Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 7
Приятели, прибирайки се от кафе в Студентски град забелязах голям парадокс и го заснех и качих в YouTube а именно клошари ровещи ч коша за боклук и слагащи намереното в Мерцедес, с който се придвижваха... Това е страхотно явно България наистина се оправи вече.. Grinning Ето линк на видеото заснето и качено от мен заслужава си да се види Grinning https://www.youtube.com/watch?v=YpZZ7DVOSAw

# 1
  • София
  • Мнения: 16 024
Няма лошо да просперираме.
Като гледам Мерцедеса е от абитурентския ми бал. Едва ли струва повече от 900 лв.
Карат го докато върви и после го мятат за скраб. Колко такива таралясници са ми минали през ръцете  без да съм клошар.
По кофите ровят и хора с постоянен адрес. Мой съсед в Дианабад има подобен бизнес с 2 -3 бусчета. Наел е хора, събират разни пластмаси и подобни.
Явно добре си живее, дъщеря му учи в Англия.

# 2
  • Мнения: 506
А и още един конкурент се забелязва накрая Simple Smile

# 3
  • Мнения: 7
Караш ме да се замсиля дали и аз ако закъсам да не тръгна с джипа ми по кофите... събира много дето се вика един тон бутилки си е 800 лева, кой шеф ти ги дава на днешно време Grinning

# 4
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Бутилки не, но повечето антикварни магазини се снабдяват точно от боклукчийските казани и бригадите, които разчистват тавани и мазета. Доскоро в бизнеса бяха основно мургави, но вече не е така.

# 5
  • Мнения: 7
Така си е и аз съм чувал, че по таваните, мазетата и боклукчийските кофи са намирани много ценни неща така да се каже... хората изхвърлят и забравят какво ли не...

# 6
  • зад кестените
  • Мнения: 795
Така си е и аз съм чувал, че по таваните, мазетата и боклукчийските кофи са намирани много ценни неща така да се каже... хората изхвърлят и забравят какво ли не...

Така е !А една позната така си бе изхвърлила и пръстена.Взела да готви и докато месела кюфтаците си свалила халката.После прилежно събрала яйчените черупки, лучените люспи в пликче и отивайки да пазарува в кварталното магазинче  го метнала в контейнера.Чак в магазина се сетила каква я е свършила.Бегом после до контейнера,намерила си пликчето  разпиляно до него, но без следа от пръстена.Някой след нея е прегледал явно.

# 7
  • Мнения: 7
Ха ха явно клошарите не намират само коричка хляб в кофите Grinning Някой може да си изхвърли диамантения пръстен и здравей живот Grinning

# 8
  • Мнения: 506
като лотария е таз работа.

# 9
  • Мнения: 5 060
Аз ще ги похваля. Simple Smile
По-добре да бачкат в кофите за боклук, отколкото в домовете ни и празните къщи в селата. Видно е, че си оправят сметките, щом са спестили 500 лв. за автомобил.

# 10
  • Мнения: 2 495
Днес един ровещ в кофите внимателно стискаше/опипваше една декоративна възглавница от кофата -да няма някое съкровище в нея.Явно  стават такива неща.

# 11
  • Мнения: 89
Така си е и аз съм чувал, че по таваните, мазетата и боклукчийските кофи са намирани много ценни неща така да се каже... хората изхвърлят и забравят какво ли не...

Така е !А една позната така си бе изхвърлила и пръстена.Взела да готви и докато месела кюфтаците си свалила халката.После прилежно събрала яйчените черупки, лучените люспи в пликче и отивайки да пазарува в кварталното магазинче  го метнала в контейнера.Чак в магазина се сетила каква я е свършила.Бегом после до контейнера,намерила си пликчето  разпиляно до него, но без следа от пръстена.Някой след нея е прегледал явно.
Аз имам по-колоритен случей от твоята приятелка. Преди години живеех в Бургас и през уикенда прескачахме до курортите на плаж. С моя приятелка и детето й отидохме до Лозенец. Тя носеше по два пръстена на всеки пръст , някои с камъни някои не , но всичките златни , мъжа й някакъв заможен турчин. Тя никога не влизаше във водата с тях. Носеше и тънко синджирче с кръстче. И един ден сваля тя всичките 19-20 пръстена и ги нанизва на синджирчето. Дава ги на 5 годишния си син и влиза във водата , излиза , къде са ми пръстените "Ами мамо аз зарових в пясъка цигарите ти , очилата , плажното мляко , моята играчка и твоите играчки ... повече не се намериха , но мой приятел , който беше спасител на същия плаж седмица по-късно ми каза , че негов колега минавал сутринта с металодетектор , явно намерил нещо защото напуснал още същия ден и заминал за София.

# 12
  • София
  • Мнения: 4 328
рови в кофите, не в дома ми.
ако ще и с Бентли да се придвижва.

какъв е парадоксът?

# 13
  • Мнения: 506
Очевидно факта че има кола, което предполага и ГО + преглед + бензин, което не смятаме, че е възможно бидейки човек ровещ по кофите, но пък явно е възможно.
И автора залага на факта че е Мерцедес, което не е много важно щото не е скъп Мерцедес.

# 14
  • София
  • Мнения: 16 024
Мерцедеса може да е дизел, нафта да искаш.
А мой познат си кара такси - дизел с мазнина от фритюрници.
Жена му работи в заведение и я събират   ежедневно.

# 15
  • Мнения: 506
тя и нафтата се плаща та не знам какво е "нафта да искаш".

# 16
  • София
  • Мнения: 16 024
Продава се на туби, по-евтино в селата около София.

# 17
  • Мнения: 9 052
Идеално са го решили. Браво ! Една новина , която ме зарадва. Винаги ми е било много мъчно за кончетата. Много по-добре мерцедес (а и той изглежда като намерен край някоя кофа ...) отколкото да малтретират животните и да пречат на движението из града!
Нещата намерени по кофите отиват или на битака или във втората употреба като "зареждане"  Twisted Evil 
Което за мен не е проблем докато не крадат и не тормозят кончетата.
Та бих казала :само така! Всички клошари на мерцедеси , бите!

signor ке те тепат!

Няма да се вредиш без рекет. По немската показаха бизнеса със снабдяване "втора употреба". СЛагат се контейнери от някои организации, които плащат на общината да си сложат контейнери. Псоле дрехи и обувки не отиват за Африка и пр. ами се продават на килограми и парите , които останат след администрацията на организацията ... те отиват за Африка. Но... разни поляци, руснаци, румънци и пр. са надушили добрия бизнес и ходят да си поставят нелегални контейнери. ЗА 0 време се препълват , ако ги докопа общината ги конфискува, но явно бизнеса е толкова як, че един контейнер муха ги ухапала ... та слагат непрестанно нови. А, и показаха с какви нови фирмени бусове е снабдена фирмата ... ЯИ колко фалшиви контейнери за д една голяма ограда на доста площ ... но не може да се пипа на частне терен и общината точи лиги отвън.

Последна редакция: ср, 31 май 2017, 09:50 от Bandiera rossa

Общи условия

Активация на акаунт