Срещите с т.нар. баща?

  • 6 553
  • 100
  •   1
Отговори
  • Мнения: 357
Аз доста понаписах тук за нашия т.нар. баща, но сега пак ще подема темата, защото пак съм леко объркана и се чудя каква позиция да заема newsm78
Накратко: разделени сме от началото на октомври, а от декември таткото не е виждал детето и пари не ми е давал от Коледа, ама аз вече не го и питам, защото ми писна. Разведохме се по споразумение - 50 лв. издръжка и срещи 2 пъти в месеца. Обаче въпросният баща се държи ужсно, отношенията ни са кошмар!
Веднъж се обади да ме заплашва и да ми каже, че иска да види детето, но нямаше излязло решение на съда и аз излязох с малкия. Мисля, че не е идвал, защото ако беше идвал, щеше пак да ми крещи по телефона.
Преди смятах, че съм длъжна да му давам детето, даже исках да го вижда всяка седмица. Обаче сега имам чувството, че тоя човек се  е побъркал напълно, толкова много злоба има у него, че ме е страх да се срещнем и да му дам детето, а да ги оставя на саме просто няма да стане!
Адвокатката ми каза, че ако не му давам достъп до детето ще подаде жалба и ще ме викат да ме предупредят и най-много да дойде със съдия-изпълнител, но нищо друго неможе да ми направи. А и доколкото го познавам, смятам, че няма даже и жалба да пусне!
От друга страна ми е много гадно, защото си мисля, че въпреки злобата и заплахите той обича детето и ... много ми се искаше да поддържаме нормални отношения, но явно той не иска!
Чудя се какво да правя! Thinking
Решението за развода вече излезе и той има законно право да го вижда, а дали има желание?  newsm78
Дайте мнения, съвети, опит... всичко приемам, но трябва да реша какво ще предприема преди господинът да ме изненада!
  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 809
Аз имам син на почти 6 години .Бащата има право да го вижда 2 пъти в месеца/2 съботи/от 10:00 до 12:00 в мое пресъствие.До сега не го е правил..минаха почти 4 години..Та,аз лично не желая да срещам детето с него.И адвокатката ми каза,че мога да взема медицинска бележка,че детето е болно.Но пък всеки път не върви да го правиш.При мен е лсено/...за сега/,защото той не е в Бг,пък и хич не му е дерт за детенце..

# 2
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Здравей,от опит(не се е слу4вало с мен де),зная ,4е то4но тези мьже много гледат децата си,малко са нескопосани ,но си ги оби4ат много .
КОгато един мьж се озлоби по такьв на4ин е заради теб не заради детето,него Ще го види,Ще му се насити и Ще го вьрне.Поне при моите познати беше така де Whistling

# 3
  • Мнения: 357
Уф, мисля, че аз бих се чувствала по-добре, ако подобни срещи изобщо няма, ако той не проявява интерес, няма да ми се налага да се виждам с него, нито да му давам детето и ще си живеем спокойно. А и както каза Милк в друга тема: на детето няма как да му липсва нещо, което никога не е имало!
Обаче от друга страна имам чувството, че той обича детето, но ми прави на инат, подтиска любовта си към него, за да ме тормози мене психически. И ако Вал е права и има шанс той да се вразуми и да започне да се интересува от сина си, може би си заслужава да му позволя да бъде  баща.
Ама и това е нож с две остриета, защото ако идва месец, два, година и после реши, че му е писнало аз какво ще обясня на детето?
То още е мъничко, но ще порасне, ще започне да разбира, ще се привърже и после какво? newsm78
Нашият татко е доста безотговорен в интерес на истината и доста податлив на чуждо влияние, особено от маминка #2gunfire Тая "разумна" и "практична" жена го съветва да ни забрави и мене и детето и да си живее живота! #Cussing out
За мен ОК и аз това искам да ме остави на мира, но детето си е дете, наше дете! Наша отговорност, но май само аз мисля така!
Ето, че пак се оплетох във въпросите си без отговор......... Confused

# 4
  • Мнения: 481
Моето мнение е, че детето е хубаво да се вижда с баща си. Казвам го от гледната точка на дете на разведени родители. Когато майка и татко се разведаха аз бях в първи клас, а сестра ме бебе на няколко месеца... В началото и нашия баща не ни виждаше често. Понякога се случваше да не се видим година - две. Но след това нещата се нормализираха. Озлоблението между родителите ми отшумя.. Започнахме да се виждаме по-често. Простихме си всичко. Обичаме се. Поканих го на сватбата си с новото му семейство. Присъстваха и на абитюренския бал на сестра ми и на изписването на децата ми.
Обичам баща си! Той си ми е баща въпреки всичките му грешки и недостатъци...
Не лишавайте децата си от това. Един ден ще ви бъдат благодарни за разбирането (дано!). Зная, че е труден този момент, но трябва да се премине през него. Отдавна майка ми и баща ми си говорят без да има дразги помежду им. И това за нас - децата е много хубаво. Защото каквото и да става между родителите, те си остават такива за децата си докрая на живота си....

# 5
  • Мнения: 357
Аз това го разбирам отлично и съм готова да направя това, което е най-добро за сина ми, обаче как да стане като нямам човек отсреща?
Как да му наложа да обича детето и да се грижи за него, ако той самия не го иска?
Аз бих била щастлива да ги видя заедно, макар че за мене общуването с бившия ми съпруг ще е мъчение и много нерви ще си изхабя при подобни срещи. Обаче бих направила всичко възможно да поддържам добрия тон, за да расте детето ми щастливо и да има двама родители, макар и разделени.
Ама човекът не поема! Колкото по-добре се държа аз с него и колкото повече компромиси правя, толкова по-зле се държи той!

# 6
  • Мнения: 481
Така е за съжаление....
Ами аз ти писах, че на нас ни трябваха няколко години докъто се нормализират онтошенията... А и моя баща в началото не изглеждаше много заинтересуван от нас, но след години е плакал за нас и е искал да ни вижда колкото се може по-често...

# 7
  • София
  • Мнения: 6 477
В предния постинг видях, че Веселина го е казало много вярно. Нормализирането на отношенията с БНД не става изведнъж. При мен нещата бяха по същия начин - генетичния материал се изнесе още на 2-рия месец на малката. Минах през много кошмарни периоди, исках да взема правата му напълно и какво ли още не, но в крайна сметка успях да го игнорирам в съзнанието си и вече не ме дразни като идва да вижда малката. Просто времето, когато е с малката са или навън или в друга стая - аз гледам да си почина малко през това време и да не се дразня с присъствието на БНД.
Дано да успееш и ти да постигнеш някакво такова крехко равновесие с бащата на твоето дете, та да не ти е толкова неприятно и натоварващо времето на идване на "материала".

# 8
Пишеш че се опитваш да си починеш !!!!  #Crazy
Явно детенцето ти още е мъничко.
Ами когато порасне, и таткото започне при всяка среща да му говори против теб и да обеснява той колко много го обича, но няма възможност да се грижи защото детето живее с теб, а ти няма да позволиш то да отиде да живее при него и т.н.
Дъщеря ми е на 10 години след всяка среща с баща си е объркана и разтроена, гледа ни накриво - мен и родителите ми , с които живеем - след което ми разказва какво е говорил баща й и всеки път плаче. Но това е до следващия път когато се обади той - и тя пак излиза с него и пак се повтаря същото и ....... т.н. Аз се опитвам да не й забранявам срещите с него, но не знам до кога ще издържа. Сърцето ми се къса като гледам момиченцето ми да плаче всеки път.
Има ли някой с подобен проблем и как се справя,
Моля пишете, ще ви бъда благодарна

# 9
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
охх, много болна тема.
Биологичният при нас премина през няколко фази- отначало го вземаше един път от градина, разхождаше го и говръщаше, и един път в седмицата..., като тогава пък ме следеше къде и с кого съм, като детето беше с него и естествено го настроиваше
 после премина на друга фаза- тотална незаинтересованост- около 5-6 месеца
после пак 2-3 месеца го вземаше на две седмици един път
после пак спря
сега, го взема 1 път в седмицата от 6 вечерта и го връща на другият ден следобед.
Във всяка от фазите го настроива срещу ман- майка ти е лоша, не се грижи за теб, не те гледа, тя е ку.ва и т.н.
Ама е гадно -детето иска да е с него , а оня го депресира по този начин.и на мен ми е криво като си видя детето такова разцентровано- просто като си дойде от поредната среща му пускам един детски филм да изгледа и чак тогава се опитвам да говоря с него
Но никога не говоря срещу баща му- не че не ми е криво, напротив, но като си излея злобата пред детето на него ще му стане още по-зле, а децата и без това много страдат че не са с бащите си- вчера като се прибра пак плака, и вечерта му беше тъжно.
Знам че не е лесно, но заради децата трябва да им се позволява да ги виждат.
все пак ние се развеждаме/ разделяме с бащите, не децата и каквото и да ни струва трябва да го преглътнем заради ДЕТЕТО

# 10
  • Мнения: 473
Уф, мисля, че аз бих се чувствала по-добре, ако подобни срещи изобщо няма, ако той не проявява интерес, няма да ми се налага да се виждам с него, нито да му давам детето и ще си живеем спокойно. А и както каза Милк в друга тема: на детето няма как да му липсва нещо, което никога не е имало!
Обаче от друга страна имам чувството, че той обича детето, но ми прави на инат, подтиска любовта си към него, за да ме тормози мене психически. И ако Вал е права и има шанс той да се вразуми и да започне да се интересува от сина си, може би си заслужава да му позволя да бъде  баща.
Ама и това е нож с две остриета, защото ако идва месец, два, година и после реши, че му е писнало аз какво ще обясня на детето?
То още е мъничко, но ще порасне, ще започне да разбира, ще се привърже и после какво? newsm78
Нашият татко е доста безотговорен в интерес на истината и доста податлив на чуждо влияние, особено от маминка #2gunfire Тая "разумна" и "практична" жена го съветва да ни забрави и мене и детето и да си живее живота! #Cussing out
За мен ОК и аз това искам да ме остави на мира, но детето си е дете, наше дете! Наша отговорност, но май само аз мисля така!
Ето, че пак се оплетох във въпросите си без отговор......... Confused

Аз пък съм си отговорила на този въпрос.И ще го кажа в съда ако стигнем до там.Тези дето ще ми определят моя живот кои кога сще ми вижда детето.Аз ли 9 месеца бях сама и страдах аз ли гледах сама детето а тои по дърти мърши.На мен кои ще ми върне нервите и психиката това което аз преживях 4е сега ще ми се прави на родител 'пръдлиото".нема да стане.Аз имам теория.
Като го видя тоя ми се повръща дразни ме лази ми по нервната система и ме прави психи4но-нестабилна след това вси4ко отива върху детето ми .Викам креща докато ми мине.Зна4и следва 4е той ни действа отрицателно.Айде да бега кой от къде е.Ако ми се направат на интересни и да ми решават живота някакви си събрани на куб и незнаещи изобщо за какво иде ре4 ше ида с "закрила правата на децата".Това е биологи4ния е отрицателен фактор за нас с детето.Па да ме съдат пак няма да го види.

# 11
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Тонката в Бг ще те осъди и ще го взима... така, че ако вече не го обичаш /защото последно друго писа тук/ - просто си опичай акъла и си намери перфектен адвокат /щото той май беше с мангизи? а те в Бг правят чудеса/
успех за офф-а - ма що така се изпокарахте? до скоро ти умираше за него а сега...

# 12
  • Мнения: 357

Като го видя тоя ми се повръща дразни ме лази ми по нервната система и ме прави психи4но-нестабилна след това вси4ко отива върху детето ми.

И аз така, разтрепервам се само при мисълта за среща с него!
За сега той изобщо не се появява вече четвърти месец, обаче дали пък утре няма да му дойде друг акъл и да реши, че трябва да си вижда детето newsm78
Знам как се отразяват този род срещи на децата, как родителите ги настройват и т.н. и не смятам да го правя, но за господина съм почти убедена, че ако след време реши да вижда детето постоянно ще му говори гадости за мен. Тогава  какво? newsm78
Или се примиряваш и търпиш заради детето, или започваш и ти да говориш, но при всички случаи ще страда детето от глупостите на баща си!  #Cussing out
 

# 13
  • Мнения: X
Добре де, как няма в целия форум някоя мацка, която е била бременна и зарязана бременна /или с бебе на няколко месеца... макар че там ситуацията е малко по-различна... / - да каже как се държат тези мъже. То стана ясно, че който е живял някоя и друга година с детето си - примерно 2 години - се е привързал към него обича си го и проявява интерес. Обаче как стои въпроса с нас - другите.... Като гледам никакви отзиви положителни от такива случаи.. ще излезе, че няма файда да им даваме да виждат децата... Как беше "Та той познава по-добре съседското куче"  Joy

# 14
  • Мнения: 193
Не мисля,че е правилно да криеш детето от баща му.Няма човек на този свят,който да не иска да узнае кои са родителите му,дори и от чисто любопитство.
Ще дойде ден,в който детето само ще потърси баща си,каквото и да си му говорил,както и да си го настройвал,природата си е природа-добър,лош -това е баща му,биологичния.
Тогава дано да е достатъчно разумен за да оцени всичко,което си направила за него. Cry
Пожелавам си да бъда достатъчно силна и умна за да възпитам сина си и да го подготвя за живота,за живота такъв,какъвто е... Praynig
 

# 15
  • Мнения: 473
Добре де, как няма в целия форум някоя мацка, която е била бременна и зарязана бременна /или с бебе на няколко месеца... макар че там ситуацията е малко по-различна... / - да каже как се държат тези мъже. То стана ясно, че който е живял някоя и друга година с детето си - примерно 2 години - се е привързал към него обича си го и проявява интерес. Обаче как стои въпроса с нас - другите.... Като гледам никакви отзиви положителни от такива случаи.. ще излезе, че няма файда да им даваме да виждат децата... Как беше "Та той познава по-добре съседското куче"  Joy


Mила ами има и такива мами тук.Аз наскоро писах 4е бях зарязана в момента в който му съобщих 4е съм бременна и той си заживя с друга.Ако искаш ще ти разкажа как се развиха нещата около мен.

# 16
  • Мнения: 473

Като го видя тоя ми се повръща дразни ме лази ми по нервната система и ме прави психи4но-нестабилна след това вси4ко отива върху детето ми.

И аз така, разтрепервам се само при мисълта за среща с него!
За сега той изобщо не се появява вече четвърти месец, обаче дали пък утре няма да му дойде друг акъл и да реши, че трябва да си вижда детето newsm78
Знам как се отразяват този род срещи на децата, как родителите ги настройват и т.н. и не смятам да го правя, но за господина съм почти убедена, че ако след време реши да вижда детето постоянно ще му говори гадости за мен. Тогава  какво? newsm78
Или се примиряваш и търпиш заради детето, или започваш и ти да говориш, но при всички случаи ще страда детето от глупостите на баща си!  #Cussing out
 
Тонката в Бг ще те осъди и ще го взима... така, че ако вече не го обичаш /защото последно друго писа тук/ - просто си опичай акъла и си намери перфектен адвокат /щото той май беше с мангизи? а те в Бг правят чудеса/
успех за офф-а - ма що така се изпокарахте? до скоро ти умираше за него а сега...


Ами да ме съди ама трудно.Щото навремето му захлупих една тенджера с манджа на главата и целия стана в фиде.Та тогава си викам "Как мога да се влюба в това фиде?".Ами да много го оби4ах и до последно градях надежди 4е ще бъдем семейство и дотам стигнах 4е само конпромиси правех докато не ми писна.Аз му се извинявам на всяска 2ра дума а той самоме нари4а"селянко тъпа.проста и какво ли не".Ами то иде видов ден.А и доста време ме нямаше в форума та доста неща се измениха.Сега любовта ми към него е в голяма доза омраза.МРАЗА ГО ДО ДЪНОТО НА ДУШАТА СИ.А с пари да видим как ще ме осъди?

# 17
  • Мнения: 2 956
Здравейте. И аз да се включе,че досега само четях и се записах като присъствие.



Добре де, как няма в целия форум някоя мацка, която е била бременна и зарязана бременна /или с бебе на няколко месеца... макар че там ситуацията е малко по-различна... / - да каже как се държат тези мъже. То стана ясно, че който е живял някоя и друга година с детето си - примерно 2 години - се е привързал към него обича си го и проявява интерес. Обаче как стои въпроса с нас - другите.... Като гледам никакви отзиви положителни от такива случаи.. ще излезе, че няма файда да им даваме да виждат децата... Как беше "Та той познава по-добре съседското куче"  Joy


Има и такива...Аз съм от тях...и да ти кажа за сега ми е добре май...той не се появява,не се обажда, на улицата се прави,че не ме вижда и т.н.  Само да не му прищрака нещо да се мъчи да се връща в живота ми,защото незнам даже как ще реагирам и как ще се чуствам.
Имам приятел сега, който уж е със сериозни намерения и към мен и към детенце...да видим до къде ще я докараме...че аман от "неподходящия" до сега...ама с детенце вече е и по-сложно както се знае...


# 18
  • Мнения: 357
Евридика,
и нашия тати не се вясва никакъв, обаче ако евентуално реши да се прави на баща? Тогава какво? newsm78
Има и друго! Мисля, че ми е малко криво, че не си търси детето... Въпреки всичко ми е гадно, защото в крайна сметка той му е син и ми се искаше да имат някакви нормални отношения, но уви!
Притеснявам се, че ще се сети за сина си в момента, в който ме види с друг мъж, а това ще стане! И то до няколко месеца. Twisted Evil Тогава на сигурно на инат ще идва при детето, за да ми вгорчава живота.
Разкажи нещо повече! Вашият татко знае ли, че има нов човек в живота ти? Как реагира?

# 19
  • Мнения: 5 476
нашия не се е срещал 5 години с дъщеря си,нито се обажда..нито плаща издръжка..детето вече не иска и да чуе за него..

# 20
  • София
  • Мнения: 4 493
При всички ли го има синдромът за "настройването на детето" против майката и как се справяте - с бащата и с детето, след срещите.
Много съм объркана, на моменти незнам как да се държа с дъщеря си. Боли ме като гледам, че страда, но много се дразня, че не смее да се опълчи на баща си. Когато е с него - мълчи и се съгласява на всичко, а след това плаче.
Не знам само моето мимиченце ли е така?

# 21
  • Мнения: 473
При всички ли го има синдромът за "настройването на детето" против майката и как се справяте - с бащата и с детето, след срещите.
Много съм объркана, на моменти незнам как да се държа с дъщеря си. Боли ме като гледам, че страда, но много се дразня, че не смее да се опълчи на баща си. Когато е с него - мълчи и се съгласява на всичко, а след това плаче.
Не знам само моето мимиченце ли е така?

Моят е още много малък.Но ако усета 4е тоя "донора"му действа така шута и айде дале4 от нас. smile3512

# 22
  • Мнения: 1 559
А срещали ли сте синдрома"настройване на детето"срещу бащата ??? #2gunfire

# 23
  • Мнения: 357
И кой настройва детето срещу бащата? Майката? Роднини? newsm78
И защо? Смятате ли, че това е решение?
Не е ли това най-голямата грешка, която една майка може да допусне във възпитанието на детето си?  Thinking
Според мен дори и нито веднъж да не чуе лоша дума за баща си, ако той не се грижи за него и не го обича, детето само ще се отдръпне .

# 24
  • Мнения: 2 956
Евридика,
и нашия тати не се вясва никакъв, обаче ако евентуално реши да се прави на баща? Тогава какво? newsm78
Има и друго! Мисля, че ми е малко криво, че не си търси детето... Въпреки всичко ми е гадно, защото в крайна сметка той му е син и ми се искаше да имат някакви нормални отношения, но уви!
Притеснявам се, че ще се сети за сина си в момента, в който ме види с друг мъж, а това ще стане! И то до няколко месеца. Twisted Evil Тогава на сигурно на инат ще идва при детето, за да ми вгорчава живота.
Разкажи нещо повече! Вашият татко знае ли, че има нов човек в живота ти? Как реагира?


Ами и аз съм го мислила това,ама колкото и да го мисля няма да го измисля. Не мога да знам на кой какво и кога ще му прищрака. И мен ще ме види със сигурност. А дали знае незнам- неможе всъщност някои мои "приятелки" да не са му споделили...просто е невъзможно.
Имаме намерението да заживяваме заедно с "новият " човек и то в друг квартал, че така или иначе тук,с майка ми нещата не стават никакси...тогава едва ли ще му е лесно да ме срещне.
А за гадно -гадно си е...и въпреки,че и да не бях забременяла щяхме дасе разделим най-вероятно... като се замисля си ми е кофти...защо трябва така да става-не сме животни в края на краищата...аз съм на мнение ,че човек,когато иска постига айде да не е всичко,но много...е явно те не са от "искащите"...
Но като се сетя,че едва ли не трябваше аз да "падам на колене" ако искам да се съберем и да се извинявам и обяснявам за несъществуващи "мои грешки" е айде няма нужда... Щом е така- така да е...ще мине още малко време и ще ми мине сигурно...
И никога не съм си представяла,че ще ми се случи на мен..но трябва да се нагаждаме според ситуацията и обстоятелствата.
  bouquet

# 25
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
А срещали ли сте синдрома"настройване на детето"срещу бащата ??? #2gunfire
Срещаме - особено тези, които сме от 'другата страна на пистолета' Confused, демек спътници в живота на разведен мъж. Ако има рецепта за неутрализиране, моля някой да я каже, защото аз съм на път да вдигам бяло знаме вече wflag.
И кой настройва детето срещу бащата? Майката? Роднини? newsm78
И двете, дядо попе, и двете. Че и трети фактор, дето хич не му е работа да се меси, ама се - колеги и колежки на едните и на другите. Решили са хората, че ще спасяват света Dizzy Face.
И защо? Смятате ли, че това е решение?
За мене не е, за бившата на скъпия явно е. Програмата включва и да ми се звъни в къщи (обикновено когато той е вече излязъл), за да ми се разправят небивалици - с цел може би да се изпокараме двамата. Държа да отбележа, че когато имахме сериозни проблеми от друго естество, това хващаше дикиш Tired.
Не е ли това най-голямата грешка, която една майка може да допусне във възпитанието на детето си?  Thinking
Според мен дори и нито веднъж да не чуе лоша дума за баща си, ако той не се грижи за него и не го обича, детето само ще се отдръпне.
Ами да, грешка е. Още повече, че скъпият има контакт много повече време и се грижи за децата си така, както и доста женени не го правят - ама ходи обясни на някои хора на човешки език, ако можеш.  Аз с ръка на сърцето заявявам, че се провалих в това начинание и се отказвам, кой каквото иска - това да прави, само да не ми се меси в живота и да се опитва да ми прави номера Twisted Evil. И това след като цяла зима всеки божи ден тичам (за собствена сметка, кога със скъпия, кога без, и при цялото ми натоварване в работата) да прибирам децата от алианс, от тренировки, за да може тя да завърши курса, дето е започнала, а да има и време да се види с гадже или приятелка някоя вечер. 'Ми, честно, след подобни изпълнения не ми издържат нервите вече и ще хвана newsm66. Децата много ги обичам, каквото мога им помагам с уроци или индиректни съвети, ама като се случи някоя такава 'случка' Sick. Естествено, най-лесно ми е да си го изкарам на скъпия - това и правя обикновено  Sick Sick Sick. А не трябва Sad, 'щото и неговите нерви не са от корабни въжета направени и ще се върнем пак на изходно положение от преди няколко години, а това е нещото, дето не искам никога повече да става Close.

# 26
  • Мнения: 388
Не мисля,че е правилно да криеш детето от баща му.Няма човек на този свят,който да не иска да узнае кои са родителите му,дори и от чисто любопитство.
Ще дойде ден,в който детето само ще потърси баща си,каквото и да си му говорил,както и да си го настройвал,природата си е природа-добър,лош -това е баща му,биологичния.
Тогава дано да е достатъчно разумен за да оцени всичко,което си направила за него. Cry
Пожелавам си да бъда достатъчно силна и умна за да възпитам сина си и да го подготвя за живота,за живота такъв,какъвто е... Praynig
 
Много си права,само, че когато аз се проявих интерес вече беше късно.
Моята история на кратко.
Родителите ми се разделят,когато съм на 2-3м.Майка ми се жени повторно,когато съм на 2г.
Научих от улицата,че баща ми не ми е баща.До навършването си на 19г.не съм виждала,чувала и общувала по никакъв начин с истинския си баща.Не е допускан до мен,непрекъснато ми е говорено против него.
Срещнах се с него на 19г.-незнаех как да реагирам,а той още по-малко.Майка ми и баба ми присъстваха на срещата.Незнам защо,но дълго след това плаках.
Правих няколко опита да се свържа с него,ходих до тях,но неговите роднини ни пречеха и неможах да го видя повече.
Когато бях на 25г баща ми почина,никой не ми каза и за погребението.
Много ми е мъчно,винаги плача като си мисля за него,а съм го виждала само един път.Чувствам,че ми липсва,въпреки,че не го познавам и не съм имала нужда от него-според другите.Най-много съжалявам,че не познавам баща си,какъвто и да е бил-чувствам се празна и не завършена.
Не бих могла да ви съветвам как да постъпвате с живота си и с мъже,които вече не понасяте.Исках само да разкажа моята история и дано тя ви даде отговорите,които търсите.

# 27
  • Някъде в търсене ............
  • Мнения: 920
Елан, опитвам се а те разбера, но как да искам малката да го вижда?! Ето ти и моята история накратко :забременях живеехме при нашите, при всичктие му приказки "аз ще направя това, другото така ще стане " аз  идиотката издържах себе си и бебето със цели 110лв. Оказа се че той постоянно е вземал пари от майка ми, мои приятели...Върха на сладоледа беше април 2002 г заведе ме заедно с бебчо на ръце при негови приятели, от разговора разбрах че ако не върне някаква сума ще пострадаме аз и детето ето това е загрижен баща #2gunfire след този случай имахме разговор, аз се опитах да помогна заради детето да не е без баща, но...един прекрасен следобед пристигнаха 2 джипа с "готини" мъже пред моя дом!? да съм го продавала за да им върна парите!? Размина ми се, същата вечер му събрах багажа и го изгоних. На тръгване не се сети да пита за малката, а каза ще мога ли да те виждам теб? Просто нямам думи Sick Миналата година го потърсих да ми подпише декларация за излизане в чужбина, каза  ок нямя проблеми, но когато разбра че си имам сериозен приятел, не се появи повече. А ние все още не сме заминали никъде Praynig така че не искам да го вижда изобщо, тя знае че някъде има баща, но не е пожелала да го види, не пита за него. Когато я попита няой има ли си татко отговорът и е да моят любим тати е Гого (моят приятел)........ Wink

# 28
  • Мнения: 473
А срещали ли сте синдрома"настройване на детето"срещу бащата ??? #2gunfire
Срещаме - особено тези, които сме от 'другата страна на пистолета' Confused, демек спътници в живота на разведен мъж. Ако има рецепта за неутрализиране, моля някой да я каже, защото аз съм на път да вдигам бяло знаме вече wflag.
И кой настройва детето срещу бащата? Майката? Роднини? newsm78
И двете, дядо попе, и двете. Че и трети фактор, дето хич не му е работа да се меси, ама се - колеги и колежки на едните и на другите. Решили са хората, че ще спасяват света Dizzy Face.
И защо? Смятате ли, че това е решение?
За мене не е, за бившата на скъпия явно е. Програмата включва и да ми се звъни в къщи (обикновено когато той е вече излязъл), за да ми се разправят небивалици - с цел може би да се изпокараме двамата. Държа да отбележа, че когато имахме сериозни проблеми от друго естество, това хващаше дикиш Tired.
Не е ли това най-голямата грешка, която една майка може да допусне във възпитанието на детето си?  Thinking
Според мен дори и нито веднъж да не чуе лоша дума за баща си, ако той не се грижи за него и не го обича, детето само ще се отдръпне.
Ами да, грешка е. Още повече, че скъпият има контакт много повече време и се грижи за децата си така, както и доста женени не го правят - ама ходи обясни на някои хора на човешки език, ако можеш.  Аз с ръка на сърцето заявявам, че се провалих в това начинание и се отказвам, кой каквото иска - това да прави, само да не ми се меси в живота и да се опитва да ми прави номера Twisted Evil. И това след като цяла зима всеки божи ден тичам (за собствена сметка, кога със скъпия, кога без, и при цялото ми натоварване в работата) да прибирам децата от алианс, от тренировки, за да може тя да завърши курса, дето е започнала, а да има и време да се види с гадже или приятелка някоя вечер. 'Ми, честно, след подобни изпълнения не ми издържат нервите вече и ще хвана newsm66. Децата много ги обичам, каквото мога им помагам с уроци или индиректни съвети, ама като се случи някоя такава 'случка' Sick. Естествено, най-лесно ми е да си го изкарам на скъпия - това и правя обикновено  Sick Sick Sick. А не трябва Sad, 'щото и неговите нерви не са от корабни въжета направени и ще се върнем пак на изходно положение от преди няколко години, а това е нещото, дето не искам никога повече да става Close.


Aз пък да те питам.ТИ КАКВО ПРАВИШ ПРИ ТОЯ МЪЖ.На мен ли4но ми замерисва на нещо и ако е така,ами задаи си въпроса дали тази жена(жена му)не иска да си събере семейството?След като ти се обажда и т.н. Няма нужда да се правиш на родител,децата си имат родители.Ти малко си помисли по въпроса.Щото аз една такава връзка я наблюдавах и знаеш ли как свърши много траги4но за третия.Аз не ти знам историята ама доколкото знам той е по млад от теб а сега разбирам 4е е имал жена и деца.Та си помисли ти за какво се бориш и кой къде се намира в пейзажа newsm12.

# 29
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Тонка, нещо ни бъркаш с друг случай - не е по-млад от мене, със 7 години е по-голям, заедно сме от 16... друга ни е историята. А това от страна на бившата му не е ново, винаги го е правила, ефектът е обратен на това, което иска да постигне... ако изобщо има някаква друга цел, освен да създава проблеми. Не се и опитвам да им се правя на майка на децата, само помагам на скъпия в нещата, които той по принцип прави.

Последна редакция: чт, 13 апр 2006, 10:55 от CTramell

# 30
  • Мнения: 473
Тонка, нещо ни бъркаш с друг случай - не е по-млад от мене, със 7 години е по-голям, заедно сме от 16... друга ни е историята. А това от страна на бившата му не е ново, винаги го е правила, ефектът е обратен на това, което иска да постигне... ако изобщо има някаква друга цел, освен да създава проблеми. Не се и опитвам да им се правя на майка на децата, само помагам на скъпия в нещата, които той по принцип прави.


Може и аз да съм се объркала.Но ти никога не си споменавала как той се е развел и как ти си се появила.Поне аз не съм попадала на твоя тема такава.Може би и там да е разковни4ето на това бившата да се опитва да прави скандали.Аз си мисля 4е все някой на някой нещо е пре4инил.Щото на мен ми прели4а на любовен триъгалник.Може и да греша но само говора на посокипонеже по4ти нищо незнам. newsm03

# 31
  • Мнения: 473
Тонка, нещо ни бъркаш с друг случай - не е по-млад от мене, със 7 години е по-голям, заедно сме от 16... друга ни е историята. А това от страна на бившата му не е ново, винаги го е правила, ефектът е обратен на това, което иска да постигне... ако изобщо има някаква друга цел, освен да създава проблеми. Не се и опитвам да им се правя на майка на децата, само помагам на скъпия в нещата, които той по принцип прави.


Може и аз да съм се объркала.Но ти никога не си споменавала как той се е развел и как ти си се появила.Поне аз не съм попадала на твоя тема такава.Може би и там да е разковни4ето на това бившата да се опитва да прави скандали.Аз си мисля 4е все някой на някой нещо е пре4инил.Щото на мен ми прели4а на любовен триъгалник.Може и да греша но само говора на посокипонеже по4ти нищо незнам. newsm03

забравих исках и друго да те питам.много ми е любопитно защо ти си тук в този форум той е за самотни родители.Разбира се 4е си е твое право да си където си поискаш но тук се обсъждат теми които за теб са дале4ни.Пак се извинявам мога  да съм пропуснала и да не съм разбрала 4е и ти си самотен родител.ако е така ме извини.

# 32
  • Мнения: 1 559
Tonkata,kakto i drug pat sam go pisala,vseki ima pravo da pishe kadeto si poiska..tova e forum.Mislja che veche trqbva da vi stane qssno tova...
I az sam ot drugata strana na barikadata,i chestno veche mnogo se kefq ,kogato bivshata mu strada.Zashtoto i tq dosta intrigi sazdavashe...I oshte i oshte nasaskva deteto sreshtu bashta si,ama opre li rabotata za pari...maznica i polovina.Taka che aide molq....na koi kva bila istoriqta ...dalech sam ot misalta da sajelqvam dosta bivshi saprudi,zashtoto s pravo,nqkoi ot tjah sa si zaslujili tova..Ne vinagi majete sa vinovni za dadena razdjala...
Sorry ako sam ostra,ama baja se napushih ot poslednite postingi.
Sorri i za latineca ,ama i kredora mi se speche..po kasno 6te si opravja....

# 33
  • Мнения: 2 863
Абе, Тонка, ти за любов не си ли чувала- ами сигурно се обичат хорта, щом са 16 години заедно, а една бивша съпруга щом за 16 години не са й минали озлоблението и яда значи не е читав човек, туй и  с просто око ще го видиш... а пък що пише тука CTramell?ами сигурно нещо в нея е самотно, а и да не е,  нейните постинги са на човек с опит, а от това никой не губи мисля.. Всяка различна гледна точка е само още един плюс за онзи, който наистина търси отговори на въпросите си, а не си върти педалите на едно и също място:)) Ето ти възможност да видиш как изглеждат нещата от другата страна- а нейния мъж, доколкото съм схванала е от този изчезващ вид, дето си гледата децата, макар вече да не искат жената:)
Абе аз съм си объркала професията нещо, все на адвокатски пледоарии ме избива днес, ако стане постоянно, ще трябва да уча право Joy

# 34
  • Мнения: 473
Tonkata,kakto i drug pat sam go pisala,vseki ima pravo da pishe kadeto si poiska..tova e forum.Mislja che veche trqbva da vi stane qssno tova...
I az sam ot drugata strana na barikadata,i chestno veche mnogo se kefq ,kogato bivshata mu strada.Zashtoto i tq dosta intrigi sazdavashe...I oshte i oshte nasaskva deteto sreshtu bashta si,ama opre li rabotata za pari...maznica i polovina.Taka che aide molq....na koi kva bila istoriqta ...dalech sam ot misalta da sajelqvam dosta bivshi saprudi,zashtoto s pravo,nqkoi ot tjah sa si zaslujili tova..Ne vinagi majete sa vinovni za dadena razdjala...
Sorry ako sam ostra,ama baja se napushih ot poslednite postingi.
Sorri i za latineca ,ama i kredora mi se speche..po kasno 6te si opravja....



Виж аз с никой не се заяждам за да ми говориш така.Само попитах.А за "вас" от другата страна на барикадата както се нари4ате си имам собствено мнемие и позиция.Колкото и да се перите и ние да ви пре4им си оставаме майки на децата им.Колкото и да не ви се нрави това.Сори за тона но каквото по4укало такова се обадило  love001

# 35
  • Мнения: 473
Абе, Тонка, ти за любов не си ли чувала- ами сигурно се обичат хорта, щом са 16 години заедно, а една бивша съпруга щом за 16 години не са й минали озлоблението и яда значи не е читав човек, туй и  с просто око ще го видиш... а пък що пише тука CTramell?ами сигурно нещо в нея е самотно, а и да не е,  нейните постинги са на човек с опит, а от това никой не губи мисля.. Всяка различна гледна точка е само още един плюс за онзи, който наистина търси отговори на въпросите си, а не си върти педалите на едно и също място:)) Ето ти възможност да видиш как изглеждат нещата от другата страна- а нейния мъж, доколкото съм схванала е от този изчезващ вид, дето си гледата децата, макар вече да не искат жената:)
Абе аз съм си объркала професията нещо, все на адвокатски пледоарии ме избива днес, ако стане постоянно, ще трябва да уча право Joy
"
Jaly аз нищо не казвам ама се дразна на тези дето били от "другата страна на барикадата щото ние сме им трън в о4ите.Те немогат да разберат 4е майката на децата ще остане до края на живота някъде в този мъж.Дали като приятел дали само като майка на детето му.Ама е там е проблема те искат напълно да я зали4ат.Е това ме дразни.А до това кой къде да пише аз казах 4е ми е странно нищо друго.всеки може да е полезен.Както казват хората"И от най простия или най големията ти враг може да имаш полза" newsm10

# 36
  • Мнения: 934
Тонка аз съм и от двете страни на барикадата, абе въобще съм като в сапунка. Първо бившия ми мъж има ново семейство има и още една дъщеря, но това са стари данни от преди 4-5 години сега и брат може да има но мен не ме касае, вече и нея де. Та аз никога и за нищо не съм се мешала, ето дори и издръжка от цели 20 лева, не съм получавала от 2000-та година насам. Болно ми стана когато Мария беше при него в един от редките случай и тази която сега му е жена е забранила на Мария да пипа бебето ама въобще, а тя милата беше толква щастлива, че е кака:(( После колко плака не е истина. Е аз тази жена не съм я виждала или чувала никога, не и знам името, но само с това което причини на първото дете на съпруга си е повод да я наричам нещасница, до края на живота ми и вярвай ми радвам се, че Мария не иска и да чуе за баща си. Сега си има друга сестра и е адски щаслива и грижовна кака. В другия случай бащата на Веселина има син който все още не е виждал сестра си макар да знае за нея и то не е защото аз не позволявам, а защото законата съпруга не иска, не пуска детето и това е. Аз нея не я съдя, само дето виждам колко се измъчва господина. Аз нищо не казвам и не преча той да се вижда със сина си. Даже често го упреквам, че не го прави, че бяга защото все още на всички ни е прясна прясна раната която взаимно си нанесохме. Та Тонка идеята ми беше в това, че аз съм майка и разбирам колко е кофти да настройваш детето срещу който и да е, затова не се бъркам, не се мешам в нищо, но изводи си правя и се старя МОИТЕ деца да не попадат под влиянието на разни елементи с нищожни умствени и социялни възможности.

# 37
  • Мнения: 473
Тонка аз съм и от двете страни на барикадата, абе въобще съм като в сапунка. Първо бившия ми мъж има ново семейство има и още една дъщеря, но това са стари данни от преди 4-5 години сега и брат може да има но мен не ме касае, вече и нея де. Та аз никога и за нищо не съм се мешала, ето дори и издръжка от цели 20 лева, не съм получавала от 2000-та година насам. Болно ми стана когато Мария беше при него в един от редките случай и тази която сега му е жена е забранила на Мария да пипа бебето ама въобще, а тя милата беше толква щастлива, че е кака:(( После колко плака не е истина. Е аз тази жена не съм я виждала или чувала никога, не и знам името, но само с това което причини на първото дете на съпруга си е повод да я наричам нещасница, до края на живота ми и вярвай ми радвам се, че Мария не иска и да чуе за баща си. Сега си има друга сестра и е адски щаслива и грижовна кака. В другия случай бащата на Веселина има син който все още не е виждал сестра си макар да знае за нея и то не е защото аз не позволявам, а защото законата съпруга не иска, не пуска детето и това е. Аз нея не я съдя, само дето виждам колко се измъчва господина. Аз нищо не казвам и не преча той да се вижда със сина си. Даже често го упреквам, че не го прави, че бяга защото все още на всички ни е прясна прясна раната която взаимно си нанесохме. Та Тонка идеята ми беше в това, че аз съм майка и разбирам колко е кофти да настройваш детето срещу който и да е, затова не се бъркам, не се мешам в нищо, но изводи си правя и се старя МОИТЕ деца да не попадат под влиянието на разни елементи с нищожни умствени и социялни възможности.

Salai какво да ти кажа.Тези неща са много лоши.защо децата ни да бъдат потърпевши на нашите 4иства към другите?Да това е живота.Аз ли4но моя син никога не съм го настройвала срещу баща му даже се у4им едно стих4е "татко ,татко име сладко..........и т. н."Аз искам той да се радва на сина си както аз му се радвам въпреки 4е не сме заедно.Ама това за барикадите си е мое мнение.Аз също имах един такъв етап от живота си когато нашия татко живееше с друга и то абе нямам думи да не обиждам тук.И се разделиха поради при4ината 4е тя не можеше да ме диша щото много съм му била деиствала в смисъл 4е се съобразавал с мен и детето.И 4е той всяка събота и неделя си взимал детето при себе си вместо да я заведе на по4ивка някъде. newsm53

# 38
  • Мнения: 1 559
Те немогат да разберат 4е майката на децата ще остане до края на живота някъде в този мъж.Дали като приятел дали само като майка на детето му.Ама е там е проблема те искат напълно да я зали4ат.Е това ме дразни.

Skapa ,tochno tova e problema,che vie mislite taka,che shte ostanete do kraja na jivota mu njakade v nego.Moje bi za nqkoi maje da...no tova ne e taka pri vsi4ki.Mnogo zavisi kakvi sa vi bile vzaimotonosheniqta i t.n.Ako trqbva da govorq za nashta bivsha,koqto e bila prostitutka(samo da poqsna,che priqtelqt mi ne q e  sreshnal na rabotnoto i mqsto),zabremenqla dostatachno barzo...misleiki si che taka po tozi grozen nachin shte zadarji edin mazh do sebe si..i to nai veche za da poluchi redovni dokumenti za prebivavane...a i ne ostavqm nastrana i finansovata strana(zashtoto tq e absoliutna vashka,dori bez sredno obrazovanie)...Ta kakvo poveche da govorq po vaprosa..mislq che e qsna kartinkata.
Ama gorkata ...dokato oshte ne bqh zabremenqla vse si e mislila ,qvno,che po nqkakav nachin moje da se vkopchi pak v nego zaradi deteto...da ama ne.V edna vrazka nqma li liubov,nqma li toplota ,vaobshte istinski chuvstva,tq se razpada i kraq i e qsen.Ta tq..i cqloto i semeistvo me obijdaha...kakvi li ne prikazki sam chula po moi adres.No az nikoga ne se prinezqvah do neinoto nivo.Dokato v edin moment,kato zabremenqh(zashtoto tova dete e super jelano i pravehme dalgo opiti,poneje lekarite mi bqha kazali che edva li shte imam deca),tq poludja...psihi4eski e tolkova labilna veche...sajelqvam q ponqkoga.S golemite si ambicii ...propadna v oshte po golqma dupka...i sega veche naistina prilicha na kanalen plah.Hem da se smeesh..hem da plachesh,zashtoto zaradi deteto vse trqbva da ima edin normalen kontakt...

# 39
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Съвсем разводнихме темата, ама натам зави дискусията. Родител не съм все още, но не са ми далечни темите изобщо, наясно съм с трудностите и проблемите, защото баща ми почина когато бяхме много малки и на практика се отгледахме сами. Различно е наистина от ситуацията на повечето момичета тук, но на практика и ние сме расли с един родител. От друга страна, ако се реша в близките години да имам дете, на практика пак ще го гледам сама, защото моя човек е с една особена теория как децата ако можело да се раждат направо към 7 годишни, а напоследък я и попромени - ако може и към 18 г. направо още по-добре ooooh!. Не, че не се грижи за неговите в момента (както и споменах по-горе) и не, че ще ме остави на произвола в такава ситуация, обаче ми е ясно, че върху мен ще легнат основните грижи по детето и по-добре наистина да съм наясно с това отсега, отколкото да се тръшкам и да рева после, че нещо в поведението му не ми изнася. Историята ни (почти цялата съм я разказала назад из темите) е колкото за сапунка, толкова и нормална за далечния за повечето от вас период преди 16 години, откогато сме заедно. Различното в нашия случай е това, че не пожелах и аз да създам семейство на хартия, както направиха доста момичета като мен в същото положение, а останах вярна на себе си. Дали е било правилно или не, само времето ще покаже. Аз засега смятам, че е.

# 40
  • Мнения: 1 559
И 4е той всяка събота и неделя си взимал детето при себе си вместо да я заведе на по4ивка някъде. newsm53

Tova e losho da..Nie si pravim pochivkite zaedno s sina mu....e ne vinagi,no go vzimame ponqkoga.

# 41
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
абе момичето що се полите толкова?
да си пише където иска- мен ме дрезни това определяне на този форум като ТУК- и като за самотни
ами в така нареченото ТУК да не би да сме прокажени, аз все си мисля че идеята е да се споделят проблеми, които при всяка една от нас се аналогични.
и кой го даде това определяне на жените, които огглеждат сами децата си като самотни??? Sick
замисляли ли сте се, че е възможно да живееш с някой и да си ужааасно самотна?
аз поне не се приемам като самотна майка и смятам така да възпитавам детето си- а не като дете което е отглеждано от някоя която е ТУК и която постоянно се самосъжалява.
направо побеснявам вътрешно като го видя това ТУК- не знам как е при вас
аз влизам отскоро във форум, и вчера докато се мотах и чаках да мине работният ден поогледах старите теми
tonkata само дето не сте я линчували, че се е похвалила със силикон и още какво там беше
с теб съм мила, хвали се ако искаш за всяка нова парцалка/пък може и аз да го правя  Joy/- смятам че в живота ни има не само трудни моменти които да си споделяме, а и не малко приятни, които пак не е лошо да си кажем.
щом пишем във даден форум, значе сме намерили по някакъв начин разбиране- ама защо да е само за проблемите???

# 42
  • Мнения: 2 956
абе момичето що се полите толкова?
да си пише където иска- мен ме дрезни това определяне на този форум като ТУК- и като за самотни
ами в така нареченото ТУК да не би да сме прокажени, аз все си мисля че идеята е да се споделят проблеми, които при всяка една от нас се аналогични.
и кой го даде това определяне на жените, които огглеждат сами децата си като самотни??? Sick
замисляли ли сте се, че е възможно да живееш с някой и да си ужааасно самотна?
аз поне не се приемам като самотна майка и смятам така да възпитавам детето си- а не като дете което е отглеждано от някоя която е ТУК и която постоянно се самосъжалява.
направо побеснявам вътрешно като го видя това ТУК- не знам как е при вас
аз влизам отскоро във форум, и вчера докато се мотах и чаках да мине работният ден поогледах старите теми
tonkata само дето не сте я линчували, че се е похвалила със силикон и още какво там беше
с теб съм мила, хвали се ако искаш за всяка нова парцалка/пък може и аз да го правя  Joy/- смятам че в живота ни има не само трудни моменти които да си споделяме, а и не малко приятни, които пак не е лошо да си кажем.
щом пишем във даден форум, значе сме намерили по някакъв начин разбиране- ама защо да е само за проблемите???




 newsm10 newsm10 newsm10

# 43
  • Мнения: 473
Те немогат да разберат 4е майката на децата ще остане до края на живота някъде в този мъж.Дали като приятел дали само като майка на детето му.Ама е там е проблема те искат напълно да я зали4ат.Е това ме дразни.

Skapa ,tochno tova e problema,che vie mislite taka,che shte ostanete do kraja na jivota mu njakade v nego.Moje bi za nqkoi maje da...no tova ne e taka pri vsi4ki.Mnogo zavisi kakvi sa vi bile vzaimotonosheniqta i t.n.Ako trqbva da govorq za nashta bivsha,koqto e bila prostitutka(samo da poqsna,che priqtelqt mi ne q e  sreshnal na rabotnoto i mqsto),zabremenqla dostatachno barzo...misleiki si che taka po tozi grozen nachin shte zadarji edin mazh do sebe si..i to nai veche za da poluchi redovni dokumenti za prebivavane...a i ne ostavqm nastrana i finansovata strana(zashtoto tq e absoliutna vashka,dori bez sredno obrazovanie)...Ta kakvo poveche da govorq po vaprosa..mislq che e qsna kartinkata.
Ama gorkata ...dokato oshte ne bqh zabremenqla vse si e mislila ,qvno,che po nqkakav nachin moje da se vkopchi pak v nego zaradi deteto...da ama ne.V edna vrazka nqma li liubov,nqma li toplota ,vaobshte istinski chuvstva,tq se razpada i kraq i e qsen.Ta tq..i cqloto i semeistvo me obijdaha...kakvi li ne prikazki sam chula po moi adres.No az nikoga ne se prinezqvah do neinoto nivo.Dokato v edin moment,kato zabremenqh(zashtoto tova dete e super jelano i pravehme dalgo opiti,poneje lekarite mi bqha kazali che edva li shte imam deca),tq poludja...psihi4eski e tolkova labilna veche...sajelqvam q ponqkoga.S golemite si ambicii ...propadna v oshte po golqma dupka...i sega veche naistina prilicha na kanalen plah.Hem da se smeesh..hem da plachesh,zashtoto zaradi deteto vse trqbva da ima edin normalen kontakt...



абе момичето що се полите толкова?
да си пише където иска- мен ме дрезни това определяне на този форум като ТУК- и като за самотни
ами в така нареченото ТУК да не би да сме прокажени, аз все си мисля че идеята е да се споделят проблеми, които при всяка една от нас се аналогични.
и кой го даде това определяне на жените, които огглеждат сами децата си като самотни??? Sick
замисляли ли сте се, че е възможно да живееш с някой и да си ужааасно самотна?
аз поне не се приемам като самотна майка и смятам така да възпитавам детето си- а не като дете което е отглеждано от някоя която е ТУК и която постоянно се самосъжалява.
направо побеснявам вътрешно като го видя това ТУК- не знам как е при вас
аз влизам отскоро във форум, и вчера докато се мотах и чаках да мине работният ден поогледах старите теми
tonkata само дето не сте я линчували, че се е похвалила със силикон и още какво там беше
с теб съм мила, хвали се ако искаш за всяка нова парцалка/пък може и аз да го правя  Joy/- смятам че в живота ни има не само трудни моменти които да си споделяме, а и не малко приятни, които пак не е лошо да си кажем.
щом пишем във даден форум, значе сме намерили по някакъв начин разбиране- ама защо да е само за проблемите???











A da това беше миналата година за силикона ама аз спрях щото ме навикаха.Пак си сложих ама не го коментирам тук.Сега имам 4ас за края на април за отстаняване на мазнинки и повдигане на дупе.Не 4е ми е много зле ама еи така за настроение но пак си трая да не изям пак някоя критика.

# 44
  • Мнения: 473
Те немогат да разберат 4е майката на децата ще остане до края на живота някъде в този мъж.Дали като приятел дали само като майка на детето му.Ама е там е проблема те искат напълно да я зали4ат.Е това ме дразни.

Skapa ,tochno tova e problema,che vie mislite taka,che shte ostanete do kraja na jivota mu njakade v nego.Moje bi za nqkoi maje da...no tova ne e taka pri vsi4ki.Mnogo zavisi kakvi sa vi bile vzaimotonosheniqta i t.n.Ako trqbva da govorq za nashta bivsha,koqto e bila prostitutka(samo da poqsna,che priqtelqt mi ne q e  sreshnal na rabotnoto i mqsto),zabremenqla dostatachno barzo...misleiki si che taka po tozi grozen nachin shte zadarji edin mazh do sebe si..i to nai veche za da poluchi redovni dokumenti za prebivavane...a i ne ostavqm nastrana i finansovata strana(zashtoto tq e absoliutna vashka,dori bez sredno obrazovanie)...Ta kakvo poveche da govorq po vaprosa..mislq che e qsna kartinkata.
Ama gorkata ...dokato oshte ne bqh zabremenqla vse si e mislila ,qvno,che po nqkakav nachin moje da se vkopchi pak v nego zaradi deteto...da ama ne.V edna vrazka nqma li liubov,nqma li toplota ,vaobshte istinski chuvstva,tq se razpada i kraq i e qsen.Ta tq..i cqloto i semeistvo me obijdaha...kakvi li ne prikazki sam chula po moi adres.No az nikoga ne se prinezqvah do neinoto nivo.Dokato v edin moment,kato zabremenqh(zashtoto tova dete e super jelano i pravehme dalgo opiti,poneje lekarite mi bqha kazali che edva li shte imam deca),tq poludja...psihi4eski e tolkova labilna veche...sajelqvam q ponqkoga.S golemite si ambicii ...propadna v oshte po golqma dupka...i sega veche naistina prilicha na kanalen plah.Hem da se smeesh..hem da plachesh,zashtoto zaradi deteto vse trqbva da ima edin normalen kontakt...



Без коментар то се вижда от това дето си написала със злоба кой колко умствен багаж има в главата.А по повод на маЖо ти тя като е проститутка и тъпа той какво е правил при нея 4е и бебе и е направил.А забравих той неискал тя сама си го е направила?.Ех тия мъже колко са невежи и как ходят на проститутки без презерватив.Пове4е въпроси нямам.

# 45
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
а така, а така
и този пък да се похвалиш и да поразкажеш, че и аз се замислям вече
ти си пусни темичката, пък които не му е интересно, или не го вълнува да не чете..... newsm08

# 46
  • Мнения: 473
а така, а така
и този пък да се похвалиш и да поразкажеш, че и аз се замислям вече
ти си пусни темичката, пък които не му е интересно, или не го вълнува да не чете..... newsm08



Мале как да я пусна я върни назад и виж какво ме направиха smile3511 .Старх ме е пак да не ме увикат smile3518.Даже и други нещица корегирах по мен ама траиката newsm09

# 47
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
видях, видях, вчера още, направо са те линчували-
 и много се издразних- че какво лошо има-
по тая логика само трябва да ревем и да се оплакваме- това да покажем и на децата си, че и те така да правят, ааааа не

# 48
  • Мнения: 1 559
Tonkata...vseki e pravil pone edna greshka v zhivota si nali???Shtom kazvash zlobna sam...kefi me da e gledam kak se garchi,a toi kak me slusha za vsqko neshto..moje da e v sledstvie na bremenosta i hormonite mi,no si priznavam dostavq mi udovolstvie. Joy Joy

# 49
  • Мнения: 1 559
Пове4е въпроси нямам.

Az i ne sam te pitala da mi zadavsh bowuu

# 50
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
еее megan ама ти вече си прекалено злобна, лоша- хубава родила му е дете, и щом ти сега си с него трябва да приемеш този факт.
тя жената ще се оправи по някакъв начин , а детето?
и с него ли така?

# 51
  • Мнения: 473
Tonkata...vseki e pravil pone edna greshka v zhivota si nali???Shtom kazvash zlobna sam...kefi me da e gledam kak se garchi,a toi kak me slusha za vsqko neshto..moje da e v sledstvie na bremenosta i hormonite mi,no si priznavam dostavq mi udovolstvie. Joy Joy


Не е от бременноста ти.Проблема ти е друг.НЕМОЖЕШ ДА Я ЗАЛИ4ИШ ОТ ЖИВОТА МУ ТЯ Е МАЙКА НА ДЕТЕТО МУ.Аз ще ти кажа какво ми се слу4и намен.Докато бях бременна ме гледаше добре,в смисъл грижеше се за мен като принцеска.В момета в който родих заведе бившата на по4ивка да си по4ивали 4е имали нужда от разтоварване.Не дърпай дявола за опашката и не злобей до нищо няма да те доведе това защото злобата я усещат и другите и трупаш само негативизам. newsm12

# 52
  • Мнения: 1 559
E tova che pri teb se e poluchilo taka,ne oznachava ,che i pri men shte e taka nali? :lol:az ne sam s nego ot parvija den na bremennosta si,naprotiv poznavam si go dosta dobre(no ne dostata4no :35:zashtoto i sebe si ne poznavam dostatachno hahaha).I omrazata,koqto toi izpitva kam neq(a i semeistvoto mu),moje bi se prehvarli varhu men..ta zatova sega i az stanah takava kuchka.Neznam....predi mnogo e sajeljavah i vinagi sam se darjala dobre(prosto vazpitanie),no otkakto zapochna da govori losho za bebeto mi... #2gunfire :2gunfire:Nali ti e qsno,che za deteto si chovek e sposoben na vsi4ko. Thinking Naughty

# 53
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
ами ако не можеш да промениш неговото отношение към нея, защо не промениш твоето???
 и като казваш, че човек за детето си е готов на всичко, замисляш ли се че това важи и за нея

# 54
  • Мнения: 1 559
Eii toz kredor o6te ne raboti #Cussing out
Mirka,az detenceto sam si go priela ot samoto nachalo.I se grija dori prekaleno mnogo za nego....da ne kaja poveche ot maika mu #2gunfire,che sega shte sko4ite otgore mi :35:Estestveno e che toi mu e bashta i shte se griji za nego.Ne sam i pomislqla da go otdeljam ot nego.Ne trqbva decata da stradat zaradi greshkite na roditelite si...vapreki ,che  malko ili mnogo pri edna razdjala tova e neizbejno....za sajalenie

# 55
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
е така те харесвам!!!  bouquet
не и се ядосвай- променяш ли нещо като се тровиш?
напротив, доставяш и удоволствие после да разнася как си си изпуснала нарвите, а тя да се кефи

# 56
  • Мнения: 1 559
ами ако не можеш да промениш неговото отношение към нея, защо не промениш твоето???
 и като казваш, че човек за детето си е готов на всичко, замисляш ли се че това важи и за нея

Az tochno tova napisah,che vinagi sam se darjala dobre s neja,no tja prekali.
A i tochno tova se zamisljam,kolko vaobshte darji na deteto si .Zashtoto i tam e edna istorija...no ne mi se pishe poveche ,che foruma stana na chat.
Ne sam iskala da vlizam v konfrontacija s nikoi...no ne vsichki istorii sa ednakvi.I ne vsichki bashti(ili prosto maje)..sa ednakvi...Kakto ima edna prikazka,vseki znae sebe si.
Priqten den momicheta ....neka badem po dobri(kakto kazah veche pri men hormonite imat goljamo vlijanie...ne sam losh chovek,prosto ne iskam njakoi da me nastapva po mazola Joy Joy)

# 57
  • Мнения: 1 559
е така те харесвам!!!  bouquet
не и се ядосвай- променяш ли нещо като се тровиш?
напротив, доставяш и удоволствие после да разнася как си си изпуснала нарвите, а тя да се кефи

Ne tochno obratnoto stava pri nas,tja se obajda..kreshti vse za neshto,nie i zatvarjame telefona..tja pak zvani...poslednija pat sprja ,kogato sestrata na prijateljat mi vdigna...i kaza,poveche da ne se obajda.Abe isterichka e obshto vzeto..ama jivota i e bil, i e truden...kakvo da se pravi. ooooh!

# 58
  • Мнения: 388
Елан, опитвам се а те разбера, но как да искам малката да го вижда?! Ето ти и моята история накратко :забременях живеехме при нашите, при всичктие му приказки "аз ще направя това, другото така ще стане " аз  идиотката издържах себе си и бебето със цели 110лв. Оказа се че той постоянно е вземал пари от майка ми, мои приятели...Върха на сладоледа беше април 2002 г заведе ме заедно с бебчо на ръце при негови приятели, от разговора разбрах че ако не върне някаква сума ще пострадаме аз и детето ето това е загрижен баща #2gunfire след този случай имахме разговор, аз се опитах да помогна заради детето да не е без баща, но...един прекрасен следобед пристигнаха 2 джипа с "готини" мъже пред моя дом!? да съм го продавала за да им върна парите!? Размина ми се, същата вечер му събрах багажа и го изгоних. На тръгване не се сети да пита за малката, а каза ще мога ли да те виждам теб? Просто нямам думи Sick Миналата година го потърсих да ми подпише декларация за излизане в чужбина, каза  ок нямя проблеми, но когато разбра че си имам сериозен приятел, не се появи повече. А ние все още не сме заминали никъде Praynig така че не искам да го вижда изобщо, тя знае че някъде има баща, но не е пожелала да го види, не пита за него. Когато я попита няой има ли си татко отговорът и е да моят любим тати е Гого (моят приятел)........ Wink
Деси02,едва ли ще можеш да ме разбереш,а и не това исках.Мислех,че като разкажа историята си мога да ви дам отговор на някой въпроси.
Аз също като твоето детенце съм казвала,че любимият ми татко е вторият ми баща,но аз само него съм познавала.В началото не съм общувала с истинския си баща, защото съм била малка(както и твоето детенце ) и според майка ми съм щяла да се объркам,депресирам и т. н.
Като пораснах(3клас ) и започнах да питам,ми казваха,че е най-лошият човек на света и ми забраняваха да говоря за това и да искам контакт.От друга страна до колкото знам и на баща ми са му забранявали и са го заплашвали.
Незнам кой е правилният начин,много деликатна  е темата.Всеки преценява сам,аз лично съм чувала за такива постъпки на мъже,че едва ли бих искала детото ми да общува с такъв човек.

# 59
  • Някъде в търсене ............
  • Мнения: 920
elan,извини ме ако съм те обидила с нещо Praynig Въпреки цялото ми негодувание с/у него не съм казала нито една лоша дума на детето за него.А тя и не пита..Решила съм за себе си, когато някой ден ми зададе въпросите да и кажа само истината, нека тя да си вади изводи сама....Не знам дали съм права newsm78

# 60
  • Мнения: 388
Деси02,не си ме обидила по никакъв начин. Simple Smile
Много добре си решила да кажеш истината на детенце,това какви са вашите отношения не е важно.Вие винаги ще бъдете негови родители,добри-лоши,това е положението.Че не сте си паснали,никой не е виновен и едва ли някой ще ви обвинява.Никой не е застрахован от евентуален развод,важно е после да съумеем да запазим добрия тон и някакво нормално отношение.
elan,извини ме ако съм те обидила с нещо Praynig Въпреки цялото ми негодувание с/у него не съм казала нито една лоша дума на детето за него.А тя и не пита..Решила съм за себе си, когато някой ден ми зададе въпросите да и кажа само истината, нека тя да си вади изводи сама....Не знам дали съм права newsm78
Хубаво ще е повече хора да мислят като теб. Peace

# 61
  • Мнения: 2 863
Елън, на мен твоя постинг ми показа онази страна, от която винаги съм страхувала, която знам, че немимнуемо ще дойде един ден до мен чрез дъщеря ми и заради която правя чудеса(за жалост и компромиси безчет) с биологичния й баща и което ме прави сигурна, че не греша като искам да го запазя в живота й, макар да не го искам вече в моя...Дали можем да го признаем  или не- хората са казали "кръвта вода не става"... Благодаря  ти, че го сподели с нас:))

# 62
  • Мнения: 193
Елън, на мен твоя постинг ми показа онази страна, от която винаги съм страхувала, която знам, че немимнуемо ще дойде един ден до мен чрез дъщеря ми и заради която правя чудеса(за жалост и компромиси безчет) с биологичния й баща и което ме прави сигурна, че не греша като искам да го запазя в живота й, макар да не го искам вече в моя...Дали можем да го признаем  или не- хората са казали "кръвта вода не става"... Благодаря  ти, че го сподели с нас:))
А аз благодаря на теб,защото се опитвам да вървя по същия път и разбирам ,че не съм сама.
Елън беше примера,който исках да дам с по-горния си постинг/благодаря,че се намеси,Елън/

# 63
  • София
  • Мнения: 4 493
А какво да се прави когато детето иска да се види с "бащата" , да отиде при "баба и дядо", но всеки път като се върне от такова гостуване е нервна и поведението й е променено. Мислех че след като има желание да се вижда с роднините си аз не бива да я спирам Confused и тя ходи там на гости - 1 път годишно за 2-3 дни. След което на мен ми е необходим 1 месец за да си възстановим душевния мир в къщи и отношенията помежду ни. Всеки път си мисля - е добре това ще й е за последно - тя повече няма да желае да ходи и т.н. ..... НО уви до следващия път е забравила или се надява че ще е по - различно. Какво да направя за да спестя разочарованията на моето момиченце  Sad

# 64
  • Някъде в търсене ............
  • Мнения: 920
Диони, според мен трябва да я оставиш сама да стигне до извода, че не иска да ходи там. Ужасно е, но иначе ти ставаш лошата и т.н И все пак става дума за един път годишно newsm78

# 65
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
добре е когато срещите са толкова рядко-1 -2 пъти годишно,
а при нас са почти всяка седмица, и като си дойде детето, винаги е затворено и сякаш сърдито.
обикновено не го насилвам да говори, оставям го да си постои, пускам му филмче да погледа, после вече му минава.
до следващият път, но като го виждам детето как се радва, че баща му ще го взема, как да не го пусна- все пак трябва да има контакт между тях, независимо дали на мен ми харесва

# 66
  • Мнения: 473
Aз бих искала да се вкю4а в темата и да попитам как вси4ки тук са за вижданията с бащата на детето.Нали то се 4уства подтиснато от тези срещи.Аз неразбирам защо като си виждате децата подтиснати ги пускате и 4акате то да реши.Ами те са малки и как да преценят да не на по 15 г.за да го разберат.АЗ така мисля пък ощете ме критикувайте.Моя син ако усета 4е след като се е видял с баща си и ми диуде намръщен мъл4елив и подтиснат КРАЙ С ВИЖДАНИЯТА. #2gunfire

# 67
  • Някъде в търсене ............
  • Мнения: 920
Тонка, аз засега го нямам този проблем, тя не го е виждала от по4ти 2год. и ако кякога реши че иска да я види  Twisted Evil ЩЕ БЪДЕ САМО С МОЕ ПРИСЪСТВИЕ И БЕЗ МЕН ТЯ НЯМА ДА МРЪДНЕ И МЕТЪР С НЕГО!!! #2gunfire

# 68
  • Мнения: 473
Тонка, аз засега го нямам този проблем, тя не го е виждала от по4ти 2год. и ако кякога реши че иска да я види  Twisted Evil ЩЕ БЪДЕ САМО С МОЕ ПРИСЪСТВИЕ И БЕЗ МЕН ТЯ НЯМА ДА МРЪДНЕ И МЕТЪР С НЕГО!!! #2gunfire


Desi как може той 2 години да не пожелае да я види и ако евентуално реши след още 2 да я види ти да му я заведеш.Аз знаеш ли какво ще му кажа.4е има грешка в телефона ние не познаваме такъв 4овек и ще му затвора.Така аз бих постъпила всеки си решава,не в мое пресъствие да го вижда В НИ4ИЕ.

# 69
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
твоя син е още много малък, за да осъзнава, че живее без баща си.
моят осъзнава и понякога плаче, че му е мъчно за тати- и какво да му спра свижданията ли??
още като се развеждох, бях наясно, че се развеждам аз, а не детето,той продължава да му е баща
не мога да искам от детето да не обича баща си, и следователно трябваше да намеря начин, в тези моменти, когато му е трудно,  да го разсея от мрачните мисли.
tonkata ти обичаш баща си нали? и аз моя, много и съм отраснала с него, при нашите деца не е така, и не можем да разрешим проблема, като забраним срещите- просто подхождам с разбиране към детето
нещо повече, сега когато идва да взема или оставя детето си не казвам на баща му и една дума на криво- в крайна сметка страда детето ми, защо да го правя?
понякога дори оправдавам баща му, когато не се е обаждал или вземал малкият, защото виждам че малкото страда

# 70
  • Мнения: 473
Защо трябва да е такъв живота да има разводи и раздели.Как може 2-ма да се оби4ат и да създадът едно невинно дететнце и после да се разделят и малкото да страда.как става вси4ко това да оби4аш после да мразиш.Егати и живота smile3518

# 71
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
а после и да си безразличен, и като гледаш човека отсреща да не можеш да намериш отговора на въпроса- ама аз теб защо съм те обичала ?
ако някой ден си отговориш на тези въпроси моля те, кажи и на мен

# 72
  • Някъде в търсене ............
  • Мнения: 920
До Тонката:)Честно надявам се да не пожелае изобщо да я види Praynig В момента с приятелят ми търсим добър адвокат, за да мога да си взема правата от него Money Ако някой е чул или е използвал добър адв. моля помогнете Praynig

# 73
  • Мнения: 473
До Тонката:)Честно надявам се да не пожелае изобщо да я види Praynig В момента с приятелят ми търсим добър адвокат, за да мога да си взема правата от него Money Ако някой е чул или е използвал добър адв. моля помогнете Praynig

Аз както писах в една друга тема 4е права се отнемат трудно но ти имаш то4ка в закона в която може да му ги отнемеш.И пак ще го кажа за жалост в Бг вси4ко е "маджа с грозде"дори и да му отнемеш правата той остава да фигурира в акта за раждане като негов баща.За адвокат незнам но най-добре отиди първо в комисията за "защита правата на детето"и говори с тях те могат да ти помогнат първона4ално.Родител е този който живее с детето и полага постоянно грижи за него.Било през ноща когато вдига темература,сутрин когато става и го вижда този заслужа права а не този дето го вижда 2-ти на месец по 2 4аса и плаща 60лв.издръжка.На такъв трябва да му се отнемат правата.

# 74
  • Някъде в търсене ............
  • Мнения: 920
Напълно съм съгласна с теб, но нали знаеш надеждата умира последна  bouquet А и приятелят ми има намерение и желание  Grinningда я осинови!?

# 75
  • Мнения: 473
Напълно съм съгласна с теб, но нали знаеш надеждата умира последна  bouquet А и приятелят ми има намерение и желание  Grinningда я осинови!?


Има една тема "адвокати"там пиши ще ти помогнат.И от мен успех smile3525

# 76
  • Мнения: 11
Тук ще споделя с Вас и моята история. Преди 4 години, когато се разведохме, аз бях тази, която ИСКАХ тя да общува с баща си и почти всеки ден я карах да му се обажда, канех го в къщи /за да е с нея/ и нито веднъж той не инициира някаква среща или да я заведе някъде или изобщо нещо. След малко повече от две години той срещна и заживя с някаква жена и от тогава край - обажда се през два - три месеца и толкова /едвали не - по задължение/. Аз спрях да създавам илюзии да дъщеря ми / а и на себе си/- няма смисъл. В крайна сметка човек е такъв какъвто е. По-добре е според мен тя сама да види и усети какво се случва. Сега  - търси друг "татко"  Simple Smile Липсва и мъж в къщи, но определено е изградила за себе си образ на "добър" баща, а не "такъв" /както го нарича тя/. 

# 77
  • Мнения: 473
Тук ще споделя с Вас и моята история. Преди 4 години, когато се разведохме, аз бях тази, която ИСКАХ тя да общува с баща си и почти всеки ден я карах да му се обажда, канех го в къщи /за да е с нея/ и нито веднъж той не инициира някаква среща или да я заведе някъде или изобщо нещо. След малко повече от две години той срещна и заживя с някаква жена и от тогава край - обажда се през два - три месеца и толкова /едвали не - по задължение/. Аз спрях да създавам илюзии да дъщеря ми / а и на себе си/- няма смисъл. В крайна сметка човек е такъв какъвто е. По-добре е според мен тя сама да види и усети какво се случва. Сега  - търси друг "татко"  Simple Smile Липсва и мъж в къщи, но определено е изградила за себе си образ на "добър" баща, а не "такъв" /както го нарича тя/. 


Леле това е отвратително.Ето сега ми се потвърждават думите "за какво да си тикаме децата докато са малки да ги виждат".Дали на това моми4енце нямаше да и е по добре ако не го е познавала отколкото сега да страда.БЕЗ ДУМИ.

# 78
  • Мнения: 11
Леле това е отвратително.Ето сега ми се потвърждават думите "за какво да си тикаме децата докато са малки да ги виждат".Дали на това моми4енце нямаше да и е по добре ако не го е познавала отколкото сега да страда.БЕЗ ДУМИ.
Няма начин да не го е познавала /живяла е с него 3 години/. Освен това дали и харесва или не - той е баща и. Друг е въпроса /и той по-скоро е към родителите/ защо и как се е стигнало до това!

# 79
  • Мнения: 473
Леле това е отвратително.Ето сега ми се потвърждават думите "за какво да си тикаме децата докато са малки да ги виждат".Дали на това моми4енце нямаше да и е по добре ако не го е познавала отколкото сега да страда.БЕЗ ДУМИ.
Няма начин да не го е познавала /живяла е с него 3 години/. Освен това дали и харесва или не - той е баща и. Друг е въпроса /и той по-скоро е към родителите/ защо и как се е стигнало до това!


Аз останах с впе4етление 4е не е живяла с него а е идвам да я вижда и после е спрял.

# 80
  • София
  • Мнения: 4 493
Диони, според мен трябва да я оставиш сама да стигне до извода, че не иска да ходи там. Ужасно е, но иначе ти ставаш лошата и т.н И все пак става дума за един път годишно newsm78
И аз така бях решила - да я оставя сама да решава - и само да чакам момента когато ще се откаже. Но честно да ви кажа като си дойде последният път - преди няколко дни (беше там за 3 дни - уж за ваканцията) - направо ми се скъса сърцето. Тя плаче и страда , а нощем аз плача. И най страшното което пак започвам да ги мразя - НЕГО И ЦЯЛОТО МУ СЕМЕЙСТВО.
Много ми е трудно да се въздържам да не изразя пред нея всички чувства и мисли за бащатата, бабата  и дядото.
КАК ДА ИМ ПОЗВОЛЯ ДА ПРИЧИНЯВАТ БОЛКА НА МОМИЧЕНЦЕТО МИ.
 #2gunfire #2gunfire #2gunfire
А на всичкото отгоре тя вече е голяма и постоянно прави паралел между нея и приятелките й, които си имат пълен комплект родители. Говоря й постоянно, но тя си иска бащата. Дори след като каже - той вече не ми е баща (казавла го е вече два пъти, но след 2 -3 месеца забравя  Sad)
На моменти си мисля, че може би трябва да й припомням какво се е случило последният път  #Cussing out

# 81
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
няма смисъл от припомняне, според мен просто трябва да оставим децата и да им помогнем да надживеят мъката си
много у тъжно и болно и при мен е така,  като дойде петък и не го вземе, горкото ми дете как пита и чака
понякога чак се замислям дали да не се събера с баща му заради него, ама то е...си живота дето ще е

# 82
  • София
  • Мнения: 4 493
няма смисъл от припомняне, според мен просто трябва да оставим децата и да им помогнем да надживеят мъката си
много у тъжно и болно и при мен е така,  като дойде петък и не го вземе, горкото ми дете как пита и чака
понякога чак се замислям дали да не се събера с баща му заради него, ама то е...си живота дето ще е
Не те познавам и не бива да ти давам съвети, НО НЕ СИ И ПОМИСЛЯЙ  #2gunfire
Аз правих тази грешка - да се събирам с бащата  - три пъти. И то с ясното съзнание , че правя компромис със себе си - "ЗА ДОБРОТО НА ДЕТЕТО" - за да има слънчицето ми "БАЩА".
Не знам дали ще ми повярваш - всики път мислех че по-лошо не може да бъде от предишния път, а този път  ще успея да се справя. Резултата е плачевен - трябваха ми много години за да разбера и приема очевидни неща. Загубих адски много време да се боря с баща й , вместо да се радвам на това как расте детенцето ми.
Може твоят случай да не е като моя .........
Но ако го направиш само заради детето - като резултат вероятно няма да сте щасливи и тримата.
Дано не съм права   bouquet

# 83
  • Някъде в търсене ............
  • Мнения: 920
Диони, предполагам колко ти е тежко Sickно според мен може да и напомняш достатъчно често как се е чувствала след последната среща с него.Колко много страдаш заради нея може и да има ефект...незнам Praynig

# 84
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
до скоро не се бях замисляла, ама в последно време като гледам детето как го чака, ми става много болно, но в същото време като го гледам този мъж не мога даси представя да живея с него- камо ли да го търпя всеки ден.
за сметка на това пъкправя комхпромиса да го трая да взема детето и като се видим да не се карам с него, какво било, било, какво да ровя и да се обвиняваме още
да са ни живи и здрави децата, ще порастнат newsm78
ама ние ще остареем newsm78

# 85
  • Мнения: 934
Като чета и направо се радвам, че бащата на голямата ми дъщеря, рано рано се отказа да се прави на такъв. Вярно и моето дете го преболедува, но поне беше по-малка и свикна, че за нея тати не е това което е за другите деца. Направо не си и помислям какво щеше да е, ако на тази възраст все още имаше илюзии за баща си

# 86
  • Мнения: 357
Аз също като се развеждах бях наясно, че се развеждам аз, а не детето и че това е неговият баща сега и завинаги. Затова все му напомнях за детето, канех го да го вижда, исках да има връзка между тях, но човека търсеше мен. Като разбра, че няма да ме има и се отказа.
И май много се радвам, че не е пожелал да го вижда, защото като чета какво предизвикват тези срещи и направо се ужасявам и аз като Салай.
Е, така като ви  чета, поне ще се подготвя психически за това, което ме очаква в бъдеще!  bouquet

# 87
  • Мнения: X
Аз ли4но моя син никога не съм го настройвала срещу баща му даже се у4им едно стих4е "татко ,татко име сладко..........и т. н."Аз искам той да се радва на сина си както аз му се радвам въпреки 4е не сме заедно.
Е добре де, ти си кара бременността сама, а сега искаш той да се радва на сина си? Това благородство в чист вид ли е?  newsm78
Нещо пак не ми се връзва в пейзажа. Той ти удря шамар, ти и другата буза ли подаваш?

# 88
  • Мнения: X
още като се развеждох, бях наясно, че се развеждам аз, а не детето,той продължава да му е баща
не мога да искам от детето да не обича баща си
на колко години беше детето?

# 89
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754

[/quote]
на колко години беше детето?
[/quote]
тогава на 4, сега вече на 6

# 90
  • Мнения: 357
Аз ли4но моя син никога не съм го настройвала срещу баща му даже се у4им едно стих4е "татко ,татко име сладко..........и т. н."Аз искам той да се радва на сина си както аз му се радвам въпреки 4е не сме заедно.
Е добре де, ти си кара бременността сама, а сега искаш той да се радва на сина си? Това благородство в чист вид ли е?  newsm78
Нещо пак не ми се връзва в пейзажа. Той ти удря шамар, ти и другата буза ли подаваш?
Аз не си карах бременността сама, но пък през тези девет месеца изживях невероятен психически тормоз(за щастие поне физически нямаше), но въпреки всичко настоявах таткото да вижда детето, защитавах го пред родителите си и предполагах, че той наистина ще идва да го вижда и ще му се радва. Това си беше абсолютно благородство в най-чистият му вид!
Обаче вече се излекувах от това и ще си защитавам интересите и спокойствието, защото от подобно благородство полза явно няма, а за благодарност да не говорим!

# 91
neznam kakvo da ti kaja,az sam v podobno polojenie.Vse oste ne e minalo deloto ni.Az neiskam da davam dasterj si-na 2g 5m.,/vseki pat reve i kazva 4e neiska da j vzema tatko i,koeto men me pritesnjva/Razdeleni sme ot koleda.Na koleda go hvanah s druga,s kojto se okaza 4e e ot polovin godina i sega si jivee s nej,no dokolkoto razbrah imalo i drugi. kakto i da e.Vednaj iska da j vzeme,vednaj imal rabota.Postojnno se karame otnosno rejima na vijdane.Tu se sesta prez 2 sedmitsi,tu prez 1,tu prez 3.Obsto vzeto kakto mu e udobno i kogato.Daleko sam ot misalta 4e ne se otnasj dobre s deteto ni,no fakta 4e tj reve vseki pat kato go vidi pred bloka,toi j grabva,tj blaska po stakloto-mamo vzemi,mamo sto davas?-prosto otka4am psihi4eski.Adski mi e trudno i zapo4nah da karam maika mi da j dava.Sastata reakcij ot stana na deteto.Neznam kakvo da mislj.Iskam da j zabravi 4e sastestvuva,ot druga stana znam 4e i e basta i neiskam da im pre4a da se vijdat i az samata neznam kakvo da pravj.Zapo4nah rabota za da se izdarjam,men i deteto.Ve4e 3 mesetsa deteto nemoje da svikne,vsjka sytrin pla4e,sprj da jde,pita zasto rabotj,za basta si ne se sesta,samo kazva-njma davas tati.Ostava mi edna sabota i nedelj s deteto i toi kato iska da j vzeme mi e adski trudno da j dam,imam nujda da sam s nej,kakto i tj s men.Mnogo mi e trudno.neznam kakvo da pravj.

# 92
  • Мнения: 193
Бай,бабо,да не те стига-ужасих се от историята ти и най-вече от това как дъщеря ти блъска по прозореца и плаче да я вземеш...
Защо го позволяваш?С какво този мъж е по-силен от теб? Защо причиняваш това на детето си?
Говори с адвоката си/предполагам,че имаш такъв/би трябвало да те посъветва за някакво временно решение до установяване режима на свиждане?
Не я давай,след като тя не иска.
Аз не бих причинила това на детето си ,пък каквото и да ми коства това #Cussing out

# 93
  • Мнения: 332
Tonka,kak da ne j davam kato zakona go opredelj.Ako zavisi ot men,njma da j vidi dokato deteto samo ne resi da go vidi.Tajna i razplakana e vseki pat stom j vzeme.I nai-losoto e 4e tsjlata tejest po otglejdane na deteto pada na moite ramena,a toi se pojvjva za 5 4asa i se pravi na basta.Nemoga da promenj tova,kolkoto i da iskam. Cry

# 94
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
а имате ли вече развод? и ако имате, какъв е режима на лични контакти на детето с бащата?
ти можеш -ако вече има решение- да искаш промяна на режима, а ако няма още решение да искаш режим на привременни мерки относно срещите. доколкото разбирам, детето е на 2.5 годинки, и едва ли щом и то не иска да го вижда, съда ще му даде да е без теб- но това е въпрос на съдебен процес.
но като чета това което си писала, си мисля, че първо ти трябва да покажеш самообладание пред детето, после да го настроиш позитивно- колкото и да ти е неприятно- спряма баща му- и това да го направиш не заради себе си, а заради детео.
и не на последно място ти да се успокоиш!!!
успех, стискам ти палци   bouquet

# 95
  • Мнения: 332
V protses na razvod sme.I az sam iznervena,mnogo nesta mi se strupaha navednaj.

# 96
  • Мнения: 357
Щом нямате влязло в сила съдебно решение, мисля, че не си длъжна да му даваш детето. Ако няма и привременни мерки, според мен, изобщо не трябва да подлагаш детето на такова мъчение.
Даже и да има решение пак не е толкова страшно! Питах адвокатката си какво ще стане, ако той дойде и аз не му дам да види детето или пък не съм вкъщи. Тя ми отговори, че той има право да подаде жалба и мен ще ме викнат да ме предупредят, обаче ако се повтори, той може да подаде втора жалба и да му издадат изпълнителен лист, за да дойде със съдия изпълнител да види детето! Доколкото си познавам човека, това просто никога няма да го направи, тъй че съм решила и да дойде да го вижда, няма да му го дам и толкова! Да се е сетил, когато аз му се молех да идва да вижда детето.
Ти реши твоя човек до къде е готов да стигне и прецени как да действаш, но да знаеш, че той нищо неможе да ти направи. Изобщо не се притеснявай от него! Ако много държиш детето да вижда баща си, нека да го вижда в твое присъствие, детето ти е още много мъничко и мисля, че в съда ще уважат подобна молба.
Успех ти желая! И не му  позволявай да ти тормози детенцето!

# 97
  • Мнения: 4 458
За огромно съжеление всички сте толкова прави в това което пишете. Как пък един човек от управата и законописците не се замисли какво причинява на децата. Бясна съм на такива съдии и закони, за бащите не говоря те са....  знаеме си ги няма смисъл да говорим.

И при мен за съжеление не е по-различно.

Когато трябваше да ги взима бащата - събота през деня винаги беше рев и молби да не ги оставям с този чичко и че не искат да ходят с него. Те са се вкопчили в мен и пищят а той ги дърпа че бил имал права....
След време той се обаждаше по телефона да каже че идва да ги вземе - децата чакат наказанието си а той така и не идва. Децата питат къде е баща им и че им обещал да ги води в парка но уви.... Е, аз насила съм го карала със скандали да дойде и си види децата, нали е обещал....
Общо са били с него 3 пъти на саме. Заявих че не позволявам децата ми да се травмират (тогава на 2г.) и да се захвърлят на роднини които децата дори не познават докато таткото си ходи на някъде "по работа". Настоях да присъствам на срещите, ако ще да ме осъди и прати в затвора - не ми пукаше, децата ми и тяхната психика бяха по-важни за мен.

Сега.... след сумати години се сеща, че има биологични деца някъде който не го познават, на които е причинил много болка и страдания (да не говорим за мен) и заплашва със съд и отнемане на правата. На това му казвам наглост до безумие!

Ако някой има идеи за смекчаване на отношенията с дебили да споделя - аз се изчерпах тотално

# 98
  • Мнения: X
Когато трябваше да ги взима бащата - събота през деня винаги беше рев и молби да не ги оставям с този чичко и че не искат да ходят с него. Те са се вкопчили в мен и пищят а той ги дърпа че бил имал права....
След време той се обаждаше по телефона да каже че идва да ги вземе - децата чакат наказанието си а той така и не идва. Децата питат къде е баща им и че им обещал да ги води в парка но уви.... Е, аз насила съм го карала със скандали да дойде и си види децата, нали е обещал....
Общо са били с него 3 пъти на саме. Заявих че не позволявам децата ми да се травмират (тогава на 2г.) и да се захвърлят на роднини които децата дори не познават докато таткото си ходи на някъде "по работа". Настоях да присъствам на срещите, ако ще да ме осъди и прати в затвора - не ми пукаше, децата ми и тяхната психика бяха по-важни за мен.
Леле, недей плаши народа ... че и други има дет това ни чака...  Wink

# 99
  • Мнения: X
Мики мила, ама вие още не сте се развели, ти му даваш детето а то милото реве. Моля те, вземи се в ръце. Като се разведете да си търси правата... друг е въпроса че какво - с полиция ли ще ти дойде?
На моя бивш му казах 3 месеца да не ни търси докато си стъпя на краката. Съобразява се засега. Ако след тези 3 месеца се чувствам зле като общувам с него - ще му кажа да удължим периода. Нормално е да е така, след като и ти и детето се чувствате зле от него, той трябва да спре да мисли за себе си и малко да помисли и за вас. Ако не иска доброволно - без решение не може да ти вземе детето. Да идва със съдия изпълнител - ако иска да пада дотам.

# 100
  • Мнения: 4 458
Леле, недей плаши народа ... че и други има дет това ни чака...  Wink

Мила никой не плаша за съжеление.
Казвам това за да го имат в предвид тези на които предстои.
Както е казал един велик човек: " Борбата е безмилостно жестока!"


На моя бивш му казах 3 месеца да не ни търси докато си стъпя на краката. Съобразява се засега. Ако след тези 3 месеца се чувствам зле като общувам с него - ще му кажа да удължим периода. Нормално е да е така, след като и ти и детето се чувствате зле от него, той трябва да спре да мисли за себе си и малко да помисли и за вас. Ако не иска доброволно - без решение не може да ти вземе детето. Да идва със съдия изпълнител - ако иска да пада дотам.

Дааааа, ти си имала късмет, че се е съобразил все пак.
Моя идваше по нощите хлопаше по вратат, заплашваше, причакваше ни. Идея си нямаш как съм треперила да не отида в градината и да ми кажат, че баща е взел децата (дадоха ми бележка от полицията която оставих в градината и всички бяха на нокти) или да не ми ги отвлече от площадката както се заканваше да направи....

Дано всички имате повече успех от мен че не си е работа да се живее в стрес.

Общи условия

Активация на акаунт