дайте съвет за бодитата

  • 4 288
  • 102
  •   1
Отговори
  • Мнения: 40
Здравейте мами?Искам да попитам трябва ли да купувам бодита с дълъг ръкав при положение че бебо го очакваме края на май(30май)?Аз все се притеснявам да не го навлека и да прегрее детето?!Благодаря Ви предварително!

# 1
  • Мнения: 3 089
е, вземи си няколко. няма да навреди. моето дете е зимно, но пак има бодита с къс ръкав и си ги обличаме. е с блузка или жилетка отгоре Simple Smile

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Моето се роди на 27 май и не са ми трябвали....Но май имах 1-2 тънки жилетчици с дълъг ръкав, сега като се замислих... newsm78

# 3
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
и аз съм за юни и незнам дали ще ми трябват бодита с дълъг ръкав,макар,че ми е 2 дете Embarassed,но все пак мисля да си взема поне 2-3 такива/за всеки случай,все ще има дъждовни и по хладни дни/

# 4
  • Мнения: 5 391
Мисля, че не, но ако имаш желание си вземи 1-2 за всеки случай.

# 5
  • Мнения: 507
Дъщеря ми е родена в началото на юни и имах само едно боди с дълъг ръкав. Мога да кажа че рядко сме го ползвали.

# 6
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Моята дъщеря е родена на 28 май, но все пак имахме 2-3 бодита с дълъг ръкав. Обличали сме ги в по-хладно време и понякога нощем. Не пречи да купиш няколко!

# 7
  • Мнения: 1 629
Бодита започнах да обличам/през главата/ към третия месец и така досега. Много са удобни. Щом терминът ти е юни, мисля че ще ти трябват точна за есента. Не мога да си представя как обличате боди/през главата/ на новородено  newsm78

# 8
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Нели се роди средата на юни месец. В началото я обличах предимно с бдита с дълъг ръкав. Много зависи каква ще е температурата в стаята. Когато Нели се роди, 2 месеца не беше в нейната си стая, а в изцяло северната ни, където юни месец максималната температура беше 22 градуса.

# 9
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Бодита започнах да обличам/през главата/ към третия месец и така досега. Много са удобни. Щом терминът ти е юни, мисля че ще ти трябват точна за есента. Не мога да си представя как обличате боди/през главата/ на новородено  newsm78
Бодита използвам още от първия ден и досега. Нищо друго. Не виждам наитина какъв е проблемът. Пък и нали има модели с копчета отпред newsm78

# 10
  • Мнения: 9 904
Бодита започнах да обличам/през главата/ към третия месец и така досега. Много са удобни. Щом терминът ти е юни, мисля че ще ти трябват точна за есента. Не мога да си представя как обличате боди/през главата/ на новородено  newsm78

малко ще изместим темата, но има достатъчно разнообразие от бодсита с предно закопчаване, които не се обличат през главата Simple Smile въпреки че на мен ми подариха такива през главата точно за новородено и доста неудобна ми беше процедурата....сега вече е лесно, и той не се съпротивлява Simple Smile

# 11
  • Мнения: X
Вземи си, защото не се знае какво ще е времето, а и са удобни да си седи само по тях.

# 12
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Аз имах няколко и определено влезнаха в употреба.

# 13
  • Мнения: 46 539
София се роди в средата на август и винаги е била с бодита с дълъг ръкав и ританки.

# 14
  • Мнения: 3 537
 Моята е родена на 16 юни и доста поносихме бодита с дълъг ръкав, бях купила 2-3 бр.

# 15
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Мисля, че не, но ако имаш желание си вземи 1-2 за всеки случай.
Peace

# 16
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 199
Имам няколко от баткото, които тогава така и не съм му обличала. Сега пак не влязоха в употреба. У нас е топло и даже зимата не обличам бодита с дълъг ръкав. И за двамата - боди с къс ръкав и отгоре блузка с дълъг. По жегите - само по боди.
Ако искаш вземи 1-2, пък ако ти се наложи, винаги можеш да купиш после Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 3 680
Моето Валенце се роди в края на август- бях си купила 2 бодита с дълъг ръкав- ама колко съм ги търсила- лятото не се намираха newsm78
Използвах си ги- спинкаше с тях и с едни ританки- в началото трябва да го обличаш по- добре- е не да го навличаш, но все пак- свикнало е на температура 36градуса все пак
А и друго- вземи си с копчета- през главата отначало мн. ще плаче- аз такова за през главата взех чак на 3 месеща- като почне да шава повече е по лесно вместо мн. копчета #Crazy

# 18
  • Мнения: 109
Терминът ми е за началото на м.юни, но вече си купих дрехи, включително и бодита с дълъг ръкав. Може и да не ги сложим, но не се знае.... аз да съм подготвена! Зависи изцяло от климата, който ни очаква newsm78.

# 19
  • София
  • Мнения: 5 079
Моето го очаквам средата на май, но съм си взела доста неща с дълъг ръкав, да не говорим, че и по - дебели бодита и гащеризончета. Все пак смятам да излизаме навън, а като знам последните години какви "лета" има...  #Cussing out зависи от времето, вкъщи може да е и по - разсъблечено, но не се знае навън какво ще е положението, затова си имай няколко /за всеки случай/.

# 20
  • Хасково
  • Мнения: 726
обличам детето в къщи по следния начин: блузка тип "прегърни ме", долни гащички тип "боксерки", комплекче ританки и блузка с копчета отпред
преди няколко дни правихме погача и ми подариха няолко бодита с дълъг ръкав. чесно да ви кажа незнам кога да ги обличам- с първото дете ползвах бодита без ръкав или с къс ръкав само лятото. тези са красиви, но функционални ли са, ако ги ползвам и слагам и гащички става много натрупано на коремчето, а без гащички ми се струва тъничко за крачетата...  newsm78

# 21
  • Мнения: 3 447
За мен бодитата са страшно удобни, независимо дали са с къс или дълъг ръкав - не се разгащва, кръстчето му не е голо, не му се набръчква на коремчето, не му убива като спи... Можеш  да ги обличаш и за навън, под пуловер или за в къщи с елек или тънка блузка отгоре. Не мисля, че само по ританки ще му е студено на детето, а то бодито все пак обхваща коремчето и дупето.

# 22
  • Мнения: 1 645
Дани се роди на 21. април, но не съм купувала бодита (бельо) с дълъг ръкав.Използвах с къс и боди потник.
С дълъг ръкав бяха връхните бодита.

# 23
  • Мнения: 13
моята дъщеря е родена в средата на юни но не съм и обличала бодита с дълък ръкав въпреки че имах няколко Wink

# 24
  • Мнения: 3 089
тони в началото изобщо не разбрах въпроса ти, честно.
аз само бодита използвам. имам няколко блузки, но те са "за цвят". ни е се обличаме с боди и отгоре гащеризон - с по 1 кат дрехи долу и горе.  дона е права, че с боди детето не може да се 'разгащи' (ама че сладка дума Simple Smile) опитай - ще видиш, че е по-удобно.

# 25
  • Мнения: 1 645
И за мен бодито е страшно удобна и практична дреха.
Аз само бодита ползвам.
Значи може да облечеш бебче с бодито и отгоре със някакво комплектче или гащеризонче.Не е нужно тогава да слагаш камизолка и бермуди.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 10 493
От раждането сме с бодита,малко по трудно се слагат на малко бебче,но пък ми е спокойно че кръстчето не му е голо Hug

# 27
  • Мнения: 9 904
тъй, тъй, и аз в отбора. Удобно нещо е бодито. Не трябват нито ризки, нито камизолки, нито гащи. Така до втората година можеш да обличаш и направо гащиризонче или комплектче отгоре. А през лятото да си седи по боди.

# 28
  • Мнения: 3 447
тони, аз на вашата възраст обличах с боди с дълъг ръкав и отгоре гащеризон с дълъг ръкав - така не го стягаше нищо през коремчето и никъде нямаше ръбове, които да му убиват.  А за малките бебета има бодита, които се закопчават отпред, без да му ги навираш през главата, много са удобни Peace

# 29
  • Варна
  • Мнения: 3 239
Аз слагам боди, тънки памучни ританки /най-вече защото си изритва чорапите/, и отгоре вече или гащеризон, или комплект блузка с панталонки

# 30
  • София
  • Мнения: 2 958
Аз обличам Дара така: тениска (блузка с къс ръкав), боди с дълъг ръкав, панталонче (тип анцунг) и чорапи.

# 31
  • Мнения: 390
За малките бебчета са удобни бодитата, които не се обличат през главата. Много по-добре е детето да е с боди, отколкото с ританки и ризка - така кръстчето не е голо. Аз слагам най-отдолу боди, върху него ританки и блузка, и най-отгоре гащеризонче или панталон и по-дебела блуза.

# 32
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 199
С големия нямах бодите и първите няколко седмици го обличах по същия начин като теб, tony_nm. Още първите гости ми подариха едно боди с къс ръкав и "се родих". Накупих още и зарязах камизолки и гащи. Сега казах на майка ми да ги даде някъде и изобщо да не ми ги праща. Не се притеснявай за крачетата, няма да настинат.
Аз обличам Гого, откакто се е родил, с боди с къс ръкав и отгоре цяло гащиризонче или блузка и ританки. Тъй като си събува терлиците, му обувам чорапи под ританките и така пълзи напред-назад вече Sunglasses

# 33
  • Мнения: 163
Аз обличам само бодита без гащички горното панталонче мисля че му стига на бебето

# 34
  • София
  • Мнения: 39 785
На мен лично бодитата ми бяха най-удобните и практични облекла за Дияна. Ползвала съм и с къс и с дълъг ръкав. Слагам памперса и отгоре бодито. Бодита и обличах до късно (искам да кажа възраст).

# 35
  • Мнения: 5 391
Въпреки, че все още не съм родила смятам, че бодитата са най-удобният и удачен вариант за обличане, лично аз само такива съм си купила, нито блузки тип"прегърни ме", нито отделно гащички имам намерение да обличам Peace

# 36
  • Мнения: 307
тъй, тъй, и аз в отбора. Удобно нещо е бодито. Не трябват нито ризки, нито камизолки, нито гащи. Така до втората година можеш да обличаш и направо гащиризонче или комплектче отгоре. А през лятото да си седи по боди.
Това е и моето мнение.

# 37
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
И двете деца обличах изключително с бодита и гащеризони. Имаме много. За съжаление, след като се махне памперса, вече не са така удобни - просто не могат да се справят сами.

# 38
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
аз също ползвам бодита- въпреки че имам и два комплекта блузки с гащички,но определено бодитата са по-практични за мен и за бебка/не се разгащва/

# 39
  • Мнения: 2 040
За мен бодитата са изключително практични и удобни ... От както се е родила моята госпожица, няма ден да е била без боди ... Всички тениски тип Прегърни ме и подобни - така си стоят нови - новинчки .. Без боди съм за никъде .. то си й държи памперса да не климбучка напред -назад и не се свлича по тоя начин ... С две ръце съм ЗА бодитата ... лятото с къс ръкав, сега студените месеци - дълъг ...
Над памперса слагам боди, чорапки (чорапогащник), панталонче или от сорта, а отгоре - блузка, фланелка, слитчър и тва е  ...

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Бодита започнах да обличам/през главата/ към третия месец и така досега. Много са удобни. Щом терминът ти е юни, мисля че ще ти трябват точна за есента. Не мога да си представя как обличате боди/през главата/ на новородено  newsm78
А като се свикне се обличат и на мен с първото ми трепериха ръцете ама с сега с бебо обличам всичко
И аз мисля че нищо не е излишно миналата година си беше хладно до края на юни така че вземи едно две,като стане въпрос за бебе нищо не ми е било излишно

# 41
  • Мнения: 1 489
От деня на раждането до ден днешен дъщеря ми е само с бодита.ползвам ги придимно вместо потник и гащички.Имам и две,които й ги слагам като връхни и отгоре с жилетка.Според мен това е най-практичната и удобна дреха.

# 42
  • Мнения: 535
 newsm10  И аз съм на мнение,че бодитата са най-удобни поне докато се ползва памперс.

# 43
  • Мнения: 462
Аз да си призная ги харесвам много бодитата. С тях съм сигурна че кръсчето на бебоците са винаги облечени а за мен това е най-важното Simple Smile
А докато ползвам памперси, честно казано ползването на гащички ми се струва излишно...аз съм от майките противнички на голямото навличане на бебоците...смятам, че в най-студеното време е повече от достатъчно бебчо да е облечен с боди и блузка с дълги ръкави, чорапогащник и панталонки...но това си е мое мнение де...на никой не го налагам...знам че на много майки, свикнали да обличат добре своите деца това ще им се стори лудо предложение Wink
Но това което искам да ви кажа е, че никога не съм навличала малчуганите а са много здрави деца, така че...явно от навличането не зависи Wink

# 44
  • Мнения: 832
И ние така. Бодито много добре му държи памперс, иначе като рита много си го смъква. Полаваме с дълъг ръкав, а като се затопли, ще минем на къс.

# 45
  • Мнения: 154
И аз ползвам бодита, удобно е. Твоето бебче е много малко, но не се притеснявай, не мисля че ще му е студено само по ританки на крачето. Освен ако ританките не са съвсем тънки, но не мисля че за зимата ползваш такива.

# 46
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
От когато се е родил Емо ползваме само бодита,като беше по-малък ползвах ме от тия които се закопчават и отпред за по-лесно обличане Peace

# 47
  • Мнения: 341
Аз също от бебе до ден днешен обличам малкия пакостник с бодита. Няма нужда да слагаш гащички - само памперс и отгоре боди е достатъчно при стайна температура от около 20 градуса + разбира се гащеризонче или ританки с блузка.

# 48
  • Мнения: 341
Моят съвет е да си вземеш 2-3, да имаш. На мен лично и в по-хладни летни вечери през юли ми бяха необходими за бебока. Пък знаеш какво шантаво беше последното лято, така че наистина, вземи си. Съди по себе си - сигурно и ти се чувстваш по-удобно в по-хладно лятно време с една блузчица с дълъг ръкав, от колкото с нещо с къс или без ръкав и отгоре с жилетка, само заради дългите й ръкави.

# 49
  • София
  • Мнения: 276
За мен бодито е много удобна дрешка. От както се е родил Криси, докато тръгна на ясла ги ползвах постоянно. Сега му ги обличам, когато не е на ясла. Мисля, че е достатъчно да му облечеш боди с дълъг ръкав и тънка блузка за вътре, а за навън с по-дебела.

# 50
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Ако се притесняваш вземи 1-2 за да имаш,но мисля че боди с къс ръкав и комплекче с дълъг ръкав от горе ще е достатъчно.

# 51
  • София
  • Мнения: 276
Аз бих си взела, защото може да е хладно. Може да се обличат и вечер, но ти ще си прецениш.

# 52
  • Мнения: 344
Елена се роди на 29 май и съм ползвала доста бодита с дълъг ръкав, защото имаше доста хладни дни. А и трябва да мине време бебо да се климатизира.

# 53
  • Мнения: 2 271
Трябват си и още как!

# 54
  • Мнения: 2 657
Ние от самото на4ало сме само със бодита GrinningЗа мен бодито е много удобна дреха Grinning

# 55
  • София
  • Мнения: 44 148
тъй, тъй, и аз в отбора. Удобно нещо е бодито. Не трябват нито ризки, нито камизолки, нито гащи. Така до втората година можеш да обличаш и направо гащиризонче или комплектче отгоре. А през лятото да си седи по боди.
Това е и моето мнение.

дааа... няма нищо по-удобно от бодито според мен:)

# 56
  • Мнения: 130
Аз от самото раждане обличам дъщеря си само с бодита, няма опасност да се разпаше и кръшчето и да остане голо!Зимата с дълъг ракав, лятото може само по боди и някакви гащички, дори аз самата нося боди, страшно ми е удобно и практично

# 57
  • Мнения: 3 537
Определено бодито ми е по-практично.Докато бешеновородено бяхме на камизолки гащички,но след това постепенно минахме на бодита. Peace

# 58
  • Мнения: 535
Според мен си вземи едно,две да си спокойна.Аз лично обичам да съм подготвена,пък най-малкото е трудно да предвидиш времето Naughty

# 59
  • Мнения: 3 447
аз съм от майките противнички на голямото навличане на бебоците...смятам, че в най-студеното време е повече от достатъчно бебчо да е облечен с боди и блузка с дълги ръкави, чорапогащник и панталонки...но това си е мое мнение де...на никой не го налагам...знам че на много майки, свикнали да обличат добре своите деца това ще им се стори лудо предложение Wink
И аз така... ама все пак слагам и якенце отгоре Wink Ако говориш за навън де, за вътре ми се вижда множко Simple Smile Аз също го обличам леко, откак се е родил, и да чукна на дърво, досега не се е разболявал Peace

# 60
  • Мнения: 5 140
На мен лично бодитата ми бяха най-удобните и практични облекла за Дияна. Ползвала съм и с къс и с дълъг ръкав. Слагам памперса и отгоре бодито. Бодита и обличах до късно (искам да кажа възраст).

И аз така правех. За мен бодито е адски удобна и практична дрешка (бельо).
Лятно време съм обличала Ния и с боди без ръкав.
Иначе я обличах по следния начин: боди в/у памперса, ританки и отгоре блузка. Вместо терлички под ританките слагах чорапки.

# 61
  • Мнения: 379
бодито ее най- удобната и пратича дреха според мен.Малки от раждането е само с бодита,имам блуски тип прегърни ме но изобщо не съм ги ползвала.Гласувам с две ръце за бодитата.Няма смисъл да навличаш детето с безброй дрехи,все пак то трябва да се движи свободно Hug

# 62
  • Мнения: 10 758
Бодито е много по- удобно от блузките.И двете деца съм си отгледала с бодита.Така съм 100% сигурна, че кръста няма да е гол.

# 63
  • Мнения: 2 407
Аз ползвам само бодита, супер удобни са ми! Кръсчето е завито и пампата се придържа, лесно се облича и съблича!

# 64
  • Мнения: 2 821
И аз съм ЗА бодитата....обличам ги като бельо. С къс , с дълъг ръкав...различно. Като по малка я обличах с ризки тип прегърни ме, но тогава не шаваше много.

# 65
  • Мнения: 1 735
Всякак съм си обличала бебето,но най-практично и удобно и за мен, и за нея е бодито.

# 66
  • Мнения: 2 271
Никога не съм и слагала гащички.Според мен са излишни при ползването на памперси(те са си гащи и достатъчно топлят).От самото начало я обличам в бодита.Само не харесвам тези,които са без копчета около вратлето ,а се прехлупва плата.Разтваря се и диколтето става  дълбоко-почти до гърдите!

# 67
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
аз слагам боди с дълъг ръкав, блуза; надолу - чорапогащник и панталонки, за крачетата - терлички

# 68
Откакто се роди мъника го обличам само с боди, ританки, блузка и чорапки. Само като излизаме слагам над бодито костюмче или гащеризонче Grinning Според мен бодитата са най-удобните дрехи за деца, все още ползващи памперс. Съжалявам, че навремето не гледах и баткото така...

# 69
  • Мнения: 46 539
И аз мисля, че бодитата са голямо удобство, не бих ги заменила с нищо!  Grinning

# 70
  • Мнения: 108
Ако отначало не бяхме ползвали бодита с обличане през главицата, сигурно на Маги нямаше да и е толкова неприятно да и ги слагам и сега. Макар че съм много нежна, тя все още не обича нищо да и минава през главата. И в крайна сметка свикнах да я обличам с гащи и камизолка, а пък на нея й харесва лекото претъркулване докато й обличам ризката и така...ще изчакам малко да порасне и да си държи главата по-стабилно за бодитата с горно закопчаване.

Иначе единственият недостатък, който виждам е, че ако случайно памперсът пропусне, трябва да сменяш бодито и да събличаш бебето и нагоре. Освен това гащите покриват и коленцата и дори надолу, докато бодито обикновено - не. Поне моето бебе е зимно и за мен това е малко проблемно.

# 71
  • София
  • Мнения: 626
И ние сме само с бодита от раждането. В момента е по боди и памучен панталон, а ако е по-хладно му слагам и фанелка с къс или дълъг ръкав.

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
обличам детето в къщи по следния начин: блузка тип "прегърни ме", долни гащички тип "боксерки", комплекче ританки и блузка с копчета отпред
И аз обличам Ели по същия начин като теб. Просто имам много дрехи от такъв тип останали от каката. Имам и бодита, но повечето се обличат през главата и въобще не са ми удобни засега.

# 73
  • Мнения: 124

Иначе единственият недостатък, който виждам е, че ако случайно памперсът пропусне, трябва да сменяш бодито и да събличаш бебето и нагоре.

Съгласна съм, и мен само това ме притеснява.

# 74
  • Мнения: 577
лично на мен тези камизолчици въобще не ми харесаха,майка ми беше купила дузина и не съм ги обличала,защото цялото му коремче излизаше на вън като го гушна.С тези бодита се родих и сега го обличам само с тях

# 75
  • Мнения: 1 327
на мене са ми страшно удобни! Ати от новородено е само с такива.
Ползвам тънки бодита като пижамка.
Иначе също правя комбинациите със дънков гащеризон върху боди и отгоре жилетка. Ако е по-топло само бодито с жилетка  и някакви терлички или пантофки. Имам някои, които много обичам и ако е студено вкъщи и слагам блузка с дълъг ръкав и чорапогащник под бодито и я пускам да пълзи..
Имам и плетено боди, което ми е страшно удобно, когато я извеждам.. Имам и няколко с качулка, които също са ми страшно удобни...

# 76
  • Мнения: 505
Аз винаги слагам боди под комплектите и са много удобни. Ползвай ги вместо "прегърни ме" а за гащите отгоре...едва ли ще го загреят детето newsm78

# 77
  • Мнения: 262
Откакто съм родила само бодита ползвам. И за мен добре, защото не се обличат много дрехи, а и за бебето, защото винаги му е покрито кръстчето.

# 78
  • Пловдив
  • Мнения: 301
Няма проблем,че са с дълъг ръкав.Отгоре може да облечеш тънка блузка, а ако ти се струва че ританки не са достатъчни,може да сложиш нещо друго,но зависи каква е температурата.Аз обличах тънки костюмчета,но беше топло все пак...

# 79
  • Мнения: 99
И аз съм за бодитата,много удобни и практични. Никога не е голо кръстчето на бебковците. Аз само тях ползвям. Но всичко е въпрос на навик.

# 80
  • София
  • Мнения: 10 825
И аз съм ЗА бодитата. Много са удобни и до сега използваме само бодита. В началото - до към 5-6 месец гледах бодитата да са с копчета от горе до долу, тъй като обличането е много по лесно и за мама и за бебе Wink

# 81
  • На небето
  • Мнения: 5 530
В началото и аз обличах сина си със блузки прегърни ме, но като го взимахме кръста му все оставаше гол. От както сложих за 1 път боди, не съм спряла да ги ползвам, много са удобни кръста му винаги е завит. Сега обличам така:
Потник или Блузка с къс ръкав, чорапогащник и боди с дълъг ръкав. Отгоре дрешки.
А лятото ползвах само боди тип потник или блузка с картинки и панталонки с къс крачол.
Наистина докато е малко бебчето е хубаво бодито да е със предно закопчаване, по лесно и удобно се облича.

Последна редакция: ср, 08 мар 2006, 13:19 от Tinka79

# 82
Вики е на 2 месеца и я обличам с боденца, които се закопчават отпред. Много съм доволна. Когато е в ръцете на мама или на тате, кръстчето й не е голо. Обличам я с боди и пижамка - за мен това е достатъчно. Всички сме доволни.  Grinning

# 83
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
И за мен бодито е страшно удобна и практична дреха.
Аз само бодита ползвам.
Значи може да облечеш бебче с бодито и отгоре със някакво комплектче или гащеризонче.Не е нужно тогава да слагаш камизолка и бермуди.


 Peace

# 84
  • София
  • Мнения: 2 271
Аз, още от преди да се роди, му купих 3 бодита и после ползвах тези от погачата. Общо взето винаги е с боди. Лятото в жегите го изкарвах само по боди с къс ръкав. После започнах да му обличам по някоя блузка от горе, в зависимост от това колко е студено.
В началото бодитата с копчета отпред ми бяха много удобни, защото само го постилах на кревата и слагах бебето отгоре, без да го обръщам или повдигам. Сега тези, които се обличат като блузка, защото вече не се дразни от тях.

# 85
  • Мнения: 2 587
И аз съм страшно доволна от бодитата.Много са удобни и откакто се е родила Виктория само с тях я обличам и някое комплектче отгоре.

# 86
  • Мнения: 3 932
То не остана ни6то за казване, ние и досега караме на бодита с къс, дълъг и без ръкав...за по-малкото детенце е по-подходя6то бодито тип прегърни ме, което се обли4а не през главата, 4е ина4е много се усложнява процеса.

# 87
  • Мнения: 1 108
И за мен бодито е страшно удобна и практична дреха.
Аз само бодита ползвам.
Значи може да облечеш бебче с бодито и отгоре със някакво комплектче или гащеризонче.Не е нужно тогава да слагаш камизолка и бермуди.

И ние така.

# 88
  • Мнения: 3 886
И за мен бодито е страшно удобна и практична дреха.
Аз само бодита ползвам.
Значи може да облечеш бебче с бодито и отгоре със някакво комплектче или гащеризонче.Не е нужно тогава да слагаш камизолка и бермуди.
и аз така даже лятото зимах потни4ета боди.сега и малката ще ги носи страшно са ни удобни ползвах ги го 2 годинки

И ние така.

# 89
  • Мнения: 3 886
Според мен си вземи едно,две да си спокойна.Аз лично обичам да съм подготвена,пък най-малкото е трудно да предвидиш времето Naughty
и аз така за секи случаи зами си не 1 а 2 и  3-4 с къс.когато е хладничко не ти пречи да с дълак ръкав.аз и зимата слагам къс.още от първите дни можеш да слагаш.глупаво е да чакаш да стане на 3 месеца.все пак има и бодита които се прехлупват.мн е близко до мозака.  bouquet  bouquet  bouquet

# 90
  • Мнения: 4 392
Аз слагам камизолка,тьнки ританки,тьнки чорапки и отгоре боди с кьс рькав.Не знам защо,но като сложа бодито отдолу,памперсьт винаги пропуска. newsm78

# 91
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Не

# 92
  • Мнения: 1 146
Аз съм купила 2 да си имам, пък дали ще опрем до тях не се знае. Вземи за всеки случай Peace

# 93
  • Мнения: 94
Дея  се роди  през м.май и в началото поне 2 месеца й слагах връхно боди с дълъг ръкав, но то и времето беше доста дъждовно, а и докато аз свикна как е добре на детето малко се презастраховах.

# 94
  • София
  • Мнения: 44 148
ами като се сетя как миналата година юни месец имаше едни ужасни студове, дето направо с яке и шапка ходех, че ми се щеше и ръкавици да си слагам - по-добре си вземи, като нищо ще ти потрябват, дори само при вичирното зохладняване, а и бебчо ще е новороден, ще трябва в началото все пак да му е по-топличко, а тогава сигурно ще са изтеглени бодитата с дълъг ръкав от пазара, та по-добре си купи сега няколко. Simple Smile

# 95
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Вземи си, защото не се знае какво ще е времето, а и са удобни да си седи само по тях.
newsm10

# 96
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
няма да го прегрееш, споко Wink вземи, че миналата година юли като се сетя какъв студ беше по едно време, се наложи да извадя по-плътни дрешки, а не само боди с дълъг ръкав Crazy

# 97
  • Мнения: 6 164
Вземи да има, пък то времето нали го гледаш какво е шантаво! Crazy Все пак на бебчетата в началото не им се регулира телесната температура.

# 98
  • Мнения: 1 393
И аз мисля,че трябва да имаш 3-4 броя,че май не се знае колко ще е топло,пък и детенцето ще е новородено все пак и не трябва да се простудява

# 99
  • Мнения: 1 555
Моето дете се роди средата на септември и бодитата, които имаше бяха с къс ръкав, купих му 3 бодита с дълъг ръкав преди Коледа, значи е бил вече на 3 месеца, а го изведох като навърши 20 дена  Naughty и то не беше навлечен !!! Но ти си решаваш, хубаво е да имаш 1-2 такива бодита, но и внимавай да не претоплиш детето, като го обличаш много през лятото !!!

Леко раждане   bouquet

# 100
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
2-3 броя няма да са ти излишни Thinking

# 101
  • Мнения: 1 031
За всеки случай си вземи 2-3 Simple Smile

# 102
  • Мнения: 208
Аз бях купила 2бр. бодита с дълъг ръкав, но не ги ползвах. Слагах на бебо боди с къс ръкав и отгоре жилетки. Жилетките се, оказаха страшно удобни. Времето може пък да се окаже по-хладно така, че могат и да ти влезат в употреба!

Общи условия

Активация на акаунт