Искам да кажа ... (68)

  • 58 261
  • 782
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 5 696
На мен лепенките не ми помагаха. За кокоши трън ползвах крем 911 за мазоли и за около седмица изчезна.
Аз първия път като отидох в аптеката и поисках такива лепенки не ми помогнаха. Само изгаряха около тръна, но него не. Втори път си купих /упорита съм иначе  ooooh!/ - продължиха да не ми помагат разбира се. И да ме беше питал някой, защо отидох трети път, но в друга аптека - та там ме светнаха, че досега съм ползвала лепенки за мазоли. Дадоха ми от тези за кокоши трън и се оправих. Сега няма и помен от тръна на пръста ми, а бая големичък беше  Tired

# 376
  • Мнения: 22 036
Филия с мас и аз не съм яла, но си спомням, че майка ми правеше сладки. Аз сладко не ям и не съм пробвала, но пържени картофи съм опитвала и са супер.

# 377
  • София
  • Мнения: 23 128
Ах, с какъв домашен пелин ме черпи моя кум. Мислех си, че ще е нещо горчиво, а беше сладичко и невероятно ароматно. Правен е с 30 вида билки. Ако го продаваха, щях да се запася за години напред.

# 378
  • Мнения: 11 032
С първата бременност си приготвих крем с мас и невен против стрии. Имаше лек аромат на невен и никаква смрад на мас. За ефект не ме питайте - тогава нямах стрии, но с втората бременност не съм ползвала такъв крем и отново се разминах с поражения по кожата.

# 379
  • Мнения: 2 457
Оф, побъкахте ме с тая мас. Simple Smile Янтричка, много благодаря за изчерпателното обяснение, както и на останалите, които се включиха с прсдложения, но много сложно ми се вижда за се занимавам  с това варене три пъти. А май трябва да се превари това, на сол и силно  ми мирише като го помириша от буркана, сигурно е солена, не мога да я опитам обаче.  Naughty

# 380
  • София
  • Мнения: 7 143
Докато сме на готварска тема, да попитам на коя фирма купувате леща? До сега купувах все на Крина, но вчера сготвих поредната "дървена" леща - 1/2 от зрънцата са на каша, а другите дрънкат  Sick

# 381
  • Мнения: 13 033
И аз имам крем с невен свекървата го парви, само той спасява мъжа ми т студовта алергия, буквално му се цепят пръстите през зимата, много е болезнено, кремът "затваря" рани,мите за няколко дни. Аз си мажа ходилата след баня, стават много мекички.
Вие се смейте, ама откак подпуках пръжките кантарът тръгна надолу, преди да ме диагностицират с ИР, карах по 48 часа на зарзавт или плод и нищо. Сега ям естествени мазнини, мазни меса, риби, даже сланина съм си купила, ще си пека по малко на скара, и колкото и да е невероятно, точно от тези "забранени" неща, които не съм кусвала преди, свалям.
За кокошия трън съм казвал, да повторя Веритол лекарство от Турция, купих от ОЛХ, за десет дни ми се реши проблема и при свекървта повече време взе, но все пак подейства.

# 382
  • До морето
  • Мнения: 7 152
Бре, зарибихте ме с тая мас. Тъкмо днес един работник на ММ коли "нашето" прасе. Да взема да кажа да ми пратят малко мас ли  Laughing

Леща и аз купувам само на Крина, не съм имала проблеми до сега, но като се замисля напоследък готвя само червена леща, кафявата може да са я развалили.

Домашно вино - и дядо ми, и свекъра правят много хубаво вино. Свекъра, особено, прави едно розенце мммм, чудничко! Наздраве  Grinning

Дайте идея за гарнитура към свински пържолки (ама да не са картофи), че вече се изчерпах от идеи. Имам чувството, че все едно и също готвя да му се не види.

# 383
  • София
  • Мнения: 23 128
Жаки, че то не е някаква тайна, че от месо и салати най-много се сваля. Преди години, когато си бях с нормално тегло, правих диетата на Аткинсън. Само мазнотии ядох и салати. За 2 седмици свалих цели 7 кг! Но накрая вече имах чувството, че всеки момент ще припадна и нямах никаква сили. Спомням си обаче, че диетата позволяваше да се яде и мед, когато си на зор.

# 384
  • Мнения: 3 868
Mariposa_Malva, задушени зеленчуци? Аз взимам от Лидл броколи и царевица, и ги задушавам с масло. Става чудна гарнитура. Понякога добавям и сирена, ако имам в къщи.

# 385
  • Мнения: 14 380
Mariposa_Malva, аз често правя сос с гъби, топено сирене и заквасена сметана  Peace

# 386
  • Пловдив
  • Мнения: 23 888
Аз правя ориз със зеленчуци. Може и просто салата.

# 387
  • Мнения: 1 063
Рецептата не е моя, а на Оля Ал Ахмед. 1 чаена чаша ориз бял дългозърнест се слага да преседи във вряла вода 15 мин. Половин пакетче масло се сгорещава и му се слагат две шепи фиде и се бърка докато придобие цвят на старо злато.Оризът се отцежда и се прибавя към фидето и се разбърква докато почне да "щрака". Сипва се 1 ч.л сол и 3 ч.ч студена вода. Похлюпва се и се намалява степента на котлона и не се пипа 30 минути.Нито се отхлюпва нито се бърка. Невероятно вкусна гарнитура.

# 388
  • Бургас
  • Мнения: 7 430
За едни пържоли последно правих пюре от броколи. Иначе правя салта -домати и краставици, зеле с моркови, марули. Понякога и млечна салата.

Леща- използвам някаква световно неизвестна - Наслада . Пише,че е на някаква бургаска фирма.

# 389
  • Мнения: 10 874
За лещата - купувам на Кръстев и съм доволна.

Общи условия

Активация на акаунт