Парфюмни размисли и страсти - 206

  • 92 735
  • 735
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31 261
Парфюмен план или мечти за сбъдване!



Какво желаете в парфюмен план през 2017 г.?


Въпроси за мнения и пазаруване от сайтове, моля, тук: Изпитани сайтове за парфюми

ВНИМАНИЕ!
Ако искаш да спестиш пари не е препоръчително да четеш тук!
Тази тема води до сериозно пристрастяване към придобиването на парфюми и до много високи, често непредвидени разходи!

Парфюмен пътеводител

Лекциите на Натали Никол за начинаещи и не толкова начинаещи парфюмани:

лекция 1
лекция 2

Данни за теглото на пълни и празни флакони.

Формула на Бижу за съотношението мл - грам: 1мл. парфюм = 0,73 гр.

"Номинации на Мадам Оче - 2012 г."

"Номинации на Мадам Оче - 2011 г."

Предишната тема.

# 1
  • Мнения: 17 546
Какво желая през новата парфюмна година? Всъщност, не знам. Crazy План имам, но не го спазвам; мечти нямам, но си търся непрекъснато нова и нова... Laughing Смахната работа, но поне на точното място.

Благодаря за темата, Денс! Hug bouquet

# 2
  • Мнения: 36 010
искам нещо ново, интересно и свежо, нежно зелено и лятно, което да ме грабне

# 3
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 219
Благодаря за темата  bouquet

През новата година искам още "открития". Нещо, което не съм планирала, да ми пасне до степен не любов, а страст  Blush  По същата причина смятам отминалата току що година за ползотворна.

# 4
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Благодаря за новата тема  Hug
Не съм от редовно пишещите, но ви следях и тичах да мириша аромати в магазина  Embarassed Laughing
Благодаря ви за препоръките  bouquet

Един въпрос, имам един шанел шанс на 8-9 години, дали може да се е развалил?  Embarassed Пръсках се преди два дни и не усетих да мирише кофти  Rolling Eyes

Иначе за 2017 година имам огромно желание да понапълня рафта с парфюми  Grinning. Искам някои стари любими парфюмчета, предимно лятни аромати като:
http://www.fragrantica.com/perfume/Bvlgari/Omnia-Crystalline-152.html
http://www.fragrantica.com/perfume/Dolce-Gabbana/D-G-Light-Blue-485.html
http://www.fragrantica.com/perfume/Carolina-Herrera/212-296.html
както и нови, но тях ще ги допълня, като ви чета по редовно  Wink

# 5
  • Мнения: 31 261
Един въпрос, имам един шанел шанс на 8-9 години, дали може да се е развалил?  Embarassed Пръсках се преди два дни и не усетих да мирише кофти  Rolling Eyes
Нищо му няма, ползвай си го с кеф! Hug bouquet

# 6
  • Мнения: 17 546
искам нещо ново, интересно и свежо, нежно зелено и лятно, което да ме грабне
Мен ме грабва пустото му Лале, но цената никак не ме грабва и това е. Мисля, че няма да се прежаля. Confused
Гледам разни цветни, зелени нещица(аз и цветни! Shocked ), не букети де, нещо по моноцветно и се чудя от кой ли храст ще изскочи заек... Thinking

# 7
  • София
  • Мнения: 1 002
Благодаря за новата тема! Нямам конкретни желания, но очаквам да отрия много нови и прекрасни аромати.

# 8
  • Мнения: 2 843
Благодаря за новата тема!
Набелязала съм си за купуване: Chanel Coco Noir, Van Cleef & Arpels Moonlight Patchouli, Guerlain Shalimar Souffle, Serge Lutens Fleurs d'Oranger ... и още неща, но тези на първо място.

# 9
  • Мнения: 36 010
Бижут, моите летни са основно треви, смокини и чайове - не знам дали търся нещо цветно /не много харесвам цветя по принцип/, но имам желание да ме грабне нещо различно
нелошо лятно попаденние за миналата година беше Erbario Toscano Brezza Marina, която препоръча Деетрон - нещо подобно ми се ще, но със зелена нишчица и по-трайно

# 10
  • София
  • Мнения: 38 611
Аз цветно за пролетта си намерих.
Обаче искам нещо по-така зимно. Искам 3-4 неща, искам и нещо ново да открия, такива са ми "плановете".

# 11
  • Мнения: 10 013
искам нещо ново, интересно и свежо, нежно зелено и лятно, което да ме грабне
Мен ме грабва пустото му Лале, но цената никак не ме грабва и това е. Мисля, че няма да се прежаля. Confused
Гледам разни цветни, зелени нещица(аз и цветни! Shocked ), не букети де, нещо по моноцветно и се чудя от кой ли храст ще изскочи заек... Thinking

Hermes Jour Gardenia? Flutter
За мен е прелестно свеж, зелен, и общо взето летен. Определено заслужава проба.
http://www.fragrantica.com/perfume/Hermes/Jour-d-Hermes-Gardenia-30709.html

Моят план е да не си налагам рамки, а да изпитвам удоволствие от хобито си на 100%. Ако се влюбя в парфюм, ще го купя, без да си образувам стрес, че имам много. Когато имам време, ще тествам. Поръчах си проби на Amouage Gold, Dia, Beloved и Memoir. Очаквам ги с огромно нетърпение.

Да сме живи живи и здрави, и да си носим красотите.  Hug
Благодаря за новата тема!

# 12
  • Мнения: 17 546
Скрит текст:
искам нещо ново, интересно и свежо, нежно зелено и лятно, което да ме грабне
Мен ме грабва пустото му Лале, но цената никак не ме грабва и това е. Мисля, че няма да се прежаля. Confused
Гледам разни цветни, зелени нещица(аз и цветни! Shocked ), не букети де, нещо по моноцветно и се чудя от кой ли храст ще изскочи заек... Thinking
Hermes Jour Gardenia? Flutter
За мен е прелестно свеж, зелен, и общо взето летен. Определено заслужава проба.
http://www.fragrantica.com/perfume/Hermes/Jour-d-Hermes-Gardenia-30709.html
Амиии гардения, тубероза... не съм го пробвала, но мисля че не. Rolling Eyes Само мисълта, че едно от тези две цветенца е в името, ме спира.
Заглеждам се в нетипични за мен парфюми. Такъв тип от тези, с които разполагам, са ми само няколко - Jour d`Hermes Absolu, Люляка на AVON, Кели Калеш едт, Омния Кристалин едп, After Midnight TDC, Caligna, Essence NR и Ирисовата Прада. Други леки, летни аромати нямам Rolling Eyes А тези са ми малко! Crazy Blush Laughing

Бубс, обичам треви, не много смокини и чайове... много малко. Искам едно нежно цветенце.

# 13
  • Мнения: 308
Честита нова година на всички парфюмни феи!
Нека новата 2017 година бъде щедра на парфюми и не само.
Искам да ви благодаря за това, че споделяте безценния си опит.
Искам да благодаря за поредната прекрасна тема, която следя от близо и трупам опит в безкрайните ароматни дебри!  
По въпроса за запис - все още нямам парфюмен план за 2017 година, но може би пръв ще бъде - Angel Muse. Сигурна съм, че с ваша помощ ще се сдобия с много прекрасни аромати.

# 14
  • Мнения: 1 261
Благодаря за темата  Simple Smile

за 2017 нямам планове, каквото дойде пък ще видим  Simple Smile

парфюмите, които имам ми носят удоволствие, не търся нещо ново.
преди няколко дни задоволих любопитството си към новите парфюми на Ormonde Jayne с един опознавателен комплект от 5 х 8 мл
като се върна към работа ще ги почна, сега някак не ми пасват на заниманията

сега нося смокиня в студа и много ми харесва, близките ми също са очаровани от аромата, а преди носех смокини само пролетта

Бижy,
леки цветя са много подходящи за лято, но да не е някакъв букет в който всяко цвете се бори за надмощие.
Аз звънтящия люляк на Орифлейм съм казала на позната да ми донесе да го видя и ако го харесам да го поръчам.
Бодишоп имат приятни цветни аромати - Моринга и още един, забравих го.....

Free Agent,
какво цветно си намери?

Общи условия

Активация на акаунт