Отговори
# 180
  • Мнения: 1 308
Zoι, пожелавам ви го, Дай Боже, скоро да има новини Hug
И както съм срещала във форума - да ви наръся с бременен прашец
  babydust7  babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7
victorias secret
, приятен престой в Родината
Simple Smile

# 181
  • Мнения: 211
Здравейте, момичета-кокичета, събрани на сладка съботна раздумка.  Grinning

Прекарахме целия ден на открито, бях взела и две четки и няколко кутии боя и като запретнах ръкави, с по една четка във всяка ръка - боядисах де що имаше пейки по сенките.  Mr. Green Трябва да ни е спретнато и чисто, а за това не са нужни пари, само желание и пазене на резултата. Simple Smile Другите ме гледат и наставляват - не ги рисувай, все едно са картина - но после бяха доволни. Вече почти не усещам мириса на боя, безир и всичко останало в ноздрите си - значи съм отлично.  Laughing

Викториас', радвам се, че пътуването е минало гладко. Simple Smile Хубава почивка при близките и по-бързо вадене на документите желая!  Grinning

МериДжейн, страхотна ваканция ви желая! И на мен ми е мечта ваканция на Крит, да видим кога ще е. Simple Smile  Hug


Zoι,  Hug Хайде, всички сме поръсени от вълшебния бременлински прашец на Нимфея! а ти да си стоиш тука  Mr. Green

Маркизата, да си ни здравичка.  Hug Нали знаеш, че одтавна съм се цанила за твое лично, ексклузивно и всезнаещо ДжиПи.  Simple Smile Mr. Green

Нимфея,  Hug. Радвам се за количката! Честита придобивка, честит избор. Ние с приятелка избирахме "островна" количка за нея и аз дадох някои идеи, та съм заплюла модел - с голеееми сенници и яки гуми. Simple Smile

Забранени неща няма - сега имам всички основания да не прощавам на черния шоколад. и да правя дузини у дома.  Laughing Просто храната трябва да е качествена. Фолиева киселина пиех от доста време, но в момента съм на една подсилваща таблетка Ферофолгама (желязо, фолиева и витамин В12) и ще съм така още 20 дни, затова не приемам друго. В началото, при вливките, приех и ампули В12, той се натрупва в черния дроб и запасът е за 3-4 години. Simple Smile Един от под-типовете на желязодефицитната анемия е този, при който усвояването е затруднено поради липса на В12 (има го основно в преживните животни, дроб и т.н. по същия принцип на паша и натрупване). Simple Smile

Моята лекарка мила ми препоръча не много рекламирани витамини, които да започна да взимам, след като спрем да се пазим, защото не "помпат" организма на майката.  Simple Smile

  bouquet

# 182
  • Plovdiv - Thessaloniki
  • Мнения: 32
Здравейте от мен, гръцка дружина!
Новата тема (благодарност на авторката) е потръгнала, и сега смогнах да почета.
Благодарности на МериДжейн за точната информация! И моите са само с гръцки паспорти, но българските излизат по-икономически изгодни, а и при нас - къде са 3х10=30 лв и къде 3х80€=240€ на всеки 5 год. Wink
Леки месеци докрая на Нимфея, и здраво и сладко бебче на финала! Да и кажа, че аз съм раждала в държавна болница и съм следена като на ЖК там, така че, ако имаш въпрос може да ми пишеш.
Да се оправи и повече да не се разболява момчето на Зои!
Приятно изкарване на момичетата в България! Аз също съм тук за едно по-дълго гостуване при майка ми с децата.
Дано наистина се сбъдне общото ви желание и забременеете,
да изпитате тази Божа радост за първи или за пореден път!
На всички хубаво лято и летни почивки!

# 183
  • Мнения: 1 308
Добро утро! Coffee
Nelinka20, като наближи моментът определено ще имам повече въпроси вероятно и ще ви затрупам  Laughing
leo, и нашите изисквания бяха големи гуми и сенник, както и пълно легнало положение. Но докато се ориентирам какво да търся в една количка, доста инфо изчетох ooooh!
Аз преди бременността пиех само фолиевата и л-тироксин за щитовидната жлеза. Витамини или други добавки не съм приемала. След 3 месец включихме и някои витамини, но не от комбинираните, а отделни. За теб сега е важно да вкараш в норми желязото и дай Боже когато решите Чудото да се случи
  newsm32
Аз напоследък не мога да спя и от 6 часа съм на крак, а по принцип съм поспаланка. Та почти всяка сутрин вършея из къщи от ранни зори - гладене, пускане на пералня, забърсване на прах Crazy

Приятен неделен ден!
Hug

# 184
  • Мнения: 367
Добре дошла на родна земя, Виктория сикретс.Весело изкарване в родината...  bouquet

Джули, извинявай, ти се обърка или аз не те разбрах..Как точно да пусне декларация на български таткото грък?!Да я преведе и завери?!
Изисква се друга декларация за разпореждане със личните документи за детето(заявено съгласие за издаване и получаване на документи)..

Зои,как е малкото човече днес?
Понеже попита за ваксина, сина ми е "пил"на три пъти Ротатек-на 4,6 и 8 месеца..Другият избор бе живата ваксина Ротарикс,на 2 приема, а третият избор- без ваксина..


Здравей Маркизата,

Изобщо не съм се объркала, защото буквално преди 2 дни подготвих такъв документ! Първо, в "Паспортна служба" в София ми казаха, че Пълномощно само на български език може да се завери в Бг-Посолство или Консулство - защото и в двата случая ги заверява самият консул! Подписа и печта на консула има силата на нотариус!!
Когато отидох с ММ в Посолството преди една седмица, ни върнаха, защото ММ не знае български и консула нямал задължение и право да обяснява съдържанието на документа на лицето чужденец. И от там (от Посолството) ми казаха, че същото пълномощно, написано на български език, трябва да се занесе в "Ипургио ексотерикон" от самото лице, в случая ММ, да го подпише пред служителката. И след като те го преведат на гръцки и сложат апостил, пак той да го получи, като вече се запознае със съдържанието на собствения си език! След това го носи в Посолството за печат и подпис от консула! Това е!

# 185
  • Мнения: 367
victoriq sicret, хубаво изкарване на родна земя!

Като ти казвам това за паспорта, нямах предвид да хитруваш. Казано ми е от служител на летището!! Понеже съм имала доста приключения преди да имам и двата паспорта! Освен това, веднъж пътувах с малката от Бг за Германия и обратно. Тогава вече имахме и двата паспорта, но аз не бях взела гръцкия! Освен това бях забравила и декларацията за излизане от България! Нямах в себе си и акт за раждане, с който да докажа, че това е детето ми, и аз съм негова майка (поради различието е имената ни). Ако се бях върнала до вкъщи щях да си изпусна полета, а отивахме на преглед в една клиника!
Служителите искаха да ми съдействат, и докато търсеха копие на декларацията от бащата, при последното ни пътуване, друг служител ми разясни накои неща, за да нямам проблеми в бъдеще!
 Винаге е добре да носиш със себе си и поне копие на акта за раждане от България!

# 186
  • Атина
  • Мнения: 352
Лео, ти си второто най-хубаво нещо след прясно изцедения портокалов сок.. Свежа и полезна.. Hug

Джули, разбрах обясненията ти. Избрали сте много сложен начин..
Но след като това не е първият паспорт на малката, защо просто и двамата не подадохте документи за паспорт чрез посолството? И друг един вариант е разрешение (на гръцки имам предвид) и  след това преведено/заверено в "Легализации и заверки" на родното МВР...

Хубав неделен ден на всички.. Hug

Последна редакция: нд, 09 авг 2015, 12:16 от Маркизата

# 187
  • Мнения: 1 825
Hello на всички  Hug

Докъто изчета всичко - измина половин ден  Grinning

 ♥Nimfea, благодарим за прашеца  Wink Налсука да ни е  Simple Smile

Zoi, пожелавам ви скоро да имате изненаааадааааа  Grinning
Скрит текст:
Заедно да бременеем

leo75, aаааа недей така с това желязо. Бързо да влизаш в граници и на теб също ти пожелавам коледна изненада  Wink  EFP

Аз, да ви кажа, искам близнаци  Crazy

Днес се утрепах от готвене и чистене  ooooh!   newsm64 2 манджи сготвих, омесих два хляба, изчистих къщата, та накрая остана време и нещо по себе си да свърша  Laughing

Приятна неделя на всички и весела ваканция, който където е






# 188
  • Мнения: 4 292
Хавайче, ето ти ги близнаците, чакат пред тиганчето Joy Пожеалавм ти ги от сърце, двойна грижа, но и двойна радост!
Браво, че след домакинските задачи си намерила време и за себе си, на мен това най-ми липсва и все се случва след полунощ.
Нимфея, много с смях с този прашец Laughing, да се пазят майки като Нелинка с трите броя, че току виж дошла там изненадата Simple Smile с най-добри чувства!
 Ние вече сме на финалната права и до две-три седмици отлитаме, обаче не знаем накъде Grinning Стресът ми мина сега го приемам като предизвикателство, само ако ми се наложи да поживеем със свекърва ми, предизвикателството ще е доооста голямо Laughing

# 189
  • Мнения: 1 825
Zoi, това е чудесно, че ще заминавате. Когато си настроен положително, промяната винаги е към добро...
Ние сме с теб милиа  Wink дръж се  Hug
Знаеш ли - от едното влиза - от другото излиза, подсвирквай си и съжителството става песен.

# 190
  • Мнения: 334
Nimfea, Ретимно. Ако идвате насам, може да се видим, пиши ми Hug

# 191
  • Мнения: 1 308
Zoι, прашецът е за който пожелае да си дръпне, другите да го подминават  Mr. Green И много точно си го казала за близнаците на Хавайчето  Laughing
MaryJane, миналата година бяхме от южната страна и имахме и ден в Ретимно, тази година сме към Сития и Вай, та и оттам да разгледаме острова. Весело изкарване и пълноценна почивка да имате!  Hug

# 192
  • Мнения: 211
Поздрави от августовска София, момичета (такава, каквато най-много я харесвам:).

И за да не е включването само и единствено ваканционно-роднинско-нетърпеливо, публикувам линк към материал за туристическите проблеми на Хио - с някои малки разлики и смяна на името са в сила и за нашето парче земя:

http://www.parapolitiki.com/2015/08/8-sklires-alla-spoudaies-all … oxi-mono.html?m=1

  bouquet

# 193
  • Мнения: 40
Здравейте момичета!!!
За близнаци отбивайте се при мен за прашец:)))))
Близначките вече са и кръстени,тъй че,двоен християнски прашец ихихи
Дай Боже всекиму такова щастие...неизмеримо е.. два пъти съм ставала майка,но сега с двете кокони ..пфууу няма равно ..τελειο -както възкликва самодоволно мъжлето Simple Smile
В най-голямата паника на 26.07 в Серес станаха християнчета нашите бонбони и ако някой знае как да качваме тук снимки да не се стиска ,а да обясни,щото русите главици като мен само въртят очи неразбиращо:))
Чета как пред повечето изниква дилемата с Германия..пфу и аз взех да го мисля...мъжлето е решил да пробва с така модерните в момента Донътс в Гърция,и в Бг...както и топлите витрини за закуски...все ми се струва ,обречена мисия,продаваме таверната,засега никакви купувачи на хоризонта..а моренцето успях да го видя само за ден...как ми липсвааа...егати тъпата криза-за нищо не стигат парите..но нека бъдем оптимисти-някой ден ще имам къща на морето !!!! "))))
Прекрасна нощ на всички ви пълна с усмихнати сънища,на будните-намалете тоника Wink

# 194
  • Мнения: 5 776
Аз съм пас с прашеца  Laughing
Да са ви живи и здрави християнчетата   bouquet
Будна съм, обаче потопена в древен Рим благодарение на една страхотна книга  Heart Eyes
Допреди година спирах в Спарти за донъти всеки път, когато минавахме от там, ама явно нещо не потръгна и го закриха.
Снимките се качват първо в сайт за снимки като прикачи, снимка.бг или нещо подобно, после се копира адреса и се слага тук  Peace Аз понякога и направо от фейса ги копвам.

Общи условия

Активация на акаунт