Искам да кажа ... (103)

  • 53 762
  • 812
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 13 013
Кате ,паднала ти се е тъпа тиква просто има такива тричави:) Някои слагат течна Стевия за подслаждане, но на мен не ми харсва вкуса и и ся ям само маскарпоне и тиква.
Бърдс, баш си си с правилно меню и аз това ще ям. Нямам апетит но ще хапна, да не отпадам съвсем.
Никак не са страшни естествените мазнини, даже напротив, покрай мен мъжът ми също се храни по режима макар и с малки нарушения, успя да вкара доста повишения си холестерол в норма, без да пие сатини.
За около година се случи. Той е слаб и винаги  е бил, за последните 14 години подържа абсолютно еднакви килограм, въпреки че пред 6 години отказа цигарите.

# 481
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Водих днеска моите дребни на един хълм наблизо, спускахме се с шейна, те - повече, а аз по-малко. За три часа ги уморих здраво, а после как лапаха обяда - просто радост за окото, мда. Утре пак са там.

И аз обядвах, но сдържано, леко, съвсем по средиземноморски. Толкова сдържано, че в следобеда се наложи да си отрежа няколко прозирни резенчета сланинка и да препека хлебац, инак съвсем се бях увълчил.

Понеже стана дума, пък и да обогатим готварската книга на темата - ежегодно смесвам в бурканче прости подправки, с които ръся резенчета сланина, когато се хапва тая благина. По една част (с.л) черен пипер, червен пипер (лют и сладък), кимион, сминдух, стрита чубрица. Не паприковам с тая смес, а наръсвам сланинката непосредствено преди поднасяне. Просто е, но е ужасно вкусно, и доста красиво, та може да се предложи и на принц Уилиам, ако има неблагоразумието да се запилее гладен по Краището.

Пушгриби, пуснал си животрептяща тема, ще отърча да изръся малко от рехавия си мозък там.

# 482
  • Мнения: 4 841
Пушгриби, пуснал си животрептяща тема, ще отърча да изръся малко от рехавия си мозък там.

Ще се радвам. Що дискусии проведох и в реалния, и във виртуалния живот по темата днес, не е истина... Реших да пробвам и тук. Колкото повече, толкова повече.

# 483
  • Мнения: 3 654
Днес правих тирамису обаче крема ми се втечни по някаква причина. На някой случвало ли му се е? Много странно досега не ми се е случвало така а не го правя за първи път. Иначе е вкусно но си е като сироп а не като крем. Ся мъжо ще го изяде при всички състояния но все пак ми е странно.

# 484
  • Пловдив
  • Мнения: 23 781
Моята сводка от Габрово - централните улици са разринати перфектно, е не чак до асфалт, но асфалта прозира, перфектно е. Обаче по тях няма жива душа. Парното е ок, за разлика от други дни, когато никакво го няма, ТЕЦа бачка на биомаса и разправят, че не могат да си регулират горенето (глупости според мен). Иначе по кварталните улички е поразрито тук-таме, въпрос на късмет. Моите деца ядат пържоли и салата и се карат кой е нарисувал рисунката на хладилника (тайна е, ама съм аз).

# 485
  • София
  • Мнения: 18 744
Добар вечер и от мен.
чаят се тачи вкъщи оъ всички,това е любима напитка имаме най-малко по 10 вида-мента,мащврка жълт кантарион ,шипка,бъз и т.н.
Писна ми от хора,дето искат само да работиш като кон за интереса им.

# 486
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 877
Рая, пускам рецептата за рогчетата. Даде ми я приятелка, която мисля, че я е взела от съфорумка. Но не знам кой реално е авторът.
Скрит текст:
Рогчета
/за 1 доза/ - тесто:
1 кг брашно
20 г прясна  мая
15 г сол
3 яйца
100 г олио
350 г свинска мас - мека, но не разтопена
25 г захар
200 мл хладка вода
плънка:
250 г сирене
1 яйце

Начин на приготвяне:
Маята се разтваря в хладката вода, добавя се  и захарта и се оставя да шупне. След това се изсипва в брашното и  се замесва с останалите продукти.  Да се меси на хладно, да не втасва във фурни и хлебопекарни, защото мазнината излиза.
Замесва се тестото и се оставя 30 мин да почине -  на стайна температура. Разделя се на късове, оформя се, поставя се пълнежа. Нареждат се в тави и се оставят за окончателно втасване за 45 мин. Пак на стайна температура! (това е важно за теста с голямо съдържание на мазнини, защото на топло излизат от тестото). Намазва се с яйце и се изпича в загрята фурна на 230- 240 градуса (без вентилатор) за 10 мин.

Забележка: 1. Количеството мая трябва да е според количеството брашно. При мен е повече от 20 г, защото едно кубче 25 г  е за 500 г брашно;
2.Излизат около 10-12 големи кифли. Аз правя малки, големина - по желание. Ето такива:

Идеално мезе за бирата са  Wink. Е, за децата -  айрян.
Градусите за печене са ориентировъчни. Все пак всеки си знае фурната.

# 487
  • Мнения: 4 188
Пушгриби, пуснал си животрептяща тема, ще отърча да изръся малко от рехавия си мозък там.

Ще се радвам. Що дискусии проведох и в реалния, и във виртуалния живот по темата днес, не е истина... Реших да пробвам и тук. Колкото повече, толкова повече.
Беее, кой Пушгриби, защо към новите няма цедката с пИралните newsm78 #Crazy newsm78, тва е дискриминация. По моя казус, още сме в болницата, даже сме и принцеси вече, хох, уникална държава, божкеее Mr. Green

# 488
  • Мнения: 14 347
Аз пека скумрия и чакам съпружието да се прибере от футбол (в зала, слава богу).
Тук спря да вали, но като за областен град, ток нямаше от сутринта до обяд в две трети от града... В моя краен кварта, обаче, имаше, та съм доволна  Mr. Green Не е особено почистено, но защото валя обилно цял ден, иначе техника имаше. Един снегорин така прелетя пред спирката сутринта, че ни напудри целите...
Утре мисля да си купя една лопата и да си рина пред входа. И една приятелка ми обеща, че ще ме заведе да караме шейни.

# 489
  • София
  • Мнения: 18 679
Измайсторих и хранилки.

Добър човек си, Куркума Heart Eyes

Янтре, гледах новини за сефте от около година Laughing Та, едно девойче рече, че и Шипка, и Хаинбоаз били отворени. Дезинформирал го е някой твойто мъж или просто не е искал да си дели кренвиршите Mr. Green

Ох, много ми се пързаля Crazy

# 490
  • Пловдив
  • Мнения: 23 781
,
Янтре, гледах новини за сефте от около година Laughing Та, едно девойче рече, че и Шипка, и Хаинбоаз били отворени. Дезинформирал го е някой твойто мъж или просто не е искал да си дели кренвиршите Mr. Green
И аз това гледах. Той отишъл в Сопот, решил, че му е гладно и студено и се върнал в Пловдив Crazy Crazy Crazy И той е кукувица, лика-прилика сме си  Laughing

Честно, казвам ви - в Габрово е паднала бомба! За последния един час не е минала и една кола. Снегорина мина три пъти.

Последна редакция: пт, 06 яну 2017, 21:13 от Янтра

# 491
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Ако купувате лопати, да знаете че и те, както всичко напоследък, имат варианти със своите плюсове и минуси. Ако се рине пресен рехав сняг до към 25 см може да се ползва тип "гребло", а плътен, замръзнал или мокър сняг по-удобно се чистят с "лопата".

Дреболия са хранилките, Белинда, да не мислиш, че часове съм ги дялкал. Едната е всъщност е вързана с канап суха смърчова шишарка, оваляна в мас с налепени по маста и натикани в диплите на шишарката слънчогледови семки. Другата е РЕТ бутилка, пълна наполовина със семки, като за достъп до тях провъртях няколко дупчици, колкото хайванчето да може да измъква лакомството. Прободох с едно шишче бутилката, че да си имат кацалка. За половин час работа, а няй-хубавото е, че се наложи да опразня бутилка бира, че нямаше друга.

# 492
  • Пловдив
  • Мнения: 23 781
Куркума, твоята лопата не ми харесва, аз ползвам http://www.amcmetal.bg/images/lopati/038.jpg или http://www.amcmetal.bg/images/lopati/041.jpg

# 493
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Със здраве да си я ползваш. Железни лопати имам в колата (и именно с къси дръжки!), за случки разни и преспи, но за двор и пътечки - пластмаска. Лекичко, с повечко полезен товар, не се обледеняват.

# 494
  • Пловдив
  • Мнения: 23 781
Аз, начи, видно съм от Габрово, тук пластмаската се цепи в студа. Водим принципен спор, нали? Без обидени Simple Smile

И греблото ми е метално (онуй ярко оранжево нещо, с което играят децата по снимките).

Общи условия

Активация на акаунт