15-минутни ястия - идеи и рецепти

  • 209 595
  • 772
  •   1
Отговори
# 180
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
Маниак съм нещата да са нарязани на еднакви размери...особенно ако е за салата, т.е. Съвсем видимо.
Zari65, доматите ги режа и ги оставям да се отцеди в цедка, магданозът го бера, измивам и слагам в отцедник (има такива за зелени подправки, докато върша тези неща булгурът е накиснат.

Интересно ми е как коментираш нечий пост, без идея да си имаш как го приготвя човек. Явно ми става добър, щом и араби са харесвали салатата

# 181
  • Мнения: 2 674
Може би е предварително обработен булгура в нашите магазини, но наистина табулето става за нула време.  Аз купувам в Трейдър Джо, трябва да обърна внимание какво пише на опаковката следващия път, понеже ги пресипвам в друг контейнер и няма откъде да прочета.

# 182
  • Мнения: 9 903
винаги става някакъв въргал покрай табулето  chef

# 183
  • Мнения: 13 291
 Grinning Щото другите профита, пък аз обикновена домакиня с нормални умения

Титина, забранено ли е да се прави коментар,да смятам, че е изхвърляне 10-те минути

# 184
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
И аз смятам много неща за теб, но не ги правя общественно достояние...

# 185
  • Мнения: 2 313
Изпробвах за колко време ще направя табуле - 19 минути. Simple Smile

http://www.1001recepti.com/recipe/?recipe_id=625-tabule-magdanozena-salata

По тази рецепта но удвоих продуктите, нали сме си много хора. Но си имах и помощ от двама. Simple Smile









# 186
  • Мнения: 2 674
Е, ама кой мислиш ще ти повярва? Двама свидетели или поне видео. 19 Мин. Сама сметни с колко минути надвишаваш зададените параметри. Не важиш... За наказание го изяжте!

# 187
  • Мнения: 2 313
Е, ама кой мислиш ще ти повярва? Двама свидетели или поне видео. 19 Мин. Сама сметни с колко минути надвишаваш зададените параметри. Не важиш... За наказание го изяжте!

О хапна се вече.  Grinning  При нас се готви повече, но сме и с много помощници така че става лесно и бързо.
Един мие, друг бърка, трети реже, и т.н. Докато се обърнеш и сме на масата. Simple Smile

# 188
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
От тук до тук 10:21

# 189
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Привет и от мен. Следях темата за идейки, но сега може да се включа с опит.

Кашкавалена супа точно за 15 мин. от запалване на котлона.

Възварих вода в ел. кана. През това време обелих и рендосах 2 картофа. Запалих котлона, сложих малко пакетче масло и 1сл. брашно. Като се позапържи залях с водата от каната и прибавих картофите. След 10мин. всичко беше сварено, посолих и прибавих около 100гр . рендосан кашкавал.

Децата много я харесваха като бяха малки. Сега нещо не я долюбват, но с добавка минава за едно ядене.

# 190
  • Мнения: 9 109
тия пурички ги правих днес - 1 буркан краставички, завити в кори за баница, както правя кашкавала и сирената, от започването до снимането ми отне 20 мин.  http://pep-4o.blogspot.bg/2016/01/blog-post_18.html
И 10 за изяждане   Mr. Green

# 191
  • София
  • Мнения: 2 411
Привет и от мен. Следях темата за идейки, но сега може да се включа с опит.

Кашкавалена супа точно за 15 мин. от запалване на котлона.

Възварих вода в ел. кана. През това време обелих и рендосах 2 картофа. Запалих котлона, сложих малко пакетче масло и 1сл. брашно. Като се позапържи залях с водата от каната и прибавих картофите. След 10мин. всичко беше сварено, посолих и прибавих около 100гр . рендосан кашкавал.

Децата много я харесваха като бяха малки. Сега нещо не я долюбват, но с добавка минава за едно ядене.

Това ме грабна сериозно!!! Предполагам че може да се добави накрая също малко сирене и заквасена сметана?! newsm78

# 192
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Може да се добави сметана. Може и да се застои с яйце и лимонов сок или кисело мляко. Може и малко черен пипер, но единият ми син не го понася и не слагам. Пресен магданоз също.
Сирене не съм прибавяла, но що да не се опита. Все пак всичко е въпрос на вкус.

# 193
  • София
  • Мнения: 2 411
Току-що метнах във фурната мързеливите добруджанки. Тестото наистина става много бързо и изисква минимални усилия. Дано и крайният резултат да е сполучлив както подготовката! Grinning

# 194
  • Мнения: 10 547
Пица с готови кори правили ли сте? Чудесна става и е точно за 15 минути.

Общи условия

Активация на акаунт