Тромбофилия

  • 165 087
  • 769
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 7 645
не знам дали работи само в Малинов, предполагам да, ако е така, клиниката ще е отворена на 12-ти.
Тази седмица мисля има кой да ти вдигне да си запишеш час Simple Smile

# 331
  • София
  • Мнения: 5 469
Brayda,успех!Дано нямаш проблеми,но в крайна сметка,каквото и да излезне си има терапия за него,а и все пак вече имаш едно износено дете,което си е от голямо значение.

Малинов до края на месеца работят,има дужурна акушерка,правят се вливки и лабораторията също работи.

# 332
  • София
  • Мнения: 7 645
мерси Bubble, да аз много време се успокоявах, че заради детето по-скоро нямам някакви сериозни неща, но ето че вече съм с двата крака в имунологията и въпреки, че Русев не ми е казал да изследвам Тромбофилиите, аз бях длъжна за себе си да не чакам някакъв проблем Simple Smile
До сега почти всичко, което съм си мислила, че нямам, се оказва че го имам хаха  ooooh!

Сега като съм почти сигурна, че ще имам някакви тромбофилийки, дано се окаже че нямам Wink

Започнах да си мисля и за виросологията - тези вирусите - листероиза, цитамегаловирус (извинете, но все не го пиша правилно) и т.н.т. дали да не пусна и тях... Детето ми по цяла зима е болно все от нещо, кой знае какво съм изкарала покрай нея, както съм и аз все подсмърчаща, гърло и кашляща.  newsm78

# 333
  • Пловдив
  • Мнения: 454
На мен заради мъртвото раждане д-ра ми препоръча тези изследвания,които направих и всичко освен тромбофилията е наред: ПКК,захар,ваг.секрет,цитомегаловирус,листерия,хламидия,микоплазма,уреаплазма и тромбофилия.
 Сега обаче се замислям дали не трябваше да включи и токсоплазмоза,а ако сега я пусна вече в 9г.с не е ли късно.

# 334
  • София
  • Мнения: 7 645
Аз бих я пуснала, за да не го мисля и да не се тревожа.

# 335
  • Мнения: 16 871
Bubble, честито оооооо оооооо ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤
Да сте много здрави и всичко да е наред до края Simple Smile

Ох как ме хвана яд сега като прочетох, че лаборатория работи... трябваше да пускам едно изследване и се наложи да отида на друго място / и това малко ме притеснява Sad /

# 336
  • София
  • Мнения: 10 698

Нито листериоста,токсикоплазмоза,цитомегало вирус ... от инфекциозните нищо не съм пускала,но ми казаха че няма нужда.


 Листериоза и токсоплазмоза ги изследват когато те вписват за ЖК, защото предизвикват аборти след четвъртия месец.
 Цитомегаловирусът е добре да се знае има ли имунитет бременната, добре е да го е карала този вирус.
Не са ми ги пускали от ЖК. А бях при Сигридов в Малинов и другата бременност в Надежда.
Пускала съм си сама.

# 337
  • София
  • Мнения: 7 645
Ето ги и моите резултати. Казаха, че проблеми нямам, т.е. нямам нито риск нито тромбофилии, но нещо в резултатите виждам някакви неща, че не са ок. Ако може да ми помогнете, преди да чуя и мнеието на Русев ще съм благодарна, че малко се притесних след като се успокоих преди това Simple Smile

Нормален генотип за:
R506Q (Фактор V Лайден, FV)
2010G>A (Протромбин)
PAI 5G/5G

и от другата страна на колонката пише:
Хомозиготен генотип Т/Т за 677С>T (MTHFR)

После в коментар е написано:
Не се отчита повишен риск за тромбофилия въз основа на изследваните показатели

При генотип Т/Т за 677С>Т може да се наблюдава синтезиране на MTHFR с намалена ензимна активност от 60-70%


И пише накрая, че се препоръчва медико-генетична консултация.

# 338
  • София
  • Мнения: 5 469
Всичко е наред Brayda.
Трябва да пиеш мета фолиева киселина по една таблетка на ден

# 339
  • София
  • Мнения: 7 645
благодаря  Hug
И аз вече разбрах като цяло, че всичко ми е наред тук   Wink

# 340
  • Мнения: 1 347
Много се радвам за теб! Но все пак имай едно наум - неслучайно MTHFR влиза в изследванията за тромбофилия. Най-малкото, както сама знаеш, тази мутация означава възможно нарушение на усвояването на фолиева киселина (заради което се препоръчва метилирана ФК) и В12, а това от своя страна може да доведе до различни проблеми, вкл. неврологични, и вероятност за повишен хомоцистеин (свързан с риск от тромботични и сърдечно-съдови инциденти). Аз не бих подминала с лека ръка профилактиката, така че бих те посъветвала въпреки всичко да потърсиш специализирано мнение. При всички положения трябва да се следи нивото на В12, защото дефицитът му се отразява сериозно не само на майката, но и на плода и кърмачето. Всичко това, разбира се, е в сферата на вероятностите, стискам палци всичко да е ОК!  bouquet

# 341
  • София
  • Мнения: 7 645
О, аз взимам мета фолиева отдавна. Пратих резултатите ми на Русев. Ако трябва да следя нещо, ще ми каже и ще го направя.
Благодаря Simple Smile

# 342
  • Мнения: X
41-годишна бременна жена и нейното бебе бяха спасени с рядка операция, извършена от лекарите в столичната болница „Св. Анна".

Бременността била първа и силно желана за пациентката. Тя обаче страдала от запушване на белодробните съдове от тромби и трябвало да бъдат предприети спешни реанимационни действия.

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1603082

# 343
  • Мнения: 1 019
Момичета, може ли да ви попитам, дали при една вече успешна бременност със секцио, възможно ли е да получа тромбофилия. Причината за съмненията са ми, последващ спонтанен аборт и хемороиди веднага след операцията и след спонтанния аборт. Моля ви за съвет, не живея в България.

# 344
  • Мнения: 58
Здравейте, момичета,
Моля, за мнение. Излезнаха тромбофилиите
http://www.img-share.eu/f/images/285/received_1288366054508802rrFpKbY.jpeg.

Писах на Кременски, отговори ми, че намало притеснения.Но доколкото чета има отклонения в последните две. Обърках се Sad

Общи условия

Активация на акаунт