Тахикардия в продължение на часове

  • 2 276
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 536
Здравейте , малко ми е притеснено и реших тук да попитам.
От няколко месеца имам сериозни проблеми с ускорен пулс .Изведнъж се появява от никъде и продължават часове.
Предимно нощем ,но и през деня.
Ходих на кардиолог два пъти,нищо не откриват . Anguished
Бях в болница за няколко часа ,когато веднъж ми се случи да ми прескача пулса от 70 на 150 през няколко минути в продължение на 6  - 7 часа . Пак нищо не откриха . Пратиха ме да си запазя час за изследвания в друга болница а там ми направиха само един един ехограф на сърцето.... Да съм отслабнела.. ок,ами до тогава?
Отчайвам се и ме е страх ,че нещо непоправимо ще ми се случи . Днес съм със пулс 145-150 от около 6.00 сутринта. Не знам какво да правя ? Какво може да ми има ? Случвало ли се е на някой?Пак ли в болницата да тичам?За кардиолог се чака 4-5 месеца тук..

# 1
  • Мнения: 46 511
Моят беше около 120. Оказа се проблем с щитовидната. Ако не си пускала изследвания, пусни задължително.
Иначе и аз първо на кардиолог ходих, но нищо не откриха.

# 2
  • Мнения: 1 031
Като за начало смучи валидол и пий мента, глог и валериан.

# 3
  • Мнения: 1 536
Имам проблем с щитовидната .
При първите по сериозни проблеми ми намалиха ел тироксина от 100 на 75 и после и на 50 . Вчера си взех кръвните изследвания ,в норма са ми нивата и с 50 мг . Явно 100 бяха много ,но днес пак съм зле
Имам валериан на капки ,ще пробвам

# 4
  • Мнения: 46 511
Колко ти е TSH-то?
Имаш ли инсулинова резистентност? Спазваш ли някакъв хранителен режим?

# 5
  • Мнения: 1 536
tsh е 2.36
За инсулинова резистентност не съм правила специални изследвания но бях при лекар за черния ми дроб и той ми каза ,че 100 процента имам . Явно го е разбрал от другите изследвания.Предписа метформин ,но не го взимам,защото ми става много зле от него.
От месец съм ограничила почти напълно въглехидратите ,защото имам и висока кръвна захар .
в общи линии,зле. Надявам се ,да не се гътна ,че имам все още малко дете Disappointed
С двойна доза за сън валериан,продължавам да съм с пулс 150 . Минаха 20 мин. ,дано подейства

# 6
  • Мнения: 54 413
Очевидно не си в БГ.
Иначе бих ти препоръчала консултация с електрофизиолог, каквито има в Токуда, НКБ и Сити клиник.
Но трябва да оправиш ИР, защото и високият инсулин влияе зле на ритъма.
Внезапно ли започва тази тахикардия?
А да си забелязала да се случва при навеждане?

Последна редакция: пт, 31 яну 2020, 21:54 от DeVa®

# 7
  • Мнения: 1 536
Здравейте момичета,нещата при мен се оправиха с 100 мг бета блокер
Всичко друго което пробвах , не помогна . Мислех ,че ще умра Sweat
Пет часа пулса ми не падна под 148-150 , дано това да не уврежда сърцето
DeVa , в Германия съм . Тахикардията я получавам внезапно и то в моменти на спокойствие или през нощта
докато спя .
При навеждане или движения почти не се е случвало и ако се е случило е за секунди .
ИР ,ще опитам да оправя само с безвъглехидратна диета.Дано да подейства без метформин
Благодаря ви , че се включихте  Gift Heart  Flowers Hibiscus

# 8
  • Мнения: 54 413
Браво!
Питам за навеждането, защото при мен се провокираше най-често от навеждане. И по време на сън ми се случваше. Последните дълги пристъпи бяха все посред нощ. Стигах до пулс 240.
Оправих се с аблация.
Няма да умреш, спокойно! Сърцето е много издръжливо. Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 30 142
На мен това ми прилича на нещо на нервна почва- паник атаки, безпокойство, натрупано напрежение и стрес. Защо не опиташ с валериан, мента, глог + валидол и бета блокера? Може и чай от маточина. Ако започне да ти просветва, значи лекувай и пази нервите.

# 10
  • Мнения: 4 406
Точно това се питах, а бетаблокери!
Аз имам ускорен пулс сутрин, обикновено, е и по-късно се е случвало. При мен е от ПР.

# 11
  • Мнения: 1 536
Възможно е да е от стрес и напрежение . Имам ги доста в работата ми вече две години ,пък и от много време не спя достатъчно.
Тази нощ пак си имах проблеми ,въпреки бетаблокера. Пулса почти постоянно се качваше и слизаше.
Като съм права се стабилизира.
Jerry F , какво е ПР?

# 12
  • Мнения: 54 413
Паническо разстройство, паник атаки, страхова невроза.

# 13
  • София
  • Мнения: 30 142
скитниче, защо не опиташ някаква добавка с мелатонин за известно време, за да можеш да спиш? Сънят е много важен.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Нямаш ли опция известно време да си вземеш отпуск от работа? С малко дете, на работа, в друга държава и със здравословни проблеми, самото изреждане на тези съчетание вдига пулса.

Общи условия

Активация на акаунт