Къната, билките и всичко останало - Тема 9

  • 71 248
  • 770
  •   1
Отговори
# 540
  • ❌❌❌
  • Мнения: 779
Благодаря за бързия отговор! bouquet
Аз съм с естествено руса коса, но тъмно русо. По принцип си харесвам цвета и не искам да го променям, но сега ми е щукнало да си "подхраня" косата с билки/къна, пък и малко разнообразие за лятото не ми пречи. Косата ми е доста гъста, но косъмът е тъничък и лесно се накъсва. Последния път не знам въобще с каква къна бях, но стана по-скоро като оттенък, отколкото като цвят. Сега се стремя и към цвят. Дали ще се получи толкова наситено от първия път? newsm78 Също да попитам: под кислородна вода кислородна вода (3%) ли имаме предвид или перхидрол (30%)? И възможно ли е да се пропусне, за да не си горя косата?

# 541
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 428
Кислороден пероксид - 3%. Сигурно не е напълно безвредно, но поне аз някакви видими поражения не видях. Правих такова боядисване 5-6 пъти по-миналото лято. Естественият ми цвят е подобен на показания от Фаина, а косата ми е гъста, но с тънък косъм. На мен ми става показания ярко червен / рижав цвят. С къната от сайта на Хена фокс става малко по-убит, но пак си е червен.

Ето така ми стана косата при първото ми боядисване с къна 1/3 + касия 2/3:

Скрит текст:

Тогава се правих с къната на Хена фокс.

# 542
  • ❌❌❌
  • Мнения: 779
Много, много, много благодаря!!! Hug (Върни си хубавия аватар, моля те!!! Smile Kissing Heart)

# 543
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 428
Много, много, много благодаря!!! Hug (Върни си хубавия аватар, моля те!!! Smile Kissing Heart)

Моля.  Heart Eyes
Скрит текст:
Ще си го върна - тази комбинация ми е заради Аватарните игри, в които участвам - темата е "Вестници" - в подфорум Хоби.  Grinning

# 544
  • Мнения: 20 183
Вивче, супер, радвам се, че си се справила с нещата.  Simple Smile
Да ви споделя, че светло кестенявата боя на Хена фокс не мирише на трева.
хъм, аз докато се правех с нея си ми миришеше на треволяци, колкото  искаш Simple Smile
Освен да съм попаднала на такава партида, трета опаковка ползвам, от един и същи магазин, след като се измия не мирише на трева изобщо.  newsm78

+1

# 545
  • Мнения: 3 698
Lady Brinne и аз да кажа -страхотен ти е цвета  bouquet .
Започвам сега да се вглеждам в медната боя  Grinning

# 546
  • The point of no return
  • Мнения: 822
Въпроса ми е: Може ли къната да се отмива с шампоан?
Аз установих, че след къносване е по-добре да не се отмива с шампоан. Отмивам с вода, а шампоан - при следващото миене.

ПП Много добре ти е хванала къната  Peace

# 547
  • Мнения: 3 743
Здравейте, някой пробвал ли е да покрие белите коси с касия?

По слепоочията имам цели кичури, отпред също "светя". Естественият ми цвят е кестеняв към тъмно кестеняв.

Започнах с безамонячни бои - развих алергия. Пробвах с амонячни - смачкаха ми косата до безобразие. Червените отенъци на къната пък хич не ми харесват. Абе, угодия няма!  Simple Smile

Последната ми надежда е да докарам някакви светло русоляви кичури.

# 548
  • Мнения: 6 717
Глоса много ми хареса, ще се пробва Grinning

Сега да попитам за друго.Белите ми коси, които къносах доста оранжевеят, възможно ли е да ги потъмня малко, например с индиго? И ако да, как става  bouquet

# 549
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 428
Глоса много ми хареса, ще се пробва Grinning

Сега да попитам за друго.Белите ми коси, които къносах доста оранжевеят, възможно ли е да ги потъмня малко, например с индиго? И ако да, как става  bouquet

Може с индиго. Може да го добавиш към къна, а на глос и самостоятелно, но за кратко, за да не стане много тъмно.

# 550
  • Мнения: 6 717
Сега порових в сайта на Хенафокс, заредиха ли новата боя, която очакваха?
А колко индиго да сложа за леко потъмняване, иска ми се само лек по-тъмен нюанс на оранжевите косми?

# 551
  • София
  • Мнения: 10 325
Сега порових в сайта на Хенафокс, заредиха ли новата боя, която очакваха?
А колко индиго да сложа за леко потъмняване, иска ми се само лек по-тъмен нюанс на оранжевите косми?

Няма как да потъмниш само оранжевите коси, с индиго ще получиш цялостно потъмняване.

Новата боя, по последна информация на Хена Фокс, края на юни.

# 552
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Скрит текст:
Сега порових в сайта на Хенафокс, заредиха ли новата боя, която очакваха?
А колко индиго да сложа за леко потъмняване, иска ми се само лек по-тъмен нюанс на оранжевите косми?

Няма как да потъмниш само оранжевите коси, с индиго ще получиш цялостно потъмняване.

Новата боя, по последна информация на Хена Фокс, края на юни.

 Cry аз май няма да я дочакам. И без това вече 2 пъти се правя с безамонячна боя. Може би ще си остана на този вариант и маски с касия.

# 553
  • Мнения: 2 452
Момичета взех за пръв път светлокестенявата боя на хенафокс и точно съм си измила косата и смятах да се боядисвам обаче нещо ме скова скрахът да не стане много тъмня косата. Четох някъде назад някой казваше че където няма побеляло става почти черно а аз  ужасно много време постепенно изрязвах по тъмния цвят и в момента съм между 6-ца и 7-ца. И сега наистина съм малко в шах.

Дали според вас мога да направя глос и да го сложа само в корените да ми пооцвети малко побелелите косми или нещо друго.

Приемам бързи съвети да не се оризиля.

# 554
  • София
  • Мнения: 44 223
Не знам какво е 6-ца и 7-ца.
Моята не потъмня, като изключа много леко ръждивия нюанс, като цяло беше доста близка до  естествения ми цвят, особено на първото боядисване, когато нямаше и натрупване. Моята естествена е някакво средно кестеняво.

Общи условия

Активация на акаунт