Има ли значение възрастта на родителите?

  • 55 031
  • 837
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 303
Моя приятелка е родила на 20г първия си син. След това на 37г ражда втората си дъщеря, на 40г третата и на 42г четвъртия си син. Значи за едните е майка , а за другите не, така ли да го разбирам...

# 16
  • Мнения: 4 312
Моя приятелка е родила на 20г първия си син. След това на 37г ражда втората си дъщеря, на 40г третата и на 42г четвъртия си син. Значи за едните е майка , а за другите не, така ли да го разбирам...
Taka,така,Светулче!Жестока безотговорност! Да продължава да ражда на дърти години ,да срами децата си по площадките и да вземе да се гътне да умре след 10 год и да остави горките големи деца да се носят непосилната тежест на бремето да се грижат за по-малките. Кви хора има само! Не вземат дараждат от ученическите скамейки,ми чакат да одъртеят и се сещат тогава да се възпроизвеждат

# 17
  • София
  • Мнения: 4 303
Ами доколкото помня тя е родила първото си дете още като студентка, но не се е получило с бащата. После на 30 и кусур среща новата си половинка (с която е и до днес) и си имат 3 дечица. Не виждам чак жестока безотговорност! По-скоро плод на любовта им! Между другото не са без финснси и им е супер Simple Smile Всъщност трите са заедно, големият си живее с приятелката си. Последния път се шегувахме, че и внуче може да проима, а най-малкият е на 7 Simple Smile

# 18
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Според мен деца , родени с донорска яйцеклетка , не се броят за "мои" . Не казвам, че няма случаи, в които жената зачева със своите собствени (все още годни) яйцеклетки, но са рядкост.
По темата - има значение възрастта на родителите как да няма.

Това ме остави без думи Rolling Eyes.

Според мен деца трябва да се разждат когато родителите им са готови за това.Някои са готови на 25, други на 35.
А авторката е на 12г.

# 19
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Значение за какво? За някои аспекти от живота има значение, за други - няма.
Това важи и за младите родители.

# 20
  • Мнения: 297
баба не е биологично понятие, а социална роля. Много дами тук си мислят, че младостта е в паспортните им данни. Да, ама не е. Учените (разбира се за много от вас, това си е бла-бла) са доказали, че не в паспорта,а в ДНА структурата ви и в "мозъчния капацитет" е часовника на времето. Който "мисли, или се чувства" стар - е де факто стар па бил той и на 25. Същото важи и за 100 годишните. Въпросът беше дали има значение за децата възрастта на родителите; От биологична гледна точка - да. По възрастни родители - по-умни деца. Много стари майки с увреден ДНА материал - идиотчета. Напоследък има данни, че възрастта на татковците също има значение. Що се отнася до това как се чувства детето с по-възрастни родители  - ако си обича родителите за него е без значение. Това,което едно дете иска е време, внимание, респект и да си играете с него. Комплексите възраст са си ваши, не на детето. По тази логика какво да правят младите 90 килограмови дроплести маминки по площадките - да ги стреляме ли?; децата дали не се срамуват от това, че маминка е слонче или че пуши като стара циганка???/ Това си беше заяждане от моя страна, но си мисля че какичките тук май нямат деца или не си ги отглеждат - иначе нямаше да прочета толкова много .Т.......неща. Simple Smile

# 21
  • Мнения: 297
И какво по точно искав да знаеш? Дали ще живееш дулго ли? Щом майка ти е била ОК на 38 за да те роди, знаячи има добър потенциал. Мойте аз ги родих на 51, в момента те говорят свободно 4 езика и моторната им активност е по-добра от тази на други деца на тяхната възраст

И как те чувстват- като майка или като баба?
Щото и 100 езика да говорят, половин век разлика не намаляват пропастта- ти си оставаш в другия век.
Дано имат късмет да не ги оставиш сираци преди пълнолетие.

Детето има две категории за хората около него - деца  и възрастни. В първата категория влизат по-малки или по-голями деца; във втората - всички останали. Любовта на детет не се определя от социалните понятия майка, баща, брат, сестра, баба, леля - а от това кой как се отнася с тях. Децата са малки човечете с изострени сетива за всичко около тях; клишетата им ги създавата вие, те не са родени с такива.

# 22
  • Мнения: X
Детето има такива рамки за категории, които родителите му поставят. Моят син смята, че неговите баби и дядовци са млади, а не грохнали. Бабите му са на 59г. и 68г. Познайте коя от двете има желание и енергия да гледа него и брат му?

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 14 434
Цитат
Въпросът беше дали има значение за децата възрастта на родителите; От биологична гледна точка - да. По възрастни родители - по-умни деца. Много стари майки с увреден ДНА материал - идиотчета.
Последно - идиотчета или по-умни? Или "по-възрастни" и "много стари" са качествено различни неща?

# 24
  • София
  • Мнения: 24 839
Щото и 100 езика да говорят, половин век разлика не намаляват пропастта- ти си оставаш в другия век.
Дано имат късмет да не ги оставиш сираци преди пълнолетие.

То и четвърт век разлика /в настоящия момент/ изпраща родителите и децата в различни векове.

Необходима ли е такава грубост?


Къде видя грубост?
Това си е самата истина- раждайки на 51 година, автоматично лишаваш децата от баба и дядо и се напъваш да играеш ролята на майка.
Само че, детето има нужда да тича някой подире му, да скача с него на въже, да кара колело, да играе тенис или да плува с него.
Има нужда от родител от този век, който да говори на един език с него.
Това, че говори 4 езика, не знам за колко годишно се отнася, е чудесно, но само потвърждава факта, че се отглежда от баба..........

# 25
  • Мнения: 297
Цитат
Въпросът беше дали има значение за децата възрастта на родителите; От биологична гледна точка - да. По възрастни родители - по-умни деца. Много стари майки с увреден ДНА материал - идиотчета.
Последно - идиотчета или по-умни? Или "по-възрастни" и "много стари" са качествено различни неща?
С риск да отегча аудиториата, ще изясня какво знае науката по въпроса до сега:
 Жената се ражда с определен брой яйца (клетки, които ще узреят с времето). На всеки цикъл са стартира развитието на няколко и накрая остава само една готова за оплождане. Това значи, че ако жената е изложена на рискови фактори- радиация, стрес, алкохол, цигари, пестициди и пр....от ранна възраст, то и нейните бъдещи яйца са подложени на влияние и могат да се увредят. Колко бързо и до каква степен? зависи от факторите и от степента на влияние. Пример: близначки ги разделяме и едната отива да живее в семейство, където родителите пушат (ежедневно е подложена на увреждащ фактор); живее в град който е силно замърсен и започва работа в офис с шеф идиот. Яде храна от вериги за бързо хранени, пици, разтоварва с коктейли...Ако тя роди на 20 има шанс да е "нормално дете"; ако роди на 30 (ако изобщо има останали нормални яйца) може и да не е съвсем ОК детенцето. Тази близначка вече на 30 е с доста ако не и тотално похабена и увредена ДНА.
Втората - ако си спести този начин на живот и е изложена само на "естествената радиация" и "допустимите нива на замърсяване" има шанс да роди и на 50 здрави и нормални деца.
Защо децата на по-възрасти родители са по-умни? - това за сега е факт с много и различни обяснения.
Когато писах за идиотчетата - казах, че са продукт на увредена ДНА и вероятността да се увреди ДНА с възрастта нараства, особено като се калкулират "вредните фактори" - това е; всичко е статистика и вероятности, но факта е, че жената носи целия си генетичен потенциал/яйцеклетки с раждането си и от нея зависи до колко той ще е годен или увреден. При мъжете не е така и затова и стари мъже могат да имат здрави деца

# 26
  • Мнения: 297
Щото и 100 езика да говорят, половин век разлика не намаляват пропастта- ти си оставаш в другия век.
Дано имат късмет да не ги оставиш сираци преди пълнолетие.

То и четвърт век разлика /в настоящия момент/ изпраща родителите и децата в различни векове.

Необходима ли е такава грубост?


Къде видя грубост?
Това си е самата истина- раждайки на 51 година, автоматично лишаваш децата от баба и дядо и се напъваш да играеш ролята на майка.
Само че, детето има нужда да тича някой подире му, да скача с него на въже, да кара колело, да играе тенис или да плува с него.
Има нужда от родител от този век, който да говори на един език с него.
Това, че говори 4 езика, не знам за колко годишно се отнася, е чудесно, но само потвърждава факта, че се отглежда от баба..........

absurT, ти си като БСП взимаш първата част от изказването, а пропускаш втората, където писах, че моторната им активност е по-добра от тази на връстниците им.....моторна значи двигателна активност и се развива чрез спортуване....ами аз съм си "пъргава бабка" Simple Smile

# 27
  • Мнения: X
Моите родители са били млади и пак не са скачали на въже и играли на футбол с децата си. Зависи си от човека.

# 28
  • София
  • Мнения: 24 839

absurT, ти си като БСП взимаш първата част от изказването, а пропускаш втората, където писах, че моторната им активност е по-добра от тази на връстниците им.....моторна значи двигателна активност и се развива чрез спортуване....ами аз съм си "пъргава бабка" Simple Smile

Е, хайде да не избиваме на политика, нищо не пропускам. Peace
Опитваш се да изкараш децата си генийчета- 4 езика говорят, че и моториката им била по- добра от тази, на връстниците им.
Нека ти кажа- да обясняваш на спортист, че пъргавата бабка на 55- 60, е като майката на 25- 30- 40, е забавно и доволно несериозно. Peace

Ако не е тайна, на колко години са дечицата?

# 29
  • Мнения: X
Скрит текст:
Щото и 100 езика да говорят, половин век разлика не намаляват пропастта- ти си оставаш в другия век.
Дано имат късмет да не ги оставиш сираци преди пълнолетие.

То и четвърт век разлика /в настоящия момент/ изпраща родителите и децата в различни векове.

Необходима ли е такава грубост?


Къде видя грубост?
Това си е самата истина- раждайки на 51 година, автоматично лишаваш децата от баба и дядо и се напъваш да играеш ролята на майка.
Само че, детето има нужда да тича някой подире му, да скача с него на въже, да кара колело, да играе тенис или да плува с него.
Има нужда от родител от този век, който да говори на един език с него.
Това, че говори 4 езика, не знам за колко годишно се отнася, е чудесно, но само потвърждава факта, че се отглежда от баба..........

absurT, ти си като БСП взимаш първата част от изказването, а пропускаш втората, където писах, че моторната им активност е по-добра от тази на връстниците им.....моторна значи двигателна активност и се развива чрез спортуване....
ами аз съм си "пъргава бабка" Simple Smile
Пъргава, непъргава, факт е, че на 55 и нагоре, само акъла остава "млад".И то не винаги....

Аз съм на 51, всеки ден ходя поне по 10-12 км, или карам колело, уикендите на походи, и си признавам, че грам не ми се занимава с деца/внуци.Ама грам.Имам физическата сила за отглеждане на дете, но нямам психическата нагласа вече за 24-часово занимание с дете.
Разликата една 25-30 годишна жена да "тича" след дете и една 50+ годишна, е от небето до земята.
Това, че детето/децата знаят N-езика или имат други таланти, по никакъв начин не изключва вероятността да останат сираци на по 7-8-10 години.Моята майка почина от рак на 59.
Да, гаранции няма за нищо.Но има едни възрастови особености, валидни в масовия случай.
А всяко изключение е предпоставка за проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт