Не го обичам вече!

  • 56 190
  • 536
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 23 124
Що виртуални любови въртях преди много години по icq-то. Сега не мога да си представя да седя и да се обяснявам в любов с някой непознат. Без значение дали имам или нямам мъж до себе си.
Авторке, ти имаш ли намерение скоро да се срещнеш с виртуалния господин?

# 106
  • Мнения: X
Авторката няма как искрено и обективно да отговори на въпроса откога се чувства необичана. Не и сега, докато мечтае за другия.

# 107
  • София
  • Мнения: 24 839
Много на лошо ви научи Холивуд. Ето един филм Секса и Града - Кери търчи наляво, надясно и се целува с бивши, а мъжът й й подари диамантен пръстен 'да не забравяла, че е женена'. Моментално подмокряне в залата от всички жени Grinning

Постоянно се повтаря 'да бъда шастлива' като мантра, но това не е нито реално, нито логично. Щастието е емоция, моментна. Никой не е щастлив постоянно или дори в по-голямата част от времето. Да си би означавало тежки психологически проблеми и изменения - само идиотите се хилят щастливо постоянно и им тече лига от устата. Ето например днес съм се почувствала щастлива веднъж докато се боричках с децата. После ги овиках (в разумни граници) емнайсе пъти, за да не 1. яздят кучето 2. бършат пода с котката 3. обядват със сладолед. Мъжът ми не ме прави щастлива - нито в началото на връзката ни, нито сега, години по-късно. С него ми е спокойно, сигурно, уредено. Не очаквам да изскача от ъглите с еротично бельо и да ме мятка по кревата или с букети цветя и разпръснати рози да маркира пътека до спалнята. Очаквам да е отговорен баща, да извежда кучето, да изхвърля боклука и да ме подкрепя - финансово, емоционално, психологически и чисто фактологически - и той го прави. Това е повече от достатъчно, всичко останало са глезотии и нереалистични очаквания, които ще ви изядат главата.

+1000  bouquet

# 108
  • Мнения: X
Авторката няма как искрено и обективно да отговори на въпроса откога се чувства необичана. Не и сега, докато мечтае за другия.
Именно. На нас изобщо не трябва да отговаря, но е задължително да отговори на себе си. Май съветът на Краси ще се окаже най-точен в случая.

# 109
  • Мнения: 39 571
Каква чаша Уиш? Кана!

# 110
  • Мнения: X
А, това е приказка!

# 111
  • Сф
  • Мнения: 10 735
Е да де, ама има разлика между " не ме кефиш щото просто не ме кефиш" и " не ме кефиш щото срещнах друг"
И понеже другия в случая е виртуален, най - лошия съвет е да си тръгва. Аз също смятам, че виртуалния дава причината за тия мисли. В крайна сметка ще трябва да проведе разговор с таткото за бъдещето .Не става ясно той изобщо какво смята по въпроса за раздяла.Като е толкова нещастна авторката, защо не са разговаряли за раздяла досега? А точно сега идва смелост с виртуалния?А той явно предлага нещо...за какво да си говорят 6 месеца иначе...Явява се катализатор явно, но ..от думи до дела има разлика.А и днес едно, утре друго.Инфантилна ми е историята просто.На никой не му хрумва ей така, че не обича другия, все някоя тръпка ще да се е появила.

# 112
  • София
  • Мнения: 23 124
Май съветът на Краси ще се окаже най-точен в случая.
Аз затова тактично й зададох въпроса дали смята скоро да се срещне с ухажора на живо.  Wink Да видим тия пеперуди ще хвърчат ли, ще измират ли...

# 113
  • Мнения: X
Много е важен отговорът на въпроса кога авторката се е превърнала в част от интериора (ако се е превърнала в такава). С този мъж са от 10 години заедно. Дали би му родила две деца, докато се чувства като част от интериора? А, ако се е почувствала отскоро така, добре е да потърси причината. И дали новата виртуална краста няма нещо общо с това?
А пък ако е още в майчинство с второто дете, картинката става от ясна по-ясна....    Laughing
Значи, живеят добре, тя се е навила на две деца с него (ако помня, и без брак), и изведнъж, след няколкомесечна виртуална забивка с нЕкой "принц" решава, че мъжа й вече е скучен, инертен, неинициативен  и т.н., и не го ще.Не й предизвиква пеперуди в стомаха както новата "лИбов".
Ами, сори, ама за мен е супер несериозна причина да отстраниш децата от баща им, който явно се грижи добре за тях, след като авторката ОЧАКВА той и ЗАНАПРЕД да го прави, въпреки евентуалната им раздяла.
Ако той беше безхаберен и незаинтересован към децата, тя хич нямаше да се поколебае да го напише.А аз такова нещо не прочетох....значи, мъжът добър-работи, финансово се грижи, вечер се прибира да си яде салатата и ракията у дома, ама ей на, на фона на новата тръпка вече не я кефи.
Скрит текст:
Авторката няма как искрено и обективно да отговори на въпроса откога се чувства необичана. Не и сега, докато мечтае за другия.
Именно. На нас изобщо не трябва да отговаря, но е задължително да отговори на себе си.
Май съветът на Краси ще се окаже най-точен в случая.
Grinning
Ами, при така представена ситуация, това според мен е единственото решение, което ще я отрезви и ще си седне на четирибуквието.

# 114
  • Мнения: 39 571
Викаш, може сексът да не и хареса  Mr. Green

# 115
  • Мнения: X
Е, човек, ако не си седне на г@за, винаги може да падне по г@з.

# 116
  • София
  • Мнения: 23 124
Викаш, може сексът да не и хареса  Mr. Green
Положението може да е толкова зле, че и до там да не се стигне.  Laughing На живо не е като през чата.

# 117
  • Мнения: X
Викаш, може сексът да не и хареса  Mr. Green
Е, нали писах .....    Laughing  ако чак пък толкова й хареса и виртуалния се окаже Принцът на бял кон, никога не е късно да си разпердушини семейството.
Просто казвам да не слага каруцата пред коня.

# 118
  • Бургас
  • Мнения: 3 600
ако чак пък толкова й хареса и виртуалния се окаже Принцът на бял кон
обикновено в реала, насреща се оказва, че  е само коня му  Laughing

# 119
  • Мнения: X
Е, именно заради разминаването при нас и дълбоките различия, и в крайна сметка съжителството, аз така и не се реших на второ дете от БНД-то. Когато вече нямаш емоционална връзка с човека, не говоря за пеперуди и влюбеност, а чисто човешки взаимоотношения, не виждам как може хората да се чувстват добре заедно и най-вече как това ще е добре за детето/децата. Не говоря изобщо за секс, а за най-простички и обикновени семейни неща-усмивка, благодарност, уважение, изслушване един на друг, следване на съвет, съобразяване един друг. Когато тези неща ги няма, не виждам смисъл да се продължава. самата мисъл, че не знаеш човекът, с който живееш в какво настроение ще се прибере и дали някоя твоя дума няма предизвика гаден поглед или подмятане, е болезнена и побъркваща. Да се оглеждаш на всяка крачка, да внимаваш за всяка дума, да се съобразяваш с всяко свое действие.... това е лудост...Поне за мен....А в дадената ситуация при мен изобщо не ми минава мисълта да се огледам за принц, с кон или без такъв...за момента ми стига мъжко внимание и претенции.

Общи условия

Активация на акаунт