Бебета, родени в чужбина - Нова тема!

  • 52 057
  • 737
  •   1
Отговори
# 210
  • Дания
  • Мнения: 313
Първоначално й бяха сложили термин 24, после го смениха на 20, та и аз си мисля, че може да си е избрало 24 детето. 😁
До преди известно време смятах,че повечето деца се раждат преди термина си, а сега колкото повече чета и се интересувам, разбирам, че не е точно така. 🤗
Утрешният ден винаги е бил на почит в нашето семейство. Маминка ми правеше курбан от години на тази дата. Така си беше наумила женичката. Сънувала преди много време Дева Мария в днешната нощ и си го имаше, като личен празник, та ако дойде утре бебо ще ми е много мило.

# 211
  • Мнения: 2 129
И аз си помислих, че вече имаме блага вест, а то още чакаме Simple Smile Ами така ще е - пожелавам й все да е така с нетърпение чакана твоята госпожица Wink

Иначе повечето жени наистина раждат малко преди термина, но на онези, които пренасят това не им е успокоително. А майка ми е преносила с една седмица и двете си бременности, горката...

# 212
  • Мнения: 1 478
Успех Даниш и дано скоро дойде бебчо.
На мен термина ми беше за 6 декември, майка ми дойде на 4ти. Тогава изобщо не знаех какво е и така го бяхме нагласили, тя да стои 10 дена само. И още на 4ти ми падна тапата, тя пристигна в 6 вечерта, в полунощ бяхме вече на път за болницата. Та като за добре дошла, имаше бебе 😁

# 213
  • Германия
  • Мнения: 3 431
И майка ми се гласеше да идва за раждането, но аз категорично отказах! Тя успяваше по телефона да ме изнерви с въпроси от рода, ама защо не си родила още (така де, ама какво, аз защо, ама кога..), викам й, не ми трябваш тук да ни изнервях с мм допълнително. И след раждането не исках да ми виси на главата и да ми >помага<, дойде 1аккато стана малката на 5 седмици, тогава даже ми беше и от помощ...

ДГ, стискам палци да не преносош толкова колкото някои от нас тук!

# 214
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Ронка много готино ви се е получило Simple Smile

Моята искаше да идва на 12 март, термина беше 16 ти, казах им че ще дойдат когато се роди детето и добре че така стана, че хем на 21 родих, хем ни държаха една седмица в болницата.

# 215
  • USA
  • Мнения: 1 323
Дениш,измислили ли сте име на госпожицата? На 24 е св. Екатерина. Wink И аз съм бил с термин 24 ноември,пък съм се родила чак на 10 декември...Бях убедена ,че и аз ще пренасям като майка ми,но от моите ни едно нямаше търпение да чака даже до термин. Първия го чакахме за Коледа и понеже мм много пътуваше ,настоя да доведем баща ми евентуално ако се наложи да ме кара към болницата ако мм го няма.Е да ама дядо го посрещнахме с бебе на 3 дни на летището. С второто категорично отказах помощ в адванс. Исках да се установим като семейство от 4ма и да няма нерви и стрес за вече по-голямото дете. На детето му трябва сигурна семейна среда,а не да се чувства отритнато и натрапено на баба или дядо.Все още го мисля ,че е най-правилното ми решение.

# 216
  • Мнения: 2 129
Майка ми ще идва и за номер 2, но повече ще искам да ми помага с бебето, за да е по-малък стресът за Софи. Ако бебето е като нея - 4 човека вкъщи едвам се спрсвяхме, толкова рев имаше. Та искам да съм подготвена.

# 217
  • Дания
  • Мнения: 313
Kalalily, значи да не се тревожа, че пренасям? 😯Тъкмо вчера намерих разни четива, колко е опасно пренасянето. Как бебетата ставали много едри и главичките им големи, излизали много трудно. Освен това пишеше, че преносените деца започвали да сядат по- късно, да вървят и говорят по- късно. Криело и редица други рискове пренасянето и толкова се наплаших. Цял ден се тръшках и ревах из нас. В такова състояние не съм изпадала за цялата си бременност. После ми идеше да си засуча един шамар, че се държа като невежа. Вместо да съм благодарна за детенцето, аз го стресирах с ревове. Утре имам час при АГ-то и мисля да ги питам за предизвикване, макар че не мисля, че ще ми разрешат.

# 218
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Даниш не знм къде го чете това но вероятно е изключение, големият ми син както казах е преносен 7 дена. Проговори много рано и много говореше, проходи точно н годинка и винаги се е справял много добре с училище и т.н Мързел го гонеше но това е друга тема.
Малкият син е роден точно на термина и термина му е много точен без колебания.
Проходи на 15 месеца, в момента на 18 месеца казва пет шест думи макс другото е на неразбираем език.

# 219
  • Дания
  • Мнения: 313
Някаква статия, което ми излезе в гугъл. ММ също е преносен и е проговорил и проходил преди годинката. 🤔 бил е много будно детенце, кърмен дълго и вечно бил гладен. Също не очаквах, че ще е проблем пренасянето. Утре ще разпитам подробно АГ-то.
Пропуснах да кажа, че имаме избрано име. Не знаех, че е света Екатерина на 24ти, но ние сме решили да носи името на свекър ми. ММ много държи на това, а аз съм съгласна. Свекър ми и свекито са много мили и добри хора. Заслужават.
Колкото до идването на помощ... да ви кажа съжалявам горчиво, че направих този избор. Майка ми е тук от два месеца. Както съм ви казвала и преди, всички лекари казваха, че малкото ще се роди 37-38 седмица. И аз извиках мама уж да е тук и да помага. Е тя си заминава след една седмица, а бебе още няма родено. 🙁 Веднага след нея идват свекито, после девер ми с жена си и бабата на мъжа ми. Ще стоят до след НГ и като си заминат, идва сестра ми.
Това значи още месец и половина народ из нас... при второ дете категорично не смятам да викам НИКОГО!!!

# 220
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Даниш ще се побъркаш от толкова визити. Дано поне ти помагат а не да пречат.
Аз помощ не съм искала от никой, първите гости без преспиване започнаха да идват след две седмици. Първите дни са толкова вълнуващи, че е хубаво да са само за вас.

# 221
  • Мнения: 3 595
Даниш - ако бебето става много голямо заради преносването лекарите ще искат да го извадят по-рано. Тези плюс минус 5-6 дни едва ли ще направят някаква разлика. Аз Мила я родих точно на термин, Елия 2 дни след термин и имат еднакво големи глави например. Сега не мога д а кажа кога ще проговори Елия, но не мисля че има връзка честно казано. Отделно, че термините са в крайна сметка ориентировъчни, дори да си знаеш овулацията не знаеш точно кога и била оплодена яйцеклетката. Само при асистирана репродукция може да се знае с точност, но и бебетата не са компютри програмирани за точно 40 седмици без нито ден повече или по-малко. Недей да четеш глупости в Интернет, само ще се психираш за нещо.

Иначе майка ми работи и нямаше как да дойде сега, щеше да ми е от помощ някой да държи бебето, за да обръщам повече внимание на Мила първите дни, но и сами се справихме. Но най-вече за чистене и готвене е голямата помощ нужна реално.

# 222
  • Дания
  • Мнения: 313
Благодаря, момичета. Така, като чуя от някого малко позитивна информация и се поуспокоявам.

# 223
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Скийтър е права, отделно дори и при асистира не е сигурно че ще.се роди на термин колкото и да е точен той.
Нашето се роди но имам две приятелки също инвитро едната преноси от 21 октомври до 3 ноември, другата преноси от 16 до 30 юни.

# 224
  • Мнения: 24
:blush:Danish girl, спести си нервите и не чети из интернет. Всичко е много индивидуално - както развитието на детето, така и раждането. Не се притеснявай, ако бебето стане много голямо, ще го извадят по-рано. Всичко ще мине ок, няма смисъл да се филмираш и да страдаш предварително. Мисли положително, бебка е почти при вас и ще има нужда от спокойна и положително настроена мама Simple SmileHeart Опитай да се разсееш малко, опитай да си починеш, после ще имаш нужда от много енергия. Хайде, стискам палци! Всичко ще е наред!

Общи условия

Активация на акаунт