Студенти в UK - 4

  • 82 288
  • 753
  •   2
Отговори
# 345
  • София
  • Мнения: 802
Дороти, чудесно! Радвам се заедно с вас!  Hug
Фу, сега можете да си отдъхнете и само с хубави "кахъри" да се занимавате!

# 346
  • Мнения: 509
Здравейте, какво ви е мнението за UCLAN ? По-рано като четях тези теми мисля че бяхте писали че изискванията им са високи. Ние изпратихме запитване и отговора е за диплома 5.00 . За специалност модерни езици. Някой ако е подавал документи моля да каже каква оферта е получил от тях.

# 347
  • Мнения: 3 208
Не мисля, че някой от тук пишещите има мнение за UCLAN.
В класациите е доста назад, така че няма как да имат високи изисквания.

Ех, тези класации... гледам ги сега и им се радвам  Laughing Все обяснявам как не им вярвам много, ама ми гъделичкат егото. Какво да правя, суета...  Laughing
Зури, Сандалка,  Hug в очакване сме

# 348
  • Мнения: 642
Да щерката са и объркали нещо tax code и в момента и удържат осигуровки, а не трябва, защото работи между 20 и 30 часа седмично. Дали да иска де се оправи още сега или е възможно през април, като приключи финансовата година, да и бъдат върнати тези пари?

# 349
  • Мнения: 1 365
В UCLAN заминаха съученичките ми, които не им се учеше много през годините, но искаха да е "в Англията". Мисля, че те имаха най - ниски изисквания за диплома.

# 350
  • Варна
  • Мнения: 3 362
Да щерката са и объркали нещо tax code и в момента и удържат осигуровки, а не трябва, защото работи между 20 и 30 часа седмично. Дали да иска де се оправи още сега или е възможно през април, като приключи финансовата година, да и бъдат върнати тези пари?

Мисля, че има 2 варианта - да се обади в HMRC и да им каже ,че мисли че и е объркан такс кода. Те ще и кажат какво да направи. Вторият - да си говори във фирмата, в която работи със счетоводството и на края на финансовата година / около началото на  април догодина/ да и върнат някакви пари. На синът миналата година така  му бяха надвзели и му върнаха април месец около 200 и няколко паунда. Най - добре е да пита в HMRC какво да прави. Ето от тук информация : https://www.gov.uk/tax-codes/if-you-think-youve-paid-too-much-tax , препраща към някаква форма за попълване, но сигурно имат и  телефони за връзка .

# 351
# 352
  • Мнения: 72
Една класация на университети;
http://cwur.org/2015/
може да е от полза за бъдещите кандидатстващи.

# 353
  • София
  • Мнения: 2 952
В UCLAN заминаха съученичките ми, които не им се учеше много през годините, но искаха да е "в Англията". Мисля, че те имаха най - ниски изисквания за диплома.
Много и прилични университети в Обединеното Кралство искат 5-ци.

Този университет не е на нивото на най-често споменаваните в темата, не е и най-доброто място искащо петици.

Това изобщо, ама изобщо не е мястото с "най-ниски изисквания" (без интервал преди и след тирето).
Има безброй места, които искат мнооооого по-малко от 5 или съответния еквивалент на други образователни системи. Нали знаете за песимиста и оптимиста, които казват: "Моооже, може...".

Стискам палци на всички, завършили тази година, които още чакат  Hug

# 354
  • Мнения: 642
Сребърна паричка, благодаря много. Ще дам линка на детето да чете.

# 355
  • UK
  • Мнения: 205
Честито на всички приети! Ако има нови студенти в Нюкасъл или Дърам (които са на 20 минути път едно от друго) да споделят - готова съм да организирам комитети по посрещане и ориентация  Grinning За чакащите, успех и телепатични прегръдки!   bouquet

Да споделя и аз с малко закъснение Embarassed впечатления от завършване в Кардиф, където ходих за морална подкрепа на по-добрата ми половинка  Peace Много официално и хубаво беше, наметалата, качулките, шапките, даже имаше едно червено драконче, което се размотаваше напред назат. Simple Smile Само дето много хаотично ми се стори всичко с взимането на наметалата и билетите - трябваше в седем и половина сутринта (така им беше казано) да отидат, а пък реално им ги дадоха чак в 8 и 15 така че бая висене имаше.

Церемонията се водеше отчасти на английски, отчасти на Уелски, което според мен беше хубав детайл, свързан с атмосферата на града и университета Simple Smile

Най-странното за мен поне беше, че не им даваха никакви дипломи - само стискаха ръцете на vice chancellor-a и това беше всичко. Точно за две минути, направо прехвърчаха през сцената. Simple Smile После връщане на наметала и още снимки - кратък но сладък беше моментът на славата, но всички бяха в добро настроение и се забавляваха много. Хвърляне на шапки имаше самоорганизирано, извън залата. И после събиране от тревата, че трябваше да ги връщат.  Laughing

Прикачвам снимка! А догодина и аз, живот и здраве. Simple Smile

Скрит текст:

# 356
  • София
  • Мнения: 2 361
Тези дни й потвърдиха, но нямах възможност да пиша. Забавянето се е дължало на недоглеждане от тяхна страна. Съпоставяли са дипломата й с първоначалната оферта. Добре, че тя реши да ги "пришпори" и им е писала и след размяна на няколко мейла се е изяснила ситуацията и са променили статуса й. Сега ще чакаме и резултатите от класирането за общежитията.
А още на другия ден след окончателната оферта са я приобщили към българската университетска общност в града . Simple Smile
OswinOswald, успех догодина! Много сте сладки

# 357
  • София
  • Мнения: 2 952
zuri, страхотна новина, много се радвам за вас! Попътен вятър!

OswinOswald, изглеждате много доволни и щастливи, честито!

# 358
  • Мнения: 482
Често влизам да чета, без да се логвам. Та сега да наваксам с писането: Честито! Честито на всички новоприети и на тези, които минават последните метри преди финала на кандидатстването! Честито на завършващите, които осветяват пътя и го улесняват за следващите! Честито и на бг-мамите, които трябва да са много горди с децата си!
 Ами, имам си вече официално студент,и прием в общежитие. Понякога в тази връзка се чуствам като млада майка, която казва "Днес акахме". Но вълнението е много и мое. Абъристуит, в Уелс. Нашият фърм чойс. Може би при 5те избора можеше да направим нещо по-различно, което би класирало сина ми в Кардиф (специалност, за която въобще не кандидатства). Но синът ми е доволен, а и университетът е доста социален - има разни стипендии, отстъпки, което финансово е супер.
Вече почнаха и притесненията (или да ги нарека вълненията) -как, що, багаж, език, среда, фейсбук групи.
Аз имам едно притеснение - от сега се вижда, че другите ще отидат с повече средства (повечето, които визирам , са от UK). Тип общежитие, наличието на коли, идеята за допълнително изработени пари за пиене и купони... Дали няма да се получи едно разслояване още предварително, дали детето ми няма да бъде оценено погрешно още от начало. Притеснявам се ,че тази година ще е трудна финансово и за нас, и за него. Аз помня бедни студентски години (началото на 90те), но тогава не ми е пукало. Младостта е силна. Но сега, от майчина гледна точка, нещата изглеждат други.

# 359
  • Мнения: 3 208
zuri, Миринда фон Щирлиц, честито!
Да им е лек пътя на децата! Hug

... Аз имам едно притеснение - от сега се вижда, че другите ще отидат с повече средства (повечето, които визирам , са от UK). ...
Не се филмирай, тези "други" са малцинство.
Ако знаеш колко наистина posh има в университета на дъщеря ми...  сигурно ще се гръмнеш, ако си на мое място  Laughing Но всеки общува със "себеподобните" си и никой на никого не пречи. Е, надуват се. И какво от това. Има място за всички.

OswinOswald, ти покажи снимка от церемонията, какво ни залъгваш с тоз' влюбен поглед  Laughing Пожелавам успех на този симпатяга! Wink

Общи условия

Активация на акаунт