Искам да кажа ... (71)

  • 55 263
  • 747
  •   1
Отговори
# 735
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 864
В България сме в къща, ако има възможност и тук бихме избрали пак така да сме.

# 736
  • Мнения: 7 171
Ако някой си търси къща в малък град на около 50 км от Варна да свирка.  Laughing

# 737
  • До морето
  • Мнения: 7 108
Ние както и да го мислим не можем да го измислим това с къщата. Или трябва да живея вякъде по баирите на Варна, кото хубавите парцели отдавна са застроени, или в накое село, където обаче няма градски транспорт. И в двата случая трябва да работя шофьор на децата си - градини, училища, школи, спортове....не става с малки деца. Затова засега само се чешем по главите и си караме в апартамента.

# 738
  • Мнения: 9 572
Ние както и да го мислим не можем да го измислим това с къщата. Или трябва да живея вякъде по баирите на Варна, кото хубавите парцели отдавна са застроени, или в накое село, където обаче няма градски транспорт. И в двата случая трябва да работя шофьор на децата си - градини, училища, школи, спортове....не става с малки деца. Затова засега само се чешем по главите и си караме в апартамента.
Точно така е ситуацията! Ако си без кола си за никъде... Да не говорим,че като падне сняг оставаш затворен за по няколко дни,не чистят изобщо извън града,то не че в града се престарават де. Whistling Затова и аз засега си обитавам панелката. Simple Smile Предни години поне летата прекарвах в къщата.

# 739
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Добра вечер "селянки"  Laughing
Хубаво е в къща ,ама е и голямо слугуване.
Само като се сетя ,че пролет иде... и градината
зове . Ще търсим човек за помощ този път, че
не ни остава много време за градинарстване.
При нас пък са железни с почистването и транпорта.
Доста съм доволна, но пък с всяка нова къща
проблемите с тока нарастват. Уредите полудяват.
Не приятно с вечното транспортиране на
дечурлигата, ама те порастват все пак...
Правя дръзки планове от следващата учебна
година да я пускам да се прибира или ходи
сама на училище. Смятам ,че ще се справи.

# 740
  • Мнения: 5 374
На колко години е?
Познати си пускат децата да учат в Пловдив от 5 клас, пътуват с междуградски автобуси и градски транспорт.

# 741
  • София
  • Мнения: 23 103
Ние не сме за къща, защото никой от нас няма да я обслужва, а истината е, че къщата иска як слугинаж. Мерси. Е, ако бяхме някакви баровци надали ние лично щяхме да се занимаваме, но не сме и няма изгледи тепърва да се замогнем до такава степен.

# 742
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Ами, на почти 9г. ще е... пък и ние сме на 10 км.
от центъра на Варна, по-близо от крайните квартали.
Всички деца от селото пътуват, още от градината
ги подготвяха за това. В тази връзка тази седмица
понеже са втора смяна и свършват по никое време,
я пробвах да идва сама от училище при мен на работа.
В понеделник я тествах, вчера и днес сама, не е
голяма разстоянието с един светофар- справи се.


# 743
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Скрит текст:
Ами, на почти 9г. ще е... пък и ние сме на 10 км.
от центъра на Варна, по-близо от крайните квартали.
Всички деца от селото пътуват, още от градината
ги подготвяха за това. В тази връзка тази седмица
понеже са втора смяна и свършват по никое време,
я пробвах да идва сама от училище при мен на работа.
В понеделник я тествах, вчера и днес сама, не е
голяма разстоянието с един светофар- справи се

Ако има градски транспорт - не би трябвало да е проблем...

Нашата къща е по-близко от някои квартали до центъра, но до селото няма градски транспорт- само междуселски  Laughing...
Трябва да хваща рейса от автогара и въпреки, че вече е на 16 - все още не сме се преместили окончателно...Приятели, излизания, втора смяна и т.н . Не смея да я оставя сама в апартамента в града. Щатен шофьор нямаме. Градинар, да! Flutter

# 744
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Ние не сме за къща, защото никой от нас няма да я обслужва, а истината е, че къщата иска як слугинаж. Мерси. Е, ако бяхме някакви баровци надали ние лично щяхме да се занимаваме, но не сме и няма изгледи тепърва да се замогнем до такава степен.

Чак як слугинаж  Crazy
от половин година сме в къща (не сме баровци  Laughing)  и не ми е зор подържането  Simple Smile
Много ми е гот че си имаме дворче  Flutter

# 745
  • Варна
  • Мнения: 4 295
В къщата правиш компромиси с едно, в панелката с друго.  Simple Smile Въпроса е кое по-малко те натоварва..ама не само физически.  Wink

# 746
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Скрит текст:
Ние не сме за къща, защото никой от нас няма да я обслужва, а истината е, че къщата иска як слугинаж. Мерси. Е, ако бяхме някакви баровци надали ние лично щяхме да се занимаваме, но не сме и няма изгледи тепърва да се замогнем до такава степен.

Чак як слугинаж  Crazy
от половин година сме в къща (не сме баровци  Laughing)  и не ми е зор подържането  Simple Smile
Много ми е гот че си имаме дворче  Flutter

То трябва и да си го искаш!  Зорът изобщо не е голям, сравнен с удоволствието. Има си начини да "стопанисваш" голям двор и къща с минимум усилия. Peace

В къщата правиш компромиси с едно, в панелката с друго.  Simple Smile Въпроса е кое по-малко те натоварва..ама не само физически.  Wink

Къща и панелка изобщо не ми се връзват като сравнение.... Освен, ако къщата не е наследство от прадядо. Peace

# 747

Общи условия

Активация на акаунт