Студенти в UK - 4

  • 82 271
  • 753
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 1 318

Зури,  БРАВООООО!!!!  bouquet
Много се радвам,че всичко се подреди и при вас!!!!! Hug


         

# 361
  • UK
  • Мнения: 205
Аз имам едно притеснение - от сега се вижда, че другите ще отидат с повече средства (повечето, които визирам , са от UK). Тип общежитие, наличието на коли, идеята за допълнително изработени пари за пиене и купони... Дали няма да се получи едно разслояване още предварително, дали детето ми няма да бъде оценено погрешно още от начало. Притеснявам се ,че тази година ще е трудна финансово и за нас, и за него. Аз помня бедни студентски години (началото на 90те), но тогава не ми е пукало. Младостта е силна. Но сега, от майчина гледна точка, нещата изглеждат други.

Университетите в UK са едно изключително мултикултурно общество, което събира хора от почти всички социални, икономически и национални прослойки. Грешно е да се прави обобщение тип "другите", защото "другите" са твърде много, че да бъдат сложени в една категория Simple Smile Не знам дали това те успокоява или не, но мога да ти гарантирам, че синът ти ще си намери своите хора и ще се присламчат едни за други като магнити. Единствените места, в които мога да предполагам, че това, което описваш, се чувства по-силно, са евентуално Оксбридж (Кеймбридж и Оксфорд). Аз мога да ти кажа, че като студент тук никога не съм усетила предразсъдъци спрямо това колко пари имам. Общата мантра е - всички сме студенти, всички сме бедни Simple Smile


OswinOswald, ти покажи снимка от церемонията, какво ни залъгваш с тоз' влюбен поглед  Laughing Пожелавам успех на този симпатяга! Wink


Много ни бяха лоши местата в самата зала и не можахме да снимаме изобщо - аз трябваше да се съсредоточа доста силно, че мерна до сцената  ooooh!

Честито на новоприетите и попътен вятър!   bouquet

# 362
  • Варна
  • Мнения: 3 360
zuri , поздравления за успешният край на кандидатстването   bouquet Вашите перипетии наистина бяха доста запомнящи се . Но "всичко е добре ,когато завършва добре". Дано от тук насетне всичко върви "по мед  и масло "  Simple Smile Сега чакаме май само на синът на Sandalka да потвърдят приема  Peace .



Аз имам едно притеснение - от сега се вижда, че другите ще отидат с повече средства (повечето, които визирам , са от UK). Тип общежитие, наличието на коли, идеята за допълнително изработени пари за пиене и купони... Дали няма да се получи едно разслояване още предварително, дали детето ми няма да бъде оценено погрешно още от начало. Притеснявам се ,че тази година ще е трудна финансово и за нас, и за него. Аз помня бедни студентски години (началото на 90те), но тогава не ми е пукало. Младостта е силна. Но сега, от майчина гледна точка, нещата изглеждат други.

Няма за какво да се притесняваш. Доста студенти работят, за да се издържат или да добавят някакви пари към издръжката от родителите. Няма да сте единствените с по-малки възможности, повечето български деца са така. Поздравления за приема   bouquet

OswinOswald, много сте сладки с твоя приятел, поздравления за завършването му   bouquet И да попитам - той ще остава ли в УК , вече има ли предвид някаква работа ? Интересувам се по принцип, какво става със студентите след като се дипломират ,искат ли да останат , успяват ли да се реализират ? Вече водя такива разговори с моят син - за намеренията му след като завърши, но той ми отговаря доста уклончиво , затова любопитствам при другите как е  Wink

# 363
  • Мнения: 1 040
Като минават дните до заминаването и ме хващат най-различни притеснения -
от "в коя  банка да си открие английска сметка"  до "как ще се оправя с всичките битовизми
като пране, хранене и чистене" 
Не пиша често, но следя темата, досега не видях заминаващи за Бат?
Ние решихме да го изпратим, ще пътуваме 4 дни по-рано, за да разгледат Лондон- той и малкият му брат,  последният ден го изпращаме до Бат и отсега се виждам как ще се разплача...

Дайте идея коя банка в UK е най-изгодна за студенти и дали ще може още като пристигнем
да си открие сметка?

# 364
  • Мнения: 72
За да се открие сметка в банка, мисля, че трябваше някакъв документ от университета, не се притвеснявайте, децата са по- приспособими от нас и за всички е ново и непознато. Раздлелнието на бедни и  богати става на по- късен етап, когато се планират ваканциите.

# 365
  • Мнения: 3 203
Nikol*, цяла седмица ще им разясняват всякакви въпроси И от битово естество, включително и за банките.
Информация има и на сайта - Opening a bank account.
Не се напрягай излишно. Детето ще си реши.
Aко много се притесняваш, разгледайте условията на банките. В сайта също препоръчват да го направите
Все пак Wink аз препоръчвам Lloyds Wink

# 366
  • Мнения: 1 040
Благодаряу, Witch,
гледах и не ми стана ясно може ли като пристигнем в Лондон в някой офис на Лойдс или Барклис
да открием сметката. Иначе на документа, който му изпратиха от университета  пише, че е валиден
за пред банки и други  институции.

# 367
  • Мнения: 3 203
Не може в Лондон - няма да има доказателство за адрес. Сметката трябва да си я открие в Bath.
Не е нужно мама да присъства  Laughing

# 368
  • Мнения: 411
Zuri, честито! Недоумявах как може да не приемат момата с такава диплома и то от такова място, а то най-простото обяснение. Техническо забавяне. Сега вече отпусни душата!

Аз на моята мома съм казала- Това е единственото лято в живота ти в което нямаш никакви ангажименти- ни да доучваш ни да учиш авансово, ни да броиш дните от отпуската Sunglasses. Така че се наслаждавай пълноценно Hug.

Пожелавам на всички деца /макар че те вече отдавна се обиждат да чуят за себе си деца Embarassed/  отпускащо лято /и тези които работят -все още им е забавно това занимание/ и на есен изпълнени със сили здравата да започват да учат!

/говоря за новоприетите студенти разбира се, другите си знаят/


# 369
  • UK
  • Мнения: 205
OswinOswald, много сте сладки с твоя приятел, поздравления за завършването му   bouquet И да попитам - той ще остава ли в УК , вече има ли предвид някаква работа ? Интересувам се по принцип, какво става със студентите след като се дипломират ,искат ли да останат , успяват ли да се реализират ? Вече водя такива разговори с моят син - за намеренията му след като завърши, но той ми отговаря доста уклончиво , затова любопитствам при другите как е  Wink

Благодаря! Да, той завърши история в Кардиф с First и сега се премести при мен в Нюкасъл. Днес точно беше на интервю за работа в една маркетинг компания, защото той се е занимавал преди с организация на събития и подобни неща, и му се обадиха да му кажат, че е поканен на обучение утре Simple Smile няма планове да се сменя държава засега, но той си е англичанин и му е доста по-лесно да остане тук Simple Smile

Наблюденията от мои приятели българи, които завършиха, е че е много различно за всеки! Един тригодишен бакалавър ти дава хубавата възможност да прецениш дали ти харесва да останеш в Англия или не, дали ти допада обстановката и начинът на живот. Познавам хора, които им предложиха работа веднага след завършването, познавам хора, които започнаха магистратури, както и хора, които се върнаха. Много различно е за всички и ориентирането става постепенно Simple Smile

Все пак Wink аз препоръчвам Lloyds Wink

Подкрепям  Peace Lloyds определено са най-добрия избор! Би трябвало документът от университета само да е достатъчен за откриването на сметка. В началото на университета има нещо като седмица за ориентация, в която наоколо постоянно щъкат съветници от университета (предимно студенти втора или трета година), които помагат на зайците с всичко, от откриване на банкова сметка до регистрация с джипи. Всичко е много лесно и се намира почти веднага.

# 370
  • Мнения: 1 120
Да ви питам някой ползвал ли е Биткойн?... това е за валутни преводи...

защо не вярвам аз на тези работи - не знам...

май transferwise е същото

Последна редакция: вт, 28 юли 2015, 15:43 от ♥♥ Fiesta

# 371
  • Варна
  • Мнения: 3 360

Благодаря! Да, той завърши история в Кардиф с First и сега се премести при мен в Нюкасъл. Днес точно беше на интервю за работа в една маркетинг компания, защото той се е занимавал преди с организация на събития и подобни неща, и му се обадиха да му кажат, че е поканен на обучение утре Simple Smile няма планове да се сменя държава засега, но той си е англичанин и му е доста по-лесно да остане тук Simple Smile

Наблюденията от мои приятели българи, които завършиха, е че е много различно за всеки! Един тригодишен бакалавър ти дава хубавата възможност да прецениш дали ти харесва да останеш в Англия или не, дали ти допада обстановката и начинът на живот. Познавам хора, които им предложиха работа веднага след завършването, познавам хора, които започнаха магистратури, както и хора, които се върнаха. Много различно е за всички и ориентирането става постепенно Simple Smile



Незнам защо, но по снимката реших ,че гаджето ти е българче  Wink И все пак си отговорила на част от въпросите ми ,какво се случва след дипломирането, за което благодаря   bouquet . Хубаво е да се знае ,че има българчета ,които успяват да си намерят работа веднага след като завършат. Тези ,които се връщат в България, май го решават още към края на първата ,началото на втората година от следването си.

Да ви питам някой ползвал ли е Биткойн?... това е за валутни преводи...

защо не вярвам аз на тези работи - не знам...

май transferwise е същото

Не съм ползвала нито едната ,но за Тransferwise съм чела положителни отзиви по разни сайтове и фейсбукгрупи. А първите не съм ги чувала дори.

# 372
  • София
  • Мнения: 2 361
Фиеста, в бг хелпа има тема за преводи от юк към бг, там обсъждаха и някаква нова възможност за трансфер. http://www.bghelp.co.uk/forums/threads/3322-%D0%9F%D1%80%D0%B5%D … 0%BE-%D0%91%D0%B3

Сребърна паричка, Кеси  Hug  bouquet

# 373
  • България
  • Мнения: 2 164
zuri за добро или лошо, все още ни вълнуват "обратните" преводи: от БГ към УК Wink

# 374
  • Мнения: 482
Дами, благодаря за успокоенията. Знам си аз, че тук винаги мога да разчитам на вас.
 Аз почнах с една идея - да пиша имейли на сина си по разни практически теми. Та там като пристигне, да има поне един том  Laughing.  Днешната беше "Пране и сушене". Щото знам, че някои неща и 20 пъти да ги кажа, няма да се запомнят. Само че ги пращам на имейла, който е към абв пощата и не знам оттам дали ще се отваря. Моята колежка, като ми видя писмото (тя е младичка), поиска и на нея да го пратя  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт