Момче или момиче е Априлското ни мъниче

  • 71 931
  • 735
  •   2
Отговори
# 585
  • Мнения: X
ми, май не ми се яде, имам повече движение, защото мм е командировка и аз върша всичко
бебка се е обърнала седалщно, видях днес а също ми се прозя докато я гледахме на ехо

# 586
  • Мнения: 1 179
ми, май не ми се яде, имам повече движение, защото мм е командировка и аз върша всичко
бебка се е обърнала седалщно, видях днес а също ми се прозя докато я гледахме на ехо
Според мен е от това, че се движиш повече. Не е притеснително, ако си в границите, нормални за бременни.
Ако обаче продължи, ще трябва да се консултираш с АГ. Може да ти изпише да поемаш допълнително протеин.

# 587
  • Мнения: 4 785
Аз снощи бях на преглед на очите - ретини и дъна са ок и съм с разрешение да разждам естествено Hug Диоптрите са ми около -6. Малко се бях настроила, че няма да стане и сега ми е голям кеф, другата седмица съм при АГ да ѝ кажа и на нея, сега вече всичко си зависи от бебока, ако е писано ще е естествено.

# 588
  • Мнения: 1 179
При мен бебето е заело главично предлежание. Усещам промяната може би от 29 г.с. И аз ще раждам нормално, ако не излезе проблем.

# 589
  • Варна
  • Мнения: 769
Охх, на мен пък нещо апетитът ми се е отворил и все гледам да хапвам нещо през 2 часа, което съчетано с обездвижването ми ,не е много ок. В коя седмица се прави очния преглед, че аз бях в събота на ЖК и забравих да питам за направление за офталмолог, а следващата ми консултация е чак на 24.03, т.е ще бъда в края на 34 г.с?

# 590
  • Мнения: 1 179
Охх, на мен пък нещо апетитът ми се е отворил и все гледам да хапвам нещо през 2 часа, което съчетано с обездвижването ми ,не е много ок. В коя седмица се прави очния преглед, че аз бях в събота на ЖК и забравих да питам за направление за офталмолог, а следващата ми консултация е чак на 24.03, т.е ще бъда в края на 34 г.с?
Желателно е да е в 7 или 8 месец, така са ми казвали офталмолози. Аз ходих в средата на януари и бях в 7 месец.
Все пак, ако тръгне раждането по - рано (дано не ни се случва), АГ-то да е наясно как да води раждането.

# 591
  • Мнения: 4 785
Охх, на мен пък нещо апетитът ми се е отворил и все гледам да хапвам нещо през 2 часа, което съчетано с обездвижването ми ,не е много ок. В коя седмица се прави очния преглед, че аз бях в събота на ЖК и забравих да питам за направление за офталмолог, а следващата ми консултация е чак на 24.03, т.е ще бъда в края на 34 г.с?
Е, аз го правих вчера, днес влязох в 34. Не съм следила седмица, в която да отида. Изчаках до сега, за да е хем по-актуално, хем пък да са наясно може или не може да е естествено, ако бебето нещо реши да тръгва по-рано. Само с това се съобразих. Пък и аз трябва да се настроя на някаква вълна, не че не се случва всичко в последния момент, ама все пак.

# 592
  • София
  • Мнения: 68
Здравейте, мами. Включвам се отново в темата с едно по-различно питане. Четох, че музиката и човешката реч влияят на бебето по време на бременността. Какви са мненията ви и какво бихте ми препоръчали?

# 593
  • София
  • Мнения: 2 271
Музиката на Моцарт действа доста успокояващо на бебчетата. Има такива компилации в YouTube.

# 594
  • Мнения: 23
Здравейте, мамчета. Аз съм в 34 г. седмица, за сега всичко е наред за да се случи нормалното раждане на малката ми бубка. На последният ми преглед доктора ме попита дали съм мислила за епидурална упойка, а аз съм си мислила, но имам леки колебания. Таа въпроса ми е вие на какво мнение сте 🙄🙄🙄

# 595
  • Мнения: X
Здравейте, мамчета. Аз съм в 34 г. седмица, за сега всичко е наред за да се случи нормалното раждане на малката ми бубка. На последният ми преглед доктора ме попита дали съм мислила за епидурална упойка, а аз съм си мислила, но имам леки колебания. Таа въпроса ми е вие на какво мнение сте 🙄🙄🙄
Твърдо за упойка при нормално раждане.. усещаш всичко но няма болка

# 596
  • Мнения: 23
Аз се притеснявам, понеже една позната ми каза, че когато родиш с епидурална, шевовете били значително повече.. Вярно ли е това или...😐

# 597
  • Мнения: X
Аз се притеснявам, понеже една позната ми каза, че когато родиш с епидурална, шевовете били значително повече.. Вярно ли е това или...😐
Аз не мога да бъда обективна... след като ми сложиха епидуралната, загубиха тоновете на детето и ми правиха форцепс и епизотомия на 7 см разкритие ... и бях с мнооооого шевове

# 598
  • Мнения: 1 179
И каква е връзката между обезболяването, големината на главата на бебето и размера на разкритието?
Както по - горе са казали, усещаш всичко, но няма болка. Можеш да контролираш напъните. Разкъсвания според мен се получават от по - голяма глава на бебето и малък размер разкритие.
Има методи за избягване на разкъсвания - упражненията на Кегел и масаж на перинеума.

# 599
  • Варна
  • Мнения: 769
Моят лекар ми обясни, че понякога,когато се сложи упойката и се стигне до пълно разкритие и моментите,когато трябва да се напъва, жената изгубва усещането и не може да напъва ефективно, тъй като не го усеща, това доста забавя процеса, бременната се уморява и се налага намеса. Въпреки това не мисля да се правя на героиня,защото всичко е строго индивидуално и ако реша,че имам нужда бих си поискала на момента. Лошото е, че доколкото разбирам упойката се слага до към 4 см разкритие, след това не е възможно.

Общи условия

Активация на акаунт