Моля за съвет!

  • 5 500
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте! Днес си направих регистрация тук и неразбирам много от нещата, но моля за съвет! Имам бебе на 5 месеца,родих го 4.760кг / 54см  нормално, беше някакав ужас. Сега е 9.870кг не спи по цял ден,а вечер се събужда през час, иска само на ръце да го нося , ако го оставя и за пет минути почва да плаче. Сама отглеждам детето си, тткото се враща от работа към осем вечерта и е много изморен,но все пак ми помага, живеем сами, майка ми е в друг град, а на свекарва си немога да закарам детето, нямам близки тук и съвсем сама го гледам , но не ми пречи. Разбрах, че съм бременна отново преди седмица, незнам какво да правя, как ще се справя сама с две деца.. Мъжът ми взима 800лв , а аз 385лв майчинство, помощ нямаме от никъде. Какъв съвет бихте ми дали направо съм в  шок незнам какво да правя?

# 1
  • Перник
  • Мнения: 2 265
Незнам какво очакваш да ти се даде като съвет от непознати хора. Това е нещо което трява да обсъдите с мъжа ти и сами да вземете решение за него. Не мисля, че ако ти кажа да направиш аборт или да го задържиш ще промени нещо от ситуацията.

Все пак ти желая успех и взимане на правилното ЗА ВАС решение!

# 2
  • Мнения: 6 365
Ако родиш второто дете, то ще се роди, когато първото е на 1 г. 2 мес. и вече ще си на обезщетение 340 лева. С раждането ще получаваш пак майчинство 385 за второто дете, колкото и първото, плюс 170 лева, и така една година. След това минаваш на 340 лева за второто. Разликите общо взето не са големи.

През това време е доста възможно да търсите увеличение на доходите за таткото. В крайна сметка нормално е да имаш 2 деца, случило се е сега, отиграйте го, а след това мислете- за пораснала жена не е нормално просто да й се случи забременяване, ако не го иска.

# 3
  • Мнения: 7 325
Поредната тема, която ще се превърне в спор за и против аборта. Ще се навъртят 20 страници с еднакви публикации в които ще се надпреварваме да обесняваме как децата трябва да се разждат когато родителите им са готови да ги имат, как аборта е недопустим щом се е случило, как един черпак вода в супата е достатъчен, как децата освен радост са огромен ангажимент и отоворност и само на обич не живеят и ..... накрая ще си още по объркана от преди да пуснеш темата. Та с две думи Мислете хубаво.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 301
Поредната тема, която ще се превърне в спор за и против аборта. Ще се навъртят 20 страници с еднакви публикации в които ще се надпреварваме да обесняваме как децата трябва да се разждат когато родителите им са готови да ги имат, как аборта е недопустим щом се е случило, как един черпак вода в супата е достатъчен, как децата освен радост са огромен ангажимент и отоворност и само на обич не живеят и ..... накрая ще си още по объркана от преди да пуснеш темата. Та с две думи Мислете хубаво.

 Peace Peace Peace Peace  202uu  202uu

именно! никой няма да може да те "посъветва" мила,защото никоя не е на твоя хал и не се знай кой какви ще ги върши тогава.....аз ти желая успех,в пълния смисъл на думата! Praynig

# 5
  • Мнения: 3 031
За себе си знам със сигурност какво бих направила, но съвет на друг човек не бих дала. Решението е много лично.

# 6
  • Мнения: 46 516
За себе си знам със сигурност какво бих направила, но съвет на друг човек не бих дала. Решението е много лично.

 Peace

Не се влияй от чуждите настроения и разбирания. Сама реши какво искаш точно сега, не по принцип.

# 7
  • Мнения: 356
Избягвам да пиша в подобни теми точно заради причините,които изброи  I.Hr ,
Но тъй като имам бебе на 7 месеца и очаквам второ бебче през октомври,смея да кажа ,че знам как  се чувстваш.Когато разбрах,че отново съм бременна плаках няколко дни без да знам защо.
Бях напълно шокирана и ужасена и виждах бъдещето страшно и трудно както и ти в момента.
След като говорих с таткото и той ме увери колко много иска още едно детенце,всичко си дойде на мястото. Започнах да влизам и да чета темите на майките на породени деца,за да си представя какво е .Те много ме окуражиха ,че не  е толкова трудно и страшно и че си струва всички усилия.Сега съм невероятно щастлива и нямам търпение да дойде октомври.
Никой не може да те даде отговор.Всичко зависи от теб и от таткото.Той какво мисли по въпроса?

# 8
  • Мнения: 46 516
На таткото му е лесно, защото няма той да кара 2 поредни бременности и раждания  Laughing хубаво е тя да си прецени, както и да направи преглед, за да получи и лекарско мнение за това дали е способна да износи толкова скоро друга бременност. Понякога има неща, които не опират само до желание...

# 9
  • Мнения: 7 325
Около мен масово са с деца с много малка разлика. Раждат късно и ... бързат  Grinning. Не е хич лесно. Аз лично не бих си го причинила. Малкото ми дете е на 3 и ми спира тока буквално, хич не мога да си представя да очаквам или имам още едно. Вярно е, на годинки съм, ама жените около мен са на моята възраст, че и повече и имат кураж ( или нямат време ).
Финансовата страна също не е за пренебрегване. За мен не е вариант дрешки на заем, най-евтиното възможно на пазара и огромни ограничения за цялото семейство. Има една приказка - добре че бебетата се раждат от секс не от акъл, защото нямаше да има деца на тази планета - която намирам за вярна, но все пак трябва да се влага здрав разум.

# 10
  • Мнения: 356
Не се сърди, човече не съм се изразила добре,сега като си прочетох поста го осъзнах.
Не съм искала да кажа,че бащата трябва да реши,решението за мен зависи 99% от майката.Нито пък аз съм решила да родя второто бебе само заради таткото (а то така излезе).Просто той ми да де кураж и ми беше интересно мнението на таткото в тази случай   Peace

# 11
  • Мнения: 781
като цяло най-добрият съвет е - не питай непознати какво да правиш със собственото си дете.

щом си в шок от новината, че си бременна, а 5-месечното ти бебе не желае да спи и постоянно иска да бъде гушкано и обгрижвано и това е повод за притеснения от твоя страна - то е ясно накъде клониш. ако искаш да облекчиш съвеста си, защото потребителите в бг-мама ще ти кажат, че няма нищо по-важно от еманципацията и правото на избор - ще се намерят достатъчно и ще можеш да си спокойна.

все пак сподели на бъдещия татко и виж неговата реакция. може пък по старомодному да обсъдите и да решите двамата какво ще го правите този живот дето сте създали  Peace

# 12
  • Мнения: 6
Таткото много иска това бебе, първото беше желано и планирано, говорили сме си и за второ, но чак след 5 години.. Много ще ни е трудно с две и без никаква помощ за това се притеснявам най — много и разходите стават двойни. Много съм объркана незнам как да постъпя, от една страна го искам , но от друга трябва да се лишим от много неща за да се справим с две малки бебеци.. благодаря все пак

# 13
  • Мнения: 3 122
Като се роди второто след 9 месеца, ползвай предпазни средства- спирала или нещо подобно.

# 14
  • Мнения: 6 365
Разходите едва ли ще са двойни с още едно бебе, нали няма да взимаш всичко ново. Най-много да добавиш 20% отгоре.

Иначе за разликата- казват да е над 5 г. или под 2 г. Над пет е песен, но може да се включите и в групата под две, което също дава някои предимства- не си прибрала още бебешките дрешки.

Общи условия

Активация на акаунт