Песен за огън и лед 23 - Never give the enemy his wish

  • 42 141
  • 739
  •   1
Отговори
# 270
  • Варна
  • Мнения: 17 991
Не казвам, че Ашара е септата на Гриф. Но не мисля и че се е самоубила. Нед и е предал съобщение и тя е трябвало да си намери версия за да изчезне.
Нямах предвид Джон да има външни черти на Таргариен. Обикновено се намеква как таргите харесват горещата вода, как ги привлича огъня и т.н. за Джон нищо такова не се споменава.
При Кулата на Радостта са Белия бик (Хайтауър), Осуел Уент и Артур Дейн. И Хайтауър и Уент са от родове, чиито представители са се занимавали с магия. Това е интересно.
Версия за Артур нямам засега, не мога да се сетя защо би било важно да остане жив. Може да е в блатата при Хоуланд или зад Вала (да чака синчето Mr. Green), а може и да е Манс. Wink

# 271
  • Варна
  • Мнения: 17 991
Ще си лягам, но ми попадна едно цитатче за размисъл преди сън.
Цитат
Червената цитадела също имаше своите тайни. „Дори и Регар.“ Принцът на Драконов камък никога не му се беше доверявал така, както се доверяваше на Артур Дейн. Харънхъл бе доказателство за това. „Годината на лъжливата пролет.“

 smile3507  smile3524

# 272
  • Мнения: 18 352
Ще си лягам и аз. Всички са убедени че Артър Дейн е мъртъв.
Например Горещата Баница вярва че Нед е върнал тялото на Дейн на Ашара, Робърт също си мислил за АРтър като за мъртвец. Няма логика да е жив.

Горния цитат, който хексе е посочила за мен е пример, че Артър Дейн е един от двамата най-добри приятели на Регар заедно с Конигтън. Баристан е твърде праволинеен и аз не бих му се доверил, след като е спасил  ненормалник като Ерис, при положение че просто са можели да го оставят да умре да обявят Регар за крал и да го оженят за Церсей.
щеше да получи подкрепата на Скалата - а най-вероятно и на повечето от Лордовете.

Размишлявал съм може ли АРтър Дейн да е Корин Полуръката -ако приемем че Манс е Регар. Или пък самият АРтър да е Манс . сложно е да се докаже.

П.С. Регар е имал своите тайни, да - той е подготвял преврат срещу ЕРис,  а Конигтън и Дейн, като най-близки приятели вероятно са били в основата. Неминуемо е знаел и Белия Бик, а вероятно и Принц Лувин, който е бил топлата връзка с Дорн. Сигурно са изолирали Баристан, както го изолира Нед заради неговата праволинейност, а Джайми - защото е бил отскоро и не са му имали доверие, въпреки симпатията на Регар към него.
П.П.С. Въпреки всичко Регар е намекнал повече на Джайми отколкото на Баристан - "
като се върна от Харънхал ще настанат промени" - да, Регар определено е имал тайни.

# 273
  • Мнения: 18 352
Според Нед - Лияна е колкото три Ари. мисля че това описание стига.

Аря е дете. Мислиш, че като порасне няма да прави секс ли? Rolling Eyes
Аря не е дете, а пубер. на 11 години е, които по нашите стандарти са около 13. Да не еи на 12/14 г.
Рикон е дете на неговите 8-9 години, Сладкият Робин е дете, Аря е млада жена. На тази възраст в Средновековието са женели жените. АРя я сгодиха за един Фрей - задочно. Станис също искаше да я жени за някой от васалите си.
засега тя се оформя като масов убиец. трепе хора наред. нищо женствено няма в нея.

 Laughing
Пубера не е жена. Дори да приемем, че Аря е пубер. (А тя не е, дори цикъл няма още. Дете си е.)
Когато порасне ще си има нужди и интереси и те няма да са само в размахването на меч.
Я, как ревнуваше Джендри.. Wink

аря е пубер отвсякъде. дори решенията които взима са пуберски.Тя се възприема като "момче" в същото време факт, че постоянно искат да я женят. А на времето са ги женели веднага щом  "прокървят" имало е случаи на оженени 11-12 годишни жени.
Това с Джендри е несериозно да ми го даваш за пример - тя търсеше по-скоро един вид несбъднат брат в него, някой който да запълни празнината която оставиха Джон, Роб, Бран и Рикон. Едва ли е мислила истински за любов. АКо е  го възприемаме като любов е то от типа "ученическа" - ще те ритна, за да ми обърнеш внимание. Това само би доказало че Аря е пубер.Тя вече започва да се оформя като личност. Досега друго освен убийства не прави - направо се конкурира с Кутрето. колок станаха, девет, десет?
Ако по Аря съдим за Лияна мога да си представям каква е била Лияна - в уголемен образ според Нед.

# 274
  • Мнения: 1 464
Теорията Артър Дейн = Корин Полуръка никак не е безсмислена и нереалистична.Нищо чудно и другите двама рицари да са останали и живи и да са отишли на Вала.
Нед си спомня,че са го намерилИ при Лияна.Ако е останал жив само Тръстиката,защо е в множествено число.Най-малкото Дейн е бил жив.

# 275
  • Варна
  • Мнения: 1 712
Теорията Лиана да е била с Артър Дейн има много слаби страни. Ето един неоспорим факт:
Трима от най-великите рицари и бели плащове никога не биха пренебрегнали дълга си и пропуснали цялата война заради жената на един от тях! Да пазят жената и детето на Регар е едно, да оставят всички Тарги да умрат заради детето на Дейн .... абсурд!
"— Кралската гвардия не бяга.

— Нито тогава, нито сега — каза сир Артър. И надяна шлема си.

— Положили сме клетва — поясни старият сир Джеролд."

# 276
  • Варна
  • Мнения: 17 991
Теорията Лиана да е била с Артър Дейн има много слаби страни. Ето един неоспорим факт:
Трима от най-великите рицари и бели плащове никога не биха пренебрегнали дълга си и пропуснали цялата война заради жената на един от тях! Да пазят жената и детето на Регар е едно, да оставят всички Тарги да умрат заради детето на Дейн .... абсурд!
"— Кралската гвардия не бяга.

— Нито тогава, нито сега — каза сир Артър. И надяна шлема си.

— Положили сме клетва — поясни старият сир Джеролд."


Те са правели това, което е наредил Регар. Не случайно споменах имената на тези тримата и че двама от тях са от родове, които са се занимавали с магия. - Хайтауър и Уент. Освен подчинени на Регар, те са били и негови приятели, заговорничели са заедно (Осуел Уент организира турнира в Харънхъл.) И са били посветени в пророчеството, което е искал да изпълни Регар.


# 277
  • Варна
  • Мнения: 17 991

аря е пубер отвсякъде. дори решенията които взима са пуберски.Тя се възприема като "момче" в същото време факт, че постоянно искат да я женят. А на времето са ги женели веднага щом  "прокървят" имало е случаи на оженени 11-12 годишни жени.
Това с Джендри е несериозно да ми го даваш за пример - тя търсеше по-скоро един вид несбъднат брат в него, някой който да запълни празнината която оставиха Джон, Роб, Бран и Рикон. Едва ли е мислила истински за любов. АКо е  го възприемаме като любов е то от типа "ученическа" - ще те ритна, за да ми обърнеш внимание. Това само би доказало че Аря е пубер.Тя вече започва да се оформя като личност. Досега друго освен убийства не прави - направо се конкурира с Кутрето. колок станаха, девет, десет?
Ако по Аря съдим за Лияна мога да си представям каква е била Лияна - в уголемен образ според Нед.
Джони, това, че навремето са ги женели на 11 не ги прави жени. Rolling Eyes И лейди Ермесанда я ожениха на няколко месеца.
Именно това и доказваш с този пост, Аря не мисли за друго освен за убийства,.
Събуди ли се женското в нея обаче, нещата ще се променят. Wink

П.П. Явно не знаеш какво е да си пубер, че наричаш Аря така. Shocked При пуберите хормоните бушуват, при Аря засега няма такива признаци.

# 278
  • Варна
  • Мнения: 1 712


Те са правели това, което е наредил Регар. Не случайно споменах имената на тези тримата и че двама от тях са от родове, които са се занимавали с магия. - Хайтауър и Уент. Освен подчинени на Регар, те са били и негови приятели, заговорничели са заедно (Осуел Уент организира турнира в Харънхъл.) И са били посветени в пророчеството, което е искал да изпълни Регар.

Заплаха ли усещам?Wink

Приятелите са приятели, дългът си е дълг! Пророчеството е, че ОП е от коляното на Ерис ...
А какво ще кажете за това: Ашара се самоубива, защото е отровила Лиана!

# 279
  • Варна
  • Мнения: 17 991
Приятелите са приятели, дългът си е дълг! Пророчеството е, че ОП е от коляното на Ерис ...
А какво ще кажете за това: Ашара се самоубива, защото е отровила Лиана!

Само, че приемат и преки заповеди от Регар, така че в случая приятелството и дългът съвпадат. Няма как да му откажат заповед, не мислиш ли?

Интересна история за Ашара отровителката на Лияна. А какви са й мотивите. Идеи?

П.П. ОП е от коляното на Ерис, обаче "трябва да има още един". Трябва да са трима, а може би не става дума и тримата да са деца на Регар. На ОП му са нужни помощници.

Последна редакция: пн, 15 фев 2016, 10:33 от Хексе

# 280
  • Варна
  • Мнения: 1 712

Само, че приемат и преки заповеди от Регар, така че в случая приятелството и дългът съвпадат. Няма как да му откажат заповед, не мислиш ли?

Интересна история за Ашара отровителката на Лияна. А какви са й мотивите. Идеи?


Принцът казва на войника "Отивай си вкъщи и си гледай семейството... и вземи 2 от най-добрите ми рицари. А  аз ще водя войната, която избухна заради теб!"
Белите плащове не са марионетки(свестните такива). Баристан например не пуска Робърт да участва в мелето на турнира.
Защо Ашара да отрови Лиана:
Поне един Старк я е изоставил.
Има интерес към Регар.
Регар кръшка на жена си, Принцеса от Дорн!
И трите,защото е от Дорн.

# 281
  • Варна
  • Мнения: 17 991
Само, че приемат и преки заповеди от Регар, така че в случая приятелството и дългът съвпадат. Няма как да му откажат заповед, не мислиш ли?
Интересна история за Ашара отровителката на Лияна. А какви са й мотивите. Идеи?
Принцът казва на войника "Отивай си вкъщи и си гледай семейството... и вземи 2 от най-добрите ми рицари. А  аз ще водя войната, която избухна заради теб!"
Белите плащове не са марионетки(свестните такива). Баристан например не пуска Робърт да участва в мелето на турнира.

А как ти звучи: "Вие тримата трябва да опазите на всяка цена детето. То е бъдещия спасител на света. така е записано в пророчеството. Посветих голяма част от живота си да го постигна, нямате право да ме предадете.
Тръгвайте, това е заповед!"

Баристан не пускал Робърт.. Joy
П.П. Споменах ли Бейлон Суан и Хрътката, които водеха атаките в Битката при Черна вода?
такива са им били заповедите, не пазеха Томен, Церсей и Джоф.

# 282
  • Мнения: 18 352
 Хексе, това е Кралска гвардия. не можеш да ги мотаеш за каквото ти скимне, длъжни са да пазят краля и семейството му с приориритет влиза в клетвите им, а те са над заповедите на този или онзи. Ерис е мъртъв, Регар мъртъв, Елия и децата с мъртви а те пазят любовницата на Регар от брат й...не е ли странно? освен ако точно в момента не се ражда престолонаследник!

За Корин има сериозно доводи да предполагаме, че е Артър дейн - би обяснил изчезналото тяло.
Също и Манс признава "корин е дялан камък, за разлика от мен"  и че много държал на клетвите си....
някак си напомня на Артър дейн - достойния рицар. и годините съвпадат. Корин е доста възрастен.
Изпитва симпатия към Джон Сняг. може би не е случайно. на похода взима трима мъже със себе си - трима души отбраняват Кулата.
Ако пък Манс е Регар,а Корин е "най-добрия ми приятел и най-страшния ми враг" то направо е ясно че става дума за сър Артър.
 

# 283
  • Варна
  • Мнения: 17 991
Хексе, това е Кралска гвардия. не можеш да ги мотаеш за каквото ти скимне, длъжни са да пазят краля и семейството му с приориритет влиза в клетвите им, а те са над заповедите на този или онзи. Ерис е мъртъв, Регар мъртъв, Елия и децата с мъртви а те пазят любовницата на Регар от брат й...не е ли странно? освен ако точно в момента не се ражда престолонаследник!

Не пазят Лияна, а детето.

# 284
  • Варна
  • Мнения: 17 991
Защо Ашара да отрови Лиана:
Поне един Старк я е изоставил.
Има интерес към Регар.
Регар кръшка на жена си, Принцеса от Дорн!
И трите,защото е от Дорн.

Регар е бил мъртъв вече, така че е малко закъсняла. Laughing Елия е била ОК с "изневярата", което е доста странно. Може пък да не й е изневерявал. Wink
Отмъщение към някой от братята Старк?
Хм... само ако е към Нед. При Брандън е знаела как стоят нещата.

Общи условия

Активация на акаунт