Какво да правя ??

  • 8 411
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Моята история започна преди няколко години... Ако тогава, някой ме беше попитал дали съм щастлива, със сигурност щях да му кажа, че съм намерила своята половинка, но... сега определено не съм на това мнение.
Всичко започна след края на една няколкогодишна връзка. За щастие се разделихме сравнително нормално с бившия. Бях си казала, че ще си поживея малко и няма да се занимавам със сериозни връзки( все пак тогава бях на 21 години). Но... за жалост съдбата е имала други планове за мен.
Тогава се появи той(момичета малко ме е страх да спомена името му, защото ако разбере ще стане страшно, затова няма да бъда много обстоятелствена с имена и места). Така да се каже това беше една истинска любов от пръв поглед. Понеже и двамата бяхме студенти в София и много се обичахме скоро заживяхме заедно в наш апартамент близо до университета ни. Всичко беше прекрасно, единственото ни различие беше в религията – аз християнка а той мюсюлманин( искам да спомена обаче, че не сме имали никакви проблеми с това). Въпреки различията в религията ни не сме имали никакви проблеми, единствено беше малко по-ревнив, но така или иначе това ме кареше да се чувствам специална. Естествено семействата ни бяха против... но както от това нали ние нямахме проблеми с различията ни.  И... така ското забременях и се оженихме( няма да ви обяснявам колко странно беше положението около свадбата – той най-големия син в семейстово да се ожени за уличница според неговите родители, нашите почти не ми говореха, заради неговата религия). След няколко месеца нещата се оталожиха, дали заради бременността, дали заради друго и семействата ни приеха реалността. Скоро се роди и нашия син, а аз бях безкрайно щастлива обичана, обичаща и майка на страхотно дете. Всичко продължи около половин година, когато се наложи да се изнесем при родителите му в малкия град, за да може той да помага за семейният бизнес.
Оттогава започна моя ужас. Първо ме накараха да започна да се обличам и държа като мюсюлманка, после той ми забрани всяакъв контакт с моите приятели(които така или иначе бяха останали малко по време на връзката ни, но тогава не ми пукаше). Сега вече година по-късно се чувствам отвратително - затворена в неговия дом с единствената функция на домакиян, чистачка и от време на време жена, без право на мнение и лична свобода. Не знам какво да правя, чудя се дали да не зарежа всичко и да се върна към стария ми начин на живот или да се примиря с това... все пак майка му и сестрите му са доволни в това свое положение. Вече се чудя дали проблема не е в мен... Не знам дали ако го напусна няма да разруша семейство, което никога няма да имам?

P.S  Сигурно много от вас си казват: „Каква глупачка“, „То е ясно, че ще стане така“ и може и да сте прави, но аз искам да знам дали трябва да продължа да живея така и да свикна със своето положение или да прекратя този фарс...

# 1
  • Мнения: 2 157
Скрит текст:
Моята история започна преди няколко години... Ако тогава, някой ме беше попитал дали съм щастлива, със сигурност щях да му кажа, че съм намерила своята половинка, но... сега определено не съм на това мнение.
Всичко започна след края на една няколкогодишна връзка. За щастие се разделихме сравнително нормално с бившия. Бях си казала, че ще си поживея малко и няма да се занимавам със сериозни връзки( все пак тогава бях на 21 години). Но... за жалост съдбата е имала други планове за мен.
Тогава се появи той(момичета малко ме е страх да спомена името му, защото ако разбере ще стане страшно, затова няма да бъда много обстоятелствена с имена и места). Така да се каже това беше една истинска любов от пръв поглед. Понеже и двамата бяхме студенти в София и много се обичахме скоро заживяхме заедно в наш апартамент близо до университета ни. Всичко беше прекрасно, единственото ни различие беше в религията – аз християнка а той мюсюлманин( искам да спомена обаче, че не сме имали никакви проблеми с това). Въпреки различията в религията ни не сме имали никакви проблеми, единствено беше малко по-ревнив, но така или иначе това ме кареше да се чувствам специална. Естествено семействата ни бяха против... но както от това нали ние нямахме проблеми с различията ни.  И... така ското забременях и се оженихме( няма да ви обяснявам колко странно беше положението около свадбата – той най-големия син в семейстово да се ожени за уличница според неговите родители, нашите почти не ми говореха, заради неговата религия). След няколко месеца нещата се оталожиха, дали заради бременността, дали заради друго и семействата ни приеха реалността. Скоро се роди и нашия син, а аз бях безкрайно щастлива обичана, обичаща и майка на страхотно дете. Всичко продължи около половин година, когато се наложи да се изнесем при родителите му в малкия град, за да може той да помага за семейният бизнес.
Оттогава започна моя ужас. Първо ме накараха да започна да се обличам и държа като мюсюлманка, после той ми забрани всяакъв контакт с моите приятели(които така или иначе бяха останали малко по време на връзката ни, но тогава не ми пукаше). Сега вече година по-късно се чувствам отвратително - затворена в неговия дом с единствената функция на домакиян, чистачка и от време на време жена, без право на мнение и лична свобода. Не знам какво да правя,
чудя се дали да не зарежа всичко и да се върна към стария ми начин на живот
Скрит текст:
или да се примиря с това... все пак майка му и сестрите му са доволни в това свое положение. Вече се чудя дали проблема не е в мен... Не знам дали ако го напусна няма да разруша семейство, което никога няма да имам?

P.S  Сигурно много от вас си казват: „Каква глупачка“, „То е ясно, че ще стане така“ и може и да сте прави, но аз искам да знам дали трябва да продължа да живея така и да свикна със своето положение или да прекратя този фарс...

Да. Това.
Хващай си детето и изчезвай!
Още като казваш, че може да стане страшно, предположих, че се притесняваш от насилие. Не стой в такава среда и не позволявай детето ти да расте в такава. В България си - тук за щастие жените имат право да се придвижват самостоятелно и да живеят отделно от мъжете си. Порядките на определени групи не са закон в страната. Така че, стягай два парцала в една чанта, детето за ръчичка и към автобуса при вашите. Гадна ситуация, но бягай докато е време.

# 2
  • Мнения: 132
Взимай си детето и си тръгвай оттам...Няма да го промениш,има толкова много подобни истории,само че за разлика от теб ,другите жени правят жестоката грешка да отидат в ДЪРЖАВАТА на своя възлюбен съпруг и тогава и да искат,няма излизане...или остава там завинаги,или се връща сама(без дете). И законите са на негова страна.
Ти имаш късмет,в България си,просто си вземи детето и си тръгни оттам.
Успех!! Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 24 839
Осъзнаваш, че това е фарс, осъзнаваш че не си човек, камо ли личност и пак питаш дали да се махнеш?

Направи го колкото може по- бързо, защото за тази една година са успели да ти смачкат психиката и от свободна съвременна жена, да те превърнат в придатък към мъжа, който няма нищо общо с образа, който те е подмамил да се влюбиш.

Свържи се с вашите, подготви си внимателно изнасянето без да будиш съмнение и отлитай. Hug

# 4
  • Мнения: 14 837
И аз съм на мнение да се махаш.Махни се докато все още ти е оставил и капката самоуважение и идентичност
Докато не ти е направил още едно или две деца.Въпрос на време е даже да се опита да те откъсне иот близките ти
И преди е бил такъв според мен ,ама се е прикривал успешно.КСега е в свои води ,подкрепен от близките си и вече може да покаже истинското си лице
Толкова те е наплашил че се страхуваш даже и тук

# 5
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 309
Грешката ти е била,че си се захванала с мюсюлманин от религиозно семейство.
Не се примирявай в никакъв случай.
Родителите ти ще те подкрепят ли?Ще те приемат ли?
Единственото,което можеш да направиш е да си хванеш детето и да избягаш при вашите.
И то без  да му казваш предварително.Защото тогава може и по-лошо стане.
Естествено ,ако успееш да си тръгнеш те ще те намерят и известно време ще ти създават проблеми.
Но това е единствения начин да се отървеш и да се върнеш към нормалния  живот.


# 6
  • Мнения: 2 843
Дали темата не е пързалка? Гледам, че се появи и още една в друг раздел - за българка, канеща се да приеме исляма.

# 7
  • Мнения: 4 841
Дали темата не е пързалка? Гледам, че се появи и още една в друг раздел - за българка, канеща се да приеме исляма.

Натам клоня и аз. Затова няма да се включвам. Подобни теми са разисквани достатъчно, не е нужно да е в рамките на активни мероприятия, които да се отчитат после като "колко е нетолерантно и изпълнено с неразбиране и омраза българското общество"  Stop

# 8
  • София
  • Мнения: 12 394
В Корница ли живеете? Защото иначе темата е пързалка. Достатъчно български турци познаваме всички, за да не вярваме на измишльотини.

# 9
  • BG
  • Мнения: 2 458

P.S  Сигурно много от вас си казват: „Каква глупачка“, „То е ясно, че ще стане така“ и може и да сте прави, но аз искам да знам дали трябва да продължа да живея така и да свикна със своето положение или да прекратя този фарс...


 smile3544

Дали трябва?  ooooh! Според кого?

Да свикнеш?  #Crazy

Даже не знам как да го коментирам!!!

# 10
  • Мнения: 21 586
Че къде пък у нас има такива религиозни мюсюлмани?

# 11
  • Мнения: 14 837
Че къде пък у нас има такива религиозни мюсюлмани?


Има,има.
Сега дали са чак тоолкова религиозни или го правят за пред другите не знам ,но има
И пак не знам дали е до някава вяра и религия или е манталитет че жената е второ качество и освен за перачка ,чистачка и.... не става и че мъжът каквото каже това е

# 12
  • Мнения: 2
Благодаря за бързите отговори момичета. Не искам с моята история да насаждам етническа омраза или да осъждам разбиранията на другите. Чудя се само кой избор е правилен и дали след това няма да съжалявам. Не знам дали не съм се самонавила прекалено...

# 13
  • София
  • Мнения: 12 394
Благодаря за бързите отговори момичета. Не искам с моята история да насаждам етническа омраза или да осъждам разбиранията на другите. Чудя се само кой избор е правилен и дали след това няма да съжалявам. Не знам дали не съм се самонавила прекалено...
Ако наистина си в Корница или нещо подобно се подготви ако го напуснеш да отидеш в защитено жилище. Адресите ги има в интернет. А дали се самонавиваш – вероятно. Нали си ходила в селото му преди да решите да се пренесете там и все пак се пренесе. Явно не ти пречи.

# 14
  • Мнения: 38
Да си се самонавила за кое? Че искаш нормален живот? Багажчето, детенцето и обратно при семейството ти, в случай, че оня реши да си те прибира обратно.
В подобна ситуация на мъж да му кажеш "Мислил си с долната си глава", ама май и някои жени разполагат с такава, само че скрита.

Общи условия

Активация на акаунт