Искам да кажа ... (87)

  • 73 297
  • 725
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 6 735
Ехеее, влизам и уцелвам Ванини и дечковците Grinning Много сте хубави Heart Eyes

Гена, здрава да си и много, много щастлива bouquet

# 316
  • София
  • Мнения: 4 328
Акаша, чудна си Heart Eyes
пожелавам дълголетие на пеперудите.

Лили, имахте един рок-клуб преди години "Рогача". има ли го още?

# 317
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...
Лили, имахте един рок-клуб преди години "Рогача". има ли го още?
Има го, да.

# 318
  • В Космоса
  • Мнения: 9 883
Благодаря, Виж ти! Hug

В "Рогача" последно ходих тази пролет. Канят разни банди, яко е. Иначе на младини основно там бях забита. superuu Даже на бала си след ресторанта със съучениците, продължих там с моите хора.

# 319
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Ванини, чудни снимки, а близнаците са бонбони.

Божо 75 ми скри шапката с тази лютеничева рецепта.
Сводката на mariat ме изкефи  Laughing
Ха, добро ви утро !


# 320
  • Мнения: 3 868
Добро утро!
Благодаря ви, много!

# 321
  • Мнения: 22 036
Ванини, много пораснали тези деца Simple Smile. А ти изглеждаш прекрасно.

Тази лютеница и мен ме разби. Аз 20 кила правя за около 3 часа с беленето и варенето. Ако имам по-голяма тенджера и с 40 за толкова ще се справя. Вярно е, че не ползвам сурови домати, което увеличава времето доста, но нямам собствено производство и не виждам смисъл да си го причинявам.

# 322
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 246
Ванини, страхотни сте Hug

Снощи четох, видях и снимките.
Признавам си, че прочетох само началото на лютеничената сага и като стигнах до часовете, минах на следващия постинг. Кой е Емо newsm78

Спи ми се Tired

# 323
  • До морето
  • Мнения: 7 142
Добро утро, спала съм общо 3 часа. Сега ще мрънкам
Скрит текст:
за капак на моя цистит, малката снощи вдигна лека Т и цяла нощ беше неспокойна. Нито в кошара, нито в шезлонг успя да заспи и цяла нощ на ръце, а аз едва седя на краката си, толкова ме боли. Накрая съм задрямала и сутринта се успахме за автобусчето за градината на баткото и хубаво ву се навиках и на него за Добро утро, все едно той ми е виновен. И накрая отидох да дам стерилна урина, която, забележете, ще стане на 07.09.понеже в цяла Варна няма работеща микробиология през почивните дни  #Cussing out  #Cussing out #Cussing out

Лютеничения пост го пропуснах, да ме извини автора.

Бонбоните на Ванини, обаче , не съм! Страхотни са, само за щипане.

Честит празник на именяците днес!

# 324
  • Мнения: 39 612
Да помрънкам- Изпуснах снимките на Ванини!
А аз си ги заслужих! Моля те, дай повторение, или на лични!

Марипоса, ако може дай днес обикновена урина. Тя ще стане за около час. Най- добре иди за прегледа един час по- рано и я направи. После при лл барабар с резултатите.

Тази вечер под нашата къща имаше скандал. Един грък и българка се млатиха, драха, викаха и такива ми ти работи. Децата се уплашиха.

Днес мисля да повторя упражнението от вчера и да направя някой буркан от изпадалите ябълки в градината.

Имам и за подреждане гардероби.
А днес имен ден имат Симеоновците. Ако някой се припознае с това име- да е здрав и честит!
Ха, добро ви утро!

# 325
  • Мнения: 3 609
Здравейте сладури!!!  Hug

Mariat, с глас се смях на твоето описание! Доста е цветущо! Идеално!

Mariposa_Malva да се оправяш бързо! Моят мъж-никаквец е фармацевт и каза чай от мечо грозде за цистита да пиеш.

Лютеничевото описание направо ми взе здравето!! Евала! Аз много обичам да правя буркани ама след последната лютеница, която правих в апартамента, сама... цяла събота и неделя от сутрин до вечер и после цяла седмица чистих и не знаех къде съм...вече съм пас!! Ще пробвам само тази във фурната.


Ванини не успях да я видя..
Снощи бях на маникюр и педиркюр на едно място, което Екс ми препоръча, благодаря за което! Много са мили, аз малко се параноясах, защото съм психо по природа, има съвсем малка разлика в тоновете на лака на ръцете и на краката, заради която снощи се ядосвах (понеже единия лак е Ши, с изпичане, другия обикновен и няма как да са 100 % еднакви), ама след една чаша вино, гладене на купичини дрехи за морето и после .. малко романтика с мъжа, и забравих за лака!  Grinning Вече съм над нещата. Довечера ще съм на фризьор пак там за подстригване и боядисване, дано стане добре!

Довечера трябва да оправя целия багаж. Направо не знам.. тези дни не се наспивам, все сме някаде и вече съм..  Tired Бях обещала и един чийз кейк да завъртя, да хапваме по дългия път към Лефкада ама май няма да е. Имам си една любима рецепта... става божествен ама се пече.. дълга история. Ако имам муза довечера мога и да врътна един.

# 326
  • Мнения: 6 735
Добро утрооо!

Честито на именяците, от здраве да не се отърват bouquet

Събирам рецепти аз, Захир, ако ти е кеф пусни твоята за чийз кейка.Когато ми дойде музата да спретна един на моите хора Grinning

Ние последни дни почиваме с щерката и синковеца, идната седмица се изнасяме към Бургас и се започва пак от начало. Mr. Green

Марипоса, има и такива дни, и аз бях неприятно изненадана от лабораториите Rolling Eyes Обикновена урина става за час, наистина.Но сега ще идем до Созопол да дадем урина на малката за изследвания.А в Созопол е такава блъсканица и народ, че се изнервям предварително Rolling Eyes

# 327
  • До морето
  • Мнения: 7 142
Аз пуснах и нормална, и стерилна, просто ме хвана яд за стерилната. Как може в цяла Варна да няма микробиология работеща. Че те нотариусите си правят график и дежурят по празниците  newsm78

Правя запарката от царевична коса в момента и сиропа на Жаки купих, да видим.

# 328
  • Мнения: 6 735
Марипоса, нотариусите в Бургас ще почиват от 1-ви до 12-ти септември, че някои и от 31.08  Rolling Eyes

Пффф, Ивайлето се изчурка в контейнерче, и няква бяла утайка падна  Rolling Eyes Какво е сега това Tired

# 329
  • Мнения: 3 609
Да ви кажа, след многобройни опити на рецепти за чийз кейк, безпорният фаворит е тази, на Йоли!  Heart Eyes

https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png

Продукти

за подложката
2 пакета чаени бисквити с мед и масло
100 г предварително запечени безсолни лешници
125 г меко масло


за пълнежа
250 г рикота
3 яйца
400 г заквасена сметана
140 г захар
1 ванилия
настъргана кора от 1 лимон


за глазурата
300 г пресни ягоди
250 г леко затоплен ягодов конфитюр или ягодово желе

Приготвяне

* Сложете в блендер бисквитите и ядките. Смелете ги на парченца, прибавете маслото и смелете още малко за да получите маслени трохи. Не правете сместа много фина, хубаво е да се усещат парченца лешници и хрупкави бисквитки. Постелете дъното и стените на тортена форма с хартия за печене и сипете маслените трохи. С пръсти оформете сместа на блат като притискате добре за да слепнат трохите. Направете достатъчно висок борд, който да послужи като ограничител на пълнежа

* В купа разбийте с миксер рикотата заедно със захарта, лимоновата кора и ванилията. Прибавете яйцата, разбъркайте, а накрая сипете и сметаната. Объркайте всичко добре и сипете крема в бисквитената подложка.

* Изпечете чийзкейка в предварително загрята на 170*фурна . Не мога да кажа с точност колко е времето за печене, но може би е някъде между 40-50 мин. Трябва да добие приятно златиста коричка. Не се тревожете, че пълнежа е още мек. Точно така и трябва - леко да се движи при разклащане. Когато изстине той ще се стегне и ще стане кремообразен. Ако го препечете има опасност да стане твърд и сух като сирене.
* След като чийзкейка се охлади добре го намажете с малко затоплен конфитюр. Най-добре е да го оставите да престои една нощ в хладилника.

* Най отгоре наредете ягодите, нарязани на парченца и намажете с останалия конфитюр. Да ви е сладко!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт