Темата за СТИВЪН КИНГ - №14

  • 66 671
  • 744
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 21 451
В Рулит го има Институтът, аз оттам го свалих.

# 331
  • Мнения: 2 475
Благодаря, прочетох я на един дъх. Институтът.
Добра!
Отново действието се развива в Мейн!
По нещо ми напомни на Подпалвачката. Съвсем смътно, не знам защо, на Повелителят на мухите, също.
Сякаш бях облякла любимата си, удобна блуза, отдавна не бях чела Кинг, а ми е в топ 3 по любими автори!
Благодаря, момичета!

# 332
  • Мнения: 547
Ако някой все още не е чел "Сблъсък" - сега е моментът! Scream

# 333
  • Мнения: 6 876
Ако някой все още не е чел "Сблъсък" - сега е моментът! Scream
Хахахха, аз зарди това я прочетох миналата седмица. Joy

# 334
  • София
  • Мнения: 4 899
"Сблъсък" е толкова харесвана, че чак ме е срам да споделя колко трудно, мудно и отегчително четиво беше за мен.
Филмът ми хареса в пъти повече от книгата, макар и нискобюджетен и естествено неоценен като добър.

Ако покрай коронавирус-истерията си търсите подобни четива, "Щамът Андромеда" на Крайтън е класика - не е Кинг, но си заслужава.

# 335
  • Мнения: 6 876
Аз споделих по-горе на мен какво не ми хареса в "Сблъсък". Твърде омешани ми бяха двете сюжетни линии.
Ще прочета "Щамът Андромеда" при първа възможност.
Може ли да ми препоръчате четиво подобно на "Институита"? "То" и "Живата факла" съм ги чела по няколко пъти, така че ми се иска нещо ново.

# 336
  • София
  • Мнения: 4 899
Точно като "Институтът" и "Живата факла" не се сещам. Но тъй като включваш и "То", разбирам, че искаш нещо за деца. "Талисманът" е хубава с главен герой дете, но продължението й "Черният дом", където детето вече е порастнало, е много брутална. Друга брутална пак с дете, е новелата "Библиотечна полиция" от сборника "Четири след полунощ". "Добрият ученик" също е добра новела, която обаче стъпва малко върху исторически факти.
А ако ти се чете за затвор - "Изкуплението Шоушенг" и "Зеленият път".
Това по темата Кинг.

"Пазители" на Дийн Кунц си заслужава вниманието, макар да става въпрос за куче.
"Книга за гробището" на Нийл Геймън - готик-атмосфера с намигване към
Скрит текст:
детската "Книга за джунглата"
И най-изтрещялата книга, която съм чела в последните 5 години - "Библиотеката на Въглен връх" на Скот Хокинс.

Не знам дали съм нацелила вкуса ти, но щом си в тази тема, горепосочените книги няма как да не ти грабнат вниманието, дори някоя да не ти хареса на 100%. Innocent

# 337
  • Мнения: 6 876
Уау, мерси за препоръките.
Чела съм повечето предложения на Кинг - Зеленият път, Библиотечна полиция, Добрият ученик, Изкуплението Шушенк, Тялото.
Ще погледна другите предложения, но като цяло си търся нещо с атмосферата и сюжета на Живата факла и Институтът - правителствени организации, паранормални способности, сблъсък с “лошите”. Това ми хареса в Сблъсък (проект “Синева”) и Мъглата (“Стрела”).

# 338
  • София
  • Мнения: 4 899
Днес приключих една книга, която много ми хареса и сигурно съм още под нейното влияние, затова ще ти препоръчам и нея. Става дума за деца в пилотска школа, за самолети /но не точно/, има правителствена организация, въздушни битки, мистерия .... и всичкото това в бъдещето, на друга планета. Книгата е нещо средно между военна фантастика и анти-утопия. И е много хубаво написана, с чудесен стил.
Става въпрос за "Към небето" на Брандън Сандерсън. Очаква се и продължение, но самата тази първа част си е завършена и отговаря на зададените в нея въпроси. А главната героиня е чудна Simple Smile .

# 339
  • Мнения: 5 776
Продължението е малко по-слабо за мен, защото има намесена доста политика и по-малко тийн щуротии, но все пак си е доста добро. Все пак съм горд притежател на "Към небето" с уникалната корица! Дори си я купих след като вече я бях прочела от приятелка.

Подкрепям с две ръце и предложението за "Библиотеката на Въглен връх", много изтрещяла книга!
Мога да добавя и трилогията на "Илуминае" от фентъзитата. Също и "Освен този живот" на Патрик Нес.

# 340
  • София
  • Мнения: 4 899
О, Мимс, отбелязвам си "Илуминае". Не съм я чувала дори Blush .
За "Освен този живот" подкрепям с две ръце! Как не се сетих за нея! Чудна!
Втората част на "Към небето" ще я чакам на български.

# 341
  • Мнения: 21 451
Ако ти се чете нещо страшно и да има Институт, можеш  да опиташ трилогията Съдърн Рийч на Джеф Вандермиър. Не е фентъзи и няма много общо и с Кинг. Но е добра, много добра Simple Smile

Има я в читанката.

# 342
  • Мнения: 2 475
Дали на някого му се занимава да излисти филмите по Кинг, моля
Изкуплението Шоушенк е шедьовър, Зеленият път също. Разбира се, има и други.

# 343
# 344

Общи условия

Активация на акаунт