По пътя на мечтите - обща дискусионна тема 3

  • 39 432
  • 737
  •   1
Отговори
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Добре дошли в новата тема!

Темата е насочена към широк кръг от потребители като двойки и жени използващи донорски материал, които:

  • опитват дълго време да постигнат бременност, но без резултат. А сега накъде?
  • в момента са в процедура и тревогите около стимулацията.
  • са с установени проблеми, но в момента не са в процедура. Какво още да подготвим за следващата?
  • опитват за второ дете - с вторичен стерилитет и/или преминали през АРТ.
  • в момента не желаят дете, но са преминали през процедури, изследвания, и имат опит, който желаят да предадат.

Предполагам, че съм пропуснала някоя група потребители, но темата е отворена за всеки желаещ да се включи в нея. Надявам се тя да бъде приятна за всички и да си помагаме взаимно!

Линкове към предишните теми:
Скрит текст:

Последна редакция: чт, 29 окт 2015, 13:02 от пънче-мънче

# 1
  • Мнения: 1 849
Благодаря за темата, Пънче  bouquet
Момичета, колко време след спиране на Медрол могат да се пуснат имунологични? На 4.11 съм на коментар на неуспешния ЗЕТ при Цветков и искам да съчетая ходенето до София с консултация с Русев, като тогава може да обсъдим какво да изследваме, пък да ми вземат кръв като мине достатъчно време от медрола, но все пак да си знам.
Успех на всички  Hug

# 2
  • Мнения: 2 357
Цоп и аз в новата тема. Благодаря за нея, Пънче  bouquet

За витамин Б12 само не мога да разбера, защо се изписват инжекции, когато няма проблем с усвояването. Защото аз пък съм чела, че разлика в усвояването на витамина перорално или мускулно, няма кой знае каква. Аз си пия постоянно, с почивки разбира се, Омега 3 + фолиева + Витамини B6 и B12 на Допелхерц.

Когато съм имала проблеми с кръста, са ми шибали зверски дози витамини от Б групата, всеки ден. Но да си постоянно на инжекции, някак не ми се вижда много гот. Не знам де, това е лично мнение.  Peace

И също не разбрах каква връзка има с инфертилитета? Търсих, но не намерих.  newsm78

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 1 195
Цоп и аз в темата.

Благодарско за темата, Пънче! bouquet

Имам въпрос ... понеже за 1-ви път през живота си съм на ОК ... не съм спряла да цапам вече 18 дни. Също така и гърдите ми са леко болезнени още от предния Ц. Та това нормална реакция ли е или се е разбутал някой хормон?

Звънях на док. - казва, че е нормално и явно това не е "моят" контрацептив, но не успях да измъкна по-подробна информация от това. Така или иначе ми е изписан да починат малко яйчниците преди инсе-то, та не ми е толкова зор, ама направо вече се изприщвам като има някаква индикация за дисбаланс  Laughing

# 4
  • Мнения: X
Русев имунолог ли е?
 Зори, трансфера ти е бил при хемоглобин 97 ли?

# 5
  • Мнения: 1 485
Пънче благодарности за темата  bouquet
Солейс точно това щях да ти напиша - явно не е твоят ОК. Аз съм кървяла от ОК и ми ги смениха. Успешна процедура, когато й дойде времето.

За лекарите и отношението им към информираните пациенти. Когато ми се е случвало да говоря с лекар за други мои здравословни проблеми, повечето лекари са оставали очаровани, че са попаднали на пациент с някакви познания, защото голяма част от тях са свикнали срещу себе си да имат една неразбираща маса. Обясняват и се радват, че са разбрани.
Последно останах много доволна от док, че обсъдихме неговите  и моите виждания и напълно се съгласи да направим моя вариант (нищо, че се провали).

# 6
  • София
  • Мнения: 9 111
При мен също се появява зацапване при прием на ОК - не чак 18 дни, но по няколко дена 3-4 примерно.
Пънчита, мерси за темата  Hug.

# 7
  • Мнения: 228
Русев имунолог ли е?
 Зори, трансфера ти е бил при хемоглобин 97 ли?
Да, и аз на самия трансфер питах Цветков дали да пия нещо за хемоглобина и той ме попита защо и аз му казах че е нисък, но той каза, ако искам да пия нещо, но не и какво... не знам дали това не ми прецака опита. При какъв специалист се ходи с ПКК, защото почти нищо не ми е в норма.

# 8
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
При какъв специалист се ходи с ПКК, защото почти нищо не ми е в норма.
При хематолог.

# 9
  • София
  • Мнения: 23 165
... При какъв специалист се ходи с ПКК, защото почти нищо не ми е в норма.
при хематолог.

# 10
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Бамба - да бяхме се наговорили, нямаше да пуснем еднакви постове едновременно  Mr. Green

Я кажи как върви процеса по проекто-братчетата  Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 23 165
нещо зацикли процеса  ooooh!
утре съм на преглед, ще видим тоя месец дали ще има производство.
нали ми е последен опит та още не съм решила колко ембриони да събирам, кога ще ги събера с тия темпове.

иначе по форумни съвети съм си купила витамин д, имам витамин е и още някакви работи, желязо трябва да пия. ама всъщност ги забравям всичките неща  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 3 047
Пънчееее  Hug  прекрасна тема  Heart Eyes  Благодаря  bouquet

Току що статуса ни във  фонда се промени на одобрени  Crazy  Толкова се зарадвахххххх

Бамба, успех в последната процедура  Praynig

# 13
  • Мнения: 1 144
Да се бутна и аз в новата тема  Crazy
Другата седмица ще гледаме с док кога пак да извади Я, ако ми се обадят да потвърдят час де, защото ме сложиха в някакъв списък  newsm78

# 14
  • Мнения: 5 894
Пънче благодарим за новата темичка  Hug
Лайтче аз от всичко изчетено знам точно обратното. Че Б12 се усвоява хубаво само с инжекции, защото колкото и големи дози да взимаме с хапчета, се усвоява много малка част от тях и е безмислено да ги пием. Иска ми се да беше като с вит Д, при който пък капките могат да се заменят с гелкапсули, но уви ще си търпя инжекциите. Не са от най-приятните, защото течността е агресивна, отделно, че са мускулни и не всеки може да се справи сам да си ги поставя, но с желание и упоритост се постига. Относно хора, при които няма генетично доказано неусвояване на вит Б12, не знам до колко е правилно да се прилага някаква терапия. Особено след като серумното изследване на Б12 не е много показателно. По-назад в предишната тема бях дала линкове за статии относно вит Д и Б12. Има много други такива, който има интерес може да се поразрови надълбоко. Опитах да подбера най-изчерпателните. Отново ги поставям за любознателните:

Общи условия

Активация на акаунт