Момче или момиче е Априлското ни мъниче

  • 71 958
  • 735
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 1 179
Аз от началото досега (вече 31 г.с.) 8 кг. съм качила. Не се ограничавам в храната като количество, а по - скоро в качеството. Пастички, вафлички, банички и др. подобни храни без никаква хранителна стойност не хапвам редовно, както преди, така и сега. Повече плодове, зеленчуци, крем супи, пълнозърнест хляб, варива приемам. На старта бях 49 кг. Бебето досега върви добре на размери, явно качвам само "на корем". В понеделник съм на трета ФМ, тонове и ЖК.

# 541
  • Монтана
  • Мнения: 273
И аз съм по-едра и за мое щастие имам 6кг. от началото качени и то само на корем. Grinning Бебето върви даже с 2 дни напред според АГ. Дано не напълнея сега рязко, малко остана до края.

# 542
  • Мнения: X
Малиш от началото до сега съм качила около 20 кг и сега този застой ми се видя малко странно. Не съм на диета но определено апетитът ми намаля спямо втория триместър.
Лично мнение не се притеснявай. Аз от началото до началото на януари бях качила 12-13 кг  и спрях заради диетата. Началото на януари бебето ми го измериха между 800 -1000 гр. А началото на февруари беше 1500 гр.
Гледай да приемаш повече плодове и зеленчуци и протеини.... и внимавай с въглехидратите. Пий си витамините и всичко ще е наред

# 543
  • Мнения: 4 785
Много мои познати точно пък в 8 и 9 нищо не качиха, няма повод за притеснение, различни организми просто Simple Smile

# 544
  • Мнения: 23
Kikair, и при мен е така. До 8мия бях качила 16кг., а сега от 2 седмици нито качвам килограми, нито имам апетит Rolling Eyes

# 545
  • Варна
  • Мнения: 769
Здравейте, и аз доста напреднах с килцата. Днес влизам в 30 г.с ,а съм вече +15 и доколкото разбрах лекарят, който съм избрала да ме изражда не гледа с добро око на много качените килограми. Все още не съм се срещала с него, но тази седмица или най-късно другата предстои да се видим. И по повод на раждането, май бях питала по-рано, но никой не ме отрази, та да питам отново мамите, които ще раждат нормално, мислите ли да ползвате епидурална упойка и какво ви е мнението като цяло. Много се чудя, а трябва да съм горе долу наясно със себе си ,когато се срещна с лекаря.

# 546
  • София
  • Мнения: 2 271
Аз до края на 5-и месец, нито бях качила, нито ми личеше, че съм бременна. За 6-и и 7-и месец качих 9 кг. и ми е малко тежичко, защото не съм свикнала. Като клекна, после ставам като щангист Smile Като е хубаво времето, гледам да се разхождам, но бързо ми натежава корема ниско долу и ме е страх. Общо взето, или се движа с колата, или лежа в къщи.

# 547
  • Мнения: 47
И по повод на раждането, май бях питала по-рано, но никой не ме отрази, та да питам отново мамите, които ще раждат нормално, мислите ли да ползвате епидурална упойка и какво ви е мнението като цяло. Много се чудя, а трябва да съм горе долу наясно със себе си ,когато се срещна с лекаря.
На мен ми е първо раждане. За момента всичко върви добре и се надявам да си родя нормално. Аз съм си наумила, че ще раждам без каквато и да е упойка. Казаха ми че с упойка не можеш да контролираш напъните тъй като не усещаш кога са контракциите и има по-голяма вероятност от разкъсвания.
Аз съм вече в 34г.с. и съм качила над 12 кг., а знам че последните месеци се качва най-много и си представям какво слонче ще стана Grinning

# 548
  • UK
  • Мнения: 1 918
Аз в 31 седмица съм +10 кг. някъде - според мен са в рамките на поносимото.
Мисля да раждам нормално, евентуално ще се помъча без упойка, но ако видя, че болката е повече от това, което мога да понеса и раждането е много дълго, ще си поискам епидурална. Чудеса от храброст не мисля да показвам, никой няма да ми даде медал после.

# 549
  • Мнения: X
Аз съм 32 седмица. Качила съм 13-14 кг. Второ дете ми е. Първото напирах да е нормално. Родих след 14-15 часа чакане с форцепс, епизотомия и епидурална.
Ако сега трънем кум нормално със сигурност пак ще искам упойка. Всичко се усеща като контракции и напъни, само болката я няма.

# 550
  • Варна
  • Мнения: 769
Аз също мислех да пробвам без упойка, но всъщност не във всяка болница позволяват да решиш на момента ( до колкото разбирам от всичко изчетено и споделено от вече раждали мами),  или искам или не искам и това се решава в предварителна уговорка с лекаря. Относно контракциите, на мен ми беше обяснено,че с епидуралната упойка се усещат и си напъваш, но болката я няма или е притъпена.

# 551
  • Мнения: X
И аз съм качила 12 кг. Надявам се на естествено раждане. Ще ходя на консултация с анестезиолог специално за упойките, защото съм на силно антитромботично лечение и приемам аспирин, а това значително затруднява работата на анестезиолога.

# 552
  • Мнения: 47
Мисля, че е полезно да се прочете тази статия http://www.rodilnitza.com/blog/birth/epiduralnata-epidemia/

Последна редакция: пн, 19 фев 2018, 15:16 от Petya1733

# 553
  • UK
  • Мнения: 1 918
Мисля, че е полезно да се прочете тази статия http://www.rodilnitza.com/blog/birth/epiduralnata-epidemia/

Статията е от 1999г., а като гледам кои са авторките не се учудвам, че е толкова едностранчива.

# 554
  • Мнения: 1 179
Аз мисля да използвам упойка, ако няма медицинска пречка, и ще си заявя желанието. Мисля, че не съм от "майките-героини", които искат да  усещат всичко при раждането и да кърмят до 10 - годишна възраст на детето. Спомням си разказ на моя приятелка, която роди преди 3 години. Когато се видяхме все още беше в шок от раждането  - от болката, която е имала. На въпроса ми - защо не си е поискала упойка, тя каза, че искала да усеща всичко, да бъде "натурално" раждането. Когато обаче болката станала нетърпима за нея (всеки има различен праг), поискала, но вече не можело да й поставят, има си време, когато се поставя.
В болницата, в която ще раждам, ще мина задъжителна консултация с анестезиолог (такава е практиката) и с него ще обсъдя страховете и очакванията ми.

Общи условия

Активация на акаунт