Боледуване на децата ни - тема 56

  • 47 069
  • 736
  •   1
Отговори
# 315
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Рекомфорт по схема, чай от кора от нар, компот от дренки. Никакви сладки компоти и чайчето, никакви плодове и млечни.
Бебешки каши обича ли, ще яде ли? Лечебна хумана е препоръчителна в този период. Никакво не искам на лекарствата - да се стяга, ако иска да оздравее бързичко Hug

# 316
  • Варна
  • Мнения: 25 252
Да, обича, даже си има една каша, която и досега яде често за закуска, не е бебешка, но е същата консистенция - просо и царевица съдържа. Правя му я с малко масло и сирене и шарена сол.

# 317
  • Мнения: 68 703
Правила съм чай от сух джоджен, подправката, тъй като нямах пресен. Четох тогава, че и със сух ставало. За дрисък това. Другото са го казали.
Да пие вода, спрайт ако обича - по-лесно се притиква, слагай сламки там, да е по-интересно...да влиза течност.
Моето не яде около ден-два при такъв вирус, обикновено няма апетит. Солети и бисквити съм давала, сухоежба, че не ми е и до готвене, като е болен, обикновено е залепен за мен и иска да го гушкам постоянно, като му е лошо, та не мога да мръдна...

# 318
  • Мнения: 8 260
Чай от джоджен действа чудно за разстройство.
Сух , пресен няма значение.

# 319
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
И аз съм за чай от джоджен и кори от нар, тъкмо са на пазара сега. Аз тия дни му бях взела за фреш и корите си ги изсуших за чай.
Компот и свещички не се прилагат при разстройство.

# 320
  • Варна
  • Мнения: 25 252
Сега взех джоджен, шипки, мента, нар, мисля да направя чай от всичко Confused Сок му изцедих, естествено не го хареса ooooh! Иначе има тонус, весел е, на моменти го приболява корем, но през другото време играе.

# 321
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Отминава вече, разстройството предполагам е за финал. По-важното е, че сте овладели повръщането.

# 322
  • София
  • Мнения: 1 489
Месечинке, сега ти прочетох перипетите. Лятото с моето дете се случи така - рязко вдигане на Т до 40.5, почва да трепери, да му тракат зъбите и посинава. Ние го събличахме гол и го обтривахме с оцет и вода, само така смъкваше бързо. Давах и 15 капки хесалгин. Панадол и нурофен изпбщо не му влияеха при такава висока Т. 3 кризи такива направи за 2 дни и после се оправиха лека полека нещата.
Да се "похваля" - и ние сме в кюпа на болните с повръщане. В понеделник го взех от градина и вечерта вдигна 39.5. Давах панадол, после нурофен, почти не смъкна. В 4 през нощта пак мерихме, пак 39.5. Дадох хексалгин (само че 10 капки, че 15 е малко много, само над 40 давам 15) и той заспа, след малко беше потен. На другия ден пак имаше Т, но вече не беше толкова висока. Само дето след като се събуди от следобедния сън и повърна. Дадох натриев цитрат, после разреден лимон със захар и малко сол и това цял ден е консумирал. На другия ден реших, че е ок вече, защото и Т нямаше, и му дадох малко супа, но баща ми без да ме пита му изцедил сок от портокал  вечерта и той пак повърна. Не бих казала, че е стомашен вирус, може би с лека екстра раздразнен стомах, но разтройство няма. Има обаче ужасна кашлица, просто някакъв ужас в допълнение с много сополи. Не може да спи. В нощта вторник срещу сряда беше някакъв ад, през половин час се е будил и се дави от кашлица, направо от корема все едно извира, запушен нос, тече ужасно. Във вторник го бях водила на педиатър и той каза, че от сополи кашлял - панадол, физ. разтвор в носа и това е... Дори не го преслуша. В сряда като стана пак продължи да се дави от кашлица, чак до степен, че не може да си поеме въздух. Давах сиропи и нищо не помогна, и аз се принудих на своя глава да му взема АБ. Взех сумамед и да чукам на дърво, 12 часа след първия прием кашлицата драстично намаля, започна да отхрачва и вече не се е оплакал да му е лошо, но все още няма апетит, което мисля, че е нормално. Все пак хапва по малко.
За съжаление това и на нас ни е поредния АБ и знам колко сте против така да се дава, но нито имах време да чакам антибиограма (предния път носния секрет след 6 дни излезе), нито имах сили да го гледам как се мъчи. Самият факт, че 24 ч след като е поел първата доза кашлицата толкова намаля, че понякога само го чувам да кашля и то с отхрачване. Ще го задържа и другата седмица в нас. Ще изпуснем снимките за градинските календари за съжаление. Simple Smile

# 323
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Аз спирам да пиша в тая тема просто. За какво да си тровя нервите. Не мога да повярвам, че с лека ръка си самоизписвате аб. И това ви бе единствения лекар в града? Няма други специалисти?

# 324
  • Мнения: 8 260
Аз спирам да пиша в тая тема просто. За какво да си тровя нервите. Не мога да повярвам, че с лека ръка си самоизписвате аб. И това ви бе единствения лекар в града? Няма други специалисти?

Хаа..ха...много артистично. Ти като спреш да пишеш в темата , то другите по друг начин ще почнат да си гледат децата Simple Smile

Всеки си познава детето. Поминалата година (не съм убедена, като боледуваше често ги помнех) моя се разболя. Започна да пищи от ухо през нощта. Вдигна температура. Отидохме на УНГ които познава детето и които категорично заяви , че е вирус и няма да изпише АБ. Казах му ,че моето вдига температура само при бактериална инфекция , все пак да напише едно АБ. Ако продължавало в същият дух още три дни пак да отидем. През нощта детето ми изгоря и не спря да пищи от болка. Сутринта пуснах ПКК и познай дали CRP то не беше на камбаните. АБ то го почнах на секундата.

Така че факторите са много и всеки си познава детето. Това с мантрата АБ какъв ужас е....става смешно Simple Smile

# 325
  • София
  • Мнения: 11 494
Аз нямам нищо против АБ. Но не бих самоизписала на себе си, камо ли на детето. Трябвало е да се потърси друг лекар, след като първият дори не го е преслушал.

# 326
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Артистизма идва от това, че за мен е безумие и безотговорност да се изписва аб. Пробвай в други държави?! Дали ще си самозакупиш. И на теб ако ти е смешно, на мен не ми е, защото си отглеждаме едно бално поколение....население. Изборът да не пиша повече, е продиктуван от това, че решения за ситуацията има много, много е и говолено по темата, но няма кой да чете, да се информира, да потърси ЛЕКАРСКО мнение.
АБ не е страшилище, а е нужен при бактериална инфекция, изписан от лекар, знаещ какво лекува.
Все тая!

# 327
  • Мнения: 8 260
Zest това с пробването в други държави е готин довод Simple Smile
Само ,че много от тях здравната система е ПОД  всякаква критика ама хората са си свикнали с нея. И това незначи , че е добра.

Няколко примера:
1. Приятелка забременява на 40 в Англия. Започва да кърви - няма достъп до лекар щото не е животоспасяващ случай. След 2 дни опити да отиде някъде да в прегледат стига до спешното. Дадоха и парацетамол. И след като тя си хвана самолета за БГ - към днешна дата има здраво дете.
2. Приятел жител на острова - започва да пикае кръв. 6 месеца го разкарват по прегледи правят му 2 пункции на простата. 2 пъти го заразяват в болницата. Дойде до БГ - първи ден ЯМР, втори ден - пункция - трети ден - карцином.
3. Приятелка ражда в Париж - 48 часа мъки - вадят детето с форцепс - у нас не се ползва от години заради травмите. Детето е естествено с травми. В болницата в която ражда за 5000 Евро няма неонатология.

Все готини примери за здравни системи.
В никакъв случай не казвам ,че е правилно самоизписването на АБ. Но никого не съдя за действията му.

Последна редакция: пт, 17 ное 2017, 16:41 от Hope for Two

# 328
  • Мнения: 10 614
Аз щях да казвам на Месечинка, че при студени крайници не се слагат компреси, а при малко дете като цяло на главата не се слагат.

Аз веднъж направих тази грешка, слушайки бабините съвети - да съм слагала намокрени с оцет чорапи и компрес на челото. Първото вдигане на температура ни беше. Те крайниците и без това му бяха студени с 38,5 температура. Ама айде да послушаме бабите... От мокрите чорапи и компреси краката му и ръцете му станаха лед, температурата се качи до 39,6. Не беше на себе си, бълнуваше. Викнах линейка и в спешното. Вече слушам само своята си интуиция - като усетя че ръцете и краката му стават ледени, нося леген с топла вода и му потапям краката, докато не станат от бежави розови. През това време нурофена си върши работата. Аз предпочитам панадол, но дозировката на сиропа (9 мл) нямам нерви да му я пробутам на две спинцовки, докато нурофена е 5мл - една спринцовка го навивам да изгълта.

# 329
  • Варна
  • Мнения: 25 252
А, ледени ръце и крака никога не бих изстудила, аз съм писала за това. Увивам яко, докато се стоплят. А компреса го направих топъл, с топла вода, просто малко да го освежи, на него му хареса, даже като му падна от челото ме накара да му го вържа с една връвчица.
В Шотландия и аз имам пример как мъжа на приятелка го държаха 3 седмици с кръвно 220/ нещо си и дори по-високо, защото в спешното нямали право да изпишат лекарство за кръвно, а при ЛЛ се ходи с час за след седмици ooooh! Оставиха го и с операция от херния и посинял от кръста до върха на пръстите на крака, без да се намери лекар да го прегледа и да установи нормално ли е.
Днес моят е добре, като изключим сутрешната история. Дори успя да ми вдигне кръвното преди 2 часа. На оправяне е значи. Надявам се де.

Общи условия

Активация на акаунт