Задържане на вода

  • 18 772
  • 17
  •   2
Отговори
  • Мнения: 52
Здравейте! Можете ли да ми препоръчате някакви билкови продукти или хранителни добавки против задържане на вода? Пробвала съм ликуид оф и ксанадрен, но не действат.

Последна редакция: вт, 16 май 2017, 09:49 от аделита

# 1
  • Мнения: 1 309
А вие как разбрахте, че задържате вода? Имате ли някакъв здравословен проблем? Аз съм пила Ксанадрен, но също бих казала, че няма особен ефект. Аз го пих с цел отслабване. За други билкови незнам. Попитайте в аптеката там ще ви предложат доста такива продукти.

# 2
  • Мнения: 11 658
В такива случаи пия Фурантрил и след това тичам до тоалетната през половин, един час, докато изхвърля задържаните течности

# 3
  • Мнения: 52
В такива случаи пия Фурантрил и след това тичам до тоалетната през половин, един час, докато изхвърля задържаните течности
И на мен ми е изписан фурантрил против задържането на вода, но искам да пия нещо билково, тъй като фурантрила е вреден.

Последна редакция: вт, 16 май 2017, 09:57 от аделита

# 4
  • Мнения: 1 309
Въпроса е за билкови продукти. Фурантрила не е билков.

# 5
  • Мнения: 1 309
Правете си чай от магданоз. Действа много диуретично. Ако можете пък го яжте магданоза като салата  Peace

# 6
  • Мнения: 817
Правете си чай от магданоз. Действа много диуретично. Ако можете пък го яжте магданоза като салата  Peace
Подкрепям и добавям - чесън, коприва, банани, авокадо, бадеми. По-малко сол и прости захари.  Пийте вода. Използвайте хубавото време за разходки.

# 7
  • Мнения: 2 883
На мен ми действа много добре джинджифила.

# 8
  • Мнения: 11 658
Ягоди и диня също действат диуретично. Добре е да се направи кардиограма и да се проверят бъбреците, за да се види какво предизвиква проблема и да се назначи адекватно лечение.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 521
Ако става въпрос за диуретични средства - чай от царевична коса действа много диуретично. И естествено да се сведе солта до минимум. Simple Smile

# 10
  • Мнения: 512
Чай от ябълки и канела.На филтър съм го вземала,вкус почти липсва.Тинктура от глухарче,чая ми е малко гаден,мурсалски чай.Но това са някакви кратковременни решения.Аз също търся панацеята за надутите си крака.Бих казала ,че "нямам" глезени,а под колената по-вляво имам някакви оттоци,които ,разбира се, вечер са доста очевидни.Срещнах мнение ,че хомеопатичния Цефамадар има отводняващо действие,та ако някой може да изкаже мнение?

# 11
  • Мнения: 52
Чай от ябълки и канела.На филтър съм го вземала,вкус почти липсва.Тинктура от глухарче,чая ми е малко гаден,мурсалски чай.Но това са някакви кратковременни решения.Аз също търся панацеята за надутите си крака.Бих казала ,че "нямам" глезени,а под колената по-вляво имам някакви оттоци,които ,разбира се, вечер са доста очевидни.Срещнах мнение ,че хомеопатичния Цефамадар има отводняващо действие,та ако някой може да изкаже мнение?
Цефамадар не е ли за отслабване (поне така бях чела)? newsm78

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 14 091
Някои от билковите таблетки срещу цистит от типа на Неоренал (с екстракт от бреза) също имат И диуретично действие.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 521
Магдена, като човек, който преди време се бореше с хроничен цистит, мога да кажа, че всички таблетки и билки при цистит действат диуретично. Затова и препоръчах чая от царевична коса - не е особено приятен, но наистина действа супер диуретично и пречистващо. Simple Smile

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 14 091
Да, напълно възможно е, написах "някои", защото при цистита се търси и антиинфекциозен, противовъзпалителен и т.н. ефект, така че не съм сигурна за диуретичния при всички.
"Предимството" е, че билковите таблетки са готови за гълтане, не се налага да ги вариш като билките. Wink

Общи условия

Активация на акаунт