Астрология - 11 тема

  • 63 091
  • 743
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 740
Прегледах материалите, които сте качили. Много благодаря за тях! Изключително полезни са. Книгата на Фроули  я има на български език и може да си я закупите "Предсказателна астрология" на издателство Лира принт. От другата година ще започнат да издават и книгите на Нарасимха Рао Simple Smile Поне така обещаха Simple Smile

# 76
  • Мнения: 2 124
Добре дошла, Криси! Радвам се, че още един последовател на Ведическата астрология се присъединява. Може би по-напреднал и с по-задълбочен поглед върху нея.

От другата година ще започнат да издават и книгите на Нарасимха Рао Simple Smile Поне така обещаха Simple Smile

Това е прекрасна новина! Дано се осъществи!

Да споделя, че при използване на опция whole signs, астрокома построява карта, в която домът припокрива точно знака. Ако оставим, обаче, домовата система по подразбиране, показва точното място на АСЦ и куспидите на домовете. Което мен повече ме устройва.

Последна редакция: пн, 16 окт 2017, 11:14 от Silky_soft

# 77
  • Мнения: 740
Добре дошла, Криси! Радвам се, че още един последовател на Ведическата астрология се присъединява. Може би по-напреднал и с по-задълбочен поглед върху нея.

От другата година ще започнат да издават и книгите на Нарасимха Рао Simple Smile Поне така обещаха Simple Smile

Това е прекрасна новина! Дано се осъществи!

Да споделя, че при използване на опция whole signs, астрокома построява карта, в която домът припокрива точно знака. Ако оставим, обаче, домовата система по подразбиране, показва точното място на АСЦ и куспидите на домовете. Което мен повече ме устройва.

Благодаря за милото посрещане! По-напреднал не бих казала. От около година се самообучавам, но накрая реших, че допускам съществени пропуски, пък и толкова се запалих, че се записах на курс. Сега го посещавам. Учителката ми е последовател на Марк Бони и Рао, затова виждам някой разлики в школите, като традиционни наименования на знаците и правилата за "изгаряне". Рао и Бони препоръчват по-големи орбиси за изгарянето, особено когато става въпрос за съвпад на Меркурий със Слънцето по обективни причини. Доста големи са и споровете за ретроградността. В Парашара хора шаста се казва, че при ретроградност на планетата, ако тя е в екзалтация, трябва да се разглежда като в падение, което обаче според Рао не е точно така. Той смята, че ретроградната планета се дължи по непредвидим начин, затова не бива да се прилага дословно това правило. На руски има доста книги на Рао в куб.ру Хубав ден на всички! Ще ви чета с голям интерес Simple Smile

# 78
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 450

Чудесно, ще я добавя довечера км списъка с книгите Simple Smile



Добре дошла, Криси Hug



...
Да споделя, че при използване на опция whole signs, астрокома построява карта, в която домът припокрива точно знака. Ако оставим, обаче, домовата система по подразбиране, показва точното място на АСЦ и куспидите на домовете. Което мен повече ме устройва.

Но не се измества домофикацията спрямо фиксирания модел? Не се изкровява ведическата схема? По Плацидус - Сатурн ми е в 5 дом. Луната в 6 дом, но по фиксирания - с Луната са в 6 дом Simple Smile

# 79
  • Мнения: 2 124
Сравнявам с картата в Jagannatha Hora, където домовете започват определен градус от знака, не от 0*. Гледам в астроком, но ... виждам леко разминаване в градусите на куспидите, освен в тези на АСЦ и МЦ.

Довечера, като се прибера, ще огледам по-обстойно, а ако някой иска, нека сравни своите данни, да се стиковаме Simple Smile

# 80
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 450
Оооо, аз толкова не съм разглеждала, но се сещам, че го имаше това - ще сравня довечера и аз Simple Smile

Последна редакция: пн, 16 окт 2017, 13:48 от a.l.e.n.a

# 81
  • Мнения: 3 117
Нямате насмогване! Благодаря за новата тема!
Едва ви догонвам. Толкова много ново инфо за ведическата астрология. Благодаря!  bouquet

# 82
  • Sofia
  • Мнения: 1 368
Здравейте момичета, извинявайте ако въпроса ми е обсъждан, но уж ви чета постоянно, а нещо не разбрах. Значи в http://astrosage.com/ си направих ведически хороскоп, четох за накшатрите, но не мога да разбера къде примерно да видя луната ми има ли аспекти с други планети?

# 83
  • Мнения: 9 152
Silky_soft , много благодаря за линка Hug
Силно се впечатлих, че Рао съветва всичко да изчисляваме на ръка.
Точно това се оказа при мен препъни камък, че разчитам на комп. програми, а те дават отклонение в домовото разположение, при всички - при мен (Луната ми отива в 11 дом), при детето, съпруга ми.......Като при детето разликите са най- големи.
Също, метода за таблетката за памет ме озадачи.
Много ми хареса ясното му обяснение за важността от ползването на астрологията като духовно познание, а не подменянето й в някакъв изроден- изкривен консуматорски подход. Който се оказа, че се шири не само в западната, а дори е проникнал и в индийската астрология.
Но явно за да се случва всичко това, си има своите (пак духовни ) причини.
Беше ми много интересно да науча, че и Джон Кенеди е имал Луна в 12 дом.  Simple Smile
Супер се зарадвах за описанието му за Кету и Сатурн. Simple Smile
И за близнаците.......но само е маркирал, уви. А мен тази тема ме интересува.

krisi_1979 , добре дошла! Много се радвам , че се включваш  Hug
Моля те, разкажи повече за курса. Имам желание да се включа в курс.  
Rossi , в настройките кликни върху полето, което изисква посочването на аспектите към всички планети.

# 84
  • Мнения: 2 124
Здравейте момичета, извинявайте ако въпроса ми е обсъждан, но уж ви чета постоянно, а нещо не разбрах. Значи в http://astrosage.com/ си направих ведически хороскоп, четох за накшатрите, но не мога да разбера къде примерно да видя луната ми има ли аспекти с други планети?

Rossi, погледни http://www.astrosage.com/cloud/getPlanettoPlanetAspectWestern.asp , ако ти се отваря. Ако не - отвори меню Planetary Aspect (Western).
Освен това във ВА има общи и специални аспекти. Общ е седмият аспект, а специални аспекти имат определени планети, всяка към определени домове. И аз сега навлизам там, но книжката на Рао добре обяснява Simple Smile

Катеричка, радвам се че книгата ти е допаднала Simple Smile За мен тя е прекрасно настолно ръководство!
Рао в нея се опитва да предпази от залитания по пътя на астрологията, което е чудесно, и в същото време показва духовната й същност, което е от особена ценност за мен. Разберам, че астрологията не е самоцел, а философия и нов, много богат свят.

Втори път забелязвам, че споменаваш близнаците...Предполагам говориш за родени близнаци, а не за зодиакален знак? Рао има книга за планетите и децата, но не съм я разглеждала подробно и не знам дали би ти била полезна.

Разгледах пак астроком и ведическата програма.
Съществено разминаване има, всъщност, в градусите на куспидите. Логично е всички куспиди да започват в един и същ градус, на разстояние 30* един от друг, колкото е отрязъка на един знак в картата.
В програмата е така, но астрокома показва различни градуси от тези на АСЦ. Сотис, дали би могла да се включиш по този въпрос?
Освен това в Хора-та се посочва начало и край на .... дома/знака??? .... а куспидата е в този диапазон. Какво представляват тези начало и край?

# 85
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 450
Домовата система в Астрокома на default ли ти е?

# 86
  • Мнения: 2 124

Избирах последователно всички "по-странни системи". И по дефолт също.



При всички резултатите са подобни.

# 87
  • Мнения: 9 152
Silky_soft,   да, за родени близнаци.
Скрит текст:
Нашата връзка със сестра ми е много силна : изживяваме интуитивно другата -
( от съвсем  елементарни делнични неща ; примерно, и двете днес сме сготвили леща, без да сме се наговаряли, до еднакви настройки,  житейски усещания и  сънища) , събитията в живота ни, търсенията ни, професиите ни,семействата -нейният и моят съпруг, децата ни, всичко е в една многопластова взаимозависимост. Отвсякъде прозира единност.  И уж сме с еднакви аспекти, но претворяването им се отличава, с годините все повече. Сестра ми е част от мен и аз съм част от нея. Когато тя раждаше, аз всичко усещах и знаех,  че животът й е застрашен. Все едно някаква сила иска да изтръгне част от мен.
Беше ми казано, че аз, понеже съм втора, не съм родена в моето време и час и затова ще съм принудена да се справям в повече кармични обремености. Това ми се вижда особена интепретация за близнаци, понеже едни близнаци няма как да се родят едновременно. Ако ще и да е с цезарово сечение. Другото е за душите им. Било имало предположение, че понякога една душа се преражда като близнаци, за да може да има евентуално повече шанс  да успее да се справи с кармата - тук  намекът е за сериозна такава  Simple Smile Обикновено важало за много стари души

Днес в книгага от Рао четох, че в мъжката карта като показател  за съпругата  се гледа Марс. Преди винаги съм срещала Венера и Луна.
Относно разминаванията във ведическата програма и астроком, че и другия калкулатор, все още съм  в пълен мрак. Няма стиковка в данните, които ми излизат. Нито като домова позиция на планетите нито като градуси. Все пак, поне с моите данни, разликите са минимални. (Луната ми се премества).
  Но пък това, което разбрах от  Рао, че като проявя и влияние много по - съществени са йогите, които една планета прави,  а не толкова положението й по дом.

krisi_1979, разкажи моля те, как ви учат в курса, каква техника ползвате за изчисление. Познаваш ли ръчния метод?

Последна редакция: пн, 16 окт 2017, 23:21 от Катерица

# 88
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 450
Silky_soft, не бях обърнала внимание до сега, не съм изследвала домовете - още съм на обекти и накшатри. Но сега, заради въпроса - погледнах в JH - там, където е асцендента - е куспидата, като кулминация, а самият дом започва и свършва на друго място:



Ти за това ли питаш? Понеже аз предположих, че искаш да видиш 1 дом да започва с АС и и следващите да са през 30 градуса?

Последна редакция: пн, 16 окт 2017, 21:08 от a.l.e.n.a

# 89
  • Sofia
  • Мнения: 1 368
Благодаря ви момичета, намерих каквото търсих !  Flowers TulipFlowers TulipFlowers Tulip

Общи условия

Активация на акаунт