The Ordinary

  • 149 823
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 3 632
DECIEM препоръчват следния режим при хиперпигментация:

сутрин - Alpha Arbutin 2% + HA, Niacinamide 10% + Zinc 1%, Magnesium Ascorbyl Phosphate 10%;
вечер - Alpha Arbutin 2% + HA, Azelaic Acid Suspension 10%;

Ползвам ги без Magnesium Ascorbyl Phosphate 10% и мисля, че имам видим резултат.

Вече са ясни три от петте нови продукта, които ще пуснат следващата сряда - бюфет с медни пептиди, масло от морски зърнастец (облепиха) и масло от пореч. В зависимост от цената, може да пробвам новия бюфет, не мисля, че стария беше нещо незаменимо. И евентуално маслото от пореч.

# 691
  • Мнения: X
Маслата ще ги поръчам, но бъфет за мен беше продукт, който вземам с мен като пътувам. Повече не бих го поръчала.

# 692
  • Мнения: 3 632
Ascorbic Acid 8% + Alpha Arbutin 2% на сравнително разумна цена и Ethylated Ascorbic Acid 15% Solution на границите на разумността са последните два нови продукта.

“Buffet” + Copper Peptides 1%
При цена 28.90 CAD/USD/EUR/GBP май е по-добре да се вземе CAIS  Scream

# 693
  • Мнения: 18 542
Ще ги пропусна тези. Медните пептиди не са доказани като ефективност, а Бюфет и без това не ми понася добре в комбинация с трет. От АА не видях голям ефект след две шишета,но ако реша да го ползвам пак, ще си взема отделно от аскорбилова, която така или иначе ползвам с друг продукт.

Взех си на NIOD Survival 30 и съм доста разочарована. Не изсъхва сума ти време, лепне докато не изсъхне и е доста бял за лицето ми (което ми е най-малкия проблем). Иначе като изсъхне е добре и не ми суши толкова колкото другите минерални, но нямам половин ден буквално, да го чакам да съхне.  Crossing Arms

# 694
  • Мнения: 3 632
... Взех си на NIOD Survival 30 и съм доста разочарована...
Хм, това не ми харесва. Обмислям го от известно време, защото май пак няма да си спазят сроковете за слънцезащитата. Но ако ценообразуването им е като при бюфета, по-добре да търся нещо друго.

https://theordinary.com/product/rdn-advanced-retinoid-2pct-30ml?redir=1
Това мога ли да го цапотя всяка вечер или да го въвеждам постепенно?

# 695
  • Мнения: 18 542
Аз доста време му се точех и много ме е яд. Ще го помъча още, но определено не ме грабва както предполага цената му...  Naughty

Според мен можеш всяка вечер емулсията. Аз я ползвах в комбинация с млечната киселина (10% както се оказа, а през цялото време си мислех, че имам 5%  ooooh!  hahaha и ми беше доста добре, но тогава кожата ми беше мазна и като цяло не особено чувствителна да не кажа хич.

# 696
  • Мнения: 2 439

https://theordinary.com/product/rdn-advanced-retinoid-2pct-30ml?redir=1
Това мога ли да го цапотя всяка вечер или да го въвеждам постепенно?

Това го мажа и под очите, така че се съмнявам да ти раздразни.
Аз мажа почти всяка вечер https://theordinary.com/product/rdn-retinol-1pct-in-squalane-30ml?redir=1 и нямам раздразнения. В останалите две вечери мажа Alpha Lipoic Acid 5%.

# 697
  • Мнения: 559
Ползвам нициамид, матриксил, еук и аргилерин. От първото съм доволна, но освен него, друго май няма да повторя, не ме дразнят, но и не виждам особен ефект от тях. Иска ми се да почна някаква киселина, може ли да ми препоръчате нещо за начало? На 40 съм, в момента, благодарение на ниацинамида, кожата ми е чиста (имам някоя и друга черна точна де), тенът ми е равен. Иска ми се нещо за озаряване и стягане. И още един въпрос? Киселините всяка вечер ли се ползват или по-рядко? Благодаря ви Simple Smile

# 698
  • Мнения: 914
Много хвалят тази Alpha Lipoic Acid 5% - аз не се въздържах и я поръчах, но още не е дошла, за да имам лични впечатления. Два пъти седмично май пишеше да се ползва. Обикновено са поне през ден такива продукти.
(За тоника с 7% пише всяка вечер.)

# 699
  • Мнения: 925
Имам млечна киселина 10%, която ползвам 6 поредни вечери. Нямам проблем, чувствам кожата си чиста и с ясен тен. На седмата вечер ползвам 30% гликолова киселина. Това е уникален продукт за мен, след десет минутно седене с нея, кожата ми е обновена и много гладка и мека. След него нанасям хидратиращ крем, иначе ми изсушава.

# 700
  • Мнения: 2 840
За изравняване на тена  какво ще ми препоръчате да си взема Simple Smile

# 701
  • Варна
  • Мнения: 181
Аз също много харесвам ниацинамида и ползвам вече трета опаковка. Бих препоръчала алфа липоевата киселина, аха 30 с 2 процента бха и гликоловия тоник. И от трите съм много доволна. Кожата ми беше комбинирана, със склонност към образуване на комедони и тези продукти я преобразиха. Разбира се, експериментирам постоянно и сега се ориентирам в азиатската козметика.

# 702
  • Мнения: 992
Здравейте от мен!
Прочетох цялата тема и като резултат реших и аз да опитам продуктите на марката, но...съм много объркана с каква комбинация да започна и ми е необходим съвет/препоръка от по-опитен човек.
Кожата ми е чувствителна, тънка и суха, като в зоната на носа и брадата има склонност към образуване на комедони, от миналото лято (въпреки внимателното поставяне на слънцезащитни продукти) придобих 2-3 пигментни петна, а около очите имам фини линии, които се забелязват, когато се усмихвам и тъмни кръгове при умора.
Благодаря предварително на отзовалите се!

# 703
  • София
  • Мнения: 164
Здравейте момичета, моля за съвет как да се справя със ситуацията - правя опит да се регистрирам и да направя поръчка с набелязаните до момента неща, но не ми се получава. Нито мога да се регистрирам, нито се натрупват продукти в кошницата...

# 704
  • Мнения: 18 542
Смени браузъра или/или изчисти кукитата. При мен си работи.

Общи условия

Активация на акаунт