боядисване на гладко ПДЧ

  • 22 370
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте,
Кухнята ни е от бяло ПДЧ, гладко
Четох, че трудно става боядисването му ... така и не разбрах с какво да го боядисам ...
Та някой успял ли е да боядиса ПДЧ с някаква боя и дали резултатът си заслужава въобще
Благодаря

# 1
  • Мнения: 19 848
Аз, първо с блажна боя, алкидна (миналата година). И тази минах отгоре с акрилна (на водна основа) с цвят по избор. Ползвай валяци, не четка. При мен се получи добре, освежих и реновирах доста мебели така.
Може да пробваш и директно с акрилна, но не мисля, че ще се получи добре.
За стари кухненски шкафове ли питаш?

# 2
  • Мнения: X
сравнително нови са, на 1 година някъде, но искам да им сменя цвета. значи блажната боя ще се хване на пдч-то? уж всички пишат, че не се хващало ... ще пробвам

# 3
  • Мнения: 19 848
При мен се хвана, но аз не съм боядисвала кухненски шкафове, а гардероб, скрин, нощни шкафчета, маса. Пробвай в едно ъгълче и ще видиш, то ще си покаже. Не знам точно какви са ти шкафовете. То има толкова видове ПДЧ – мат, гланц, с противоводно покритие, ламинирани и т.н.

# 4
  • Мнения: 11 616
сравнително нови са, на 1 година някъде, но искам да им сменя цвета. значи блажната боя ще се хване на пдч-то? уж всички пишат, че не се хващало ... ще пробвам
Мисля, че така ще съсипеш шкафовете. Защо не смениш само вратичките? (не е скъпо) Звънни в някоя фирма и питай.

# 5
  • Мнения: 40 892
По принцип ако първо ги минеш с водна шкурка, за да обереш гланца само, после всякаква боя ще хване. Но май полиуретанова е най-добре, блажната не стои изисквано и хубаво.

# 6
  • Мнения: 19 848
Е, тя ако иска да стои като фабрично обработено, по-добре изобщо да не ги боядисва и да смени само вратичките, както писаха по-нагоре. Иначе с каквото и да боядисва на ръка или с помпа дори, пак няма да стане като от магазина.

Общи условия

Активация на акаунт