Пролапс на митрална клапа, нодална тахикардия

  • 1 056
  • 2
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 305
Здравейте.
Не намерих подобна тема за дете, затова реших да пусна с надеждата да споделите опит и мнения.
Сина ми е на 6 г. От няколко месеца забелязах учестено сърцебиене и той сам започна да ми се оплаква в тези моменти. Мерихме пулса ежедневно и в тези моменти стигаше и до 185 уд/ мин...
Според педиатърката ни това било нормално за деца, но аз си знаех че нещо не е както трябва. Детето дори без физическо натоварване получаваше пристъпи.
Взехме направление за кардиолог и на първия преглед, след екг и ехограф се видя веднага проблема. Холтера още по- ясно го показа и се видяха пристъпите.
Отидохме на второ мнение в Кардиологията при д- р Велковски. Разгледа му добре сърцето на ехограф и направените му изследвания до тук.
Заключението е: постоянен пролапс на предно митрално платно с МИ 1 степен, тяснокоплексна тахикардия с характеристики на нодална. Изписа ни Дарлоб 80 гр. Каза след 2 м отново на холтер да видим дали се повлиява от лечението.Забрани спорт и подобни натоварвания.
Някое дете тук имало ли е такъв проблем? Моля споделете как премина лечението и оправи ли се?
Благодаря! 

# 1
  • Мнения: 80
Горещо ви препоръчвам да посетите кабинета на д-р Чилингирова от болница Света Екатерина. За мен тя е един от най-добрите детски кардиолози в България.

# 2
  • София
  • Мнения: 5 945
Аз съм с пролапс на митрална клапа на сърце По рождение.
Откриха ми го на 25 години при едно боледуване , лежах в болница със съмнение за ендокардит (Възпаление)  и тогава ме бяха уплашили доста, но оказа се че нямам ендокардит Не съм специалист и нито мога да ви успокоя, нито искам да ви плаша.  Мога да кажа само, че при мен това не е оказало и не оказва почти никакво влияние в живота ми , спортувам,  раждах два пъти, Казаха ми да се следя през 1-2 годни, или ако имам оперативни намеси някакви да пия антибиотик профилактично преди това. Имам близък роднина кардиолог с когото съм говорила, не мога да предам дословно обясненията му , но не ме е наплашил заради пролапса, най - общо казано. Дано и при вас да се окаже че няма да влияе върху детето по никой начин , този вроден дефект.

Общи условия

Активация на акаунт