото е, че гранулома докато не се обади няма как да се разбере,че го има. Аз първия гранулом така го разбрах. Изведнъж ме заболя и ми се поду, но той вече беше станал киста, имаше лечение, но неуспешно, сумати пари и време на вятъра. Накрая операция. Сега чакам да видя с този какво ще стане...
Дано при теб всичко да е успешно с лечението, добре, че те е отпуснал. Знам какво ти е и как се чувстваш, много кофти!

# 1 007
  • Варна
  • Мнения: 6 315
Нямам температура, пу пу
И аз нямах. Само оток на бузата  + гноен мехур на венеца, който се появи изведнъж и от страх ходих на случаен принцип на зъболекар, че беше неделя.
При мен беше едновременно избухнал гранулом  с оток и болезнен джоб до зъба, който се възпали точно тогава, за пореден път. Аз затова и го извадих този зъб, че не издържах вече. Ти не бързай с ваденето!

Тинити, грануломите се хващат на панорамна снимка! Преди да са избухнали. Ако има съмнителен участък, се прави секторна снимка.

# 1 008
  • Мнения: 68 646
О,ти двойна "радост" си имала.
Не искам и да си придставям каква болка е било...като знам възпален джоб как боли.. Crazy
Аз вдигнах Т веднъж при възпалението на джоба, беше гнойно обаче...като пукнах някак си пъпката,и налягането се оправи и ме отпусна..щях да умиргам направо.. ooooh!

# 1 009
  • Мнения: 47 981
Аз няма да го вадя този зъб, но ще го лекувам, дано се възстановя 
Много съм страхлива и ми е притеснено ужасно

# 1 010
  • Мнения: 4 941
На гаджока днес му правиха зъб. За 20 мин. го изчисти и пломбира веднага. Малко ми е съмнителна работата. Същия стоматолог на мен ми чисти веднъж 40-50 мин., след ден пак ходя и отново толкова се занимава с пломбирането.
Има една поговорка " Бързата работа, срам за майстора."
Вие как мислите? Дали претупва нещата, защото е бил последния клиент за деня?

# 1 011
  • Мнения: 68 646
Нали и на мен така ми направиха пломбата в София. На един път.
Но след като пулпата не е засегната или в близост,не виждам проблем сякаш.
Последно говорих със зъболекарката,коато прави пломбите на сина ми /на 6г./. Та тя ги прави винаги на две посещения,но не защото така се налага,а защото децата не издържат всичко на едно посещение. За да не им се увижда просто.
Та може би всичко е наред с гаджока и с моята пломба..

# 1 012
  • Мнения: 4 941
Нали и на мен така ми направиха пломбата в София. На един път.
Но след като пулпата не е засегната или в близост,не виждам проблем сякаш.
Последно говорих със зъболекарката,коато прави пломбите на сина ми /на 6г./. Та тя ги прави винаги на две посещения,но не защото така се налага,а защото децата не издържат всичко на едно посещение. За да не им се увижда просто.
Та може би всичко е наред с гаджока и с моята пломба..
Дано да е както казваш. Аз съдя по себе си. Peace С едно посещение единствено ми наравиха онова "зачистване" за което говорех.

# 1 013
  • Мнения: 68 646
Нямам много опит...и това е вярно.  Confused
Имам само 3 пломби. Първата не помня как ми я прави...май на един път.
Счупения вертикално ми го правиха на два пъти,но там беше много близо до пулпата.
Третия-наведнъж.

# 1 014
  • Варна
  • Мнения: 6 315
През целият си живот досега имам минимум 50 пломбирания. По две-три на един и същи зъб, или нови пломби на паднали такива. През последните 10-на година-две-три.
Значи или моите зъби са влезли в час, или стоматологията е напреднала с технологията.  Laughing
Прави ми впечатление, че преди много години, когато пломбите ги правеха бързо, трябваше да чакаш 2 часа, преди да ядеш. Сега се яде веднага.  Mr. Green
Също-използването на кофердам през последните години е голям плюс. И видът на пломбите-също.

# 1 015
  • Мнения: 68 646
Ко речи? newsm78 Rolling Eyes
Не те разбрах,дУшо...

# 1 016
  • Варна
  • Мнения: 6 315
Ко речи? newsm78 Rolling Eyes
Не те разбрах,дУшо...
Тете, за кое? Rolling Eyes

# 1 017
  • Мнения: 68 646
Ами нищо не разбрах.. :mrgreen
Последно според теб как е правилно да се правят пломбите...наведнъж или на дваж. Ти като човек със завиден опит в областта?
 Hug

# 1 018
  • Варна
  • Мнения: 6 315
Ами нищо не разбрах.. :mrgreen
Последно според теб как е правилно да се правят пломбите...наведнъж или на дваж. Ти като човек със завиден опит в областта?
 Hug
Както трябва, така е редно да се направят.
Ако се дълбае близо до нерв, може да се наложи да се се сложи веднъж лекарство и следващия път да се пломбира.
В останалите случаи-с едно посещение. Може да отнеме и повече от час, особено ако се налага "художествено оформление" на външния вид на зъба.

# 1 019
  • Мнения: 68 646
 bouquet
Сега ми се изясни. И аз така си мислех,но друго е опитен пациент да потвърди.
Май май ще вървя в банята да търкам зъбаците и ще лягам...че днес бутам яко масло  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт