Всякакви въпроси относно съдомиялните - 19

  • 97 421
  • 763
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 2 642
А има ли някой с миялна Миеле да сподели впечатления?
Това е мерцедесът на бялата техника, не вярвам да има недоволни.


Ами май не е лидерът на бялата техника, а само на пералните. Това поне ни каза консултант в магазин. Разказа ни за доста слабо изпълнение при хладилниците им и миялните. Иначе и аз се бях засилила към тях, но според него Бош имат достатъчно добри модели на цени около 1 500 лв.

# 136
  • Мнения: 4 270
Ами май не е лидерът на бялата техника, а само на пералните. Това поне ни каза консултант в магазин. Разказа ни за доста слабо изпълнение при хладилниците им и миялните. Иначе и аз се бях засилила към тях, но според него Бош имат достатъчно добри модели на цени около 1 500 лв.

Озадачена съм. Не бих те убеждавала в обратното. За себе си, ако имам възможност, бих си взела всякаква техника Miele.

# 137
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 063
Има и други марки, по-добри , но не и у нас. У нас е Миеле. Само, че аз например, ако взимам марка ще е Сименс.
Качество и функции на по-добри цени.

# 138
  • Мнения: 4 270
Има и други марки, по-добри , но не и у нас. У нас е Миеле. Само, че аз например, ако взимам марка ще е Сименс.
Качество и функции на по-добри цени.
Нямам представа кои са тези марки. Моите наблюдения са за пералня и сушилня Miele. Всеки взима това, което го устройва като функции, цена, качество...затова има и такова разнообразие на пазара.

# 139
  • Мнения: 2 642
Защо Сименс? Кое те привлича в марката за миялни?

# 140
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 063
Марките не мога да ги възпороизведа в момента на немски  Grinning
Труден ми е този език.
Цената им е -  Ауууу.
Миелето е чудесно , но аз имам уреди на Сименс , доволна съм.
ММ искаше Миеле , но след първият уред Сименс , решихме ,че за наполовина по-малко пари получаваме чудесно качество.
Единствено може пералня да сменя с Миеле.
Но това е личното ми виждане,споделям  Peace
Аз сега съм със съдомиялна на Тека - много съм доволна, повече от 5г.
Предишната Горение едва изкара 2 г и отиде в пенсия.
На снаха ми Нарди - след 10 г. се развали, тя е доволна , защото е изкарала толкова много.
Мисля , че за сегашните уреди , ако изкарат повече от 5г си е направо постижение Peace
Аз Миеле нямам , приятелки имат и разбира се само ги хвалят Wink
Марките не са това , което бяха , това се говори навсякъде и за съжаление наистина е така.
Аз също се убеждавам в това , затова за себе си съм решила да избера нещо оптимално като цена и качество , което да не ми се разваля първите 2-3-4 години и да не ми пили нервите със сервизи и ремонти .
Поне 5г да изкара, без да съм в компромис със себе си.
Има и много доволни и от турските уреди !

# 141
  • Мнения: 1 597
Миле са най-добри в техниката за обгрижване на бельото, както я наричат, т.е. перални и сушилни. За мияни, хладилници и фурни - са по-назад от Gaggenau , Wolf, Sub-Zero, Viking. Цените са им космически и според мен не са резултат на някакви по-високи технологии или качества , а на тутурутки свързани повече с маркетингови номера, и името на фирмата.  Siemens фурните и котлоните са със същото качество на Миле фурните и на 1/2-1/3 от надутата им цена. Напоследък на английския пазар се появяват лакави отзиви за фурнитр на Самсунг. В хладилниците водачи са Sub-Zero, но Либхер и Сименс също са от високия клас - говоря за германско производство.

# 142
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 063
Фурната ми Самсунг си седи вече в мазето, след 4г ползване.
Изгасна и майстора искаше да я праща незнам къде си за диагностика, аз я изпратих в мазето  Wink
Не знам, сега може да са по-добри.

# 143
  • Мнения: 2 642
Аха, значи между Бош и Сименс да се ориентираме.

Някой може ли да каже какви са най важните параметри за една миялна в момента? Ние ползваме от 8 г, ама сега гледам съвсем различни функции имат. Малко се обърквам дали не са маркетингов трик или необходимост. Отложен старт е ясно. На мен ми е важно допълнително изплакване че все остава според мен от препарата.

# 144
  • Мнения: 1 597
Nivea, за мен лично това беше избора - намирам го за достатъчно качестен и не на космически цени, а и с перфектен сервиз. Само миялнята ми е Бош 45 см за вграждане - по-горе я коментирахме. Държах да има и 3 кошница за прибори и предизмиване( допълнително плакнене, защита от протичане. Останалите уреди са ми Сименс и съм наистина много доволна.

# 145
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Аха, значи между Бош и Сименс да се ориентираме.

Някой може ли да каже какви са най важните параметри за една миялна в момента?
Скрит текст:
Ние ползваме от 8 г, ама сега гледам съвсем различни функции имат. Малко се обърквам дали не са маркетингов трик или необходимост. Отложен старт е ясно. На мен ми е важно допълнително изплакване че все остава според мен от препарата.
Прочети назад в темата е коментирано.

По отношение на марките към бош и сименс аз бих добавила АЕГ - много добро качество и изпълнение, както и по-скъпите модели на електролукс.

# 146
  • Мнения: 4 270
Gaggenau е премиум  марката на групата Бош. Факт, достатъчен по отношение атестата за качество.  Sub-Zero и Wolf са американски марки, слабопознати на българския пазар, поради високите си цени - абсолютно неуместно да се сравняват с марки от ширпотребата по нашите магазини. Viking не е ли производител по-скоро на професионална кухненска техника? Дотук с коментарите по напъните да се  метнат в пространството марки, които изначално са несъпоставими с тези, за които се пита в задачата.
Всеки преценява за себе си дали първоначално да вложи повече или да предпочете ниска цена, която във времето се компенсира от безброй следгаранционни ремонти.

# 147
  • Мнения: 2 642
Nivea, за мен лично това беше избора - намирам го за достатъчно качестен и не на космически цени, а и с перфектен сервиз. Само миялнята ми е Бош 45 см за вграждане - по-горе я коментирахме. Държах да има и 3 кошница за прибори и предизмиване( допълнително плакнене, защита от протичане. Останалите уреди са ми Сименс и съм наистина много доволна.


Мумбас, печка и хладилник ли са ти сименс? Може ли моделите на които си се спряла. сори за офф-а.

# 148
  • Мнения: 1 597
Herz, това, което казваш е така, но аз не оспорвам високите им цени. Сравнението беше дадено за най-лускозната марка уреди в нашите очи - милето. Като от бележи - пропуснах Неф и Куперсбуш, които също са висок клас на Simens/Бош групата и на Тека съответно. Според английските форуми Неф е най-доброто, следван от Бош и Сименс. Естествено милетата са цариците на прането. Тази информация я споделих само по повод възторга ни от Милето. Истината е, че преди време бях същисала ММ с мечтите си и захласването ми по Миле, но после се приземих и мисля, ч направих отличен избор.
Нивеа, това са уредите ми закупени преди 2 години и досега функциониращи без проблемно. :
Фурна  Сименс  HB673G0S1  http://expo2000.bg/siemens/index.php?route=product/product&p … mp;product_id=608
Хладилник:  Хладилник с фризер СименсKG39NAI35  iQ500, NoFrost http://expo2000.bg/siemens/index.php?route=product/product&p … mp;product_id=680
Котлон: Сименс EX675LEC1E http://expo2000.bg/siemens/index.php?route=product/product&p … mp;product_id=654
Пералня Сименс WI14S441EU http://expo2000.bg/siemens/index.php?route=product/category&path=65_106
Миялня Бош SPV69T70EU  http://bosch.expo2000.bg/index.php?route=product/product&pat … p;product_id=1231

# 149
  • Мнения: 2 642
Мумбас благодаря ти.

Общи условия

Активация на акаунт