Баба Марта наближава, АВГУСТовско бебе вече шава (5)

  • 35 584
  • 733
  •   1
Отговори
# 135
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
shhht.secret, момичета, понеже съм представител на фирмата, искам да ви кажа, че тъй като сиропчето действа на принципа на осмозата, то трябва да се приема с повече течности Peace И друго - ако няма ефект, опитайте с цяла мерителна чашка и като стане редовно изхождането да я намалите. Стикам палци да се получи.

# 136
  • Мнения: 113
shhht.secret, момичета, понеже съм представител на фирмата, искам да ви кажа, че тъй като сиропчето действа на принципа на осмозата, то трябва да се приема с повече течности Peace И друго - ако няма ефект, опитайте с цяла мерителна чашка и като стане редовно изхождането да я намалите. Стикам палци да се получи.


А може ли да те попитам,мога ли да пия поддържаща доза до края на бременността?На мен ми действа само ако го пия всеки ден по 20мл.Инъче аз съм с такива проблеми още преди да забременея. Сутрин ям овесени ядки с кисело мляко,както и една супена лъжица сусамов тахан и лактулозата,от време на време пия и Фрутилакс.Има ефект определено,а повярвайте с такъв проблем съм от както се помня.Има и едни еднократни дози(клизми),казват се Мелилакс,действат на момента,но тях ги ползвам само в краен случай.Момичета не се напъвайте в тоалетната,аз след такова напъване прокървих обилно през първата бременност.

# 137
  • Мнения: 36
Здравейте, отдавна не съм писало но ви чета постоянно. Много интересно компания и интересни съвети, общо взето не съм предполагала, че един форум може да е толкова полезен.
Имам въпрос към по опитните - навехнах си ръката много докато спя и си сложих магнитна лента за ръка за няколко часа, но сега прочетох че при бременостт са опасни  Confused дали може да съм навредила на бебока  newsm78

# 138
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
shhht.secret, момичета, понеже съм представител на фирмата, искам да ви кажа, че тъй като сиропчето действа на принципа на осмозата, то трябва да се приема с повече течности Peace И друго - ако няма ефект, опитайте с цяла мерителна чашка и като стане редовно изхождането да я намалите. Стикам палци да се получи.


А може ли да те попитам,мога ли да пия поддържаща доза до края на бременността?На мен ми действа само ако го пия всеки ден по 20мл.Инъче аз съм с такива проблеми още преди да забременея. Сутрин ям овесени ядки с кисело мляко,както и една супена лъжица сусамов тахан и лактулозата,от време на време пия и Фрутилакс.Има ефект определено,а повярвайте с такъв проблем съм от както се помня.Има и едни еднократни дози(клизми),казват се Мелилакс,действат на момента,но тях ги ползвам само в краен случай.Момичета не се напъвайте в тоалетната,аз след такова напъване прокървих обилно през първата бременност.
Можеш да пиеш и до края на живота си - абсолютно е безвредна. Дозата е както си я нагласиш, но винаги се започва с по-голяма, а след това се намалява на поддържаща Peace

# 139
  • Мнения: 113
shhht.secret, момичета, понеже съм представител на фирмата, искам да ви кажа, че тъй като сиропчето действа на принципа на осмозата, то трябва да се приема с повече течности Peace И друго - ако няма ефект, опитайте с цяла мерителна чашка и като стане редовно изхождането да я намалите. Стикам палци да се получи.


А може ли да те попитам,мога ли да пия поддържаща доза до края на бременността?На мен ми действа само ако го пия всеки ден по 20мл.Инъче аз съм с такива проблеми още преди да забременея. Сутрин ям овесени ядки с кисело мляко,както и една супена лъжица сусамов тахан и лактулозата,от време на време пия и Фрутилакс.Има ефект определено,а повярвайте с такъв проблем съм от както се помня.Има и едни еднократни дози(клизми),казват се Мелилакс,действат на момента,но тях ги ползвам само в краен случай.Момичета не се напъвайте в тоалетната,аз след такова напъване прокървих обилно през първата бременност.
Можеш да пиеш и до края на живота си - абсолютно е безвредна. Дозата е както си я нагласиш, но винаги се започва с по-голяма, а след това се намалява на поддържаща Peace



Да,аз вече съм на поддържаща доза и ефекта е много добър.Но се притеснявах дали мога да го пия толкова продължително.Благодаря ти много!

# 140
  • Мнения: 22
Здравейте мамчета Simple Smile имам куче Ирландски сетер - голямо и космато Simple Smile)) от 7г. и просто няма сила, която да ме накара да го махна. Мисля в началото като родя да го оставя за малко у дома при майка ми докато свикна с грижите около бебчо и след месец два да си го прибера при нас. Просто ще трябва да чистя още повече от преди и да не го пускам при бебока, когато се роди. Сестра ми е ветеринарен лекар и от нея знам, че ако кучето има ваксини и изобщо се полагат нуждине грижи за дравето и хигиената му няма проблем. Аз също се принеснявам някое косъмче да не попадне в устата на бебо, просто ще внимавам повече и ще го държа на разстояние. Отглеждам го от 20 дневно, хранила съмго с биберон и си ми е като детенце.

# 141
  • София
  • Мнения: 170
Обожавам всякакви котки още откакто бях малка  Crazy
Ние имахме коте /персийка/ - гледахме си я цели 5 години и половина. Не знаете каква борба беше с ММ да го убедя първо да си имаме коте, понеже той беше категорично против животно да се гледа в апартамент. Сега сигурно я обича повече и от мен   Stuck Out Tongue
Но откакто разбрахме, че съм бременна, взехме единодушно решение да я дадем на родителите му, да я гледат 1-2 години. На моменти проявява много лош характер и е много своенравна. Имам няколко по-лошии ухапвания от нея, а да не говорим, че всяка сутрин като влезе в спалнята ми скачаше на корема докато спя и после ми се навираше в лицето да ме буди (много сладко и досадно в същото време ), но сега не мога да го позволя, да го прави.Няма да ви казвам като се стопли времето за какво отделяне на косми става въпрос и така продължава цяло лято  Confused Нямаше дреха по която да нямам косми, дори и като ги извадя от пералнята  Mr. Green Съжителствахме с нея първия месец от бременността ми и сякаш усещаше, че имам нещо в корема. Само ме чакаше да седна някъде и веднага идваше да ми легне в скута (преди много рядко го правеше)  Heart Eyes
Беше ми много трудно като я оставихме по Коледа в Стара Загора, където са родителите на ММ. Беше един рев от моя страна.... а в същото време знаех, че тя ще се чувства много добре там. Много ми липсва сега, но няма как - успокоявам се че ще дойде ден да си я приберем обратно  Hug

# 142
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Добро утро:)
Преди малко бях на преглед - бебето е добре, каналът е затворен, води и плацента също са супер. Гинеколожката каза, че може да бъркам колики с контракции, но в този момент усетих стягане и тя ми каза веднага да легне да опипа матката. Е, контракции са  Confused
Ще пия диаспорал, папаверин, но шпа и много течности. Нормално било - все пак е трета бременност и матката е по-чуствителна от разпъването...и ми даде болничен за 10 дни, но каза, че това няма да е последния..така че скоро май няма да ходя на работа Confused
За мен най-важното е, че показателите, които биха могли да предизвикат тревога са добре. Heart Eyes

# 143
  • Мнения: 72
Здравейте мамчета  Grinning

Докато се запиша в новата тема, тя остаря  Grinning Много е хубава, браво на Анабела   bouquet

Аз си изкарвам една настинка на крак-запушен и течащ нос, червено гърло и малко кашляне. Въпреки че УНГ каза че няма такова нещо, знам че не е прав  Naughty  Другата седмица след празниците ще ида да си видя и зъбите, за да се успокоя.

Много съм хепи, защото днес ще си вземем количката вкъщи  newsm44 Нямам търпение да сглобим и да я видя само нея, не сред още 20 колички. Сигурна съм че още повече ще ми хареса. Иии после ще я приберем, за да не ни омръзне пък от гледане  Grinning

Добре дошли на всички нови майчета  welcome Като гледам колко се увеличаваме, до август ще сме най-голямата група  smile3501

Какви са плановете ви за почивните дни? Май времето няма да е подходящо много за разходки  newsm78 Но все пак...

Поздрави на всички  Hug

# 144
  • Мнения: 216
Момичета,трябва и аз да намеря групата във Фейсбук...Исках да ви попитам какво мислите за Биозин Мама? Пиете ли го?

# 145
  • София
  • Мнения: 176
Жанинче, аз предната бременност в четвъртия месец пих през цялото време но-шпа, но моят лекар не подходи притеснено към въпроса. Не ми е изписвал болнични. Надявам се и при теб да отмине бързо този период и после всичко да е наред, както се случи при мен. Пази се, но не се притеснявай Simple Smile
Рали, честита количка. Да оздравяваш бързо! Ние по празниците ще сме си тук в празната София. Simple Smile Мисля да се качваме до Витоша денем.
" Ех, много исках да си имаме коте, а ще си имаме бебе"  Joy
На моя син, като се опитвахме да намерим начин да му кажем, че ще имаме бебе гледахме Лейди и скитника и там се появява бебе в семейството и накрая и малки кученца. Казах му виж сега голко е хубаво с малкото бебе и как семейството е щастливо, а той - ама малките кученца са по-сладки от малките бебнца... И пак ме спря по средата на темата Simple Smile Оказа се, че е щастлив всъщност и си разнася на детската градина снимка на бебето, след като го заведох на ранната фетална морфология. Излишно съм се притеснявала.

# 146
  • И аз не знам къде
  • Мнения: 483
Здравейте момичета. Искам малко мнение от вас. Хремава съм от 2 седмици. Носът ми е запушен основно, имах болки в гърлото и кашлица,но минаха.  Остана носа със сополите, но от 4-5 дни едно ужасно главоболие. Преди като пийна кафе и манаваше сега не.  Забеляззах вчера сутринта , че в сополите имах кръв, но не обърнах особено внимание. Днес е по-малко но пак има и то на 2-3 пъти вече. Дали е повод за притеснение или ще отмине?  newsm78

# 147
  • Мнения: 289
Здравейте, момичета! Simple Smile
При мен ново 20... ooooh! Вчера следобед като ме заболя главата, като започна да се мотае, да ми се вие свят.. Стреснах се, мериха ми кръвното - 140 на 80 ooooh! А аз по принцип съм с ниско кръвно и никога не съм била с по- високо кръвно от 120 на 60 (даже и то ми е малко високо)...  Чааак късно вечерта ми поотмина малко. Днес уж всичко е наред, кръвното е нормално, следим го постоянно, че се стреснахме... Не знам защо така се получи, но се надявам да нямам повече такива проблеми, че само това ми липсва.. Sad Praynig

Честито на всички, узнали пола! Hug И добре дошли на новите попълнения! Simple Smile

red_violet , хахаха, много се смях с теб и женските гени в семейството на мъжа ти. Mr. Green

И да ви кажа- не винаги е вярно твърдението, че момченцата приличат на майките си, а момиченцата на бащите си. Peace Моят син ми е одрал кожата, да, обаче пък на сестра ми дъщеричката е копие 1:1 с майка си... Иначе синът ми като беше бебе приличаше на баща си, после като порасна и започна повечко да се оформя, започна все повече да прилича на мен. Има и от чертите на баща си, ама повечето е взел от мен. Heart Eyes

За килограмите - и аз не качвам. Бях свалила в началото 2- 3 килограма, върнах си 2 от тях, но сега, след престоя в болницата, пак съм на минус. Tired А ям нормално. Иначе и на мен като ми се прияде нещо, докато не го хапна, не мога да си намеря място. Трябва да го получа веднага Blush Laughing, иначе побърквам всичко около мен с мрънкане. Blush
С първата бременност пак беше така. Не ядях много, както се очакваше, явно всички мислят, че като си бременна трябва да ядеш като за двама, трима, четирима Stop, та все ми мрънкаха, караха ме да се чувствам виновна, че не се тъпча едва ли не. Tired А аз си ядях колко преди, наяждах се и се чувствах добре. Така че.. важното е ние да се чувстваме добре, всичко останало е относително.. и няма смисъл да слушаме други хора. Peace С първата бременност бях качила само на корем, общо за цялата бременност бях качила 9 - 10 кг., но синът ми се роди здрав.. Така че..

Анабела, още вчера видях снимката. С дъщеря ти сте направо като 2 капки вода. Heart Eyes

Ох, Наде, хайде и вие с притеснения за шарката. ooooh! При нас засега няма нищо, а мина доста време от контакта с болното дете, та се надявам да му се размине на Борис. Дано и на Никол й се размине, че.. То вярно, че по- добре да я изкара сега, ама пък ти... Confused Hug

Жанинче, много неприятно. Дано спрат тия контракции. Praynig А ти наистина, почивай си повече, спри малко и с ходенето на работа, щом като имаш възможност...

shhht.secret, дано се оправи малката и да не е апандисит! Praynig Но щом й е минало, най- вероятно е било нещо безобидно.

Толкова от мен, отивам да глася багажи, че ММ довечера ще ни кара на село, заедно с детето, сестра ми и нейното дете Mr. Green Баба трябва да се стяга за голям "купон". Mr. Green Поне няма да съм сама в почивката, а ще си имам компания, че иначе щях да се побъркам. ММ ще се връща чак на 10.03, а аз дотогава съм командирована там.. Tired Вярно, ще ме поглезят, ама.. сигурно ще ми и втръсне..

# 148
  • Мнения: 3
Здравейте и от мен,

Не пиша много, но гледам да ви изчитам.
Като цялан се чувствам добре, бременея си, дребосъка вече го усещам по-активно.

rali_stoyneva, как ти завидях за количката (благородно, разбира се) аз до никъде не съм в избора.
Да си призная, даже не съм гледала какво е актуално.

Пздрави на всички, хубав ден  Simple Smile

# 149
  • Мнения: 106
Момичета,трябва и аз да намеря групата във Фейсбук...Исках да ви попитам какво мислите за Биозин Мама? Пиете ли го?
Аз пия Биозин Мама вече два месеца. Не знам дали е заради него или не, но засега успявам да се размина с настинките, а около мен имаше доста болни.

Общи условия

Активация на акаунт