Тромбофилия

  • 165 184
  • 769
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 1 347
Стандартният пакет за тромбофилия трябва да включва още Протромбин G20210А, PAI-1 4G/5G, MTHFR С677T и А1298С (освен Фактор V Leiden,  Антитромбин III, протеини C и S, хомоцистеин); има и други фактори, но те по-рядко се изследват. Много жалко, ако са те подвели. Предполагам, че при определени обстоятелства може да се подаде официално оплакване. И по принцип на тези изследвания не се пише "отрицателно/положително", а "хомо/хетерозигот по нормален/мутантен алел" (освен когато има стойности в цифри, като напр. протеините). Стискам палци и действителните изследвания да покажат, че нямаш тромбофилия, и следващия път всичко да  бъде наред с теб и бебчето  bouquet

# 286
  • София
  • Мнения: 7 645
Здравейте,
като хора, които доста повече разбирате от мен от тромбофилиите искам да попитам нещо.
Ще попитам и доктора, но той е в отпуск и не знам кога ще се видя с него.

Точно преди да излезе в почивка изследвахме НК клетки и се оказаха моите доста завишени, както и активността им.
Имам изписани вливки Интралипид през 6-8 седмици и АП през ден.

Прочетох насам натам и стигнах до въпроса - имат ли връзка НК клетките с тромбофилиите и добре ли е да ги пусна и тях.

За инфо: имам едно родено дете преди около 4 години, не съм имала проблеми. Сега искаме второ, но проблемите изникват един след друг. Наскоро минах и лапароскопия, заради тубарни проблеми (много много сраствания, може би от секциото), след това открихме дефицит на вит. Д (само 16 ми е), НК клетките са на лице.
До сега не съм имала аборти, защото не съм имала забременявания заради тръбите, но като сега те са ми ок и открихме клетките се чудя не трябва ли преди да е станала беля да пусна повечко неща?

Има ли в крайна сметка някаква връзка между НК клетките и Тромбофилиите?

# 287
  • София
  • Мнения: 5 487
Brayda,няма връзка между нк и тромбофилиите.
Тотално различни неща са.
Вероятно са ти завишени тромбоцитно-левкоцитните агрегати и затова имаш изписан аспирин

# 288
  • Мнения: 16 874
Здравей, Brayda,
Аз не съм специалист в тази област, но искам да ти дам личното си мнение, надявам се да ти е от помогна макар и малко, както ти си ми помагала  Hug
Аз изследвах тромбофилия след аборт,но ако можех да върна времето назад бих го направила преди бременността. Оказа се, че имам проблеми и там и с адекватна та терапия ще си изнася бременността. Това ясно се показа при втората ми бременност ( за жалост неуспешна, защото  ембриона беше с аномалии, но това е друга тема). Чела съм за момичета с изнесена безпроблемна първа  бременност, но с установените отклонения при тромбофилия. Според мен след всичко през което преминава ме малко повече сигурност не е излишна. Hug bouquet
Bubble, ти изследвала ли си се епщайн бар вирус и вариола зостер ?

# 289
  • София
  • Мнения: 5 487
Верче,не съм,защо?

Нито листериоста,токсикоплазмоза,цитомегало вирус ... от инфекциозните нищо не съм пускала,но ми казаха че няма нужда.

# 290
  • София
  • Мнения: 7 645
Ще изследвам тромбофилиите, точно защото не ми се рискува.
Радвам се, че НК клетките нямат общо с Тромбофилиите.

Сега си гледах изследванията и май не са ми изследвали тромбоцитно-левкоцитните агрегати, защото за тях в листа пише само референтни стойности при бременност и при небременност, но резултат няма.
Но явно имунолога е преценил, че сигурно има драма и там и така.

Изписан ми е АП през ден за 2-3 седмици... преди и по време на бременност - както и да си го обяснявам това май пак не ми е ясно точно кога и колко да го взимам.

# 291
  • Мнения: 16 874
Bubble, аз понеже пусках и исках някой да помогне с разчитането на резултата, а не намирам актуална тема. Имам час при Сигридов следващата седмица и ще трябва търпеливо да си изчакам  Simple Smile
Brayda,  доц Русев върна ли ти по мейла терапията? Там трябва да е описано подробно курсът на лечение. Аз знам, че се пие през ден, а при бременност се изследват показатели на 3 седмици  newsm78

# 292
  • Мнения: X

Нито листериоста,токсикоплазмоза,цитомегало вирус ... от инфекциозните нищо не съм пускала,но ми казаха че няма нужда.


 Листериоза и токсоплазмоза ги изследват когато те вписват за ЖК, защото предизвикват аборти след четвъртия месец.
 Цитомегаловирусът е добре да се знае има ли имунитет бременната, добре е да го е карала този вирус.

# 293
  • София
  • Мнения: 5 487

Нито листериоста,токсикоплазмоза,цитомегало вирус ... от инфекциозните нищо не съм пускала,но ми казаха че няма нужда.


 Листериоза и токсоплазмоза ги изследват когато те вписват за ЖК, защото предизвикват аборти след четвъртия месец.
 Цитомегаловирусът е добре да се знае има ли имунитет бременната, добре е да го е карала този вирус.
Герда,изобщо не са ме карали да изследвам токсикоплазмоза и листериоза

# 294
  • Мнения: 16 874
 Gerda1, можеш ли да ми помогнеш как да разбирам тези резултати? Ще съм ти много благодарна  bouquet
 http://prikachi.com/images.php?images/439/8876439x.png

# 295
  • София
  • Мнения: 7 645
ver4eto_sv - Ето точно какво ми е писал Русев в мейла, свързан с аспирина:

Скрит текст:
Повишени популации на НК клетките. Повишена НК

активност. Вит Д = 16.0(недостатъчност!!).

За вливане на 20 мл Интралипид 2-4 дена преди овулация и

повторно 2-4 дена след положителен тест за бременност.

Последно вливане в края на 8-ма – 9-та г. седмица. Аспирин

протект х1тбл през ден преди и по време на бременност за

няколко седмици. Вит Д х2500 ЕД дневно веднага и

контролен тест след 4 седмици.
- аз го разбирам да го почна сега за няколко седмици, независимо дали настъпи бременност или не през това време, но може и да е друго...


Иначе от това което знам, излиза, че имаш антитела за Ебщайн и Варицела Зостер - т.е. карала си ги, а в момента нямаш.

# 296
  • Мнения: X
Верче, все пак лекар трябва да ти види резултатите.

Аз тези ги сравнявам по моите,но може и да бъркам нещо.
Имаш имунитет към варицелата, т.е карала си я.
Негативна си за токсоплазмоза, дето се хваща от котки.
Епщайн бар си го карала преди имаш имунитет.
И Цитомегаловируса си го карала преди, имаш имунитет.
Ми, май си ок.

Ама лекар да ги види. Ако ходиш при РУсев, той ще ги разгадае, че обикновените лекари, някои са много .... как да кажа, хайде да не обидя някого, но ще гледат тия изследвания като коза в афиш. Laughing

# 297
  • Мнения: 16 874
Brayda, наистина не мога да го разгада я  newsm78 да не би да е имал предвид след настъпване на бременност за няколко седмици? Защото АГ преценява докога да се прилага АП през бременността, доколкото знам в зависимост от кръвотока към матката. Ти нали ще изследваш вит Д след 4 седмици и можеш да питаш доцента да ти разясни. Или му се обади по телефона най- добре, като му разкажеш малко за себе си веднага се сеща за случая ти и е много отзивчив- винаги, аз съм го тормозила и по тел и по мейл  Blush При мен ми каза, че е хубаво доживот да си пия аспирин четох през вечер:)
Герда, споделям мнението ти за някои специалисти #Cussing out
Иначе задължително ще отида при Сигридов за разчитане на резултатите още другата седмица имам час,  но много се надявах да намеря причината за аборта в тези изследвания  Praynig голям камък ще ми падне от душата.
Иначе намерих това: EBV VCA IgM – основен маркер. Показва остра инфекция. Назначава се при съмнение за мононуклеоза. Доказва се до 2 месеца от началото на заболяването.
Та затова се надявам това да е причината за скорошната загуба Sad

# 298
  • София
  • Мнения: 7 645
Да, аз ще го пия сега през ден по 1 таблетка и след няколко седмици като отида до клиниката или като му свърши отпуската ще го попитам до кога да го пия.

Благодаря много за информацията на всички, скоро ще споделя резултатите ми от пакета Тромбофилии, които ще пусна може би другата седмица ако всичко е ок.

# 299
  • Мнения: X
Мононуклеозата е притеснителна , когато си здрава бременна, родиш здраво-незаразено бебе.
Тя е притеснителна за малки бебенца, защото при тях протича много остро.
За възрастен човек не е проблем.
При бременна гледат вирусът да е положителен, да има антитела срещу него.
По притеснително е да няма антитела срещу него.
Не ми е известно това да  епричина за спонтанен аборт, обаче.

Общи условия

Активация на акаунт