МАШИНА ЗА ХЛЯБ - 59-та ТЕМА

  • 82 627
  • 750
  •   1
Отговори
# 525
  • Кафе,грим и без да мечтая, днес пак ще бъда силна!
  • Мнения: 824
Идеята на рулото стефани в пекарната е за морето на къмпинг, където няма фурна, като опция - едно, че ще има нещо сготвено различно от барбекю и друго - да се използва капацитета й (с продълговато казанче е). Мислех си, че щом може кекс и конфитюр да се прави, що да не може и руло като махна бъркалките и само на печене 40 мин.. .... обаче не съм се отказала, ще докладвам за резултата тия дни  Crazy

# 526
  • Мнения: 4 841
На къмпинг рулото може да се уви е в алуминиево фолио и да се пече директно на барбекюто. На по слаб огън като се върти системно.

# 527
  • София
  • Мнения: 7 874
Аз не разбрах, ще се носи цяла хлебопекарна на къмпинг ли ?

# 528
  • Кафе,грим и без да мечтая, днес пак ще бъда силна!
  • Мнения: 824
Аз не разбрах, ще се носи цяла хлебопекарна на къмпинг ли ?
Дa, не виждaм кaкво е чудното. Отвикнaли сме отдaвнa от купешки хляб, пък и тaм където отивaм хлябът по 2 евро.

# 529
  • Мнения: X
Ами то машината за хляб,не е чак толкова обемиста ,че да не може да се вземе мисля.
  Като има как ,защо да не се вземе и да се яде пресен  хляб.
 

# 530
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Ами то машината за хляб,не е чак толкова обемиста ,че да не може да се вземе мисля.
  Като има как ,защо да не се вземе и да се яде пресен  хляб.
 

И аз мисля така. Имам познати, които си носят кафе машината, когато отиват на почивка, и то в хотел  Grinning

# 531
  • Кафе,грим и без да мечтая, днес пак ще бъда силна!
  • Мнения: 824
Искам да си направя собствен готов микс в пакети, разтеглено всичко - брашно, сол, захар и мая.
Идеята е да не нося мерки и теглилки на почивката, а и по бързо да става зареждането на хляба.
Колко ли време ще може да изкара така смесено в  хартиен пакет от брашно,  да е ок, в смисъл - мята дали няма да се повреди нещо ? 

# 532
  • Мнения: 19 485
Искам да си направя собствен готов микс в пакети, разтеглено всичко - брашно, сол, захар и мая.
Идеята е да не нося мерки и теглилки на почивката, а и по бързо да става зареждането на хляба.
Колко ли време ще може да изкара така смесено в  хартиен пакет от брашно,  да е ок, в смисъл - мята дали няма да се повреди нещо ? 
Вземи си от готовите смески, не си играй са смесваш и мериш. Само добавяш вода и готово.

# 533
  • Мнения: 4 841
Направи си смес, но маята я остави да я добавяш на място. Предполагам суха Мая ще ползваш. Иначе ако ще я слагаш то я сложи на отделен слой от солта и захарта. Водата и олиото така или иначе допълнително ще слагаш, предполагам няма да ти е проблем и маята накрая да добавиш. 

# 534
  • Мнения: 5 618
Според мен "тайната" е да слагаш по-малко мармалад и да е добре завит в тестото.

В купешките слагат далеч повече и си седи вътре. Така че остава завиването. Ще се радвам да споделиш как ги завиваш ти. МЕРСИ!!!
Аз лично правя тестото на триъгълник, слагам пълнежа в широката част и навивам от широката към тясната страна. Не ми излиза пълнежа.

# 535
  • Мнения: 3 020
И аз винаги така го правя и почти винаги ми излиза.

# 536
  • Мнения: 334
Здравейте, имам Kenwood rapid bake и правя хляба по приложените рецепти. Проблемът ми е, че нямам сухо мляко. Количеството, което трябва да вложа, е 5 чаени лъжички. По принцип ползвам едно детско мляко, което е отворено вече повече от месец, а хлябът е за градината на сина ми, та не смея да слагам от него. Въпросът ми е: мога ли да ползвам прясно мляко, какво количество, дали да намаля водата (400 мл) и кога да го сложа (вероятно с водата)? Благодаря ви предварително за отговорите!

# 537
  • Мнения: 5 618
Ползвай прясно мляко, като общо трябва течността да ти е примерно 400 мл. Слага се в началото.
А може и без мляко. И нашата машина има книжка с рецепти със сухо мляко, но правя хляба с вода и става перфектен, а за ръжен, типов и пълнозърнест ползвам кисело мляко по горната схема - киселото мляко и водата общо са ми с грамажа на течността.

# 538
  • Мнения: 7 779
можеш да използваш пр.мляко като  грамажа му влиза в общото количество течност.
можеш да не използваш сухо мляко изобщо.

# 539
  • Мнения: 334
Благодаря!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт