Клиника Малинов - клиниката със сърце :) (5)

  • 34 447
  • 741
  •   1
Отговори
# 345
  • София
  • Мнения: 110
Здлавейте момичета,  Simple Smile

От доста време не съм писала, но няма нищо към медицинското ми досие.
Очаквам кариотипирането/хромозомен днк анализ и цикъла да ми дойде.
След аборта вече 37 ден не ми идва. Док каза до 40-ти изчаквам и се обаждам. Страх ме е след като пих мифепристон да не се разбутат хормоните. Но без него не можех да изхвърля плода.
Някой правил ли е медикаментозен аборт?

Успехи на всички! Страхотна група Simple Smile

# 346
  • Мнения: 8 527
Блинг, заради качеството на Я. Така ми обясни доктора.

# 347
  • Мнения: 5 895
Цуци, дано скоро дойде и се успокоиш. Няма такава радост, колкото и да е странно. Направи, както е казал док. Много е относително. Понякога идва навреме, понякога закъснява. Без значение дали е било медикаментозно или с абразио. Дано не ти се налага да чакаш, че е много изнервящо.
Даре, предполагам ще се опита максимално да уловите някое качествено яйце и в краен случай с нещо може да те стимулира. Дано не стигате до много експерименти.
Ели и Фран, чакаме ви с хубави новини следобед Wink
Днес ще се отдам на мързелуване след като снощи ескпресно отметнах домакинската работа под страха на идващата лелка и частично украсих къщата. Но успях хубаво да си навехна китката и май по-скоро ще е принудително почиването. Тази сутрин за разкош е още по-зле и едва пиша. Затова няма да досаждам с писанията си днес  Mr. Green В такива случаи човек разбира колко много му трябва лявата ръка Thinking

# 348
  • Мнения: 1 721
Блинг, имам една чудна рецепта за такива неща - разтварящ един блистер Ацетизал в едно шишенце спирт 70 градуса и мажеш през определен период време. Вълшебно е това нещо Simple Smile дано по-бързо ти мине!!!! и чакам твоята лелка в неделя!!! не по-рано и не по-късно Simple Smile

# 349
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Юхуу, малко ви изтървах.
Кейт, за съжаление работата на ММ не позволява нито отпуск за такива неща, нито болничен примерно. За всяко такова нещо буквално им орязват заплатите с по най-малко 200лв. По принцип все почива през седмицата, но трудно се напасва с моите хормони, а и все работи, не е ОК всеки път да го мъкна по клиниките в единствения почивен ден примерно.
Блинк, това е огромно предимство, и аз винаги съм го знаела, не само сега. Живеем в къща в покрайнините на града и по-приятно от самия град. Извинявам се ако си се засегнала от думите ми. За сега една приятелка, която живее в този квартал, ще дойде с мен. Все пак не искам да карам някой да ме чака, ако не е пряко свързан със случая.
Аз и сама си бия по някой ритник, но е добре и другите да помагат при нужда  Mr. Green
За изследванията, аз просто казах на док, какво още искам и акушерката ми ги вписа в листа.
Воайорче, Ели благодаря момичета, дайте да се видим за нещо по-хубаво от това!  Hug
Ели, и аз съм така, ММ понякога идва за час, ако трябва да подписва нещо или да избираме донор, но никога не е оставал до край, все тича на някъде. Аз по принцип нямам проблем с това, винаги след като съм била в клиниката се прибирам с дълга разходка. Последния път ходих до България мол печа и от там се прибрах с метрото от сердика. Има приятно паркче за разходка, после по Витошка и така се размазах от кеф, отрази ми се супер добре. Сега зимата как ще е не знам Simple Smile
Кога ще е трансфера? Стискам палци!
Меденка, аз пия вигантол, наистина скапан дозатор имат, но аз съм му намерила цаката.Капвам в лъжица с мляко и гледам петното колко голямо става, така горе долу го нацелвам.
Маймунка  Hug
Фран,   Hug

# 350
  • Мнения: 5 895
Ели, благодаря за рецептата. Може да пробвам, ако намеря съставки в къщи. Държа я обездвижена за сега с една ластична гривна. Лошото, че последните месеци няколко пъти ми се случва точно тази китка да си натоваря при работа и сега пак си го отнесе. Дано не й навредя дълготрайно. Ще строя ММ да помага тези дни без тва ще съм закована към леглото с болни ръка и корем. В последно време гледам да се "глезя" и поне един ден в месеца да почивам и някой да ми прислугва. За момента мога да си го позволя като няма дете за гледане. Лелката за сега я няма, само зацапва. Явно днес ще ме пропусне.
Йоли, не съм се засегнала по никакъв начин. Просто изхождам от позицията на мрънкало /което по принцип съм/ и това как ми действа някой да ме насоли в даден момент и да ме вкара в пътя. Силно се боря с този мой недостатък последните няколко години и за щастие бележа напредък.
Скрит текст:
Ние винаги оползотворяваме останалото време за разходки с ММ. Чак гледам да си насрочвам по-ранни часове, въпреки по-ранното ставане и пътуване само и само да има повече време след това  Laughing За съжаление деня много намаля, времето е лошо и се налага все по-рано да отпътуваме. Липсват ми първите пътувания, когато си тръгвахме чак след 8 вечерта. Обикновено правим някакви километрични разходки пеша до Южния парк, пълна обиколка, после през Парадайз за почивка с кафе и хапване, понякога до НДК и Витошка. И после сме като разглобени, ама луд умора няма  :mrgreen

# 351
  • София
  • Мнения: 863
Тия дни малко ми го няма мозъка, чета ви, чета ви и нищо не мога да запомня Blush
От днес LH - 5.28 и Е2 - 237. Док ме погледна - 20 мм фоликул си седи, киста е. От другите четири само два са пораснали - един 16 мм и един 15.5 мм. Док каза, че съдейки по нивата на естрадиола има само една яйцеклетка. Чуди се дали изобщо да има пункция Sad Утре сутринта пак ме викат за кръв и ще се решава дали ще има пункция или не. Ако ще и има, ще е в понеделник. Аз му казах, че и едничка да е, искам да я извадим. Не знам дали е оправдано и като разход и като упойки и прочие, ама... Много ми е криво... Каза, че повече няма да ме стимулира с летрозол, защото пак едно яйце правя, колкото и на напълно естествен цикъл. Само дето и киста си направих. Но поне опитахме де. Вече ще слушам док и няма да настоявам за разни неща по мое усмотрение.
Ами това е, стискайте ми палци да имам все пак двечки и да успеем да ги извадим Praynig
Ели, ще ти връщат ли утре дечица? Дано, дано, дано! Hug
Блинг, пази ръката и почивай повечко! Hug
Даре, стискам ти палци в понеделник да констатирате добре растящо яйчице със супер нива на хормоните! Hug
Прегръдки и за всички останали момичета Hug

# 352
  • Мнения: 5 895
Ох, Фран не знам какво да ти пожелая. По-скоро нека нещата се развият, както е по-добре за теб. Ти сама ли натисна за стимулация или той ти я предложи? Аз малко като клюкарка ви разпитвам, но ми е много интересно как процедира за различните ситуации и съответно резултатите после. Пък и като си знам късмета на пролет мога да дойда до вашето положение и исам да съм подготвена психически Rolling Eyes

# 353
  • София
  • Мнения: 781
Момичета, почнах си витамин Д-то


Пия по 1600 единици. Според вас след колко време ще има желания ефект? В момента стойностите ми са 17. Доколкото разбрах е желателно да са поне 30.

Другия месец, ако е рекъл Бог - инвитро на естествен цикъл. Ако не ми се е качил витамина, зна знам дали да го правя.... не е ли по-добре да изчакам да се качи?

# 354
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
При мен при следния резултат:
25-ОН-Vitamin D = 16.78 ng/ml  като под 20 е дефицит,препоръчва се да е над 30
д-р Начев ми назначи следната схема на прием на Вигантол:
4 седмици х 20 капки седмично
8 седмици х 10 капки седмично
след това контрола
1 капка Вигантол е приблизително 500 IU витамин D3, т.е. на мен са ми предписани 10 000 UI седмично за първите 4 седмици.

# 355
  • Мнения: 5 895
Моят беше 15 преди около 3 месеца. В началото пиех по 3 капки дневно, както ми бе назначено. В последствие взех да го приемам по схемата за кг /по 70-80 ед на кг тегло дневно/. Скоро ще правя контрола да видим как е мръднал.
Ели, чакаме хубави новини  Praynig

Последна редакция: пт, 27 ное 2015, 16:47 от Bling-a-ling

# 356
  • Мнения: 1 721
Мила Фран, и аз бях така с Летрозола. На мен док ми предложи да канселираме опита, защото имаше опит и с Клостилбегита. Ние така и не разбрахме тогава дали имам 2 лоши Я, или една добра. Много силно стискам палци нещата при теб да са по-ясни утре, освен това и хубави  Hug

Блингче, аз бях с плексит, който често се обаждаше (поне веднъж на 2-3 седмици, едно конкретно място на гърба), и веднъж нещата излязоха извън контрол. Що рев му изревах от болка и що мазила накупих... при поредната покупка в аптеката една възрастна жена ми каза тази рецепта. След няколко мазания не само, че спря да ме боли за момента, но повече и не се обади болката на това място. Веднъж пък ме заболя ръката от цял ден copy-paste и пак с това се оправих. Имайки предвид каква ти е работата, горещо ти препоръчвам да си приготвиш този елексир Simple Smile преди всяка употреба трябва да раздрусваш шишето, защото ацетизалът се утаява

Йоли, аз също съм навита за срещи по хубави поводи Simple Smile но ми се искаше да подам едно рамо/возене  Blush

Аз още чакам обаждане....

# 357
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Ели каква беше рецептата, мернах я, но сега не я намерих. Аз вися по цял ден пред компа, боли ме ръка, кръст, колене ... каквото се сетиш всичко ме боли.
Имам един мехлем на кройтерхов, само той ме оправя ...
Ще се видим, за хубав повод или без повод. Благодаря ти за подкрепата, не знам с какво съм заслужила да съм сред вас  Hug Hug Hug

# 358
  • София
  • Мнения: 781
Мерси, момичета! Аз го смесвам с малко зехтин, защото се успоявал по-добре с нещо мазно Wink Витамин Д-то Simple Smile

# 359
  • Мнения: 1 721
Йоли, за съжаление не сме по заслуги в тази тема..... но пък един ден заедно ще разхождаме децата Simple Smile
рецептатата е един блистер ацетизал (обикновен аспирин) се слага в едно шишенце спирт (70 градуса). раздрусваш го от време на време и по някое време аспиринът се разтваря. Преди всяка употреба се раздрусва пак

Допълвам се - имам 3 ембриончета,  утре сутрин е трансферът Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт