БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 42 441
  • 737
  •   1
Отговори
# 735
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Цитат
С други думи следващия път ще пробвам без брашно, но в какво съотношение да са водата и лещата за да стане по-гъстичка?
За съжаление не мога да дам конкретен отговор. Аз просто внимавам да не слагам много вода в началото. После докато се вари я наблюдавам и ако не е сварена, а и е останало малко вода (има риск да залепне, загори) и добавям малко водичка. По принцип лещата за мен е едно от най-лесните неща, както казах аз слагам картоф. Значи лещата + 1 морков + 1 картоф + чесън+ сол + червен пипер + чубрица + вода + мазнина в тенджерата и да ври, докато стане (всички зеленчуци са на съвсем дребни кубчета, колкото лещени зърна). Според настроението ми, ако имам налични и ако не ме мързи да режа слагам и лук и домати (те не са ми задължителни). Мъжа ми, който е голям фен на брашнените манджи и запръжките и редовно с него се разправяме за това, че аз не слагам брашно може би единствено за лещата не е имал претенции и никога не е твърдял, че му е прозрачна и безвкусна по моята рецепта. Това е една от малкото мои рецепти, които харесва и за които не мрънка, че не са сготвени "по традиционния български начин".

# 736
  • Мнения: 10 073
Благодаря на всички за отговорите за жилите! Сготвих ги на телешко варено - стана много вкусно.
Оказаха се голям деликатес, понеже от едно теле излизали около 2 кг. и за това трудно се намират.
 
Четох за тези жили още като ги спомена, но имат ли друго име? Да не става дума за флейкиnewsm78

# 737
  • Мнения: 2 776
Мамето няма възможност да пусне новата тема, затова я пускам аз.
Тя когато може,  ще си я поеме пак    bouquet

Заповядайте в новата тема     bouquet

Общи условия

Активация на акаунт