Косопад - 9 тема

  • 140 365
  • 738
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 978
При мен при миене и при сушене ..иначе не пада толкова
При мен ампулите доста ми дръпнаха косата и имаши сгъстяване но само докато ги ползвах , мисля пак да си ги взема

Последна редакция: ср, 20 юли 2016, 16:54 от let_it_shine

# 286
  • Мнения: 299
Моят опит с маските с масла показва, че след маската пада повече коса, но до следващото миене не пада почти нищо. Зависи обаче и как се правят маските. Аз никога не смесвам две или повече масла в една маска, а ги редувам и задължително правя почивки. Падат ми се 2-3 маски на месец. От използването на много и различни неща едновременно няма никаква полза. Дори нещата се влошават. Казвам го от личен опит. Преди много години, когато се борех със "зверски" косопад и слагах по главата си всичко, за което чуех, една фризьорка ме  попита какво би се случило с едно цвете, ако го торим ежедневно и по много.

# 287
  • sofia
  • Мнения: 2 259
"Сега категорично мога да кажа, че косата ми се оправи и то много бързо от този шампоан:
http://www.dslaboratories.com/revita/

Комбинирах с Приорин (също са много добри, но без шампоана съм сигурна, че нямаше да имам този резултат). Ползвам и ампулите против косопад на Керастас, но на няколко пъти оставах само с по едно от трите неща.
Сега съм само с шампоана и съм сигурна, че ефекта дойде от него. С всяко следващо ползване ми пада все по-малко коса и се стига до това да ми пада по-малко, отколкото, когато нямам косопад."

Здравей, а шампоана къде може да се намери в БГ?
Иначе аз от 2-3 месеца пия Цинк и биотин на Абофарма и Омега 3-6-9 на now. Намаля, но все още си имам повече от нормалното. Което ме кара да мисля, че ми липсват и други минерали и витамини. Чудя се сега м/у Приорин, Анакапс и на GNC Ultra nourish hair. Моля за съвет!  bouquet

# 288
  • у нас
  • Мнения: 1 870
Имам тривитаминол в хладилника отворен преди 6м. Може ли нещо да му има?

# 289
  • Мнения: 3 265
truetrue, Анакапс на мен мисля, че не ми свършиха работа или поне не изчаках много, защото достатъчно време бях изгубила вече.
Докато Приорин и шампоана, за който питаш, действат веднага.
Аз не съм в България, но знам от приятелка, че шампоанът го има в България по аптеките, не знам кои точно обаче.
Иначе го намирам в Златна Рибка, има го в Iherb. В доста сайтове го има.
Дори сега бих заложила и само на шампоана, съжалявам, че си дадох парите за дерматолог.  Който хем каза, че ми няма нищо, хем ми изписа веднага кортикостероиди.

# 290
  • sofia
  • Мнения: 2 259
truetrue, Анакапс на мен мисля, че не ми свършиха работа или поне не изчаках много, защото достатъчно време бях изгубила вече.
Докато Приорин и шампоана, за който питаш, действат веднага.
Аз не съм в България, но знам от приятелка, че шампоанът го има в България по аптеките, не знам кои точно обаче.
Иначе го намирам в Златна Рибка, има го в Iherb. В доста сайтове го има.
Дори сега бих заложила и само на шампоана, съжалявам, че си дадох парите за дерматолог.  Който хем каза, че ми няма нищо, хем ми изписа веднага кортикостероиди.



Много, много благодаря за бързия отговор!  bouquet

И последно да питам живеещите в БГ, тези Денсифик ампули от къде ги купувате? Мерси!  Hug

# 291
  • Мнения: 3 265
Дано помогне  Peace
Мен лично ме е страх да бързам да го спра.

# 292
  • Мнения: 317
Аз продължавам търсенето... От билкова аптека ми направиха следното нещо: спирт, хлоралхидрат, естроген, прополис и вигантол. 2 пъти седмично се втрива в корените и се отмива. В момента съм с тази маска. Ако и това не помогне, официално се отказвам.

А пропо, единствените ампули, които ми подействаха, бяха Аминексил на Виши. Всичко друго не....
Ще дам скоро пак статус дали нещо се случва.
 Не е много мазна, спиртът си казва думата. Ще видим с отмиването и после омазняването

# 293
  • Мнения: 1 327
 "От билкова аптека ми направиха следното нещо: спирт, хлоралхидрат, естроген, прополис и вигантол."
Къде точно ти го направиха това, и естрогена предписан ли ти е,?
Какво точно им каза ,че да ти забъркат сместа и аз искам такава!😁

# 294
  • Мнения: 317
Нищо не знам Simple Smile Майка ми има близка позната в аптека Меда (в горната част на бул. В. Левски в София). Тя е от много години билкова аптека, известна сред почитателите на природните лекарства. И майка ми отишла за един крем за ръце, споделила моята драма и те са дали това.

Утре ми предстои второ мазане. След първото заключението е, че не е мн мазно, добре се отмива, не се заплита, не пада по време на миене. Тоест - добри индикации, но разбира се, твърде рано е да кажа каквото и да е. Мисля, че количеството е за около месец - месец и половина.

# 295
  • sofia
  • Мнения: 2 259
Здравейте  Simple Smile
От таблетките Maxi Hair  по колко се вземат на ден? В описанието на продукта пише 3-4 на ден, което на мен ми се вижда страшно много...

# 296
  • Мнения: 1 484
Здравейте и аз се присъединявам много ми пада косата когато я мия направо ми се пълнят шепите сигурно са над 200 -300 косъма .Утре имам час при фризьор за терапия пия и от няколко дни витамини за коса и нокти .Гледах някъде шампоан със нарисуван кон на него и пишеше против косопад ако някоя мацка го е ползвала нека пише .

# 297
  • Мнения: 13 275
Хайде и аз да кажа, при дъщеря ми силен косопад, вследствие на пърхут и нерви покрай изпити, дерматолога изписа първо фитовал интензив, после фитовал поддържащ и накрая фитовал против косопад, завършихме цикъла и двата проблема са решени към този момент, сега пак съм взела един фитовал поддържащ и целта е да задържим резултата.
Но съм в чуденки кой точно шампоан за чувствилен скалп да и взема, пак по препоръка на дерматолога- да си избера каквото реша за чувствилен скалп.
Ако сте ползвали такива ще се радвам на препоръки.

# 298
  • Мнения: 978
zari65 eucerin има такъв и е мноого добър Peace

# 299
  • Мнения: 1 545
Някой ползвал ли е ш-н Алпецин в комбинация с тоника? Консултантките в аптеката казаха добри думи за двата продукта, още им се чудя... Thinking

Консултантките в аптеките винаги казват добри думи за продукта, от който в момента получават бонуси или са им спуснати таргети за изпълнение  Rolling Eyes
С косопад съм и аз от 2-3 седмици и чета тук, за да реша какво да опитам.
Алпецин обаче не бих си купила, съставът не ми допада. Твърде много пенители и консерванти, вкл. парабени. Кой още слага парабени в шампоан?
Тоникът пък изглежда, че е основно вода, алкохол и парфюм (мъдри се още на трето място в състава).

Общи условия

Активация на акаунт