Боледуване на децата ни - тема 56

  • 47 118
  • 736
  •   1
Отговори
# 120
  • Майна Сити
  • Мнения: 954
Момичета, объркана съм и моля за съвет. Никога не съм харесвала джипито ни, но в момента нямам друга алтернатива. Малкият се разболя, в петък вечерта и събота борихме температура. От тогава няма, но има една дълбока, влажна и къртеща кашлица, която е постоянна. Вечер даже не може да спи спокойно. В понеделник го заведох на лекар, прегледаха гърлото, казаха че е леко зачервено. Преслушаха го, но нищо не се чу. Каза да му давам бисептол, мукоплант, калциев глюконат, витамин С ампули, фенистил капки и тантум верде. Температура пак казвам че няма. Възможно ли да е да е някаква пневмония, за пръв път чувам такава дълбока кашлица, постоянно отхрачва и не се оправя Sad Ааа, да добавя че има и конюнктивит на едното око, което лекуваме с тобрадекс. Не знам дали е свързано по някакъв начин, но съм много притеснена  Sad

# 121
  • Мнения: 68 753
Няма ли някой пулмолог да го заведеш на частно за второ мнение. Или частен педиатър?
Кашлицата минава бавно. Аз знам, че тази мократа е за предпочитане пред суха и мъчителна.

# 122
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
След бронхитите и пневмонията на малката, не знам дали мога да сбъркам такава тежка кашлица с тия от общите вирусни инфекции. Тя е вряща, дълбока и пукаща, а ишането е учестено. Да не говоря, че и сърдечната дейност се учестява.
За кашлица най-добрия вариант е лечението й с инхалатор. Иначе от всичките изписани лекарства, които като цяло лично на мен са ми странни, смятам, че мукопланта може да има успокояващ ефект, но не и да резорбира секрета. Щом не е кашлица от постоянна хрема, смятам, а и така винаги сме практикували с лекуващите лекари, че трябва сироп, който да разтваря давещия секрет. И аз горещо препоръчвам пулмолог, нека той си прецени какво е състоянието и евентуалното лечение. Бисептолът за какво е? Заради Т и гърлото ли? На колко е детето? Аз бих включила и някакъв пробиотик, защото бисептолът много гадно се отразява на коремчетата.

# 123
  • София
  • Мнения: 7 277
Skandity, ако е пневмония, детето най-вероятно ще вдигне Т, която ще стои докато детето не се излекува. Ако няма темп. в момента, по-скоро не се притеснявай за пневмония. Кашлицата от сопол също е влажна, може да е и леко къртеща рино-фарингиална кашлица. Ако звучи кънтящо - значи е по-скоро от трахеята. Може и да слиза към бронхите - оплаква ли се от болки в гърдите? Може да му дадеш сироп за втечняване и по-лесно освобождаване от секрета. Най-добре се чува на слушалка.

# 124
  • Мнения: 68 753
Кашлица, която аз бях определила като туберколозна...тоест гадна и дълбока, педи я чу и каза, че не му е лоша кашлицата. За сметка на това една суха и повърхностна определи като лоша. Това е моя опит. С което искам да кажа на Скандити да не се филмира.
Да потърси второ мнение за нейно успокоение.

# 125
  • Майна Сити
  • Мнения: 954
Много благодаря на всички, успокоихте ме  Hug

Бисептолът ми го изписаха за евентуална инфекция, джипито има навика да го изписва на всички, в комбинация с калциевия глюконат  ooooh!

Иначе малкият е на 3 и половина, не се оплаква от нищо, скача, играе, апетитът му е огромен, даже ушите ще ми изяде. Хрема няма, носът му е отпушен, но честно казано диша през устата, явно заради кашлянето. Не знаех че сухите кашлици са гадни, не е боледувал с кашлици, за да знам тази подробност. Утре ще мина през джипито за втора слушалка и да видим ще смени ли някое лекарство, да го карам ли на снимка и ако не ми обърне внимание, ще ида на частно ако трябва. Благодаря още веднъж на всички!

# 126
  • Мнения: 1 961
при активно дете с апетит и добро общо състояние без температура не бих правила снимка. Кашлицата често е опашка на вируса

# 127
  • shumen
  • Мнения: 18 083
Скандиту,да се оправя скоро детенце.Според мен най добре го заведи за второ мнение някъде.

# 128
  • Мнения: 21 282
За взимане на носен секрет ,проблем ли ще бъде ако е капано в носа от сорта на Стеримар дозичките ?

# 129
  • Мнения: 1 874
Мисля, че не, но все пак може да изчакаш ден два без да слагаш и тях.Проблем ли имате ?

Скандиту,как сте ? Кашлица, която се кърти и  кашлица с храчки има разлика.Аз бих завела на слушалки, ако с храчки и звучи не къртещо, а задръстено или ако рудно ги откашля.Аз не за да те плаша, но при нас примерно при първата пневмония имаше температура в къщи ,като влязахме в болницата нямаше ,но си беше с бронхопневмония.Така, че явно не винаги температура е определяща.Ако имунитета е много занижен, а при нас такъв беше случея.

При нас взе малко да се чува хрип в носа от време на врене, тази нощ го чух да прокашля..та ще видим колко сме се справили с бактериите.

# 130
  • Мнения: 21 282
Лайт ,пак й текна кръв от носа снощи и лекаря в Каспела каза ако продължи да направим МБ на носа.

# 131
  • shumen
  • Мнения: 18 083
Лисе,според мен не е проблем,но изчакай ден-два,ако имаш възможност.
Лайт, как сте?

# 132
  • Мнения: 21 282
Тя май се разрани снощи и затова така стана,но да видим,дано няма проблем.

# 133
  • shumen
  • Мнения: 18 083
Лисе, дано няма проблем.
Аз сега чакам при педи за бележка за детските и ще я питам и за направление за УНГ,че от няколко дни хърка с носа, докато спи и му се запушва,а няма хрема видимо.

# 134
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Е кажете ми, може ли след 7 дни на градина пак да я втаса яко. Температура, кашлица ужасна, и сополи. Кръвните на втори ден са идеални. Всичко в норма, даже левкоцитите които при него винаги са около 10, сега са 8.76.
Аз правя инхалации за кашлицата, давам инфлуцид, нурофен и панадол за Т и тва е. Незнам какво друго да правя, както никога не ми е кашлял сега за два месеца два пъти Sob
Утре имаме час за преглед.

Общи условия

Активация на акаунт