Пишман готвачи

  • 21 537
  • 193
  •   1
Отговори
# 30
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Как го изговаряш това? Помислих, че си изтървала една буква отпред.

Не ми се е случвало да попадна на некадърници, все е ставало за ядене, но не винаги е било според вкуса ми.

# 31
  • Мнения: 4 087
Аз като цяло много манджи не обичам и месо не ям.....та приятелите си ме знаят, че съм от "евтините"  гости- основно ядки, салатка и алкохол.... Мъжът и детето обичат традиционна българска кухня и съм се научила да готвя- супи, манджи, хляб, сърми, гювечи, тя като цяло не ни е кой знае колко завъртяна кухнята.....не е кой знае колко голямо и семейното ни меню, но пък сме се нагодили, че всеки си има нещо дето не яде.
Когато съм на гости, рядко ям, та и рядко се налага да не ми харесва нещо.Масово се сервират месни блюда и това ме улеснява да не ям и съответно да не се налага да отказвам  Crazy Crazy Детето го знам какво не яде, мъжът също и не се и напъвам дори да им готвя това, което не ядат.

# 32
  • Мнения: 6
Като огладнея така става. Някой ако има желание да почерпи, да се обади. Много хубаво хваля, всичко си изяждам и рецепти искам Wink
 
Как го изговаряш това? Помислих, че си изтървала една буква отпред.

Не ми се е случвало да попадна на некадърници, все е ставало за ядене, но не винаги е било според вкуса ми.

# 33
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 500
 Имах една приятелка-Мима.Та тази Мима бе цар на кулинарните гафове.Ще си прави сбирка и всеки носи по нещо за общата трапеза.Мима носи нещо,като руска салата и кюфтета.И всичко щеше да е чудесна,ако салатата не бе яко блъскана с туршия,направена преди 24 часа и пренощувала на топло.Почти  се чуваше,как ферментира.А кюфтаците оваляни обилно в пудра захар.Ех,Мима..

# 34
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Аз съм правила кекс, посипан със сода вместо с пудра захар Embarassed А приятелка е правила торта със сол. Имам и познат, който беше запържил лещата с канела.

# 35
  • Мнения: 11 567
Мен са ме черпили с кафе с ориз, вместо захар. Домакинята объркала пакетите рано сутринта.

# 36
  • Мнения: X
Толкова гадности съм натворила, че брой нямат..  Имам един спомен, когато се опитвах да правя пай. Когато го изпекох стана като цимент, а за пълнежа вместо пресни плодове, сложих от сладко Hushed  Беше приготвено за свекърите.. Опитаха няколко хапки и се измъкнаха, че са преяли с основното /което мъжа ми направи/, направих се че им вярвам, защото беше откровено гаден пай. Общо взето готвя, но по-простички и лесни неща, традиционна кухня. Завъртяните манджи ги оставям на него. Иначе аз директно си казвам, че не ям това или онова и няма обидени. Wink

# 37
  • Най-накрая на безкрая
  • Мнения: 241
Всичко ям. Понякога имам чувството, че от всички сетива вкусовите ми рецептори са най-слабо развити.
На гости, ако не ми хареса яденето, пак го изяждам без да правя драми.
Това лук, чесън, канела, зелени, мазно - ами вкусно ми е.
Филийка със сол да ми дадат, пак ми е вкусно.
Един час мислих какво не обичам да ям и освен за зелен боб, за друго не мога да се сетя.
Но и него  го хапвам, ако се наложи.
Та нямам проблем да ида на гости и да изям, каквото ми е поднесено, че и да похваля.
Ако ние посрещаме гости, готви ММ, който е много добър готвач. Също той е този, който не може да изяде всичко и ако не му допада нещо на гости, отказва. Аз го отсрамвам.
Много го е яд, че като се прибера от работа гладна и се налапвам на плота с филийки и каквото има.
Все ми дава за пример филма "Крилце или кълка" с Луй дьо Финес.

# 38
  • Мнения: 4 087
Аз в лещата почти винаги слагам щипка канела  Whistling Whistling По наситен става вкуса и и отива, но канелата е силна подправка и наистина трябва много да се внимава, че от ефект, да не стане дефект.....


Сега се сетих и за една случка със сестра ми- бяха на гости с бившето и гадже и ще му прави кафе сутринта, ние не бяхме вкъщи....и решила да му сложи кафява захар, че по-здравословно. Обачеее аз съм царя на семките и варивата и подправките, имам шкаф пълен с бурканчета с различни видове варива и подправки и не са надписани, защото аз си ги познавам....... и тя вместо кафява захар му сложила булгур  Joy Joy hahaha hahaha историите говорят, че го е изпил  Joy Joy Joy

# 39
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Сега се сещам за още гафове от тийн годините. Една приятелка ме черпи кафе, но по грешка беше взела буркана с леблебия на баба си и се чудехме що това кафе е толкова странно на вкус. Няколко дни по-късно си пържихме картофи вкъщи и вместо сол им сложих сода. Сума сода набухахме, докато разберем защо не стават по-солени, а започват да накъртват. После тя ме бъзика сума време, че явно съм си връщала за кафето.

# 40
  • Мнения: 22 036
Е, ако говорим за пуберски истории и аз имах приятелка, която ми се обади да ми каже, че кренвиршите и не се надули. Не им беше махнала найлона.

# 41
  • Мнения: X
Никога не ми се е случвало да ми поднесат бълвоч. Може нещо, което не харесвам, но се насилвам да го изям и ако е добре сготвено си го казвам. Единственото, което не ям са мозък, езици, уши, дробчета и шкембе. Иначе аз съм майсторица на сладките работи - торти, мъфини, курабии и всякакви други. Получават ми се без много усилие. Има и няколко ястия и супи, които готвя добре, но онова, което знам, че няма да ми се получи - не го и подхващам. Като идват гости, запалвам барбекюто, никой не се е оплакал досега.

# 42
  • Мнения: 6 771
Млада булка съм и за пръв път ще готвя боб Stew. Всичко е о.к., бульонът на вкус съм го докарала chef, но бобът не увира и това е. Цял следобед ври и зрънцата все тракат като камъчета  newsm78. Аз доливам вода непрекъснато, за да не стане в крайна сметка печен боб, но файда никаква  Confused. Идва си ММ, а за късмет води и баща си Mr. Green. Слагам масата, топъл заводски хляб, пукани чушленца, туршийка, нарязала съм и сланинка и сервирам боба. Хапват мъжете, ама физиономиите им едни такива... хрупащи smile3537. По едно време ММ вика "Абе, не е лош боба, но май е трябвало още малко да поври". Е, колко още, та той вря повече от 5 часа ooooh!. А свекърът веднага взима завоят "Сигурно бобът е бил стар, ама на вкус си го докарала отлично". Изядоха си хората каквото им бях сипала без повече коментари. На другия ден следва бърза консултация с баба smile3529 аз ли съм объркала нещо или бобът си е виновен. Обяснявам стъпка по стъпка какви съм ги творила, а баба се смее. Ами, от къде да знам, че боб не се соли предварително Joy tooth.

# 43
  • Мнения: 2 099
Аз готвя от съвсем малка,от 8-9 годишна.В началото по рецептурник, после ми стана страхотно хоби.Малко свободно време да имам и завладявам кухнята.Харесам ли някоя рецепта не мирясвам докато не я сготвя.Понякога даже решавам,че ще е по-добре с друга подправка,повтарям,нагласям, опитвам,докато стане съвършено според мен и я зарязвам.Любимото време на къщните жувотни е Коледа,тогава по цял ден се вихря и те изпълзяват да се наядат и всеки после се разпльоква по на диван да храносмила.А как обичам Щолен за Коледа мммм...Добре,че не е начесто,че ще станем по сто кила всички.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Специално за боба - може и наистина да е бил стар. Аз съм варила боб 6 часа, без сол,  без домати, знам, че не се слагат в началото. Слагах сода, слагах ракия, киснах 24 часа - е, не увря! Имах 2 или 3 пакета от него, всичките заминаха в кофата.

Общи условия

Активация на акаунт