Кое име ви харесва повече за момиче? Благодарим ви :)

  • 4 620
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2
Здравейте,

Молим за малко помощ с избора на име. Бебка ще се роди в края на м. Март в Англия и ще получи английско гражданство. В последствие ще вадим и БГ паспорт... т.е. трябва ни име, с което дъщеря ни да живее добре в Англия и да е подходящо за сънародниците ни тук и в родината. Моля изберете едно от двете, на които сме се спрели и в коментарите напишете защо Simple Smile  Благодарим ви предварително!

П.П. Моля, ако не харесвате нито едното от двете ни спестете негативния коментар Simple Smile Отново благодарим!

# 1
  • Мнения: 1 121
Гласувах, леко бременеене и едно сладко пухкаво бебенце на финала!

Честита Нова Година, бъдете живи и здрави!  Hug

# 2
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 301
И двете имена ми харесват,но гласувах за Емануела.
Мислили сте за двойно име?
Емануела Ребека Thinking
Ребека Емануела Thinking

# 3
  • Мнения: 1 924
И двете ми звучат еврейски, Емануела ще се приема по-добре в Бг, но не съм сигурна за Англия. Те не са склонни като цяло мъжко име да му добавят буквичка за да стане женско. ( аз също съм в Англия и направих списък с имена уж подходящи за три страни, едно от тях беше Адриана . Пуснах тема в англ. вариант на Бг мама и получих мнения, че не им допада. Все едно родителите нямали въображение и се надявали на момче. (Adrian имат, Adriana не). Същото е с Damian, ( ама Damiana е неприемливо). С небългарска фамилия ли ще е?
Залагам на Ребека, успех и леко раждане  Wink

# 4
  • Мнения: 10 874
Емануела. bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 38 632
А не може ли само Emma?

# 6
  • София
  • Мнения: 23 023
Гласувах за Емануела, но сякаш Ема е наистина по- подходящо за Англия.

# 7
  • Мнения: 3 139
Emmanuela (Емануела)  Peace

# 8
  • Мнения: 5 259
Гласувах за Емануела, но не предпочитате ли да се изпише като Emmanuelle? Това е доста по-разпространен вариант. Със сигурност няма да ви направят проблем. Дъщеря ми така я записахме в международния паспорт с име, което на българси завършва на -а, а на латиница е на съгласна и никой не се възпротиви. Доста голяма свобода дават за изписването.

# 9
  • София
  • Мнения: 8 664
Гласувах за Емануела, но повече ми допадат подобните Емили, Ема.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 192
Дайте и Фамилията да видим как ще е по-благозвучно Simple Smile
Да кажем на едното не отива Ребека Хаджииванова, а на другото Емануела Блек  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 2
Фамилията е Георгиева, която в Англия се произнася "Джорджиева"

# 12
  • Мнения: 10 996
Ема е по-добре

# 13
  • Мнения: 547
И аз гласувах за Емануела - името много ми харесва, а и аз като цяло харесвам имената с този корен - Емил, Емилия, Емма. Звучат благозвучно, интернационални са, а и са срещани в България, така че детенцето няма да има проблеми, където и да реши да живее. И като за Англия - също бих предпочела Емма.  Wink

Лека бременност, леко раждане и здраво детенце ти пожелавам! И сподели с нас после на какво сте се спрели. Simple Smile

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Конкретно между тези двете - Емануела, но иначе само Ема ми харесва повече.

# 15
  • София
  • Мнения: 5 658
Емануела ми харесва повече.

# 16
  • Мнения: 5 437
Емануела.Много ми е благозвучно Heart Eyes
Ребека не ми харесва,а и с фамилия Георгиева е нелепо.

# 17
  • Мнения: 516
Гласувах за Ребека, на мен ми звучи много добре. Харесвам и умалителното Беки.

# 18
  • Мнения: 2 761
Гласувах за Ребека. Емануела също е красиво име, но изписването на латиница по този начин не ми допада, по-скоро бих избрала варианта Emanuella.

# 19
  • София
  • Мнения: 44 223
Ребека

# 20
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 040
Емануела

# 21
  • На ръба на нервната криза
  • Мнения: 224
Ребека никога не съм го харесвала. Звучи ми ужасно грубо за момиче. Емануела от друга страна е много красиво и нежно име, ще се приема по-добре в България и ще си пасне по-добре с фамилията Георгиева. А в Англия ще и казват просто Emma  Peace

# 22
# 23
  • Мнения: 2 407
Емануела / по-добре стои до фамилията/.

# 24
  • Мнения: 2 271
Гласувах за Ребека. Емануела ми е дълго, и аз предпочитам Ема.

# 25
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Емануела. Лично на мен ми е много по-красиво от Ребека.

# 26
  • Мнения: 493
Защо пък Емануела? По-английски ми звучи Емили? А Ребека е просто странно за мен. В Англия може да е ок. Не зная за кое да гласувам.

# 27
  • Мнения: 4 038
Емануела или само Мануела.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 14 087
Ребека. Харесвам го още от ученическите си години, когато за първи път гледах филма и след това прочетох книгата "Том Сойер".

Аз пък да кажа, че Ема не ми харесва  Laughing

# 29
  • Мнения: 2 761
Емануела или само Мануела.


Много добро предложение.  Peace

# 30
  • На ръба на нервната криза
  • Мнения: 224
Емануела или само Мануела.


Много добро предложение.  Peace

В случая Емануела не е ли по-добрият вариант, тъй като в Англия ще могат да я наричат с познатото Emma. Maнуела ще звучи малко странно в англоговорящите държави, а не се сещам за подходящо умалително Thinking

# 31
  • София
  • Мнения: 4 192


В случая Емануела не е ли по-добрият вариант, тъй като в Англия ще могат да я наричат с познатото Emma. Maнуела ще звучи малко странно в англоговорящите държави, а не се сещам за подходящо умалително Thinking
Скрит текст:

# 32
  • Мнения: 8 919
Много ги щадите англичаните. Мислех, че са чували и чуват много не чак толкова английски имена.

# 33
  • София
  • Мнения: 8 664
С всички тези индийци и пакистанци, също не мисля, че ще се затруднят с някое по-българско  Laughing

# 34
  • Мнения: 2 144
Много ги щадите англичаните. Мислех, че са чували и чуват много не чак толкова английски имена.

Абсолютно! Много важно дали им звучи добре. Само ние българите се опитваме да си натамъним имената на децата. Всички други нации си кръщават децата с типични имена. ММ е италианец, детето ни е SoFia, както се пише на италиански (а живеем в трета държава). И второто ще го кръстим и запишем с италианско име и с италианското изписване, като за мен е важно да е име, прието в България.

По темата - и двете имена са много хубави, но аз гласувах за Емануела. В пъти повече ми харесва от Ема..

# 35
  • Мнения: 1 786
На мен ми харесва само Ема .

# 36
  • Мнения: 14 688
Ребека ми харесва открай време.

# 37
  • София
  • Мнения: 310
Емануела ми е много красиво име, гласувах за него, а Ребека никак не ми звучи българско. Иначе съм съгласна, че не трябва да се съобразявате със разбиранията на англичаните за имената, но разбирам и защо го правите. Лека бременност и едно здраво бебче на финал!

# 38
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 301
И двете имена са библейски,но Емануела е по-разпространено у нас.

# 39
  • Мнения: 1 283
Ребека. В последно време всяка трета е Емануела или Емма. Tired

# 40
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Ребека ми харесва открай време.
И на мен.
Тия Емануели, Еми и Емилита вече ми идват много банални.

# 41
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 391
Ребека Peace Емануела го свързвам с чалгата

# 42
  • Мнения: 2 277
На мен Ребека повече ми харесва. Беки на галено.  Peace

# 43
  • Мнения: 12 321
Гласувах за Емануела, харесва ми повече от Ребека. А как би се приело в Англия любимото ми женско име Александра?

Общи условия

Активация на акаунт