Искам да кажа ... (104)_09.01-15.01

  • 57 404
  • 959
  •   1
Отговори
# 15
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 875
Спя, когато мога, и когато е възможно, естествено. Следвам мой си режим, домашните вече свикнаха.  Mr. Green

# 16
  • Враца
  • Мнения: 2 705
Нощна птица съм аз!
Изключително продуктивна съм, когато се стъмни и така до зори..  ooooh!
А денем, денем мога да спя цял ден, в цялата му светла част..
Вампирска работа..  Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 6 724
От дете не обичам да спя на обяд и двете ми деца приличат на мен.Обаче всички си поспиваме сутрин до късно, само мъж ми е ранобуден от четиримата.На него обаче нито мястото, нито времето му пречи да си подремва.Където седне и удря канчето hahaha

Последна редакция: пн, 09 яну 2017, 19:10 от Ekatеrina

# 18
  • Мнения: 10 874
Благодаря за темата! bouquet

Много обичам да спя и го правя при всяка възможност. Grinning

# 19
  • София
  • Мнения: 18 679
Ей, за два часа ви оставих и изписахте темата Laughing

Обичам да спя, следобед само петминутки правя - предремвам за освежаване. Здрав следобеден съм ми докарва главоболие.

Хора, от две коли, ни една не пали ooooh! Знаех си, знаех си, че трябва да слизам да ги припалвам в тоя студ! Не съм карала от няколко дни и днес - и двете умрели Sad И дизела, и бензина. Какво ще правя сега без кола?! Че аз не мога да ида да си напазарувам храна! Ужас...Ще звъня на приятели да помагат! А мъжа ми, като се върне, главата ще му откъсна, задето е такъв разбирач. Да сляза ли, слънце да запаля колите да поработят, че е -15? Неее, стой си на топло, нищо им няма на колите, все една от двете ще запали, като ти дотрябва. На ми сега, като го слушам! То на мойта акумулатора си й беше за смяна още преди студовете, ама другата защо кюхна, нова кола, уж читава. Ей, голяма беля, казвам ви...

# 20
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Обичам да спя на места, дето по принцип не са за това - в автобуса, на някоя пейка, в обедната почивка, в киното или театъра, че и на работа, ако може. Някак по-сладко ми е.

...Куркума, може ли рецептата за заек с вино?...

Скрит текст:
Нарязвам заека на 5-6 порционни парчета. Слагам ги в дълбока тава с похлупак (кален гювеч, домакинско стъкло), на чието дъно има нараязни на едро 2 моркова, 1/2 глава целина, 1/2 корен пащърнак, една суха пиперка, 1-2 глави лук, 7-8 скилидки чесън. Пускам 1-2 дафинови листа и 5-6 зърна бахар, наръсвам с черен пипер, червен, посолявам и разбърквам. Заливам със смес от вино, докато се покрие. Използвам 1/2 червено сухо вино (каберне) и 1/2 мискет. Важно е да се ползва хубаво вино, и с различните комбинации на виното се  постигат различни нюанси на вкуса.
Пускам 80-100 грама масло и 2-3 с.л олио. Покривам с алуминиево фолио, след което захлупвам с капака и слагам в 200 градусова фурна. След като ястието се "разшуми", намалявам огъня до около 150 градуса (колкото да се "чува") и го оставям във фурната за около 2 часа.

Изваждам порцийките месо в красива широка чиния. Изваждам от соса дафиновия лист и бахара, и го пасирам. Изспипвам пасираното в сосиера. Поднасям в чиниите  варен ориз, или картофено пюре, върху които се поставя парче месо и се залива умерено със соса. По едно клонче задушени броколи, или лъжичка грах дават приятен зелен акцент в порциите.

Върви и с бяло, и с червено вино.  Wink

# 21
  • София
  • Мнения: 7 090
Белинда, помоли някой съсед да ти даде ток на другата кола, като поработи 15 минути, акумулатора ще се зареди.
Лина, много е хубава Марианка, жива и здрава да ви е, кукличка!
Не мога да спя следобед, защото после имам страхотно главоболие.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 23 781
Обичам да спя на места, дето по принцип не са за това - в автобуса, на някоя пейка, в обедната почивка, в киното или театъра, че и на работа, ако може. Някак по-сладко ми е.
Мда, и моя мъж тъй. Заспал в киното на някаква детска анимация, та дошла една жена да го ръчка, че много хърка и пречи на филма.

# 23
  • Мнения: 6 724
 Joy ох, бе Янтрааа

# 24
  • Варна
  • Мнения: 6 335
Марианка много е пораснала! Душичка!  Heart Eyes
Никога не мога да заспя, ако не съм си легнала в леглото. Моят мъж може да спи в коли, може и седнал да поспи.
Следобяд не спя. Най-обичам сутрин да се наспя, до наспиване.  Laughing Някой път-до обяд.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 23 781
Какво Янтра, аз не хъркам! Mr. Green

# 26
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Ако не бързате, Белинда, свалете и заредете акумулаторите на зарядно. Ти си знаеш, де, че по-старият е за рециклиране вече. Но новата кола, с нов акумулатор би следвало да издържи... Сигурен съм, че мъжът ти знае какво трябва да се премери, за да е сигурен, че всичко е наред.

...като поработи 15 минути, акумулатора ще се зареди.

Е, това е доста оптимистичен срок. За пълно зареждане, такова щото да пали и на другата утрин, е нужно повече време. Но това важи само ако акумулаторът е читав. Такъв пада при инцидентна грешка - забравени фарове, например, или не е работил мнооого време.

Не забравяйте при палене в студа да "облекчите" акумулатора и стартера максимално. Изключете всички консуматори преди да завъртите ключа. Натиснете съединителя (инак въртите в гъсто масло още 30 кила валове).

# 27
  • София
  • Мнения: 23 109
За спането ако кажа, няма да се повторя, ами ще се подесеторя.
Лягам рано и ставам рано. Излежаване до обяд за мен е чиста загуба на време.
Следобяд е друга бира. Вчера спах около 4 чАса следобяда и вечерта си заспах нормално.
На море или по други почивки, особено ако включват басейни и СПА, следобедното спане ни е в кърпа вързано.

# 28
  • Мнения: 1 261
belinda,
звъни на съседите някой да ти даде ток и карай едно 15-20 минути

слепвах сладки досега

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
И тримата сме поспаливи, и по нощния живот.От както детето е във ваканция си лягаме къмто 1 ч. Rolling Eyes.Рядко ми се доспива преди 23-24 ч. Следобяд не обичам да дремя, предпочитам да ставам по обяд  Whistling.
Токът в акумулаторът на колата ми свърши веднъж, зимъска, до като седях на паркинга на Технополис, слушах радио и говорех по телефона  hahaha,повече от час. Примолих се на един юнак, имаше кабели,та ми пусна ток и потеглих.Нямам ни кабели,нито знам кое къде да пъхна  newsm78. Зарязвам колата,качвам се в такси и толкоз  Mr. Green.
Белинда,съчувствам ти  Hug! Дано имаш дащни съседи  Peace!
Ние пък два часа нямахме ток,дОма. Къщата изстина,добре,че гозбата ми беше готова,та я поляхме и с червено вино и се стоплихме. Тъкмо запалихме камината и пуснаха тока  hahaha.Играхме игри,детето установи,че не сме толкова скучни,акО да сме стари и женени  hahaha.

Общи условия

Активация на акаунт