Пейпал - помощ - 13-та тема

  • 61 831
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • ...край Дунава
  • Мнения: 212
Здравейте, трябва да изпратя една не малка сума пари на човек в UK. Сметката му е а паунди, моята е в лв.
Какъв е курса на паунда в ПП и каква ще е сумата за превода?
Става дума за 4000паунда.

# 706
  • София
  • Мнения: 3 157
Ако не се касае за покупка, а просто за превод на пари към банкова сметка в UK, бих използвала https://www.paysera.bg https://transferwise.com
ПП е по-скоро за защита от евентуални измами при пазаруване.

# 707
  • София
  • Мнения: 1 983
И  на мен ми излезе проблемът със Standart и Instant transfer. Въпреки, че задавам Стандарт, пейпал автоматично ми слагаше Инстант. Писах им за проблема. Отговориха, че е локален проблем за България и се извиниха. Също така, че дори да ме прехвърля към Инстант ( след зададен Стандарт трансфер), то обикновено взима такса за Стандарт. И аз така направих. На последната стъпка ми даде че е теглено 1% такса, но парите още не са дошли, така че предполагам е отчело Стандарт трансфер и сега остава да чакам да видя колко пристигат в банката. Ако ми е взет 1% казаха да им пиша и че ще върнат парите.

# 708
  • Мнения: X
Можете ли да ми кажете коя е най-подходящата българска банка, с най-ниски такси при теглене на пари в чужбина. Искам да си открия валутна сметка и да прехвърлям пари от Пейпал.
В момента имам на ОББ, имат 1% при тегленето + такса, отделно при прехвърлянето на по-висока сума към ОББ взимат такса 35 лв.
Обмислям да си открия сметка в ДСК, дали е по-добър вариант ?

# 709
  • София
  • Мнения: 3 157
 10001 Трудно някой ще ти даде отговор, съобразен точно с твоите нужди.
За Германия, теглене от банкомати на автомат на Хипоферайнс, с карта от Уникредит е безплатно. Не съм чела за таксите им за входящ валутен превод, както и не знам за коя държава те интересува.

# 710
  • Мнения: 5 173
Можете ли да ми кажете коя е най-подходящата българска банка, с най-ниски такси при теглене на пари в чужбина. Искам да си открия валутна сметка и да прехвърлям пари от Пейпал.
В момента имам на ОББ, имат 1% при тегленето + такса, отделно при прехвърлянето на по-висока сума към ОББ взимат такса 35 лв.
Обмислям да си открия сметка в ДСК, дали е по-добър вариант ?
Тук е систематизирано всичко в таблици: https://www.bnb.bg/PaymentSystem/PSComparisonOfPSProvidersFees/P … ersFees/index.htm
Ако ще се теглят пари редовно в чужбина, по-добре да се открие сметка в тази държава.

# 711
  • Мнения: 1 422
От догодина таксите за изходящи валутни преводи трябва да се изравнят с таксите за преводи в БГ, входящите валутни преводи също ще са без такса. Като освен това тегленето от банкомат в чужбина също трябвало да струва колкото в БГ /така каза някакъв банкер по телевизията тия дни/. Аз още чакам УниКредит да отразят тия промени в тарифата си, но засега се ослушват нещо..

# 712
  • Мнения: 5 173
От догодина таксите за изходящи валутни преводи трябва да се изравнят с таксите за преводи в БГ, входящите валутни преводи също ще са без такса.
От 15.12 тази година. https://money.bg/business/izravnyavat-bankovite-taksi-na-15-dekemvri.html
Затова банките си вдигнаха таксите за междубанков превод в България. Wink

# 713
  • Мнения: X
Привет, върнах десетина страници назад, но не си открих информация- за колко дни постъпва по картата, прехвърлената сума от пейпол сметката. За опцията Стандарт. При вас за колко време постъпват?

# 714
  • Далече, далече...
  • Мнения: 96
Ако някой не си е активирал получаване на смс код за логване в ПейПал акаунта, е добре да го направи - почти е невъзможно да се хакне акаунт, ако освен парола трябва да се въведе и еднократен код при всяко влизане.
А, от къде можем да активираме тази услуга и заплаща ли се тя?

# 715
  • Мнения: 1 422
Ако някой не си е активирал получаване на смс код за логване в ПейПал акаунта, е добре да го направи - почти е невъзможно да се хакне акаунт, ако освен парола трябва да се въведе и еднократен код при всяко влизане.
А, от къде можем да активираме тази услуга и заплаща ли се тя?

От Settings/Security/2-step verification, не се заплаща

# 716
  • Мнения: 8
Здравейте! Искам да закупя компютърни компоненти от частно лице директно през пейпал. Как се прехвърлят парите и се отчита че съм купувач , за да са ми застраховани.
Ще съм признателен.

# 717
  • Мнения: 5 173
Здравейте! Искам да закупя компютърни компоненти от частно лице директно през пейпал. Как се прехвърлят парите и се отчита че съм купувач , за да са ми застраховани.
Ще съм признателен.
"Send & Request" и следваш стъпките. По някое време ще ти се отвори този екран и трябва да избереш долното. В мобилната версия ще е нещо подобно. Искай имейла на продавача, а не директен линк, защото има възможност за дарения и може да се прецакаш.

# 718
  • на пистата
  • Мнения: 5 819
Опитвам се да мина по курса на банката.Преди ставаше както е на първа страница.Сега след като натисна  колелцето (горе, вдясно на екрана, до 'Log Out');
3. 'Payments'; излиза това

Съща така искам да регистрирам друга карта и не намирам къде

# 719
  • София
  • Мнения: 791
Присъединявам се към последния въпрос, от къде да настроя плащането да е по валутата на фактурата? Не става от колелцето в дясно, както преди.

Общи условия

Активация на акаунт