Искам да кажа ... (87)

  • 73 300
  • 725
  •   1
Отговори
# 60
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Пекох пипер за фризера и аз. Правихме и домати, да, пропуснах да кажа.

Аз заминавам с децата на море. Моят мъж си остава у дома, да бачка. До сега не сме се разделяли за толкова време, малко се притеснявам и как ще се справя с 3 деца, ама усещам, че ще се отрази добре на всички ни това разнообразие. Притеснявам се и за времето, че го дават лошо, ама каквото стане. Това ще ни е 5-то ходене на море това лято, та не ме бърка кой знае колко, че ще вали. Нали ще сменим климата, това е важно.

# 61
  • Мнения: 14 371
Добро утро!

Тук е хладничко и още се чудя какво да обличам...
На заминаващите на почивка - весело изкарване!

Хубава седмица ви пожелавам!

# 62
  • Мнения: 15 079
Добро утро!
Тъкмо вчера си направих доматеното пюре за лютеница. Правя и сладка. Компоти - не, не ги и ям. Но сладката вървят вкъщи, детето ги яде с кисело мляко, а мъжът - с палачинки. Дълги години не ми се занимаваше с лютеница, но вкъщи всички я ядем и ми беше писнало да чета етикетите и да се чудя коя точно да купя, така че от миналата година почнах и това да правя.

# 63
  • Мнения: 18 036
В момента съм на планина и заредих няколко бутилки с горски плодове за любимите ми ликьори.Писала съм за тях в една от темите.Много се радвам, че тази година намерих по полянките зрели и ароматни плодове, не всяка година има.
    
 
 
Писа ти, ама запилях рецептата, би ли ми пратила на лични моля те   Praynig

Ох, такава беля направих  Cry
Отидохме в майка ми да печем пипер, да помагаме един вид. Пратиха ме да направя кафе, в кубинска кафеварка...като гръмна това чудо, от къде се взе толкова нещо не знам, но цялата тераса и половината хол станаха кафе. Плисна в лицето ми, как не ме изгори не знам.....
Ще има мазане, голяма помощ, няма що  Confused
Не искам да пипна повече такова чудо  Naughty

Иначе обичам да правя зимнина, да експериментирам нови рецепти.
Правя си по малко, в апартамента, основно без варене.


# 64
  • Бургас
  • Мнения: 7 407
Kama4e, не знам колко са големи твоите деца, но аз редовно ходя с моите ( 4 г и 1г4м) на плаж. Много са послушни, като са с мен или с баща си. Ако са и с двамата е ад. Така че сигурно ще ср справиш и децата ще са пушка. Само да са здрави Simple Smile

# 65
  • ГО
  • Мнения: 3 955
lina_bs, 10, 6 и почтиии 2г. Баткото много ми помага, непослушко е, ама знам как да го работя, каката, пък, е послушна, само малкият е щур много и не иска да припари до водата, ама се търпи.

raja_nikol, хубаво е, че не си се изгорила. Това е най-важното.  Hug

# 66
  • Мнения: 12 473
Морнинг,  bouquet
Сега и аз видях снимката на корицата - много е готина. От телефона не се вижда.

Никакви зимнини не правя - вече има всичко готово.

Единственото, което няколко месеца "отглеждаме" - Rumtoph.
Това е немско начинание - слагаш в един голям керамичен съд много ром и захар и след това цяло лято слагаш в него сезонни плодове - ягоди, череши, кайсии, праскови, сливи. Към Коледа това нещо става безумно вкусно (и силно алкохолно). Ползваме го като аперитив или десерт - върху сладолед или разни други домашни десерти.

# 67
  • Мнения: 3 609
Добро утро и от мен!!!

Вчера се разходихме по Витоша, после се наспах и днес съм чисто нова!

Това с кафеварката много ме уплаши. Аз съм фен на хубавото и силно кафе и до този момент, след всички машини и пинизи, които съм пробвала, а те наистина са много, моят фаворит е кубинската кафеварка. Но моята е една стара и разбрицана и сега направо си представих как гръмва.. и БррР. Лина, добре, че ти няма нищо!!! Другото се почиства, ама голяма беля можеше да стане!

Преди 2 години, инспирирана от една фейсбук снимка, решавам аз да правя лютеница вкъщи.. Сама. В чисто новата ми бяла кухня. Хора.. .щях да умра!! Имам едно чопърче, малко, готварско, колкото да завъртя в него 2-3 неща при готвене. Прекарах 10 кила чушки, още толкова моркови и патладжани.. Два дни се занимавах от сутрин до вечер. Но най-интересно беше като я сложих да ври на котлона, да се сгъсти..  ooooh! Аз от къде да знам, че пръска!! Цялата нях в пришки и все още имам едно петно на страма, отгоре на тавана да ми напомня каква патка съм!

Моля, ако някой има рецепта за домашни условия, за във фурната, да ми сподели!!! Искам нещо лесно, обичам вкуса на домашна лютеничка, едросмляна.

svetal4o27 беше писала за някаква рецепта с патладжани, дали можеш да споделиш, че и аз съм голям патладжанен фен!!  bouquet

С майката на моя приятел ще правим зимнина ама на село! Simple Smile Като бели хора. Ама мен не знам защо безкрайно много ме успокоява да правя такива неща.

# 68
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Eкс, страхотна идея това с румтопфа. На око ли го джуркаш, или все пак някакво съотношение ром:захар има?
И Светкавица моля да напише по-подробно за горските плодове.
Ще отидат в книгата ни рецептите и винаги ще са ни подръка.

Рая, това и моят мъж го направи преди години -бяхме се скарали и тръгна сам да си прави кафе, ама забравил да сложи горната цедчица. И гръмна това чудо точно когато се навежда да провери готово ли е. Така го изгори, а беше с брада и трудно се маже с илачи - мани, мани. И никога не съм си мислила, че в една малка кафеварчица за две кафенца може да се събере толкова кафе - цялата кухня беше станала като луничаво лице.
Камъче, да си изкарате чудна почивка! Дано времето ви е добро! Големички се децата, няма да имаш проблеми. Те по-скоро ще ти помагат баткото и каката, отколкото да пречат.

# 69
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Захир, в пост 34 съм дала рецепта за лесна лютеница, печена във фурната.
За патладжани ще ти дам малко по-късно, че сега излизам, имам среща с майстор-бояджия, ще го водя вкъщи да огледа и да се произнесе.

# 70
  • Мнения: 12 473
Светълчо, ММ му бае. Аз само режа плодовете и консумирам.
Но мисля, че е на око. И на вкус, когато периодично пробваш.
Както и на доливане на ром полсе и тн.
То и сега става вече - върху сладолед и супер, но по Коледа ферментацията вече от една лъжичка замайва..))

# 71
  • София
  • Мнения: 23 124
Привет на всички.

Директно с молба, че вече ще откача. Моля, който има координати на читава фирма/майстори в София за ремонтни дейности, да ми пише на ЛС. Много ще съм благодарна. Проблемът ми е, че повечето добри майстори в момента са заети, а на мен ми трябва другия понеделник да се започва работа.

Зимнина не правя и се съмнявам някога да извършвам подобна дейност.

# 72
  • Мнения: 13 028
Прибрахме се по спешност от морето, Жаки я повтори вируса или пък не се е излекувала напълно и направи много силен пристъп, пътувахме кошмарно, но важното е, че стигнахме живи, движението беше ужасно. Веднага в спешното, стабилизираха я, за съжаление с две инжекции Урбазон, в рамките на няколко часа. Нямам идея какво предизвика такъв силен пристъп, както до обяд беше добре изведнъж стана... Абе, мина и това.
Така се бях зарадвала, че вече е добре и израства тъпата асма, сега идва есен и зима, не ми се мисли какво ли ни чака.

Зимнина правя рядко, повече на готово чакам, обичаме царска туршия, кисели краставички. Сладко и компоти не ядем. Лютеница в Лидъл има една на Чира, едро смляна, почти като едновремешната е, пак там има има и едни малки краставички, хрупкави са и твърди.

От вчера пера и суша и няма край, защо сме мъкнали толкова дрехи, половината не сме обличали, от Бургас купихме още някои неща, и сега се чудя от къде да го хващам.
Снощи пратих на колежка две торби с неща, дето не ми трябват, всичко и е станало. Много обичам да разчиствам, многото вещи ме задушават.

Връщам се да чета какво сте си говорили.

# 73
  • Мнения: 39 612
Добро утро!
Всичко изчетох, но няма да пиша. Лягам си пак, че съм с махмурлук.....от недоспиване!

# 74
  • В Космоса
  • Мнения: 9 883
Да се оправя Жаки!

Ние сме със стомашен вирус. Sick

Скрит текст:
Мисля, че съм влюбена отново! Heart Eyes Страхотно чувство! Не спирам да мисля за него и да желая да се усамотим. Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт