Има ли значение възрастта на родителите?

  • 55 022
  • 837
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
Под езици се има предвид 20 думи и това е. Не очаквайте, че толкова малки деца говорят перфектно 4 езика, колкото и надарени да са.
По темата- моите родители (осиновена съм) са били майка на 35 и баща на 45, когато съм се родила, взели са ме на 4 месеца.
Като малка винаги се притеснявах от тяхната възраст- непознати ме питаха това дядо ти ли е... По наше време се набиваше на очи, но сега на кой по дяволите му пука ? Единственото гадно е, че възрастта си казва думата, и най-лошото, което може да се случи на млад човек с възрастни родители и без особено големи възможности е да се разболеят (рак, деменции, инвалидност) и да е единственият, който може да се погрижи за тях, докато младостта му и възможнототе изтичат между пръстите. Но в крайна сметка ние сме ин длъжници, все пак са дали колкото могат, за да сме тук и сега. И това е дълг.

Изобщо не разбирам как може някой да бъде толкова категоричен по въпрос,касаещ хора,които не познава.Ела,специално на мен да ми кажеш колко думи знае дъщеря ми и колко очаквам от нея да знае. Смешни ставате с това! Абсолютно вярвам,че децата на дамата/не ми се търси ника сега/говорят спокойно и 4те езика.Дъщеря ми пише,чете и говори и н атрите.Дали знае около 20 думи.Има съученици с по 4 езика и сега започват 5тия. Ама бг човек поставя всяко нещо под съмнение,щот не го е пипнал и видял Peace

Говорим за 4 годишно дете, не за ученици.

# 61
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Говорим за 4 годишно дете, не за ученици.
В някои страни училището и/или предучилищната започват от 4. Не ми е трудно да повярвам за 4-те езика.

# 62
  • Мнения: 3 784
Има значение какви са родителите като хора, характери, умения за отглеждане и общуване, ценности и прочие. Тъй че възрастта сигурно има значение дотолкова, доколкото има принос в това какви са, обаче оттам нататък всичко е строго индивидуално. Някои с годините претърпяват положително развитие, на други им е невъзможно и доста чуждо дори като идея. Оттам и фундаментално неразбиране на живота на другия и съответно всякакви такива теми идват като пейки за семки пред блока, без никакъв смисъл, освен като мегдан за кокоше бъркане в чуждия живот.

# 63
  • Мнения: 4 312
Под езици се има предвид 20 думи и това е. Не очаквайте, че толкова малки деца говорят перфектно 4 езика, колкото и надарени да са.
По темата- моите родители (осиновена съм) са били майка на 35 и баща на 45, когато съм се родила, взели са ме на 4 месеца.
Като малка винаги се притеснявах от тяхната възраст- непознати ме питаха това дядо ти ли е... По наше време се набиваше на очи, но сега на кой по дяволите му пука ? Единственото гадно е, че възрастта си казва думата, и най-лошото, което може да се случи на млад човек с възрастни родители и без особено големи възможности е да се разболеят (рак, деменции, инвалидност) и да е единственият, който може да се погрижи за тях, докато младостта му и възможнототе изтичат между пръстите. Но в крайна сметка ние сме ин длъжници, все пак са дали колкото могат, за да сме тук и сега. И това е дълг.

Изобщо не разбирам как може някой да бъде толкова категоричен по въпрос,касаещ хора,които не познава.Ела,специално на мен да ми кажеш колко думи знае дъщеря ми и колко очаквам от нея да знае. Смешни ставате с това! Абсолютно вярвам,че децата на дамата/не ми се търси ника сега/говорят спокойно и 4те езика.Дъщеря ми пише,чете и говори и н атрите.Дали знае около 20 думи.Има съученици с по 4 езика и сега започват 5тия. Ама бг човек поставя всяко нещо под съмнение,щот не го е пипнал и видял Peace

Говорим за 4 годишно дете, не за ученици.
И аз гпворя за 4 год деца. Тук се чичва училище от 4. От тел съм,няма да съм обстоятелствена,че мо е трудно. Дъщеря ми проговори на бг и английски,започна училище на 4. Англуйско училище е,преподава се холандски задължително обаче. Една от най доброте и приятелки-майка македонка,баща финландец,,учи в английското училище,живее в Холандия. Стартира с 4 езика. И не казвам,че това е нещо необикновено и е смешно да се отрича само щото не е познато

# 64
  • Сан Франциско
  • Мнения: 1 698
Факт е, че малките деца попиват езици със светкавична скорост. Наши приятели тук имат момченце на 4 години - майката е българка, бащата руснак, в детската градина и въобще навън се говори английски - малкият говори перфектно и трите езика в зависимост от това в каква обстановка е...разбира се, на ниво на 4-годишен, но това със сигурност е повече от 20 думи, както някой спомена по-горе.

Аз се чудя и мая какво имате предвид под "стари" родители. Та това е такова субективно понятие. И не, не смятам, че възраста като число е най-важната - общо физическо и психическо здраве, обучение, финансово положение и множество други фактори са също от значение.

# 65
  • София
  • Мнения: 23 096
На 50 г как ти се вижда раждането? Ето ти стари родители.

# 66
  • Сан Франциско
  • Мнения: 1 698
Ами щом го е износила жената и го е родила без проблеми - добре ми се вижда.

Аз родих първото си дете миналата Коледа на 37, а съпругът ми беше на 48. Според някои хора е време да хванем бастуните и да потеглим към старческия дом. Според други - детето ни подмладява и разкрасява. Нищо не се знае в живота - ние се надяваме още много години да си я гледаме и да й се радваме, пък каквото ни било писано.

# 67
  • Мнения: 6 700
Аз съм единствено дете, близо на 50, родена от възрастни родители по тогавашните стандарти - майка на 30 и баща на 43. Никога и по никакъв начин това не ми е пречило, дори съм се гордяла с този факт. Съпругът ми е на същата възраст, с млади родители - 22 и 26. Те за съжаление дори не успяха да разберат, че ще имат внуче. Няма ред и право за онзи свят, а ние се взехме млади и родихме преди 30.

# 68
  • Мнения: 3 610
И какво по точно искав да знаеш? Дали ще живееш дулго ли? Щом майка ти е била ОК на 38 за да те роди, знаячи има добър потенциал. Мойте аз ги родих на 51, в момента те говорят свободно 4 езика и моторната им активност е по-добра от тази на други деца на тяхната възраст

И как те чувстват- като майка или като баба?
Щото и 100 езика да говорят, половин век разлика не намаляват пропастта- ти си оставаш в другия век.
Дано имат късмет да не ги оставиш сираци преди пълнолетие.
Що за изказване на 35 може да изглеждаш като баба както външно така и вътрешно като мироглед и усет за живот цветното в него.За сираците , е Божа работа,а относно донорската  яйцеклетка е много плоско  направо глупаво.Абе мама му стара що не ви се вярва за езиците защото вашите деца не го могат и е по лесно да са на телефона или пред таблета та да можете  да сте в чата ли? Нямате допирн и точки нито до семейството да знаете какъв им е потенциала и умствения багаж как не се намери някой да каже евала браво на детето на родители те аз ще го направя дано провлача крак.Шапка  ти свалям че си родила на 51   искам и моите  близнаци да знаят езици като твоето дете.

Последна редакция: вт, 17 окт 2017, 21:16 от cia_maritima

# 69
  • Мнения: X

П.П.П. Искам сериозни данни за това, че децата на по-възрастни родители били по-умни. Изречения, започващи с "науката знае" и "учени откриха", са меко казано несериозни и подходящи за жълт вестник. .

Изследване от Швеция с 1.5 милиона става ли?

Децата на по-възрастни майки са по-високи, по-малко вероятно е да напуснат училище,
дисциплинирани
по-вероятно е да продължават към университет
обвързано с горното+"придобита" родителска последователност и осъзната отговорност
и постигат по-високи тест-резултати от свои братя и сестри, родени преди тях.
Следствие.., но не фундаментално.
Образованост не е равнозначно на умност!  Wink
Чудя се как при толкова добра държавна социална политика Швеция е на 60-то място на ИОМ,
а България е на 18-то.
Родителите на тези деца, доказано проявили се не са ги родили над 30г.
Проучете, поне за БГ!
Корея, Китай, Виетнам....!
справка:
http://imo-official.org/year_country_r.aspx?year=2017
Подхранването на илюзии е добра практика, НЕкореспондираща  с научни доказателства.
Няма научно, генно обусловено такова доказателство.

Последна редакция: вт, 17 окт 2017, 21:42 от Анонимен

# 70
  • Мнения: X
... а аз щом то казвам, че на 57+ ще чакам девойките на 20-30 40 на финала има реална база, а не теоретична за това ми твърдение. Просто съм си в форма, съжалявам ако не ти харесва Simple Smile
Поздравления за добрата форма и дай Боже дълги години да си все така, но шансовете ти да се сравниш с 20-30-40-годишни жени, които също са в добра форма, са минус 100.

# 71
  • Мнения: X
но шансовете ти да се сравниш с 20-30-40-годишни жени, които също са в добра форма, са минус 100.
  Peace
 hahaha
Като за начало може и с такива като мен да започне-48годишни, 48килограмови....
Start (нисък, висок), по избор.
Терен-непредвидим.  Hug

# 72
  • Мнения: 7
Благодаря на всички за отговорите!Сега сякаш че ми олекна малко,защото наистина ми е много тъжно!

# 73
  • София
  • Мнения: 24 839
Благодаря на всички за отговорите!Сега сякаш че ми олекна малко,защото наистина ми е много тъжно!

Всъщност, защо ти е тъжно?
Ти си на ред- ти решаваш кога да имаш деца и дали да зарадваш родителите си с внучета. Peace

# 74
  • Мнения: 297
но шансовете ти да се сравниш с 20-30-40-годишни жени, които също са в добра форма, са минус 100.
  Peace
 hahaha
Като за начало може и с такива като мен да започне-48годишни, 48килограмови....
Start (нисък, висок), по избор.
Терен-непредвидим.  Hug
PAV1, сайтовете в който се цитират размерите - кг, обиколки и т.н са други.....тук темата беше за нещо по-различно, не да си ги мерим.....Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт